Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może się pochwalić fotką?

Biedronek był u mnie i słuchał Berkeley podłączone do naprawdę dobrej końcówki z pre . Następnie podłączyliśmy jego pudełeczko D klasowe wielkości 4 paczek papierosów i takiej samej wagi. Nie wiedziałem czy moje grube interkonekty da się zapiąć i czy pudełeczko się nie "przewróci" od napięcia kabli. Podłączyliśmy power i ...
Dobrze że mam tam miękki i gruby dywan to moja szczeka bezpiecznie lądowała. Nie wierzę do tej pory choc wiem że Beidronek grzebnął je po swojemu tj duże dobre cewki i kondy ale ... No nie wierzę dalej że to tak gra.
Oczywiście moja Aloia lepiej ale jest około 40 razy droższa a różnica odwrotnie proporcjonalna.
Mial dwa pudełka . Zostawił jedno ... Idę słuchać ponownie. Może mnie coś olśni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

9573ce776b09eb0c57bc9cf2c5d92679.jpg
dd0f020a418cc249040f915c109e6d32.jpg
Trochę przesadziłem . 3 pudełka od papierów Dawid i Goliat.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem to wracam. Więc maluch jest absolutnie wart swojej ceny a nawet x10
Jednak po dłuższym , na spokojnie ... I na tych małych i na duzych paczkach odsłuchu są różnice do mojej AB Aloia.
Głównie to
- płaska scena
- precyzja , rozdzielczość
- inny bas dla mnie "krótszy" mniej wybrzmiewa choć nie mylić z szybkością bo Aloia jest bardzo szybka i precyzyjną
Ciekawostka - good for Biedronek - ten maluch znacznie lepiej gra z Berkeley niż z tymi małymi replikami Sonus Faber. Tannoye jakby maskują słabości klasy D, dodają ciepła i wybrzmiewania niskich tonów . Z tymi SF ... Sucho jest

Podsumowując - to zaskakująco dobry wzmak a za tą kasę to już absolutnie tak jednak Kuba tak jak ci mówiłem zachęcam do sparowania twojego nowego baby z czymś fajnym w klasie AB albo i lepiej jeszce w klasie A. Kurcze oświeciło mnie. Mogłem ci pożyć Musical Fidelity A1. Mała legenda 20 Wat w klasie A ... Jak będziesz koło wroclawia to dzwon.

A teraz maluch jedzie do @szatan
Wojtek odezwij się jak posłuchasz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a17417101e9111984f016f60edb34969.jpg
O tych małych mówiłem / pisałem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Marcin Wielgus said:

zachęcam do sparowania twojego nowego baby z czymś fajnym w klasie AB albo i lepiej jeszce w klasie A. Kurcze oświeciło mnie. Mogłem ci pożyć Musical Fidelity A1. Mała legenda 20 Wat w klasie A ... Jak będziesz koło wroclawia to dzwon.

Mam w klasie AB Denona i Onkyo, Denon gra dolem i dodatkowo dla mnie byl malo rozdzielczy na gorze (stad tez pomysl klasy D) ale to Onkyo moze cos pokaze. Warto sprobowac.

Ja tez mam wrazenie, ze klasa A gra bardziej cieplo/miekko ale nadal czytelnie. Jesli bede w okolicy to chetnie skorzystam, moze w miedzyczasie uda mi sie pozyczyc Amplifikatora G, chociaz na jeden dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktoś szukał Berkley, to są w Danii w dobrej cenie:
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/tannoy-berkeley-hpd-385/2014923403-172-17392
Oczywiście nie znam sprzedającego, ani stanu. Fornir napewno do odnowienia

I wg mnie to na tym portalu tylko i wyłącznie odbiór osobisty ze względu na oszustów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
On 2/2/2022 at 6:11 PM, Biedronek said:

byc moze ktos z Was bedzie zainteresowany, bo stare Tannoy'e to ani monitory and podlogowki.

Jesli ktos ma ochote zrobic dla siebie, a ma watpliwosci to zapraszam do watku:

https://www.audiostereo.pl/topic/158004-podstawki-pod-kolumny-rezonans/

a tutaj wstawiam zdjecie pogladowe.

f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń Chevioty postawione na podłodze często dają sporo basu , w niektórych przypadkach to przeszkadza , może też dudnić. Bas refleks u dołu tych kolumn "wzmacniany"  jest podłogą .Postawione na podstawce mają go mniej , jednak tutaj efekt jest zależny od samej podstawki. Pełna, jak ta na zdjęciu, daje inny efekt niż ażurowa , bo też " odbija "  i basu może wciąż być za dużo , o ile ktoś chce go pomniejszyć . Zawsze jednak , niezależnie od typu podstawki, lepiej grają oczywiście wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, skali said:

Postawione na podstawce mają go mniej , jednak tutaj efekt jest zależny od samej podstawki.

Tak jak opisalem w watku akustycznym ja takze mam wrazenie, ze jest mniej drgan na podlodze przy kolumnie. Tam tez widac, ze nie sa to pelne skrzynki, brak im tylnej scianki, a przy tym konstrukcja jest bardzo sztywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak jak opisalem w watku akustycznym ja takze mam wrazenie, ze jest mniej drgan na podlodze przy kolumnie. Tam tez widac, ze nie sa to pelne skrzynki, brak im tylnej scianki, a przy tym konstrukcja jest bardzo sztywna.

i też ważne jaka podłoga. Pamiętasz u mnie salon - parkiet dębowy klejony do butonu - podłoga neutralna, na górze deski na legarach i od razu podłoga "gra" . Zawsze możesz od tyłu zapakować wełnę akustyczna lub / i piasek kwarcowy.
Ciekaw jestem twoich pomiarów bo pewnie takie zabiegi będzie na nich widać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Marcin Wielgus said:

Ciekaw jestem twoich pomiarów bo pewnie takie zabiegi będzie na nich widać.

Ale to musze miec mikrofon, przyjdzie i na to czas.

3 hours ago, Marcin Wielgus said:

i też ważne jaka podłoga

Strzal w dziesiatke, bo u mnie podloga na legarach. Dlatego tak sobie po chlopsku pokminilem, ze lepiej mi bedzie robic miekkie elementy laczace na nieduzym punkcie styku zeby tracic energie. Bede do tego szukal jakichs opracowan w sieci. Moze nawet pokusze sie o zrobienie swoich nozek na silikonie. Nie ma wszak lepszej weryfikacji jak eksperyment 🙂 Ale to i tak warto byloby sie wesprzec pomiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Strzal w dziesiatke, bo u mnie podloga na legarach. Dlatego tak sobie po chlopsku pokminilem, ze lepiej mi bedzie robic miekkie elementy laczace na nieduzym punkcie styku zeby tracic energie. Bede do tego szukal jakichs opracowan w sieci. Moze nawet pokusze sie o zrobienie swoich nozek na silikonie. Nie ma wszak lepszej weryfikacji jak eksperyment Ale to i tak warto byloby sie wesprzec pomiarami.

Piasek kwarcowy pochłonie energie wibracji na pewno. Nie wiem tylko ile ? I czy na bas wpłynie i jak ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
10 minutes ago, Marcin Wielgus said:

Pewnie tak. Ciekawe gdzie je robią.

O ile dobrze pamietam to przewinal sie ten temat na AS podrobki/odrzutu produkcji w kontekscie tej aukcji: https://www.olx.pl/d/oferta/tannoy-turnberry-glosniki-hpd-CID99-IDN2Fig.html#ef52338f03
ale nie umiem odgrzebac tego wpisu. Tam ktos pisal, ktora fabryka to robi. Bo i nie ma co podejrzewac, zeby chcieli swoja otworzyc (poki co?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
A czy to nie dotyczy jedynie obudow?
Dawniej tak, nawet były zdjęcia na ich stronie.

Po zamknięciu fabryki w Szkocji, robią wszystko.

https://diora.swidnica.pl/produkty/

53983e1d3f800a769f8b0569aa728b72.jpg



Pewnie tak. Ciekawe gdzie je robią.


DIORA Świdnica.

Cała seria "Prestige".


Okazuje się, że "Legacy" też robią w Polsce.

https://www.tannoy.com/catalog.html?catalog=Category&category=C-TANNOY-LOUDSPEAKERS-HIGHENDSPEAKERS-PASSIVESPEAKERS


Na 2:27 gość wkręca głośnik... Tannoya :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dlaczego zdecydowałem się zrezygnować z Tannoy na rzecz Fyne ? Bo przyszłość Tannoy jest niepewna. Pojawiają się jakieś budżetówki typu Platinum. Nie wiadomo jak będzie z serwisem? Nie wiadomo gdzie będzie główny zakład produkcyjny ? Jednym słowem mam wrażenie, że nowy właściciel (z Chin ?) wygasza firmę ?
Wielu inżynierów przeszło do Fyne Audio. Produkcja główna dalej w Szkocji. To są ważne rzeczy.
Sentyment został, ale firma zmierza w kierunku stagnacji. Czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wielu inżynierów przeszło do Fyne Audio. Produkcja główna dalej w Szkocji. To są ważne rzeczy.


Fyne Audio produkuje cokolwiek w Szkocji czy jednak wszystko w Chinach?

Bo Tannoy serie Legacy i Prestige GR produkuje w Polsce. Skąd zresztą brał obudowy już ponad dziesięć lat temu.

BTW, wczoraj sobie trochę przedmuchałem moje :)

0136031e2ee6b7edf0cc2588a34901a2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek4 napisał:


Fyne Audio produkuje cokolwiek w Szkocji czy jednak wszystko w Chinach?

Podobno modele podstawowe 501 i 502 robią w Chinach, ale serię SP i 700-tki w Szkocji.

”Wykorzystując technologię spływu z serii F700, modele produkcji specjalnej (SP) są ręcznie budowane i wykańczane w brytyjskiej fabryce Fyne. Modele SP posiadają zmodernizowane przetworniki i zwrotnice, wewnętrzne okablowanie Van den Hul, ulepszony panel połączeniowy z zaciskiem uziemiającym i charakterystyczny aluminiowy cokół Fyne oraz system portów basowych BassTrax. We wszystkich modelach SP, obok Piano Gloss Back i Piano Gloss White, dostępna jest specjalna opcja forniru z prawdziwego drewna orzechowego …

Fyne Audio F502SP

Udoskonalona w stosunku do F502, wyprodukowana w Wielkiej Brytanii edycja SP wykorzystuje najwyższej jakości przetwornik 200 mm (8) IsoFlareTM i 200 mm (8 ″) przetwornik basowy / średniotonowy z F702, wyposażony w sztywne membrany wielowłóknowe i rolkowe otoczenie FyneFluteTM. 25-milimetrowy, kompresyjny głośnik wysokotonowy z magnezu IsoFlare ma unikalny element prowadzący falę HF, zapewniający niewiarygodnie równe, pełnozakresowe pasmo przenoszenia i doskonałe obrazowanie muzyczne Hi-Fi. F502SP korzysta również z zaawansowanych komponentów zwrotnicy F700 i aluminiowego cokołu typu sandwich z dyfuzorem basowym BassTrax tractrix, przeprojektowanym tak, aby precyzyjnie dostroić bardziej kompaktową obudowę F502SP. SP jest standardowo dostępny w kolorze czarnym o wysokim połysku i białym o wysokim połysku lub w luksusowej, lakierowanej na wysoki połysk okleinie orzechowej z diamentowym szlifem maszynowym na aluminiowej obudowie przetwornika.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)



Jednym słowem mam wrażenie, że nowy właściciel (z Chin ?) wygasza firmę ?


https://www.tannoy.com/our-story.html
https://community.musictribe.com/pages/about-us
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Behringer#Foundation_and_early_development

Na Chińczyka mi nie wygląda, na biedaka też :)



Podobno modele podstawowe 501 i 502 robią w Chinach, ale serię SP i 700-tki w Szkocji.


A co masz na naklejce z numerem seryjnym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tomek4 napisał:

 


Fyne Audio produkuje cokolwiek w Szkocji czy jednak wszystko w Chinach?

Bo Tannoy serie Legacy i Prestige GR produkuje w Polsce. Skąd zresztą brał obudowy już ponad dziesięć lat temu.

BTW, wczoraj sobie trochę przedmuchałem moje 🙂

0136031e2ee6b7edf0cc2588a34901a2.jpg

 

U mnie 70db już za głośno. Uszy niestety nie dają już rady. Swoją drogą granie na niskich poziomach to dla mnie wielka zaleta Tannoy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, hlary napisał:

Dlaczego zdecydowałem się zrezygnować z Tannoy na rzecz Fyne ? Bo przyszłość Tannoy jest niepewna. Pojawiają się jakieś budżetówki typu Platinum. Nie wiadomo jak będzie z serwisem? Nie wiadomo gdzie będzie główny zakład produkcyjny ? Jednym słowem mam wrażenie, że nowy właściciel (z Chin ?) wygasza firmę ?
Wielu inżynierów przeszło do Fyne Audio. Produkcja główna dalej w Szkocji. To są ważne rzeczy.
Sentyment został, ale firma zmierza w kierunku stagnacji. Czy się mylę ?

Pan nie czasem z działu marketingu Fyne albo kolejny z jakiegoś salonu promującego mocno Fyne zamiast Tannoy ? Bo tutaj się tacy kręcą i mącą. Nie, Tannoy to nie Fyne a Fyne to nie Tannoy jak próbuje się upraszczać i podkradać renomę tej zasłużonej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Nie, ale zwykły user
Wcześniej miałem Revolution XT 6F i nigdzie w rozsądnej cenie nie było Stirlingów
Bo to jest inna półka cenowa.


Nie, Tannoy to nie Fyne a Fyne to nie Tannoy jak próbuje się upraszczać i podkradać renomę tej zasłużonej firmy.


To że do Fyne przeszedł Paul Mills, który przepracował w Tannoyu ponad ćwierć wieku, to jeszcze nie wszystko.

Fyne ma trzy unity w biznes parku, jeden na biuro i dwa garażowe na dłubanie. I jeżeli mają tam dział badawczo-rozwojowy i fabrykę, to gratuluję :D

3 i 4

eb174e87f98addd6a2ad91c066ebe2b7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
A to jest garaż Steve Jobs. Skąd ten hejt ? I jak czytam te posty to utwierdzam się, że dobrze zrobiłem


Bardzo krótką pamięć masz

Dlaczego zdecydowałem się zrezygnować z Tannoy na rzecz Fyne ? Bo przyszłość Tannoy jest niepewna. Pojawiają się jakieś budżetówki typu Platinum. Nie wiadomo jak będzie z serwisem? Nie wiadomo gdzie będzie główny zakład produkcyjny ? Jednym słowem mam wrażenie, że nowy właściciel (z Chin ?) wygasza firmę ?
Wielu inżynierów przeszło do Fyne Audio. Produkcja główna dalej w Szkocji. To są ważne rzeczy.
Sentyment został, ale firma zmierza w kierunku stagnacji. Czy się mylę ?


To co tam masz na naklejce, Szkocja czy Chiny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że inna półka cenowa, idiotą nie jestem. Właśnie chciałem pójść „wyżej”, ale z Tannoyami nie było jak. Tylko używane, stirlingów brak, dc 8ti lub 10ti niedostępne. Turnberry odpadały, ale też ich dostanie i serwis to tragedia marketingowa. Brak serwisu, itp. Jestem prawnikiem i nie mam zamiaru dłubać w kolumnach, lutować czy naprawiać zawieszenie. Na innych moich postach możesz zauważyć, że szukałem stirlingów, dc 8 lub 10 ti. W końcu Fyne od razu dostępne nowe, na raty, bez zadyszki itp. A wybierałem ze względu na przetworniki  dual concentric. I wiem, ze oba grania są trochę inne, ale wybierałem ze względu na te głośniki i ich zalety. 
 

Wszedłem nawet na stronę Tannoy i … jako sprzedawcy podane są firmy już nimi nie handlujące (np. Amazon). Nikt tej strony od dawna nie uaktualnia. A szukanie po Europie, w Czechach, Niemczech bez gwarancji nie było dla mnie dobrym pomysłem.

i dlatego mam wrażenie, ze Tannoy dla użytkowników zwykłych (nie zawodowców) chyba jest wygaszany. Nowości jak Mercury, Platinum to raczej do wież typu Unitra i jakiegoś badziewia chińskiego. Wrażenie, że Tannoy obniża loty jest poważne i uzasadnione. 
 

A szkoda. Bo sentyment został.

Edytowane przez hlary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.