Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB - też gra


LTJ Sonic

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamówię go sobie z czystej ciekawości, raz, że bardzo fajnie wygląda, co z kwestii estetycznych ma dla mnie znaczenie...

 

Zgadza się kolego fajnie wygląda, ale na tym kończą się zalety tej marki...ja używam kabelka Lindy pozłacana wersja 0,5m (dobrze ekranowany-obecnie jakieś 50zł)i zgadzam się, że jest słyszalna różnica-nie tak wielka jak w przypadku choćby interkonektów, ale w porównaniu ze zwykłym kablem drukarkowym raczej każdy usłyszał by różnice. Jeśli zakupisz to zamieść jakieś info w temacie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu ze zwykłym kablem drukarkowym raczej każdy usłyszał by różnice.

To może by jeszcze podpiąć drukarkę tym kabelkiem i sprawdzić czy jej też się coś nie polepszy ;) Tylko dlaczego jedynie w audio technika cyfrowa tak się "wykłada"...

 

 

Oczywiście nikomu nie odmawiam jego małych przyjemności :) Sam robię nieraz dziwne kombinacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwę forum powinni zmienić na audioplac... no dobra, nic nie mówię ;)

 

a tak swoją drogą to jaki jest mechanizm zmniejszania się przenoszenia zakłóceń z komputera w takim drogim kablu z 99.9% czystą miedzią skoro taki kabel dużo lepiej wszystko przenosi właśnie? -_-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drukarki nie podepnę, bo będzie taki przesył, że nie nadąży wciagać kartek. Co do samego w sobie kabelka to jestem, jak to zawsze do kabli, sceptycznie nastawiony, czasem różnice są ewidentne, ale zawsze czekam osobiście na rezultaty zamiast się podpalać. Relacje zdam raczej po weekendzie, jako, że kabelek dotrze prawdopodobnie w granicy środy/czwartku, a weekend szykuje się zakrapiany to nie będę w stanie zdać rzetelnej relacji z tego jakże poważnego odsłuchu :)

 

Pojedynek będzie albo i nie, zależnie od chęci i samopoczucia. Jeśli już to pomiędzy kablem drukarkowym, Vivanco oraz Audionovą. Jeśli ktoś ma ochotę wpaść na testy bądź dorzucić jakiś kabelek to zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może by jeszcze podpiąć drukarkę tym kabelkiem i sprawdzić czy jej też się coś nie polepszy ;) Tylko dlaczego jedynie w audio technika cyfrowa tak się "wykłada"...

 

 

Oczywiście nikomu nie odmawiam jego małych przyjemności :) Sam robię nieraz dziwne kombinacje.

 

Szkoda, że są tacy, którzy nie słyszeli, ale wiedzą lepiej- może skąpią a może są głusi-w takim razie po po co tłumaczą tym dobrze słyszącym co gra lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że są tacy, którzy nie podpięli drukarki tym kablem, ale wiedzą lepiej- może skąpią a może są ślepi-w takim razie po po co tłumaczą tym dobrze widzącym co drukuje lepiej?

 

Jak widzisz tyle warte moje powyższe wypociny co i Twoje ;) Wszak internet cierpliwszy od papieru i mogę zacząć równie dobrze lansować wpływ kabla USB na wydruki jak Ty na odbiór muzyki.

 

Przeczytaj ostatnie zdanie w moim poprzednim poście i zejdź ze mnie, najlepiej od razu na ziemię. Nie interesuje mnie tłumaczenie Ci czegokolwiek. EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu np. nieco o kablach USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem na ile to wiarygodne, ale skoro słychać różnicę na Lindy to śmiem twierdzić, że tym bardziej na którymś z nich...

 

Szkoda, że są tacy, którzy nie podpięli drukarki tym kablem, ale wiedzą lepiej- może skąpią a może są ślepi-w takim razie po po co tłumaczą tym dobrze widzącym co drukuje lepiej?

 

Jak widzisz tyle warte moje powyższe wypociny co i Twoje ;) Wszak internet cierpliwszy od papieru i mogę zacząć równie dobrze lansować wpływ kabla USB na wydruki jak Ty na odbiór muzyki.

 

Przeczytaj ostatnie zdanie w moim poprzednim poście i zejdź ze mnie, najlepiej od razu na ziemię. Nie interesuje mnie tłumaczenie Ci czegokolwiek. EOT.

Podpinasz drukarkę kabelkiem 0,5 metra??? I co trzymasz ją tak ciągle na rękach? Nie masz nawet startu żeby coś mi tłumaczyć. Sprawdzam zanim w coś zainwestuje. Trzeba mieć tupet żeby komentować coś z czym się nie miało do czynienia. Co miałeś na celu? Wydaje Ci się że producent kabla USB założył ten wątek, że producent go kupi za kilka dni i że ja też jestem producentem i wszyscy lansują to przeciw takim jak Ty??? Równie dobrze gdybym potępiał takie rozwiązania to bym również się wypowiedział tyle że negatywnie. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być EOT, ale generalnie mnie to rozbawiło ;)

Podpinasz drukarkę kabelkiem 0,5 metra??? I co trzymasz ją tak ciągle na rękach?

Tak i czule ją przytulam. A sprawdzisz takie połączenie czy mam pisać, że jesteś ślepy na takiej samej zasadzie jak zarzuciłeś mi głuchotę ;) Dotarło już czemu jest to raczej śmieszne, czy jeszcze nie?

Nie masz nawet startu żeby coś mi tłumaczyć. Sprawdzam zanim w coś zainwestuje.

Och, ach! :D

Trzeba mieć tupet żeby komentować coś z czym się nie miało do czynienia.

Jak wyżej - sprawdzisz tę drukarkę czy nie? Czy komentujesz coś z czym nie miałeś do czynienia? ;) Można Cię tak kontrować do upadłego używając twoich własnych stwierdzeń, bo masz takie same jak i ja poparcie dla swojej tezy.

Co miałeś na celu? Wydaje Ci się że producent kabla USB założył ten wątek, że producent go kupi za kilka dni i że ja też jestem producentem i wszyscy lansują to przeciw takim jak Ty???

Tak, to zmowa producentów przeciwko takim jak ja...

Daj już sobie spokój lepiej i weź coś na wstrzymanie.

Równie dobrze gdybym potępiał takie rozwiązania to bym również się wypowiedział tyle że negatywnie. Powodzenia.

A mi zabraniasz się wypowiedzieć negatywnie?

Dla mnie to taka biżuteria, jak ktoś przy okazji "słyszy poprawę" to jego sprawa. Ja na takiej samej zasadzie "widzę" poprawę w wydrukach i równie dobrze mogę to napisać na forum używając twojej argumentacji i oburzać się, że ktoś nie widzi i się wtrąca - pewnikiem ślepy ;)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m0d

Koleżko ogólnie ciężko Cię ogarnąć...jakiś niezrównoważony jesteś??? Przede wszystkim pomyliłeś chyba fora, bo tu nie gadamy o wpływie kabli na drukarki tylko na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miguel09 właśnie cały problem w tym że transmisja danych w obu przypadkach jest identyczna. To zapewne chciał m0d Ci kilka razy powiedzieć. Więc jeśli połączenie jest realizowane w identyczny sposób to i jakość wydruku powinna się poprawić. No i próbował Cie do tego przekonać byś przetestował to w sposób organoleptyczny :). Lecz bardzo "dynamicznie" zareagowałeś na to iż owa osoba miała odmienne zdanie od twojego.

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem po czyich postach widać tu pewne niezrównoważenie ;)

 

Brawo Arczi! Już się bałem, że z czytania ze zrozumieniem to się zrobiła jakaś wiedza tajemna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miguel09 właśnie cały problem w tym że transmisja danych w obu przypadkach jest identyczna. To zapewne chciał m0d Ci kilka razy powiedzieć. Więc jeśli połączenie jest realizowane w identyczny sposób to i jakość wydruku powinna się poprawić. No i próbował Cie do tego przekonać byś przetestował to w sposób organoleptyczny :). Lecz bardzo "dynamicznie" zareagowałeś na to iż owa osoba miała odmienne zdanie od twojego.

 

Pozdrawiam Arczi

 

Zapewne??? Do końca wszyscy nie wiemy co chciał nam przekazać kolega m0d...przecież mógł to zrobić nie budząc wątpliwości a pisząc wprost. Wiem, że są zwolennicy i przeciwnicy. Tylko nie mogę pojąć jak ktoś może być przeciwnikiem lub zwolennikiem jeśli nie sprawdził tego w praktyce-gadanie, że gdy poprawi się jakość dźwięku to drukarka zacznie lepiej drukować jest co najmniej chore i nie wnosi nic do tematu. Gdyby wszyscy tak pojmowali rzeczywistość to nawet ciężko sobie wyobrazić co by było...Tak ciężko napisać- nie zgadzam się z tym, bo...i dopisać swoje doświadczenia, zamiast wyjeżdżać z głupimi tekstami o drukarkach i siać zamęt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje zdam raczej po weekendzie, jako, że kabelek dotrze prawdopodobnie w granicy środy/czwartku, a weekend szykuje się zakrapiany to nie będę w stanie zdać rzetelnej relacji z tego jakże poważnego odsłuchu :)

To ja moze troche rozluznie atmosfere bo sie niektorzy za bardzo spinaja, a to niezdrowo.

Tak wiec - lux666 to ty nie zwrociles uwagi jak sie sluch wyczula po takiej imprezie? To tzw efekt "czemu ten kot tak tupie". ;)

 

PS Ja mam drukarke podpiera kabelkiem 25cm... bo serwer wydruku jest zintegrowany w ruterze wi-fi stojacym tuz za drukarka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chciał przekazać m0d to każdy już dobrze wie ;]

No teraz to nawet i Ty wiesz...że sprawdzał kabel Audio USB na drukarce, ale że ta lepiej nie drukowała więc stwierdził, że w Audio ten kabel się nie sprawdzi.

Żal tych, którzy nie doświadczyli, ale w zaparte ufają swemu rozumowi i przekonaniom:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znów jest zabawnie, prawda?

Już chyba zawsze będzie tak, że temat schodzi w stronę docinania i słownych przepychanek - niby dorośli, a jednak nie do końca :)

 

A odnośnie porównania zastosowanego przez mOd-a: to żarty żartami, ale coś mi się nie wydaje, żeby ktokolwiek sprawdził jakość wydruku przez takie kable :)

Ale opinię napisać można - tylko ciekawe co by było, gdyby się okazało, że powiedzmy przy wydruku o przekątnej 60 cali, w hipotetycznej jakości HD widać jednak

różnicę między kabelkami USB? Głupio by było, nie? ;)

A efektem placebo można sobie prawie wszystko tłumaczyć - i owszem, czasem jest to prawda. A czasem nie.

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajże Wojtek76 ma kabelek za ~500zł i słyszał wyraźną poprawę. W przypadku, kiedy ja też usłyszę, mimo, że jej nawet nie będzie to tylko dobrze dla mnie, dam znaćjak to widzę i najwyżej kogoś zbiję z tropu :P

Przetestować można po kosztach przesyłki więc nie widzę problemu. A te dziecinne kłótnie i kawał druta są chyba nie na miejscu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, kiedy nasz rodzimy geniusz recenzencki zabierze się za wpływ strumienia neutrin na brzmienie i jakąż metodę zaproponuje, by wyeliminować ten koszmarny problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, kiedy nasz rodzimy geniusz recenzencki zabierze się za wpływ strumienia neutrin na brzmienie i jakąż metodę zaproponuje, by wyeliminować ten koszmarny problem.

 

Ale samemu to by się posłuchało- no nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj powinna dotrzeć do mnie Audionova, ale nie dam rady się nią zająć, przez weekend sobie potestuję. Chociaż nie wiem, czy kolejna pojedyncza opinia coś wniesie, każdy ma swoje twarde stanowisko i pwnie i tak przy nim pozostanie, niezależnie od efektów u innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do osób które tak kategorycznie twierdzą że kable USB nie grają:

 

- czy miały okazję sprawdzić wpływ tych kabli we własnym systemie ?

- czy mogę napisać coś o konfiguracji tego systemu ?

 

Ja w tej sprawie nie zajmuję głosu, z jednej prostej przyczyny - nie miałem okazji testować kabli USB, więc nie mam zdania. Sam używam kabla za 10zł z Allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś robił porównanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) vs usb za 10pln?

jestem ciekaw efektów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A odnośnie porównania zastosowanego przez mOd-a: to żarty żartami, ale coś mi się nie wydaje, żeby ktokolwiek sprawdził jakość wydruku przez takie kable :)

Ale opinię napisać można - tylko ciekawe co by było, gdyby się okazało, że powiedzmy przy wydruku o przekątnej 60 cali, w hipotetycznej jakości HD widać jednak

różnicę między kabelkami USB? Głupio by było, nie? ;)

A efektem placebo można sobie prawie wszystko tłumaczyć - i owszem, czasem jest to prawda. A czasem nie.

 

 

Robiłem wydruki na różnych kablach usb, krótkich , tanich, ze wzmacniaczami itp. bynajmniej nie dla testów, taka była potrzeba chwili (ustawianie sprzętu) i co ... ? Jedno wielkie G, żadnych różnic, tzn były ale dotyczyły przygotowania i obróbki materiału przez grafika, spieprzony projekt wychodził zawsze źle. Na czym drukowałem? np. drukarki HP 3600 i 3800, ale nie o nich chcę napisać, bo to są dość pospolite i ogólnodostępne maszynki, drukowałem i drukuje na jednym z nowszych modeli Rolanda (wyleciała mi teraz z głowy nazwa modelu) na ploterze solventowym , wydruki o powierzchni np 1,6/10 m. Pozostawię bez komentarza w jaki sposób określił byś te różnice, na oko? czy korzystając z palety pantonów? Na jakim papierze, folii itp, no ale chyba za bardzo od tematu odbiegłem.

 

`A efektem placebo można sobie prawie wszystko tłumaczyć`

Zgadzam się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie do osób które tak kategorycznie twierdzą że kable USB nie grają:

 

- czy miały okazję sprawdzić wpływ tych kabli we własnym systemie ?

- czy mogę napisać coś o konfiguracji tego systemu ?

 

Ja w tej sprawie nie zajmuję głosu, z jednej prostej przyczyny - nie miałem okazji testować kabli USB, więc nie mam zdania. Sam używam kabla za 10zł z Allegro.

I jest to zapewne pierwsza racjonana rzecz, jaka zdarzyła sie w Twoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem po co się kłócić/zaciekle dyskutować jak moża sobie to łatwym sposobem sprawdzić. Skoro jest możliwość wypożyczenia kabelka to co stoi na przeszkodzie? 20zł za obustronną przesyłkę? Na dniach zdam relację ze swojego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święte słowa lux666,

 

jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którzy nawet nie spróbowali, a jak sam piszesz może to kosztować tylko 20 zł.

 

20 zł to koszt 1/3 płyty CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.