Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel USB - też gra


LTJ Sonic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - pojawiły się nowe tańsze usb Furutecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a tu ceny droższej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Redaktorzy

Oj, a poco od razu tak ostro? Nie słyszysz kabli? Happy You ;-) Innym źródeł radości nie odbieraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznica w brzmieniu kabli cyfrowych jest i to czasami ewidentna. Przynajmniej dla mnie;-) Dl tych co się śmieją...Mój słuch od wielu lat kształtuje posiadane i co jakiś czas strojone pianino. Gram na nim amatorsko i wtedy słyszę dźwięki na żywo. WIęc troszkę mam do czynienia z muzyką;-)

Ostatnio pozyczyłem 5-6 kabli cyfrowych w przedziale 500-1500 PLN. Różnice w brzmieniu były wyraźne i powtarzalne. Tara Labs - pierwszy plan, mocne granie, średnia przestrzenność. XLO - słodko, dużo ciepełka, jendnak trochę zamula Kimber Kable model AGDL wtyki Kimber długość 0,5m - wygrał w cuglach, przestrzeń, przestrzeń i stereofonia zmiata konkurencję. Naturalność średnicy bardzo dobra. Detaliczność planów. Minusy - dla niektórych zapewne brak mega potęznego basu, np. przy Tarze, która u mnie buczała. Kabel ten był w latach 90 wykorzystywany do testów przez Stereophile, gdy jeszcze mało kto proponował cyfrówki za 20000 PLN...czyli gdy 350$ za kabelek to była masa kasy również dla amerykańskich testerów;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Na poczatku zaznaczę, że jestem zdecydowanym wyznawcą kablologii.

Glośnikowe, sieciówki, listwy zasilające, IC, to wszystko ma mniejszy lub większy wpływ na ostateczny efekt. Nie znam sie na kwestiach technicznych, przekonuje mnie tylko to co słyszę.

 

Testowałem kiedyś dwa kawałki kabla cyfrowego, łączącego laptop z DS'em. Jeden dwumetrowy, wypasiony, nieprzyzwoicie drogi - a drugi zwykły piętnasto-metrowy!, standardowy produkt z najnizszej półki Media Markt.

 

Rożnic nie zauważyłem żadnych!

 

Jeżeli posiadacie jakieś kable cyfrowe, które wpływają na poprawę dźwięku, będę wdzieczny za namiary.

Nie piszę tego dla jakiejś polemiki. Chcę, żeby dobrze mi grało. Jeśli w tej kwestii można coś poprawić chętnie skorzystam z pomocy.

 

EDIT:

Co wiecej, nie widze żadnej różnicy w jakości dźwięku pomiędzy transmisją plików:

dysk->kabel->router->kabel->DS a,

laptop -> wi-fi -> router -> kabel -> DS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może niech ktoś zorganizuje ślepy test. Tak samo jak z kablami zasilającymi. I wtedy wszystko będzie jasne. Moge się założyć, że nie odróżnił byś aluminiowego wieszaka od kabla za 2000 zł. Oczywiście mowa o przekazie cyfrowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"raz kupa ludzi którzy wiedzą wszystko najlepiej"

 

z tego co widze to Tobie tez sie tak wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO tych co uważają, że wszystko da się zmierzyć oscyloskopem...

Czy ktoś zna historię prób budowania kopii skrzypiec Stradivariusa? Niby wszystko można wymierzyć i nasladować a jednak wszelkie kopie grają gorzej od oryginału. I chodzi mi o kopie z czasów życia Stradivariego, a nie obecne. Czasami są nieuchwytne dla nauki elementy, które decydują o przyjemności odsłuchu...czy to skrzypiec mistrza czy jednego lub drugiego kabelka...Pamiętajmy też że kazdy inaczej słyszy, bo jego uszy są w różnym stopniu wyćwiczone...to taki sam organ jak oczy czy ręce...słuchanie czyni mistrza...ale słuchanie i porównywanie z muzyka na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzypcach akurat wszystko ma wpływ. Nawet wiek i zużycie strun, czy nawet ilość oleju w drewnie. Bo dźwięk daje rezonans strun, wzmocniony w komorze rezonansowej skrzypiec. Dlatego będą takie róznice w dźwięku.

 

 

Z kablami USB jest calkiem inaczej i tu się da wszystko zmierzyć oscyloskopem. Są tylko dwie możliwośći w świcie cyfrowym. 1 i 0, czyli jest sygnał, nie ma sygnału. Nie ma czegoś takiego jak 'może jest sygnał'. Dlatego tutaj nie mamiejsca na pomyłki, a tymbardziej na jakiekolwiek różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest cos takiego jak zaklucenia, i ich nie da sie nie slyszec, chybam, ze sie jest gluchym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak słownik ortograficzny. Od tego zacznijmy.

 

 

Zakłócenia w świecie cyfrowym nie mają najmniejszego wpływu na działanie jakiegoś urządzenia. Nie bez powodu istnieje cos takiego jak suma kontrolna, która jest przesylana razem z danymi i służy do sprawdzania poprawności wysłanych danych. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki.

 

I jeszcze jedno, w jaki sposób chcesz zakłócić cyfrowy przekaz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jestes gluchy to pusc sygnal z kompa do daca poprzez usb a pozniej zrob to samo za pomoca np squeezeboxa poprzez coaxial i uslysz roznice, oczywiscie zalecam do tego testu dobre sluchawki. Dopoki tego nie zrobisz nie wciskaj nam tutaj pseudo dowodow naukowych.

Pomylic sie kazdy moze, nie korzystam ze slownika, moja ortografia pewnie nie jest gorsza niz Twoja, z ty, ze ja nie uzywam slownika poniewaz nie mam polskich znakow w klawiaturze. Gybym faktycznie robil mnostwo bykow moglbys sie przyczepic a tak to tylko szukasz dziury w calym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

W audio nauczyłem się pewnych rzeczy : min. tego, że dopóki sam nie sprawdzę to nie mówię, że coś tam nie może mieć wpływu na dźwięk (mało tego jak sprawdzę że u mnie nie wpłynęło to na dźwięk, nie oznacza że w innym systemie tego nie spowoduje). Druga sprawa to że w ABX-ie można mieć problemy z odróżnieniem wszystkiego...

 

ale jest cos takiego jak zaklucenia, i ich nie da sie nie slyszec, chybam, ze sie jest gluchym

 

 

Wojtek, daj sobie luz z hmm ..... odpowiadaniem na niektóre wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłócenia w świecie cyfrowym nie mają najmniejszego wpływu na działanie jakiegoś urządzenia. Nie bez powodu istnieje cos takiego jak suma kontrolna, która jest przesylana razem z danymi i służy do sprawdzania poprawności wysłanych danych. Tutaj nie ma miejsca na pomyłki.

 

Skąd przekonanie, że kable grają różnie ze względu na przekłamanie danych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd przekonanie, że kable grają różnie ze względu na przekłamanie danych ?

W takim razie dlaczego grają różnie? Bo jitter, zakłócenia, kolor izolacji? Inne powody?

 

Pytam serio, być może wbrew pozorom ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jestes gluchy to pusc sygnal z kompa do daca poprzez usb a pozniej zrob to samo za pomoca np squeezeboxa poprzez coaxial i uslysz roznice, oczywiscie zalecam do tego testu dobre sluchawki. Dopoki tego nie zrobisz nie wciskaj nam tutaj pseudo dowodow naukowych.

Pomylic sie kazdy moze, nie korzystam ze slownika, moja ortografia pewnie nie jest gorsza niz Twoja, z ty, ze ja nie uzywam slownika poniewaz nie mam polskich znakow w klawiaturze. Gybym faktycznie robil mnostwo bykow moglbys sie przyczepic a tak to tylko szukasz dziury w calym

 

 

 

W tym co napisałeś już chodzi o coś całkiem innego. Chodzi o zmiane sygnału cyfrowego na analogowy, a tu wpływ na dźwięk ma już wszystko. Oczywiście po stronie analogowej. Tak samo, między coaxial, a USB też będzie różnica dźwięku. Bo całkiem inne układy odpowiadają za przejście z sygnału cyfrowego na analogowy i całkiem inaczej go 'interpretują', dlatego są takie różnice w brzmieniu. Ale nigdy nie będzie różnicy między różnymi kablami USB, coaxial, TOSLINK itd. Nie ma fizycznej możliwości na takie cuda.

 

 

A co do błędów ort. to faktycznie, zwracam honor. Ale zrozum też to, że widząc taki błąd na wejściu to aż mi się odechciało odpisywać. Ale widze, ze to była jednorazowa pomyłka, dlatego cieszy mnie to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa to że w ABX-ie można mieć problemy z odróżnieniem wszystkiego...

Tylko niektórzy mają problemy z testami ABX.

A niektórym udział w tym teście nie zamazuje szczegółów, nie powoduje zlewania się dźwięku ani zmęczenia uniemożliwiającego rozpoznanie różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co napisałeś już chodzi o coś całkiem innego. Chodzi o zmiane sygnału cyfrowego na analogowy, a tu wpływ na dźwięk ma już wszystko. Oczywiście po stronie analogowej. Tak samo, między coaxial, a USB też będzie różnica dźwięku. Bo całkiem inne układy odpowiadają za przejście z sygnału cyfrowego na analogowy i całkiem inaczej go 'interpretują', dlatego są takie różnice w brzmieniu. Ale nigdy nie będzie różnicy między różnymi kablami USB, coaxial, TOSLINK itd. Nie ma fizycznej możliwości na takie cuda.

 

 

A co do błędów ort. to faktycznie, zwracam honor. Ale zrozum też to, że widząc taki błąd na wejściu to aż mi się odechciało odpisywać. Ale widze, ze to była jednorazowa pomyłka, dlatego cieszy mnie to.

 

Niemozliwe to strzelic sobie w plecy z luku, a i na to podobno jest sposob.

 

Honoru mi nie odebrales wiec i zwrocic go nie mozesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę mi odpowiedzieć po co zakłada się ferryty?

mają tłumić zakłócenia?

chyba lepiej robi to ekran

nie rozumiem po co ferryty na cyfrowych kablach

czy w takim razie każdy coaxial też powinien mieć ferryt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszę wrażenie że facet jaja sobie robi i zaraz chce parsknąć śmiechem tylko czeka aby się film skończył ;)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie bardzo w to wierzę ale .... samemu chyba trzeba się przekonać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoszę wrażenie że facet jaja sobie robi i zaraz chce parsknąć śmiechem tylko czeka aby się film skończył ;)

 

 

 

O nie on z tego zyje, tak szmal robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dyskusja na forum nie odbywa się na poziomie takim, jak na forach zachodnich, gdzie UŻYTKOWNICY urządzeń/kabli/akcesoriów wymieniają się SWOIMI poglądami na temat POSIADANYCH przez siebie urządzeń. Niestety na Audiostereo najwięcej dyskutantów to teoretycy, którzy coś tam przeczytali, MOŻE zobaczyli ale nie słyszeli bo po co? ONI WIEDZĄ... Najlepiej od razu wyśmiać (w najlepszym wypadku) albo (częściej) zwyzywać i poobrażać.

Jestem WŁAŚCICIELEM i UŻYTKOWNIKIEM Wireworld Starlight i SŁYSZĘ różnice pomiędzy nim a zwykłym kablem usb (Wojtek 76 witam w klubie). PC Audio traktuję jako ciekawostkę bo muzyki słucham głównie z cd i jak na razie nie słyszałem dźwięku z PC, który by mnie powalił na kolana i kazał myśleć o wyrzuceniu cd i przejściu na pliki. Do kupna Wireworlda Starlight zachęciła mnie recenzja Wireworld Ultraviolet zamieszczona w What Hi-Fi oraz dobre recenzje na www.head-fi.org. I tego nie żałuję.

Jestem WŁAŚCICIELEM i UŻYTKOWNIKIEM cyfrówki DH Labs, kupionej na eBay'u, wybranej po odsłuchach innych (również znacznie droższych) kabli cyfrowych i jest to jeden z lepszych kabli cyfrowych w cenie do 1000 zł (kosztował około 100 zł). I SŁYSZĘ różnice pomiędzy cyfrówkami.

Jestem WŁAŚCICIELEM i UŻYTKOWNIKIEM demagnetyzera płyt cd firmy Bedini i SŁYSZĘ wyraźne różnice pomiędzy płytami przed i po rozmagnesowaniu. Kupiłem go bezpośrednio od producenta za przyzwoitą cenę (znacznie niższą od Furutecha i niższą od jego oficjalnej ceny) żeby go przetestować bo nie za bardzo wierzyłem w jego działanie. DZIAŁA i POPRAWIA jakość dźwięku z płyty cd więc pozostał w systemie. Co więcej, po przetestowaniu go przez znajomego zamówiłem dla niego następny bo POPRAWIA jakość obrazu i dźwięku z płyt dvd.

Nie obchodzi mnie co wszystkowiedzący piszą o akcesoriach, których nie tylko nie sprawdzili w działaniu ale często ich na oczy nie widzieli. Być może to zwykła zawiść wg zasady "mnie nie stać na kupno to trzeba przyłożyć temu, którego stać", może chęć podbudowania własnego ego "ja wiem lepiej". Właściwie to mnie to nie obchodzi. Do zakupów wszystkich rzeczy podchodzę racjonalnie i kupuję to, co się sprawdza i na co mnie stać. Wszystko to, co wymieniłem powyżej sprawdziło się i przynosi mi dużą satysfakcję w słuchaniu muzyki. Zdanie wszystkowiedzących z jedynie słusznymi poglądami mnie nie interesuje. Niech się kiszą w swoim własnym, kwaśnym sosie. A tych, którzy mają otwartą głowę i dobry słuch, którzy chcą przetestować różne nowości bez uprzedzeń serdecznie pozdrawiam i zachęcam do dalszych eksperymentów. WARTO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem WŁAŚCICIELEM i UŻYTKOWNIKIEM

A tych, którzy mają otwartą głowę i dobry słuch, którzy chcą przetestować różne nowości bez uprzedzeń serdecznie pozdrawiam i zachęcam do dalszych eksperymentów. WARTO.

 

Oczywiście że różnice między kablami cyfrowymi są słyszalne, także między toslinkami. Demagnetyzacja CD i DVD- działa. Jak kto nie widział/słyszał niech nie wierzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że różnice między kablami cyfrowymi są słyszalne, także między toslinkami. Demagnetyzacja CD i DVD- działa. Jak kto nie widział/słyszał niech nie wierzy

Działa ale w zakresie minimalnym - przynajmniej w przypadku Furutecha RD2....znacznie więcej daje Destat Furutecha czy płyta demagnetyzująco- wygrzewająca PAD-a - będę to powtarzał do znudzenia :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa ale w zakresie minimalnym - przynajmniej w przypadku Furutecha RD2....znacznie więcej daje Destat Furutecha czy płyta demagnetyzująco- wygrzewająca PAD-a - będę to powtarzał do znudzenia :D

Co to jest ta płyta? Daj namiary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

THX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.