Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam rDAC


55wBICEPSIE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz u siebie na testach audiolaba Q-dac'a poruwnuje go z Arcamem. Gra inaczej o wrażeniach opowiem później.

Doświadczam jednak olbrzymiego spokoju odsłuchując Audiolaba i nie oczekując kiedy nadejdzie kolejny trzask.

A to może juz być powod to wymiany.

 

Audiolab nie pokazał jednak tego co powinien. Urzadzeniez z zewnatrz wykonane bardzo ładnie. Metalowa ciezka obudowa. Do tego ładny zasilacz robią dobre pierwsze wrażenie. Funkcja ściszania i pogłaszania oraz wyświetlacz potęgują pierwsze doznania.

 

Po odsłuchaniu kilku oklepanych utworów, stwierdzam że Qdac nie jest dla mnie. W porównaniu z Arcamem gra płycej. Wszystko jest zlane jakby w kupie. Czystość dźwięku stoi na bardzo wysokim poziomie, brakuje mi jednak nieco drapieżności. W mojej konfiguracji nie sprawdził się.

 

P.S. Jestem bardzo blisko rozwiązania trzasków i pyknięć w przetwornikach DAC po połączeniu USB, problem nie występuje tylko w rDAC’u jak się okazuje.

 

Witam

 

Myslę nad zasilaczem Tomanek do rDac'a i tak się zastanawiam czy ktoś z Was miał okazję testować wersję "mini" tego zasilacza?

 

Jakby nie patrzeć różnica 300zł czyli połowa ceny standardowego Tomanka, a konstrukcyjnie rożnica, z tego co wyczytałem w specyfikacji, dotyczy w zasadzie tylko stabilizatora napięcia (jesli się mylę poprawcie mnie).

Zastanawiam się czy nie będzie tak, że zmiana zasialania na "Tomanek mini" da 90% tego co zmiana na "pełną wersje" Tomanka. A prawdę mówiąc, za te pozostałe 10% upgrade'u nie chciałbym 100% więcej płacić.

 

A może ktoś miał szansę porównać w praktyce te dwa zasilacze?

 

Pozdrawiam

 

Przychylam się do prośby o opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję posłuchać matrixa mini-i oraz hegla hd2 - dwóch chyba najbardziej polecanych dac'ów w swoim przedziale cenowym. Oba mi nie przypasowały:

- hegel, jeżeli chodzi o ilość informacji nie wydał mi się wiele lepszy od mojego audinst'a (ale lepszy), dodatkowo dźwięk ma lekko "podkręcony",sztucznie udynamiczniony, szczególnie w wyższej średnicy, trochę za lekki na basie i ogólnie troszkę za mało nasycony (myślę że zasilanie przez usb ogranicza ten przetwornik). Jest to fajny dac, ale dużo za drogi i upgrade byłby za mały.

- matrix natomiast jeśli chodzi o rozdzielczość, to urządzenie z dużo wyższej półki, dużo bardziej "dorosłe", w każdym aspekcie. Jednocześnie jest zimny/sterylny, trochę jakby wszystko co odtwarza było "pokryte" pleksiglasem, czy jakąś emalią. Barwy ma też w stylu wzmacniaczy NAD - szare. I to niestety nie jest mój klimat, chociaż ogólnie Matrix bardzo mi zaimponował.

 

I tu dochodzę do mojego pytania - czy rdac może mi przypasować w kontekście tego, co napisałem o wyżej wymienionych? Czy będzie bardziej "zabawkowy" jak hegel, czy z wyższej półki, jak Matrix? Czy również "upiększa" trochę sztucznie dźwięk jak hegel, czy pokazuje prawdę o sobie jak Matrix?

Jeżeli chodzi o ogólny klimat to zdecydowanie hegel mi przypasował bardziej.

 

Oczywiście przekopałem się przez wiele forumowych opinii na temat dac'ów. I o tym, że rdac jest przereklamowany też się naczytałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak wszystko co wchodzi na rynek z duzym marketingiem. Musimy sobi zdac z tego sprawę.

 

Jednak porównując go z innymi DAC’ami wybrałem jego jako najlepszy najbardziej mi odpowiadający. Recenzję czy posty miały mnie tylko zasugerować co odsłuchać.

Słuchając nie Bralem pod uwagę opinii innych tylko swoją i wybranki.

 

Myślę że rDAC jako nie do końca grzeczny chłopiec mógłbym sprostać twoim preferencjom. Czy na tyle aby wymienić Audinsta nie wiem (nie słuchałem go).

W dobie dzisiejszych zakupów on-line kup go przez neta przetestuj i zwróć jeśli nie będzie Ci leżał.

 

Będziesz miał spokojne sumienie że sam wybrałeś. Uważam że powinienes go przesłuchać tak czy siak i wyrazić swoją opinie o nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego na razie nie kupię bo za drogi, więc opcja posłuchania za kaucją odpada - poza tym nie wiem, czy cyrk z wygrzewaniem rdac'a nie byłby tutaj przeszkodą. Jest w tej chwili na allegro używany za 900zł, więc zastanawiam się czy nie kliknąć... Zawsze mogę sprzedać, nawet jeśli z problemami.

 

Wbrew pozorom, aż tak dużego wyboru dac'ów nie ma. Dodatkowo do rdac'a przekonuje mnie teoretycznie niezła elektronika w środku i opisy charakteru brzmienia - ale tu zagadka - z jakiego poziomu jest to brzmienie? Bo hegel mnie zadziwił, hi-end? Jeśli już to Matrix. Audinst'a kupiłem w ciemno (500zł) i byłem zachwycony, zostawię go jako urządzenie portable.

 

Dla mnie dźwięk to średnie tony, barwy; bas i wysokie mają być dobrze do nich dokomponowane i tyle, wyluzowany dialog-duet gitar Rolling Stones ma wiarygodnie zabrzmieć i atmosfera nagrań P. Gabriela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że podobno (bo nie sprawdzałem) dużą poprawę wnosi także zasilacz.

 

Myślę że powinieneś go spróbować, faktycznie najwyżej odsprzedasz. Dla mnie zagrał lepeij niz Qdac za 2200zł. Czy to High end? No nie ale na droższe DACi nie patrzyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że podobno (bo nie sprawdzałem) dużą poprawę wnosi także zasilacz.

 

Myślę że powinieneś go spróbować, faktycznie najwyżej odsprzedasz. Dla mnie zagrał lepeij niz Qdac za 2200zł. Czy to High end? No nie ale na droższe DACi nie patrzyłem.

 

A jakiej muzyki słuchasz? Tak czytam i czytam, i trochę studzi mój zapał do arcama to że podoba się ludziom, którzy słuchają jazzu i klasyki, a ja, jak napisałem wcześniej mam inne preferencje.

 

Mam rozumieć że kicha ?? Pytam bo mam zamiar kupić.

 

Kicha nie, ale dałbym za niego max 700zł, a kosztuje tyle ile kosztuje. Poza tym trochę udaje, że gra lepiej, niż gra. Z drugiej strony, gdy go oddałem kumplowi, to na drugi dzień miałem go ochotę znowu posłuchać.

Ktoś gdzieś wcześniej napisał że wszystkie vdac'i, rdac'i, itp grają na poziomie asusa st - i być może jest to prawda - w moim przypadku przygoda z heglem to potwierdza. Dlatego też tak ciekaw jestem rdaca, no bo już nie wiem, co tu kupić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj słuchałem DubStepu miał genialna czystość dzwieków.

słucham Psychedelic Trance (Etnica, Juno Reactor, Astral Projection)

Drum'n'Bass - Black Sun Empire

Cięższego Rocka - Korn, Marylin Manson

ale też lżejszej muzyki Blues - Joe Bonamassa

 

Słuchają klasyki i jazzu bo jest uznawane za muzykę na której mozna porownywać sprzet. Muzyka elektroniczna nie jest uznawana za muzyke w tych kregach. Natomiast ja jej słucham.

 

I w tych utworach także miałem okazję porównywać go z innymi. I właśnie w tych wygrywał jako nieco mniej grzeczny chłopiec.

 

Dlatego też tak ciekaw jestem rdaca, no bo już nie wiem, co tu kupić :)

 

Bez własnego odsłuchu nie podejmiesz tej decyzji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie dźwięk to średnie tony, barwy; bas i wysokie mają być dobrze do nich dokomponowane i tyle, wyluzowany dialog-duet gitar Rolling Stones ma wiarygodnie zabrzmieć i atmosfera nagrań P. Gabriela.

Myślę, że rDac będzie strzałem w dziesiątke

 

Pozdrawiam

 

Bismillah Allahu Akbar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, będę miał oko na rdac'a - niestety na allegro już mnie ktoś uprzedził. Może spróbuję na niemieckim ebay'u, jest ich tam sporo, i przesyłka tańsza, niż z UK. Trochę też się zastanawiam nad Nostromo Wolf, cena spoko i bezproblemowy zwrot, jeśli się nie spodoba. Ale najpierw spróbuję "ustrzelić" rdac'a z Niemiec.

 

Bismillah Allahu Akbar

O co tu chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To muzyka do testowania DAC'ow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez własnego odsłuchu nie podejmiesz tej decyzji :)

Tak. Oczywiście, posłuchanie matrixa i hegla dały mi bardzo do myślenia...

Z rdac'iem może "pojadę" w ciemno jeśli cena nie będzie wysoka. Niestety nie mam jak go posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 12.08.2013 - 13:55

Witam

 

Myslę nad zasilaczem Tomanek do rDac'a i tak się zastanawiam czy ktoś z Was miał okazję testować wersję "mini" tego zasilacza?

 

Jakby nie patrzeć różnica 300zł czyli połowa ceny standardowego Tomanka, a konstrukcyjnie rożnica, z tego co wyczytałem w specyfikacji, dotyczy w zasadzie tylko stabilizatora napięcia (jesli się mylę poprawcie mnie).

Zastanawiam się czy nie będzie tak, że zmiana zasialania na "Tomanek mini" da 90% tego co zmiana na "pełną wersje" Tomanka. A prawdę mówiąc, za te pozostałe 10% upgrade'u nie chciałbym 100% więcej płacić.

 

A może ktoś miał szansę porównać w praktyce te dwa zasilacze?

 

Pozdrawiam

 

Entuzjastyczne recenzje rDAC miał z zasilaczem TEDDY PARDO .

Nie zwykłym stabilizowanym zasilaczem a konkretnie tym . A to jest specyficzny zasilacz .

Podawałem wcześniej link jak zrobić zasilacz na oryginalnym stabilizatorze Teddy Pardo i nawet wykaz części .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Entuzjastyczne recenzje rDAC miał z zasilaczem TEDDY PARDO .

Nie zwykłym stabilizowanym zasilaczem a konkretnie tym . A to jest specyficzny zasilacz .

Podawałem wcześniej link jak zrobić zasilacz na oryginalnym stabilizatorze Teddy Pardo i nawet wykaz części .

A powiem wam z własnego przykładu, że naprawdę warto

 

O co tu chodzi?

No widzę, że kolega zapalony świniojad, chciałem trochę zamieszania zrobić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że kolega zapalony świniojad, chciałem trochę zamieszania zrobić...

 

A co, nie jesz wieprzowiny :)

 

Myślę, że rDac będzie strzałem w dziesiątke

 

Jaką muzykę słuchasz na tym rdacu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, nie jesz wieprzowiny :)

Staram się nie jeść, bo to ścierwo straszne, a po za tym mam brata Islamistę

Jaką muzykę słuchasz na tym rdacu?

a muzyki słucham przeróżnej. Rolling Stones duuuużooo, bo uwielbiam ich. A przy okazji cały światek, w którym się obracali. Do tego stary, dobry blues, rock. Z tym, że nie ograniczam się do jednego czy dwóch gatunków muzycznych, a słucham wszystkiego co mnie w jakiś sposób zainteresuje/zaintryguje. No może do wynalazków jak Lady Gaga się nigdy nie przekonam, chociaż słyszałem nagranie z Tony Bennetem i muszę przyznać, że zaśpiewała zankomicie. Ogólnie jak są gitary to już jest dobrze.

Namawiam ludzi do rDaca, bo to naprawdę świetny budżetowy dac i żeby go przebić to już naprawdę trzeba sporo kasy wydać. Gra tak równo i dobrze, że wpasuje się w każdy system. U mnie siedzi już ponad dwa lata i nie mogę, albo nie chcę, znaleść następcy. A jak już postanowiłem, żę czas na zmiany to zafundowałem sobie Teddy Pardo i wszystko zaczęło się od nowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To pokrywa się z moimi preferencjami. Kiedyś miałem budżetowy nad + tannoy'e i Stonsi brzmieli na nich tragicznie. Natomiast na moim aktualnym vintage, rewelacja!

Jeszcze się trochę boję tych awarii rdac'a, co to je miała jakaś seria, ale tu już ryzyk-fizyk.

Wchodzi nowy rdac, nie zanosi się obniżkę cen starego?

 

Staram się nie jeść, bo to ścierwo straszne, a po za tym mam brata Islamistę

 

No to masz szeroką wiedzę z pierwszej ręki o islamie. Możesz się poudzielać na Bocznicy, jast cam cały wątek poświęcony, bo tutaj to zwyczajny offtop :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Staram się nie jeść, bo to ścierwo straszne, a po za tym mam brata Islamistę

 

a muzyki słucham przeróżnej. Rolling Stones duuuużooo, bo uwielbiam ich. A przy okazji cały światek, w którym się obracali. Do tego stary, dobry blues, rock. Z tym, że nie ograniczam się do jednego czy dwóch gatunków muzycznych, a słucham wszystkiego co mnie w jakiś sposób zainteresuje/zaintryguje. No może do wynalazków jak Lady Gaga się nigdy nie przekonam, chociaż słyszałem nagranie z Tony Bennetem i muszę przyznać, że zaśpiewała zankomicie. Ogólnie jak są gitary to już jest dobrze.

Namawiam ludzi do rDaca, bo to naprawdę świetny budżetowy dac i żeby go przebić to już naprawdę trzeba sporo kasy wydać. Gra tak równo i dobrze, że wpasuje się w każdy system. U mnie siedzi już ponad dwa lata i nie mogę, albo nie chcę, znaleść następcy. A jak już postanowiłem, żę czas na zmiany to zafundowałem sobie Teddy Pardo i wszystko zaczęło się od nowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych forumowiczow. mam rdac'a. zainteresowal mnie ten teddy pardo i to na ile moze faktycznie poprawic brzmienie? calosc mojego zestawu to macbook pro, marantz pm6004 i kef q300... slucham glownie spotify. ktory model zasilacza posiadasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile Cie to wyszło? Cena tego zasilacza jest nieco przesadzona

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tomanek jest dużo tańszy. Nie twierdze że równie dobry, bo z obydwoma nie miałem styczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tomanka jest równie dobry a kosztuje 1/3 ceny Teddiego.

 

Tomanek nie jest równie dobry, a o koszta budowy to uderzaj do muda44, ale moge ci powiedzieć, że będziesz mile zaskoczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanek nie jest równie dobry, a o koszta budowy to uderzaj do muda44, ale moge ci powiedzieć, że będziesz mile zaskoczony.

A kto porównywał bezpośrednio, bo jakoś nie mogę znaleźć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto porównywał bezpośrednio, bo jakoś nie mogę znaleźć?

Ja porównywałem. Tomanek jest dobry, fakt. Ale Teddy jest jeszcze lepszy. Nie wiem co w nim siedzi, ale działa i to cholernie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A jak by się sprawdził R DAC w muzyce klubowej gdzie wymagana jest dynamika z niskim basiorem ??

rDAC w swojej cenie jest nadal nie do pobicia a jak chcesz lepiej to zbieraj do Stream Magic 6 . SM6 to rozwinięcie brzmienia rDACa i między innymi o fantastyczny w skali bezwzględnej bas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rDAC nie jest najdynamiczniejszym przetwornikiem, chociaż zasilając go porządnym "liniowcem", typu Teddy PSU lub przynajmniej Tomanek wszystko zyskuje, także dół pasma. Podejrzewam, że w tej konfiguracji do 2k nic się z nim nie zrówna.

 

Ciekawe, jak będzie wyglądał irDAC w tej kwestii?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.