Skocz do zawartości
IGNORED

Oszuści Z Allegro


parantulla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

""""" Tylko w tej chwili i tylko w samym dziale "kolumny głośnikowe/stereo/podłogowe" lecą co najmniej trzy grube aukcje, gdzie grupki drobnych cwaniaczków (często z zerowym lub śladowym dorobkiem na koncie) od miesięcy bez skutku podbijają sobie licytacje czekając na frajera, który przebije "cenę minimalną". """"

 

alez to jest proste panowie, nie kupowac jesli jest drogie musicie to zrozumiec i przestrzegac bezwarunkowo, tylko nie ma tlumaczenia ze akurat potrzebuje

 

zrozumcie ze sa te smieszne handlarzyny ktore wlasnie na to czekaja, maja nadzieje ze ktos bedzie naprawde potrzebowal i przeplaci te 50% czy ile ale kazdy normalny uzytkownik wie ze jestesmy w sytuacji ze "wszystko jest do kupioenia za rozsadne pieniadze tylko trzeba to znalezc, a lenistwo i chec pojscia na latwizne to przekresla"

 

mlode pokolenie juz ma inne myslenie wiec te handlarzyny wygina ale wiem ze ttaj na forum jest sporo ludzi ktorzy potrafia przeplacic

 

dam wam dobra wskazowke: np chce kupic wzmacniacz pioneer 505r (dlatego taki przyklad bo go niedawno sprzedawalem) wchodze w google i wpisuje pioneer 505r wyskakuje troche ofert troche cen w tym i allegro, w 1 kolejnosci robimy obadanie najwyzszych cen np: 599 nazwa: baskers, 2 kolejnosc NIE KUPUJEMY NICZEGO OD UZYTKOWNIKA baskers bo to cwana handlarzyna itd az dochodzimy do cen za jakie normalnie sie sprzedaje (a jest to okolo 300zl) i dopiero wtedy szukamy w tej kategorii cenowej (do 300 czy np 320) jak znajdziemy w tej cenie to kupujemy

 

jak szukamy wzmacniacza to proponuje poswiecic te 5-10 minut przy kazdym modelu ktory nas interesuje i bezwzglednie NIE KUPOWAC powyzej "normalnej ceny"

 

bo urzadzenia niektore sa caly czas na allegro - to handlarzyny pewnie zgadany z obsluga allegro (a wiec placa za miesiac i wystawiaja swoje sprzety bez oplat caly czas) ktore licza na zysk 50-100%

 

chyba az tak zle nie jest z Toba i az tak duzo kasy nie masz zeby komus dac 2 tyle?

 

jesli tak to nie kupuj bo sam tworzysz te smieszne aukcje - mnie to nie dotyczy bo znam sposob kupna ale lubie sie posmiac - nawet sprzedaz mi rosnie bo moje aukcje (a sa cenowo normalne) promuje dodatkowo porownujac z cenami handlarzyn (a wiec promocja najtaniej na allegro itp :D - w rzeczywistosci to tylko normalna uczciwa cena

 

pozdrawiam i zycze zakupow po normalnych cenach i bez oszustw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rabbeat83, 24 Lut 2010, 13:13

 

>No niestety coraz gorzej robi się z zakupami w Internecie - Allegro od jakiegoś czasu umożliwiło

>kupowanie kopertowiczom (tzw. użytkownikom bez pełnej aktywacji), którzy mogą psuć aukcję, a my się

>nawet nie dowiemy kto to. Jakiś czas temu utworzono konta dla nieletnich, które też nie wiadomo

>czemu mają służyć, a tylko powstaje szereg dylematów prawnych kto za zawarte przez nieletniego

>transakcje ma odpowiadać.

 

Właśnie, ograniczenie jakie można zastosować w ustawieniach konta jest niezmienne i zaczyna się od kwoty 500zł. Śmiech na sali! Konto junior czy dla osób bez pełnej aktywacji powinno mieć ograniczenie 30-50zł lub dowolnie ustawiane. Większość aukcji, w pewnych kategoriach prawie 100% jest na kwotę znacznie niższą niż 500zł więc szans, że sprzedawca zostanie przez takiego licytującego poszkodowany znacznie wzrastają. Ciekawe skąd np. dzieciak ma nagle wziąć 500zł na zakupy w internecie... a przecież zalicytować może w wielu aukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Allegro to jest wyłącznie instrument służący do zakupów. W moim przekonaniu dość bezpieczny. Jak ktoś nie chce tam kupować to może kupić zawsze w "ziemskim" sklepie.

2. Allegro to nie wywiadownia i jak ktoś np. kupił dziewczynie pończochy albo majtki to ten intymny dość ślad "ciągnie się" za nim przez dwa miesiące, bo każdy użytkownik może sobie sprawdzać dowolnie jego wcześniejsze zakupy. Dlatego dobrze, że ukryto nicki użytkowników - nie jest to potrzebne do życia. Wystarczą komentarze.

3. Bez przesady - na Allegro 80-90% towarów to są drobiazgi w okolicy 100-200zł, więc "wałki" nie mogą być za cżęste.

4. Lepiej kliknąć na Allegro i mieć jednocześnie potwierdzenie umowy kupna-sprzedaży niż kupować na "tzw. gębę" poza Allegro - nie polecam. Tu jednak prawa rękojmi, gwarancji i konsumenckie obowiązują.

5. Na eBay ten system (ukrywania) od dość dawna obowiązuje i wydaje się sprawdzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pkt. 3 powinno być: drobiazgi do 100-200zł*

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w zupełności. Wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba wiedzieć jak z tego korzystać a nie ciągle narzekać. Allegro to też nie koncert życzeń, każdemu nie dogodzi a kupować tam nie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

I co, nadal niektórzy uważają, że ukrycie nicków licytujących, to był świetny pomysł?

No pewnie, że był, tyle że dla sprytnych inaczej sprzedających, bo dla nikogo innego raczej.

Tydzień temu jakiś gnój wydłubał mi w nocy dekle z alufelg. Koszt nowych (oczywiście oryginalnych) to ok. 80PLN za sztukę czyli ponad trzy paczki za 4szt. Na allegro wynalazłem komplet używanych za 89PLN, więc zalicytowałem. Oczywiście po godzinie moja oferta została przebita (wszyscy nagle dekli poszukują i to akurat tych właśnie) co od razu wydało mi się "dziwne" co najmniej, żeby nie powiedziec "kantem śmierdziało na kilometr" więc olałem tandeciarzy, bo znając życie ta aukcja może dojśc nawet do 500PLN jak znajdzie się frajer. Dwa dni później identyczne dekle pojawiły się za 68PLN komplet w "Kup teraz" to od razu łyknąłem, bo na co tu czekac... No i dzisiaj z rana otwieram skrzynkę mailowa, a tam radosna nowina: TWOJA OFERTA JEST W TEJ CHWILI NAJWYŻSZA!!! bo licytujący w tej pierwszej aukcji (ten który od razu mnie przebił) po tygodniu zbudził się właśnie i stwierdził, że on jednak rezygnuje (bo się palant przeliczył, a czas trwania aukcji dobiega końca i nie ma jakoś chętnych do przebijania) Cała impreza skończy się na tym, że sprzedający zostanie z deklami (i opłatą za wystawienie przedmiotu) ja zarobię negatywa (bo na kiego wała mi potrzebne dwa komplety) a dekle wrócą na aukcję czekając na kolejnego łosia (z którym historia się powtórzy) a najlepsze w tym wszystkim jest to, że najmniejszy ślad nie zostanie i taki właśnie pożytek jest z rewolucyjnego pomysłu zespołu Allegro, że szmaciarze będą teraz na potęgę prymitywne wałki kręcic, a normalni ludzie będą tylko czas i nerwy tracic na dziecinnych zabawach w kotka i myszkę. Poza tym wszystkim dochodzi fakt, że zainteresowane osoby jednym kliknięciem myszki mogą poznac mojego (czy czyjegokolwiek) maksa w aukcji, żeby pod koniec się z niej wypisac, a przez ten czas pozna go pół tysiąca osób obserwujących i tym samym o kant tyłka można sobie potłuc całą ideę aukcji, bo jak mam czekac tydzień czy dwa, żeby ostatecznie przegrac o złotówkę albo przebijac w nieskończonośc anonimowych kumpli sprzedającego... Oczywiście "nikt nie musi tam kupowac" ale rozumując wedle takiej logiki, to można i całe życie sprowadzic tylko do żarcia byle czego i srania byle gdzie, bo przecież nikt niczego "nie musi" a ludzie tak żyją, przynajmniej niektórzy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja czekam do minuty przed końcem aukcji która mnie interesuje i wtedy licytuje. Nie ma czasu wtedy na kolesiostwo, a jak mnie kanciarz przelicytuje to nic nie tracę. Jednakże jestem zdania, że allegro powinno dbać o swój wizerunek i stworzyć narzędzia do walki z oszustami i naciągaczami. A ukrywanie danych licytujących to faktycznie lipa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumując wedle

>takiej logiki, to można i całe życie sprowadzic tylko do żarcia byle czego i srania byle gdzie, bo

>przecież nikt niczego "nie musi" a ludzie tak żyją, przynajmniej niektórzy ;)

 

 

AMEN

 

kupowałem na ale przez 10 lat...

sprzedałem kilka rzeczy...

ale ostatnie zmiany mnie jakoś nie bawią...

 

co do ukrywania nicków na ebaju

- to wydaje mi się, że kultura handlu na zachodzie

jednak była większa niż u nas - wałki oczywista się zdarzały

- ale u nas niestety trzeba się liczyć z ilością (przynajmniej) o rząd większa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ophium, 8 Mar 2010, 09:57

 

>Dlatego ja czekam do minuty przed końcem aukcji która mnie interesuje i wtedy licytuje. Nie ma

>czasu wtedy na kolesiostwo, a jak mnie kanciarz przelicytuje to nic nie tracę.

 

Teoretycznie tak, ale w praktyce jest to wkur...jące jak głupią grę na konsolę czy pamięci do peceta musisz licytowac osiem razy i czekac dwa miesiące aż się durniom coś pomyli albo znudzi zabawa.

Ostatnio miałem na przykład ciśnienie na Wolfensteina (taka gra) i gdybym miesiąc temu nie kupił w "Kup Teraz" to pewnie do dzisiaj bym uskuteczniał pseudo licytacje z pseudo sprzedawcami, a tak PRZEPŁACIŁEM całe osiem złotych ;) dostałem nówkę w folii i sobie pykam zamiast marnowac czas na jakieś bzdety. I co dziwne, to właśnie na tych bzdetach jest najwięcej idiotów i chyba to jest najbardziej denerwujące, bo człowiek by szesnaście razy poszedł do sklepu i niewiele drożej kupił od ręki, zamiast się użerac z kretynami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij używać snipa. Ja nie kupuję inaczej niż przez snipa, bufor strzału ustawiam na 4s i zapominam o aukcji. Wygram - fajnie, ktoś mnie przebije - jego sprawa.

 

www.snip.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Parantulla gratuluje spostrzegawczości i szczęścia odnośnie przygody z kolumnami i dzięki za ostrzeżenie !!! Nie rozumiem natomiast Twojego utyskiwania na serwis Alledrogo. Oszuści czy jak to ładnie ujmujesz drobne cwaniaczki byli są i będą bez względu na to jakie zmiany wprowadziło / wprowadzi allegro. Ja właśnie jestem zdania, że: "nikt nie musi tam kupować" i nie uważam abym żyjąc według tej logiki "żarł byle co i srał byle gdzie" :) Dlatego proszę mnie nie obrażać lub dopisac do tego postu "IMO"

 

Oczywiscie ja jestem "normalnym" Polakiem i chciałbym wszystko jak najtaniej. Na szczęscie odkąd zrozumiałem że jednego nie uda mi się nigdy kupić "jak najtaniej" odpuściłem sobie poszukania aukcyjnych okazji, czytania tematów co warto kupić w cenie do... itd.

 

SZKODA CZASU...

Wolę ten czas i energie poświecić na pracę, na zarabianie pieniędzy, aby stać mnie było pójść do sklepu lub kliknąć "kup teraz" rzecz, którą chce mieć, a nie którą chcę mieć jak najtaniej. Niezła satysfakcja.

 

Stay cool.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>parantulla, 8 Mar 2010, 10:36

>

>Ostatnio miałem na przykład ciśnienie na Wolfensteina (taka gra) i gdybym miesiąc temu nie kupił w

>"Kup Teraz" to pewnie do dzisiaj bym uskuteczniał pseudo licytacje z pseudo sprzedawcami,

 

Nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro miales takie parcie na ta gre to po co wogole myslales o allegro i jakajkolwiek licytacji, ktora z definicji trwa conajmniej kilka dni. Nie mogles po prostu pojsc do sklepu i kupic? Jak sie licytuje to sie czeka, zeby zaoszczedzic pare groszy. Albo rybka albo akwarium...

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nsnotes, 8 Mar 2010, 12:13

 

>Nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro miales takie parcie na ta gre to po co wogole myslales o allegro i

>jakajkolwiek licytacji, ktora z definicji trwa conajmniej kilka dni. Nie mogles po prostu pojsc do

>sklepu i kupic?

 

Ależ oczywiście że mogłem i nawet byłem. Problem w tym, że w sklepie "może w przyszłym tygodniu będziemy mieli" za 179PLN, a na aukcjach (jedna kończyła się za 3 godziny, druga następnego dnia) stała za 60 w licytacji, która to w ostatniej minucie osiągnęła zawrotne 110PLN bo kolesie naciągacza chyba wcześniej nie sprawdzili, że za 99PLN w aukcji obok leży cały stos nówek i tylko skończony kretyn mógł dac się złapac na ten numer.

 

>Jak sie licytuje to sie czeka, zeby zaoszczedzic pare groszy.

 

Jak się licytuje w normalnej aukcji bez podstawionych pajaców.

Na przykład dzisiaj rano specjalnie wcześniej wstałem, żeby dopilnowac zakończenia aukcji,

gdzie przez ponad tydzien była cisza i dopiero pod koniec walka. Wiedziałem ile sprzęt może byc wart i ile można za niego dac. Udało się wyrwac nawet taniej niż zakładałem (wczesna pora, może dlatego) chociaż w ostateczności byłem skłonny dac nieco więcej, bo i tak by się opłaciło. Zresztą nieważne, fakt jest faktem, że w grę wchodziło 2.500-3.000PLN i jakoś od początku do samego końca nie było żadnego kantu, wszystko odbyło się kulturalnie i stanęło na uczciwej cenie. Czyli po prostu normalnie, tak jak to powinno wyglądac i kiedyś wyglądało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że sprzedający, to stary allegrowicz z około 200 komentarzami pozytywnymi, może tylko tacy trzymają jeszcze klasę, bo ci nowi a zwłaszcza małolaci, to szkoda gadac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto było wstawać ? Od tego jest snip ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

odkad zostały wprowadzone anonimowe licytacje na allegro jest wiele ciekawych aukcji. Ostatnio zauważyłem taka to tentęcje.

Sprzedawca wystawia sobie sprzęcik od 1 zł z cena minimalna bądz też nie i co sie dzieje nagle w pierwszym dniu licytacji cena od złotówki skacze do 800 - 900 zł. o czymś to chyba świadczy nie jest to chyba normalne kiedy to do końca aukcji zostało jeszcze 13 dni a ludzie "niby zaraz sie tak zabijają" zwyczaj jest tak ze każdy na koniec czeka a cena początkowa jest relatywnie niska do końcowej a tu sie stwarza pozory.... ostatnio rozwaliła mnie aukcja jednych kolumn zaczęła sie od złotówki plus kup teraz 500zł cena minimalna jak sie później okazało to było 300 zł a sprzedały sie za 570 zł hehe obecne tez jest jeden zestaw wieżowy o który mocno ludzie sie sie biją od pierwszego dnia

 

badz inna taktyka ustala sie kilkakrotnie aukcje z wysoka cene "kup teraz" pózniej po kilku miesiącach wystawia od zł i cena zazwyczaj osiąb cene "kup teraz" plus minus bo przeciez i tak mniejwiecej tyle bym zapłacił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofilek4 - to po co zawracasz sobie glowe wyroznionymi aukcjami BCM - na takich aukcjach zawsze stracisz (no prawie zawsze)

 

kiedys obserwowalem tez takie aukcje z samej ciekawosci bo nie potrzebowalem kupowac bo doskonale wiedzialem ze wkrotce pojawi sie w nizszej cenie na normalnej aukcji i to mnie wiele nauczylo na temat dzialania aukcji,

 

tzn po 1 takie aukcje sa najmniej oplacalne

po 2 to jest chyba jakies oddzialywanie psychologiczne bo ktos kto w rzeczywistosci nie planowal zakupu tego potrafi sie zdecydowac na licytacje (z tego wzgledy ceny sa najwyzsze a wiec oplacalnosc najnizsza)

 

ale jest tez 2 strona medalu: czesto chwile to takich aukcjach pojawia sie towar w zblizonej zazwyczaj troche nizszej cenie - oczywiscie prawie zawsze nie zostaje sprzedany !!!

ja sie zastanawialem czy jest to odpowiedz posiadaczy z nadzieja ze poszlo tak drogo to moze im sie uda podobnie sprzedac (coz tutaj sie rozczaruja) czy po prostu ofiara aukcji jak juz sie ocknela posluchala i stwierdzila ze to nie to probuje sie pozbyc tego?

 

ciekawi mnie to bo jest to wrecz nagminne zjawisko wysprzedazy tego sprzetu z marnym skotkiem po takiej aukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tzn po 1 takie

>po 2 to

>ale jest tez 2 strona medalu

>marnym skotkiem

 

A po trzecie (nie "po 3") wróćcie się obaj do przedszkola. Wasze byki czytają setki ludzi i być może biorą z tego przykład.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie. Allegro to bagno którym stało się z biegiem lat. Jest też jedna ciekawostka w kwestii sprzedających. Pytając frajerów.. ile Pana satysfakcjonuje od ręki? Odpowiedź brzmi.. PANIE TYLKO LICYTACJA!!! W domyśle - jestem zbyt uczciwy żeby w ogóle myśleć o sprzedaży od ręki bądź tam dostanę o 2zł więcej.. a fuj. Co się okazuje? 3 dni potem aukcja nagle znika z dopiskiem "Zepsute" a pytając samego sprzedającego jakiś czas potem czy będzie wystawiał jako uszkodzone można tylko dostać w twarz zdaniem - nie aktualne. Ludzie są tak zdesperowani, że koleś jest w stanie wskoczyć do rzygowin po to, żeby wyłowić 5zł. Inna sytuacja.. Proponuję przykładowo 300zł z odbiorem osobistym - odpowiedź: mam już ofertę 330zł skądźtam. No to logiką odpowiadam - odbiorę osobiście dziś, bez pakowania, bez jeżdżenia z paczkami itd.. ale PANIE ! już dostaje 330zł!! W kwestii opisów. Czy ludzie stają się coraz większymi debilami, czy ja jestem mądrzejszy? Jak można używać zwrotu "Uwaga promocja" będąc niedzielnym sprzedawcą. Czy trzeba być wyjątkowym debilem sądząc, że wytłuszczanie takich bzdetów jak " UNIKAT,OKAZJA,BIAŁY KLUK, TYLKO TERAZ W TAKIEJ CENIE, TANIO daje jakieś rezultaty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa.. jeszcze krótko w wystawianych przedmiotów. Kiedy naprawdę jest możliwość kupienia czegoś okazjonalnie przykładowo za 2/3 wartości.. np sytuacja podyktowana wakacjami, ludzie nie mają pieniędzy bądź poodkładali na konkretne cele i nie chcą wydawać okazuje się, że nic nie można kupić bo wszystko się psuje 5 min przed końcem aukcji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ostatni przypadek

aukcja zakonczona nikt nie kupił towaru

sprzedaje to facet od roku i nie moze

dzwonie , pytam za ile

odpowiada ze cena z allegro go nie satysfakcjonuje

ale jest jeszcze jeden gosc z Moskwy wiec moge z nim za posrednictwem własciciela towaru czyli rzetelnego alegrowicza zaczac sie licytowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sprzedawałem swoje głośniki 5.1. Głośniki wystartowały od 1zł z ceną minimalną na poziomie 3200zł (tyle chciałem za nie minimum wsiąść). Prawie do końca aukcji cena była około 2600zł. Jak to zazwyczaj bywa 1 minute przed końcem przebijały ostro do ostatniej sekundy 2 osoby. Wygrał o 3zł w ostatniej sekundzie Pan X. Cena osiągneła 3300zł. Aby nie zanudzać skróce.....później zero kontaktu, dane adresowe fałszywe, telefon nie istnieje, na maile zero odpowiedzi pomimo czestych logowań do seriwsu allegro. Co mnie to kosztowało?..... kupe nerwów, ponowne wystawienie głośników, opóżniona sprzedaż o 2 tygodnie, strata finansowa - bo sprzedałem głośniki taniej. Co zrobiło allegro: zwrot prowizji, Pan X otrzymał upomnienie :) - żenujące, dla mnie powinni takim dowcipnisiom blokować konta. Wszystko rozumiem, nawet jak by zadzwonił lub wysłał maila ze "omyłkowo nacisnął" itd bym wybaczył ale zero kontaktu. Niestety przed takimi pajacami nie da się uchronić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofilek4, 15 Lip 2010, 14:55

Ostatnio

>zauważyłem taka to tentęcje >>

 

dżizz , znowu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Piękny wałek,niestety poprzednia aukcja juz wygasła w której ten Pan wygrał w licytacji te kolumny za 500 zł

dzis rano wstaje patrze i przecieram oczy, aukcje Microsoftu chyba w takim tępię nie rosły

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiofilek4, 25 Lip 2010, 10:40

 

>Piękny wałek,niestety poprzednia aukcja juz wygasła w której ten Pan wygrał w licytacji te kolumny

>za 500 zł

>dzis rano wstaje patrze i przecieram oczy, aukcje Microsoftu chyba w takim tępię nie rosły

>

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

pewnie okablował je w miedzyczasie srebrem i złotem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałek to może niekoniecznie, bo w końcu wszyscy handlarze na Allegro (i połowa tego forum) żyje z takich interesów, ale na pewno stan techniczny tych kolumn, zwłaszcza samych przetworników, zasługuje na uznanie, bo wyglądają jakby ostatnie 20 lat przestały w szklanej gablocie jakiegoś muzeum techniki, czego nie można niestety powiedziec o znakomitej większości innych "rodzynków" które wydobyte z bagna, śmietnika, strychu czy piwnicy... trafiają na aukcje w cenach z dupy, a nikomu nawet się nie chce pajęczyn z nich wytrzec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny wałek,niestety poprzednia aukcja juz wygasła w której ten Pan wygrał w licytacji te kolumny za 500 zł

dzis rano wstaje patrze i przecieram oczy, aukcje Microsoftu chyba w takim tępię nie rosły

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parantulla, 25 Lip 2010, 11:06

 

>Wałek to może niekoniecznie, bo w końcu wszyscy handlarze na Allegro (i połowa tego forum) żyje z

>takich interesów, ale na pewno stan techniczny tych kolumn, zwłaszcza samych przetworników,

>zasługuje na uznanie, bo wyglądają jakby ostatnie 20 lat przestały w szklanej gablocie jakiegoś

>muzeum techniki, czego nie można niestety powiedziec o znakomitej większości innych "rodzynków"

>które wydobyte z bagna, śmietnika, strychu czy piwnicy... trafiają na aukcje w cenach z dupy, a

>nikomu nawet się nie chce pajęczyn z nich wytrzec.

 

Ja uważam że swoje pieniądze trzeba szanować i nie widzę powodu żeby kogoś wzbogacać o tysiąc zł, bo jsk kolega jeden napisał scian nie wyłożył złotem czy srebrem tylko odsprzedaje z drugiej reki.nie lubię takiego cwaniactwa jest też jeden koleś który dział podobnie kupuje oczyszcza z pajęczyny i później odsprzedaje sporo drożej ostatnio za maranza którego kupił za 220 zł wziął 550zł

dziś wieczorem postaram sie wkleić screena z tamtej aukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.