Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam rDAC


55wBICEPSIE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No mi wlasnie najbardziej zalezy na sekcji USB. Kurcze, a mialem juz kiedys rDACa i po co ja go sprzedawalem ;/. Nie sadzilem ze kiedys znowu zachce mi sie przejsc na pliki ;)

Cos jeszcze warto wziac pod uwage z dostepnych na rynku DACow ?

 

A z jakim wzmacniaczem słuchałeś rDACAa ? Ze słuchawkami czy kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do słuchania przez wifi konieczne jest posiadanie rWave ?

 

To jest oczywiste. Jak inaczej chcialbys nadawac sygnal z wyjscia USB?

 

Ja kupilem nowego z WiFi za 2200 PLN w zeszlym roku. Nieco pozniej mialem oferte za okragle dwa kafle, ale byla juz musztarda po obiedzie. Nie wiem ile teraz kosztuje wersja kw.

 

Do rDACA polecam Hegla osobiscie. U mnie fajnie sie to uzupelnilo, chociaz ostatecznie wybralem jednak lampe i poszukuje baniek grajacych ostrzej i dynamiczniej, niz EL34 E-H.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez WuMike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypierdzielcie te badziewiaste rdaci kupcie sobie prawdziwego daca stello który aktualnie jest na allegro jest lepszy o lata świetlne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypierdzielcie te badziewiaste rdaci kupcie sobie prawdziwego daca stello który aktualnie jest na allegro jest lepszy o lata świetlne .

 

"Uwielbiam" takie wypowiedzi. Nie wiadomo śmiać się czy płakać. Ani to grzeczne ani merytoryczne było. O reklamie oferty z allegro nie wspomnę. Porażka

 

Czy do słuchania przez wifi konieczne jest posiadanie rWave ?

W ogole to skad sie biora takie rozbieznosci cen rDACa bo czasem mozna znalezc za ok 2400zl z rWave a na niektorych ofertach w salonach audio jest za ok 2800zl taka wersja ?

Cena rDaca zalezy od szczęścia i zdolności negocjacyjnych ;-). Oczywiście mam na myśli zakup nowego egzemplarza w kraju.

Przyznam że zrobiłem mały przetarg dokonując zakupu i różnica cen była znaczna - siegała nawet 25-30%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie, zostawiacie swoje rDaki cały czas włączone czy wyłączacie je pstryczkiem z tyłu ? Jak to się ma do poboru prądu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie, zostawiacie swoje rDaki cały czas włączone czy wyłączacie je pstryczkiem z tyłu ? Jak to się ma do poboru prądu?

Nikt nie wie ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie wyłączałem - grał zauważalnie lepiej. Pobór prądu to chyba 3W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rDAC zaczął cykać pstrykać itp:-) Dzwięk identyczny jak przy zmianie źródła,raz działa normalnie a raz cyka jak opętany.Oczywiście w tym momencie mam przerwy w muzyce.Dla próby wypiąłem z niego wszystkie kable i zostawiłem włączonego, efekt taki sam.Chyba czek mnie wysyłka na gwarancje.Miał ktoś taki przypadek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rDAC zaczął cykać pstrykać itp:-) Dzwięk identyczny jak przy zmianie źródła,raz działa normalnie a raz cyka jak opętany.Oczywiście w tym momencie mam przerwy w muzyce.Dla próby wypiąłem z niego wszystkie kable i zostawiłem włączonego, efekt taki sam.Chyba czek mnie wysyłka na gwarancje.Miał ktoś taki przypadek?

Tak, miałem niestety taki przypadek. Tak się podobno dzieje z pierwszą partią rdaków z okolic 2010 roku. Czeka Cię wymiana płyty głównej. Podczas Audioshow w 2011 roku, po wcześniejszym umówieniu się, dystrybutor przywiózł płytę główną i wymienił. Zauważyłem, że coś tam się działo też z napisami na obudowie, więc ostatecznie przesłany został nowy egzemplarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tribunal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jest to mój pierwszy post więc witam serdecznie wszystkich użytkowników .

 

Mam kilka pytań co do tego DAC-a

 

Będę go używał w połączeniu z komputerem PC .Obecnie mam kartę muzyczną XFI Extreme Music ( Mam wgrane alternatywne sterowniki PAX MASTER PCI XFI Driver Suite V1.40 które biją na głowę Creativa ). Muzyki słucham pod Windows XP .Czy zauważę przesiadkę z XFI na rDACA ?

 

Posiadam tez wzmacniacz NAD-C372 + kolumny Tonsil Mistral (wiem zaraz mnie zjedzą za te kolumny ) . Planuje zakupić ten wzmacniacz słuchawkowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) + słuchawki HIFIMAN HE-4 lub Denon AH-D5000. Czy taki zestaw - Komputer PC ->rDAC->wzmacniacz słuchawkowy Espressivo-E -> Słuchawki lub Komputer PC ->rDAC->wzmacniacz słuchawkowy Espressivo-E ->NAD C-372 ->Tonsil Mistral ma sens ? Czy mądra decyzją będzie przesiadka na rDACA z XFI ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że kolumny są w planie . Na chwile obecną nie ponieważ mam

-za mały pokój

-rzadko słucham muzyki na kolumnach

-sąsiedzi i tak się już do mnie nie odzywają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę go używał w połączeniu z komputerem PC .Obecnie mam kartę muzyczną XFI Extreme Music ( Mam wgrane alternatywne sterowniki PAX MASTER PCI XFI Driver Suite V1.40 które biją na głowę Creativa ). Muzyki słucham pod Windows XP .Czy zauważę przesiadkę z XFI na rDACA ?

 

 

 

Witam . Uzywam teraz przejsciowo sound blaster x fi platinium fatal1ty i z ciekawosci wgralem sterowniki ktore tutaj zacytowales i dzwiek owszem zmienil sie ale na gorsze . fortepian stracil realizm a wszystko jest jak by podkolorowane . zrobilem pomiar akustyczny i ogolnie nie widze na pomiarze jakis zmian wiekszych ale wydaje mi sie ze ktos mieszal w tych sterownikach w equalizerze co za tym idzie - jest ingerejcna w dzwiek ktora nie wychodzi na dobre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DJ_Achmed

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Polecam zrobić formata i dopiero wgrać te sterowniki . Ja przed formatem miałem różne komplikacje i anomalie . Polecam też słuchać muzyki pod XP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to napisałem w tym wątku , aby dowiedzieć sie czy rDAC mnie zadowoli :) i czy będzie namacalnie lepszy od XFI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r daca czy cd nie ma co porownywac . karty dzwiekowe sa dla amatorow gieri audio .

 

chyba ze mial bys typowa dobra karte studyjna ale to juz lepiej kupic cd albo daca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lampa jest jak wino . Czym starsza tym lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRIBUL jak poradziłeś sobie z rDac-iem, pytam ponieważ mam podobny problem, cyka, przerywa, wydobywa się z niego odgłos jakby jakiś stycznik wariował, rozłącza i załącza.

 

Pozdrawiam R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Jeżeli ktoś korzysta z rWave + rDac to proszę o info, czy u Was słuchanie muzyki po wifi zakłóca sygnał z routera. W sumie to rozłącza net, a gdy odłączę rWave i podepnę kabel usb to nie ma problemu. Czy mam coś źle skonfigurowane w systemie (o ile jest taka opcja) czy net przez router i rWave zawsze będzie sobie 'przeszkadzało'. Testowałem na 2 komputerach i to samo się działo za każdym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ygrene

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRIBUL jak poradziłeś sobie z rDac-iem, pytam ponieważ mam podobny problem, cyka, przerywa, wydobywa się z niego odgłos jakby jakiś stycznik wariował, rozłącza i załącza.

 

Pozdrawiam R

 

Jak na razie nic nie robiłem w tym kierunku, odwlekam sprawę bo bez niego odechce mi się słuchać muzyki z PC:)No ale wysyłka na serwis mnie nie ominie.Na razie radze sobie w taki sposób, że jak zaczyna pstrykać to wyciągam z niego kabel zasilający na sekundę i przestaje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nic nie robiłem w tym kierunku, odwlekam sprawę bo bez niego odechce mi się słuchać muzyki z PC:)No ale wysyłka na serwis mnie nie ominie.Na razie radze sobie w taki sposób, że jak zaczyna pstrykać to wyciągam z niego kabel zasilający na sekundę i przestaje:)

 

Ja z kolei doszedłem do innych wniosków, któregoś dnia odłączyłem wzmacniacz od subwoofera ( Diy) i spostrzegłem po jakimś czasie, że Dac przestał wariować ( to cykanie, rozłączanie, przerywanie) I najprawdopodobniej wzmacniacz robił jakąś pętlę masy, która powodowała te wariactwa. Na razie jest spokój, oby :-)

 

Wzmacniacz był podłączony do tego samego przedłużacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to jest myśl. Mam tutaj podpiętego 10 sztuk sprzętu pod dwie przedłużki, które są wpięte w jedno gniazdko.Wiem że jeszcze kiedyś jak miałem wzmacniacz Harmana, to potrafiły dziać się cuda z regulacja głośności, basu, sopranu, w momencie gdy tv miał włączoną funkcję ECO, czyli świecił oszczędniej:)Teraz pytanie, co może być przyczyną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeżeli ktoś korzysta z rWave + rDac to proszę o info, czy u Was słuchanie muzyki po wifi zakłóca sygnał z routera. W sumie to rozłącza net, a gdy odłączę rWave i podepnę kabel usb to nie ma problemu. Czy mam coś źle skonfigurowane w systemie (o ile jest taka opcja) czy net przez router i rWave zawsze będzie sobie 'przeszkadzało'. Testowałem na 2 komputerach i to samo się działo za każdym razem.

Nie przeszkadza i nie zakłóca , może zmień ustawienia routera .

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza i nie zakłóca , może zmień ustawienia routera .

 

Pozdrawiam

 

Rozmawiałem dziś z kumplem, który zajmuje się siecią... stwierdził, że rWave może korzystać z tego samego kanału co mój router. Przetestowałem wszystkie 13 kanałów dostepnych w ustawieniach - zero zmian! :/

Najbardziej widać wpływ rWave na net gdy odpalam film na youtube. Film się nie ładuje bardzo długo, a gdy wyjmę rWave z usb to momentalnie wszystko wczytuje.

Chyba pozostaje mi przesiadka na kabelek usb :).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozostaje mi przesiadka na kabelek usb :).

 

Może rwave jest za blisko anteny,która ściagą sygnał neta do kompa, może zmień gniazdo usb w kompie w którym masz rwav'a a jeśli masz osobną antenkę postaw ja dalej od kompa .Interferencje , te sprawy ...

A jak nic nie pomoże to pisz do Arcama od tego są.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie router mam ustawiony ok. 1m od rDac'a... nie pomyślałem, że może mieć to wpływ.

Wyprowadzę router do innego pokoju i zobaczymy co będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne. Ale u mnie nie ma żadnego problemu i wzajemnych zakłóceń przy korzystaniu z rWave + rDac oraz routera. Do tego również z routerem komp komunikuje się przez wi-fi. Oba urządzenia w jednym pomieszczeniu ok 2-3 metry do siebie. Żadnych zakłóceń i odziaływania na siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozbyłem się problemu. Przestawiłem router w inny kąt pokoju tak, że odległość między rDac'iem wynosi ok. 3,5m. Wszystko działa jak trzeba.

 

Dzięki za sugestie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ygrene

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozbyłem się problemu. Przestawiłem router w inny kąt pokoju tak, że odległość między rDac'iem wynosi ok. 3,5m. Wszystko działa jak trzeba.

 

Dzięki za sugestie :)

Cieszę się, porada bazpłatna :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.