Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tam ;) jak i na bmw-sport oraz 7er.pl ;D na bmw-sport.pl niedlugo kalendarze bedzie mozna zamowic na przyszly rok ;)

 

 

Co do kabli, wydam tyle ile bedzie konieczne zeby dzwiek byl lepszy, ale bez przesady :D 100zl to nic, ale 500 to chyba juz przesada by byla ;d biorac pod uwage ze kable bede mial do konca zycia to w sumie zaproponuj cos biorac pod uwage ze za kilka lat z pewnoscia zmienie na jakies magnaty z serii 1xxx wiec mocowo duzo wieksze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopisuję się do klubu, chociaż magnatów jeszcze nie mam. Jak pisałem w wątku "stereo" mam zamiar zmienić podłogówki tonsil maestro II 130 na monitory magnat quantum 653. Zasilane będą yamahą RX 797 (ampli stereo, nie KD, pokój prostokąt ok. 22 m. Jeśli ktoś ma maganty quantum 653, to proszę o opinie jak się sprawują.

Na koniec jeszcze jedno pytanie - jak się mają parametry magantów podane przez producenta w stosunku do tych rzeczywistych? Wiem, że co do pasma przenoszenia mogą być przekłamania, ale jak jest np. z efektywnością?

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do kabli, wydam tyle ile bedzie konieczne zeby dzwiek byl lepszy, ale bez przesady :D 100zl to nic, ale 500 to chyba juz przesada by byla ;d biorac pod uwage ze kable bede mial do konca zycia to w sumie zaproponuj cos biorac pod uwage ze za kilka lat z pewnoscia zmienie na jakies magnaty z serii 1xxx wiec mocowo duzo wieksze ;)

605 troche mulą na srednicy i bas wiec kup uzywane Audionova Moonwalk, mozesz trafic w wersji bi-wire za 200-250 uzyki. Lub nowe, bez konfekcji za 260zl. Oczywiscie 2 x 2m.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopisuję się do klubu, chociaż magnatów jeszcze nie mam. Jak pisałem w wątku "stereo" mam zamiar zmienić podłogówki tonsil maestro II 130 na monitory magnat quantum 653. Zasilane będą yamahą RX 797 (ampli stereo, nie KD, pokój prostokąt ok. 22 m. Jeśli ktoś ma maganty quantum 653, to proszę o opinie jak się sprawują.

Na koniec jeszcze jedno pytanie - jak się mają parametry magantów podane przez producenta w stosunku do tych rzeczywistych? Wiem, że co do pasma przenoszenia mogą być przekłamania, ale jak jest np. z efektywnością?

 

Za jakieś 200 zł więcej możesz mieć nowe Quantumy 555 lub lekko używane 557.Poniżej link do testu.

http://av.com.pl/kolumny-glosnikowe/254-magnat-quantum-555

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisby67, dzięki za propozycje, ale własnie zmieniam podlogowki na mniejsze monitory, bo w nowym pokoju mam mało miejsca, a maganty 555, czy 557 to podłogówki. Poza tym z tonsili maestro II 130 jestem zadowolony i zmieniam je tylko ze względu na brak miejsca.

Jeszcze link do testu magnatów quantum 653:

http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/357-magnat-quantum-653

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

605 troche mulą na srednicy i bas wiec kup uzywane Audionova Moonwalk, mozesz trafic w wersji bi-wire za 200-250 uzyki. Lub nowe, bez konfekcji za 260zl. Oczywiscie 2 x 2m.

 

http://allegro.pl/audionova-moonwalk-mk3-glosnikowy-od-dystrybutora-i1945400425.html

 

Bardzo fajne kabelki, czytalem testy i powiem, ze pierwszy raz widze wogole kabelki z takimi koncowkami, bardzo madrze pomyslane. Zaopatrze sie w nie na 100%, tylko kwestia czy za jakis czas do Magnatow w stylu 1xxx one wystarcza? A jak nie to i tak bedzie wydatek wiec kabelki sie zmieni.

 

Jeszcze tylko ten konwerter cyfrowy, zeby z laptopa szlo jak z CDka i bedzie malinka.

 

 

P.S. Moje 605 stoja w pokoju tymczasowym 10m2 i to z szafa i komoda - jest "przesycenie" tonow wysokich, zreszta nawet niskie mam na -3 ustawione - na stale nie polecam do takiego pokoju. Na szczescie za kilka/nascie miesiecy bede mial z 16-18m2 wiec sie polepszy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Moonwalka z Quantum 905 i nie zamierzam wydawac wiecej na kable. Nie dajmy sie zwariowac. Zamiast wydawac kolosalne pieniadze na druty lepiej dolozyc ta kase na wzmacniacz, CD czy kolumny, a efekt bedzie napewno pozytywniejszy. Moonwalk to porzadny przewod, z dobrej miedzi w ekranie. Lepszych nie trzeba. Chyba ze srebrne.

Moonwalka ktorego ty podeslales jest to wersja single, a nie bi-wire.

 

 

 

P.S. Moje 605 stoja w pokoju tymczasowym 10m2 i to z szafa i komoda - jest "przesycenie" tonow wysokich, zreszta nawet niskie mam na -3 ustawione - na stale nie polecam do takiego pokoju. Na szczescie za kilka/nascie miesiecy bede mial z 16-18m2 wiec sie polepszy. Pozdrawiam

Na source sluchasz?

Oby tylko nie na tym nieszczesnym loudnessie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiecie gdzie można kupić w DOBREJ CENIE "pewne" Quantumy 705 lub 905?

Troche sie spozniles, bo na allegro poszly prawie nowe 905 za 1400zl jakies 2 miesiace temu, a jeden z forumowiczow nabyl 907 za 1500zl bodajrze, z tym ze chyba 2 glosniki troche po przejsciach.

Jezeli chcesz dam ci namiar na typa to moze ci znajdzie tanie 905 lub 705 w przyzwoitym stanie. Jakby co PW.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na source sluchasz?

Oby tylko nie na tym nieszczesnym loudnessie.

 

Tzn do ustawiania basu itp to mam zeby wzmacniacz sterowal bo na pokretle Source Direct mam do wyboru Direct / Tone / Tape 1 i 2.. Mam Tone bo jak daje Direct nie moge basu we wzmacniaczu zmniejszac. Tak dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,już nie długo będą u mnie grały quantum 653 z cambridge audio sonatą:)

 

Mam pytanie jak sprawujasie twoje magnaty z CA .Mam zamiar dokupic sobie do stero SA Azura 640 .Jest trochę podobny i zastanawiam sie jak to zabrzmi z Q657 .

 

Chciał bym zapytać pozostałych forumowiczów czy kots miał doswaidczenia w połaczeniu Magnat quantum 657 (lub podobnych)z Cambridge audio seria azur.

Może kos ewentualnie polecił by jakiś przyzwoity wzacniacz do stero który dobrze zagra z magnatami.(badzo skromnylimit cenowy powiedzmy 1000-1500) albo jakaś uzywka w tej cenie .???

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy jest ktoś, kto posiada kolumny Usher S520 lub Magnat 653 oraz kto umożliwiłby mi odsłuch gdybym podskoczył z własną elektroniką ?

Ushery sa na Alledrogo ;) ktos z Wa-wy chce się pozbyc może da ci odsłuchać .

Co do Magnatów to pytaj po swietach albo na piczatku roku chyba mikołaj mi przyniesie do kompetu parkę .

pozdrwiam przyszlego Magnata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

prawdę mówiac tych jeszce neisłuchałem ale mam zamiar dokupic je na tyły do mojego zestawu może po swietach będę miał chwile to uadm sie do mojego ulubionego sklepu i posłucham tam jak graja sam jestem ciekaw .

Jedynie moge podrzucic opinie experta i test porównawczy z innymi.Nawiasem mówiąc stero i scena była najlepsza w magnatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od piątku mam magnaty quantum 653. Nie wiem na razie co o nich napisać, bo dopiero się "wygrzewają". Na razie mogę pozytywnie odnieść się do wykonania - są idealnie zbudowane, mam wersję czarną, przednia ściana jest polakierowana, są zgrabne, metalowe maskownice, pozłacane zaciski.

Kolumny mam podłączone do ampli stereo yamaha RX797 2x100W (nie mylić z żadnym wielokanałowym amlitunerem do kina domowego).

Co do brzmienia, to oczywiście zaraz po podłączeniu było nieco płaskie, na co byłem przygotowany. Ale już po dniu grania bardzo poprawił się glębszy bas. Góra jest wycofana, co zresztą podaje się w różnych testach tych kolumn. Wydaje mi się, że brzmienie jest nieco konturowe, tj. środek też jest wycofany, ale właśnie takiego brzmienia szukałem. Teraz po puszczeniu czystego sygnału z amplitunera (tryb pure direct) dźwięk nie jest tak "krzykliwy" jak jeszcze do niedawna (poprzednio miałem tonsil maestro II 130).

To, co na pewno uległo polepszeniu w porównaniu z tonsilami, to scena, którą maganty bardzo ładnie budują, jest większa stereofonia. Niestety, w najbliższych miesiącach nie będę mógł wypróbować magantów w dobrym ustawieniu (zrobię to dopiero po przeprowadzce), na razie jedna kolumna stoi na szafce rtv, a druga na taborecie (dobrze, że przynajmniej na tej samej wysokości), a to ma bardzo duży wpływ na efekt końcowy...

To na razie tyle wrażeń z pierwszych odsłuchów.

Aha, jeszcze informacja do Marka76 - kolumny wg instrukcji mają od 4 do 8 Ohmów impedancji. W mojej yamaszcze jest selektor impedancji - podłączałem zarówno pod 4 jak i pod 8 Ohmów i w obu przypadkach było ok.

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rosim

dzięki za te kilka słów nt. Quantumów 653. Trochę zmartwiło mnie to, że wg Ciebie kolumny te grają "płasko". Ja podobne wrażenie odnoszę słuchając mini Denon 107 i to właśnie chcę w nim zmienić. Brakuje mi sceny, dobrej detaliczności, wysokich tonów ale nie za ostrych. Ogólnie brakuje mi zwinności i dynamiki. Miałem nadzieję, że przedmiotowe kolumny będą ok. Chciałbym móc posłuchać magnatów ale nie wiem czy to będzie możliwe. Być może uda mi się odsłuchać z moim denonem ushera 520 i MA BX2. Wtedy będę wiedział, czy zmiana kolumn przyniesie oczekiwane przeze mnie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.