Skocz do zawartości
IGNORED

Xonar Essence ST - opampy


Lumperator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę trudno mi się zgodzić z tym, że różnice między różnymi opampami w Xonar ST są kosmetyczne, moim zdaniem są bardzo duże. Inna sprawa, że jeśli słuchasz z wyjścia słuchawkowego z TPA6120, to bardzo wiele tracisz. Dla mnie wyjście słuchawkowe Xonara absolutnie nie nadaje się do słuchania. A jeszcze inna sprawa, że HD595 to bardzo mało szczegółowe słuchawki, grające zza koca (wiem, bo miałem je dość długo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dancan

Jakościowo poziom dźwięku Xonara to i tak jest prawdziwe Hi-Fi. Są lepsze urządzenia ale już niewiele ich jest i są bardzo bardzo drogie. Większość high-endu jest najwyżej jakości Xonara bo DAC je ogranicza. Ten poziom to i tak coś do czego kilka lat temu można było się ślinić conajwyżej ^^

 

Poza tym drogie nie znaczy dobre bo są urządzenia a'la DAC czy CD-Playery co mają słabsze układy, parametry a nawet zdarzają się kwatki a'la NE5532D w sprzęcie za 1000$ itp, więc można nieźle umoczyć czasami...

 

Jedyną wadą STXa jaką jak narazie zauważyłem to układ wzmacniacza słuchawkowego. Gra zwyczajnie gorzej niż Line-Out i pod względem szumów (słychać ciągły szum tła) i barwy dźwięku. TPA6120 ma dźwięk podobny do LN4562 a ten jak dla mnie nie gra specjalnie rewelacyjnie... Z drugiej strony wyjścia słuchawkowe nie tylko Xonara są tak zrobione. Asus sam tego nie wymyślał tylko skopiował z urządzeń Hi-Fi...

 

@matik87

Dźwięk trzeba najpierw czuć aby zmiany opampów miały jakiekolwiek znaczenie większe niż to czy jest on wyraźniejszy czy nie. Tak samo jak ktoś nie czuje kolorów to jaka dla niego różnica jakie długości fal mają składowe RGB w jego monitorze? Żadna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną wadą STXa jaką jak narazie zauważyłem to układ wzmacniacza słuchawkowego. Gra zwyczajnie gorzej niż Line-Out i pod względem szumów (słychać ciągły szum tła) i barwy dźwięku.

 

U mnie nie ma żadnych szumów z wyjścia słuchawkowego... Może masz zły zasilacz albo coś?

Mi w wyjściu słuchawkowym przeszkadza 'suchość' średnicy i 'szeleszcząca' góra oraz kiepska stereofonia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym ustawianiem Xonara na półce z hi-endem. Dobry DAC za 3k po prostu zmiecie Xonara. Słyszałem Xindaka DAC-5, na prawde jest sporo lepiej. Xindak ma dobry, nieprzymulony stopień lampowy. Już sam fakt, ze urządzenie wazy 7kg daje do myślenia. Czy to jest hi-end? Gdzież tam znowu. Dobry DAC w dobrej cenie w typowym przedziale hi-fi.

 

Zmiana opampów w Xonarze to niestety kosmetyka. To coś w rodzaju, że kobiecie dobrze w czerwieni, a nie za dobrze niebieskim. Kobieta pozostanie kobietą, lat jej po tym nie ubędzie. Kwestia własnych upodobań. Szukamy urządzenia, które nawet z opkami za 5 zł zagra świetnie. To nie jest problem kostek, tylko całej aplikacji, szczególnie sposobu jej zasilania. A jak wiemy Xonar czerpie prąd z płyty głównej oraz wtyczki molex. Nie oczekujmy, że karta za 650 zł zagra jak uczciwy DAC za 3k. Różnica między nimi jest znaczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem narazie dwa lme49720 do IV w buforze została orginalna kostka i jest gorzej bas sie tak napompował ze przykrył reszte pasma , mam jeszcze die opa2132 pózniej z nimi pokombinuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym ustawianiem Xonara na półce z hi-endem. Dobry DAC za 3k po prostu zmiecie Xonara. Słyszałem Xindaka DAC-5, na prawde jest sporo lepiej. Xindak ma dobry, nieprzymulony stopień lampowy. Już sam fakt, ze urządzenie wazy 7kg daje do myślenia. Czy to jest hi-end? Gdzież tam znowu. Dobry DAC w dobrej cenie w typowym przedziale hi-fi.

 

Też słuchałem tego DAC-5 i nic nie zmiata. Raczej ta sama półka jakościowa. Wagowa zresztą też ;) Jak sobie doliczysz wagę obudowy komputera i dodatkowego zasilacza liniowego dla Xonara. Zresztą, jak sobie doliczysz cenę wspomnianych elementów, to wychodzi, że i ta sama półka cenowa ;)

Co nie zmienia faktu, że Xonar to żaden hi-end i nie ma sensu dyskusja na ten temat. Można sobie co najwyżej dyskutować, przy jakiej klasie sprzętu ktoś może go uznać za sensowne źródło. Ja go za takie uważam, biorąc pod uwagę resztę mojego toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym ustawianiem Xonara na półce z hi-endem. Dobry DAC za 3k po prostu zmiecie Xonara. Słyszałem Xindaka DAC-5, na prawde jest sporo lepiej. Xindak ma dobry, nieprzymulony stopień lampowy. Już sam fakt, ze urządzenie wazy 7kg daje do myślenia. Czy to jest hi-end? Gdzież tam znowu. Dobry DAC w dobrej cenie w typowym przedziale hi-fi.

 

Zmiana opampów w Xonarze to niestety kosmetyka. To coś w rodzaju, że kobiecie dobrze w czerwieni, a nie za dobrze niebieskim. Kobieta pozostanie kobietą, lat jej po tym nie ubędzie. Kwestia własnych upodobań. Szukamy urządzenia, które nawet z opkami za 5 zł zagra świetnie. To nie jest problem kostek, tylko całej aplikacji, szczególnie sposobu jej zasilania. A jak wiemy Xonar czerpie prąd z płyty głównej oraz wtyczki molex. Nie oczekujmy, że karta za 650 zł zagra jak uczciwy DAC za 3k. Różnica między nimi jest znaczna.

 

Ciekawo co to jest sprzęt Hi-end.To pewnie jak za prl ktoś jeździł maluszkiem a sąsiad miał mercedesa beczkę , to dopiero był HY-END.

Wyobraźmy sobie , że taki xonar wyszedł na rynek 10 lat temu , pewnie zmiótł by większość obecnych na rynku hi-endowych daków.

Nie twierdze , że xonar to jakiś hi-end ale do zwykłego hi-fi stereo jest rewelacyjny.Przecież nie będziemy wydawać 3-10 tyś na dac

do zestawu wartego 5 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie hi-end to urządzenie wykonane pod każdym względem bezkompromisowo. O Xonarze tego nie można powiedzieć, choćby jeżeli chodzi o wspomniane przeze mnie zasilanie, gdzie co prawda sami możemy sobie zadbać o jego lepszą jakość, ale tego 7 kilowego zasilacza do Xonara Asus nie dołączył więc już mamy kompromis.

A i nie wiem, co Wy panowie macie z tym zmiataniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba_622

Zdecydowanie wyjście słuchawkowe ma szum. Jest on taki sam na każdym poziomie wzmocnienia i jednostajny i kilkukrotnie cichszy niż jakikolwiek szum da się wygenerować przy użyciu sampli 16 bitowych więc bardzo niski. Jak ktoś potrzebuje wzmocnienia +18dB to pewnie tego szumu nigdy nie usłyszy bo będzie zbyt cichy. A jak ktoś słyszy szum to znaczy ze powinien czym prędzej podłączyć się do Line-Out ;)

 

a co do opisu dźwięku z tego wyjścia to się zgadzam. Używam go do głośników aktualnie aby nie musieć nic przełączać ale wyprowadzę sobie drugi Line-Out z wyjścia na przedni panel i wyjście słuchawkowe całkiem oleję...

 

@Lumperator

Fajny sprzęcik. Czy zmiecie Xonara, szczerze wątpię, a przynajmniej jeśli się rozchodzi o wyjście używające OPAMPa a nie lampy bo AD1852 nie jest taki dobry jak PCM1792. Wyjście lampowe jest jednak zawsze fajnym bajerem i dzięki niemu aż tak wysoka cena nie straszy ;)

 

Wątpię aby przejście z Xonara na najlepszy DAC na świecie dało różnicę "wow, jak mogłem wcześniej słuchać muzyki na Xonarze" bo jeśli chodzi o jakość płyt CD to jest ona wielokrotnie poniżej parametrów Xonara... Lepiej kasę zainwestować tam gdzie zostanie to wykorzystane tj. słuchawki, wzmacniacze, głośniki itp.

 

@nosports

Wrzuć inaczej, LME49720 zamiast LN4562 a JRC2114 zostaw w I/V, będzie dużo dużo dużo lepiej ^^

Tak jak wrzuciłeś teraz tak samo zrobiłem ja na początku i miałem takie same wrażenie: napompowany bas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez e8.root
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ale tego 7 kilowego zasilacza do Xonara Asus nie dołączył więc już mamy kompromis

 

Zawsze można wyjąć akumulator z samochodu ten to waży chyba z 15kg i też ma linie 12v:)

Ciekawo jak by to działało.Ponoć na head-fi jest jakiś projekt zasilacza do xonara

ciekawo czy gdzieś to można kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słuchałem tego DAC-5 i nic nie zmiata. Raczej ta sama półka jakościowa. Wagowa zresztą też ;) Jak sobie doliczysz wagę obudowy komputera i dodatkowego zasilacza liniowego dla Xonara. Zresztą, jak sobie doliczysz cenę wspomnianych elementów, to wychodzi, że i ta sama półka cenowa ;)

Nie mów, ze nie słyszysz różnicy między lampą Xindaka, a Xonarem. Może nie zmiata jak to przesadnie ujałem, ale czuć, ze gra to pełniej i soczyściej. Xonarowi w niczym to nie ujmuje. Różnica cenowa jest tak znaczna, że Asusowi należy się plakietka "best buy".

 

 

@Lumperator

Wątpię aby przejście z Xonara na najlepszy DAC na świecie dało różnicę "wow, jak mogłem wcześniej słuchać muzyki na Xonarze" bo jeśli chodzi o jakość płyt CD to jest ona wielokrotnie poniżej parametrów Xonara... Lepiej kasę zainwestować tam gdzie zostanie to wykorzystane tj. słuchawki, wzmacniacze, głośniki itp.

 

Zgadza się, zawsze lepiej kasę przeznaczyć na słuchawki/wzmacniacz niż źródło (o ile te już spełnia podstawowe wymagania).

Parametry to jednak nie wszystko. Stary PCM 2702 16/44 przy bardzo dobrym zasilaniu i przemyślanej konstrukcji pcb

jest w stanie zagrać lepiej. Wojciech Pacuła na High Fidelity opisywał jedno takie urządzenie i był bardzo pozytywnie zaskoczony.

 

 

>ale tego 7 kilowego zasilacza do Xonara Asus nie dołączył więc już mamy kompromis

 

Zawsze można wyjąć akumulator z samochodu ten to waży chyba z 15kg i też ma linie 12v:)

Ciekawo jak by to działało.Ponoć na head-fi jest jakiś projekt zasilacza do xonara

ciekawo czy gdzieś to można kupić.

 

Też jestem ciekawy wyniku eksperymentu na head-fi. Bez lutowania się nie obejdzie.

Przydałoby się dovoltować opampy na jakieś 15V, a może nawet 18V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawo czy takie zasilanie było by lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumperator dla mnie ten Xindak gra fajnie, ale z zamiataniem, to bym nie przesadzał :). OOn ma dwa tyryb pracy - na op ampach i na lampie. Na opampach gra to raczej bez zachwytu, z nieprzyjemnie brzmiąca górą. Natomiast przy wyjściu na lampie to nieco nieprzyjemne brzmienie jest maskowane przez zniekształcenia od lampy.

Na dodatek z tego co czytałem, to wyjście XLR jest na opach, a zastanawiałem się nad jego kupnem właśnie w kontekście zakupu wzmacniacza z XLR.

 

Oczywiście ja tu mówię o tym, co mi pasuje - i co gra dobrze z moimi słuchawkami, które właśnie dają dźwięk pełny i soczysty, dlatego wole źródło, które gra neutralnie i bardzo przejrzyście.

 

Natomiast jeszcze raz powtarzam, że niesprawiedliwe jest porównywanie tego Xindaka z Xonarem zasilanym zasilaczem impulsowym z kompa. I wcale nie trzeba do tego robić zasilacza z Head-Fi. Można kupić gotowy zasilacz, można też, co jest jeszcze lepszym rozwiązaniem, złożyć energooszczędny komputer do muzyki, zasilany transformatorem. Cena wyjdzie zbliżona do DAC5 (chyba, że ktoś zaszalej z obudową z wyświetlaczem dotykowym czy czymś takim).

 

Ciekawo czy takie zasilanie było by lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja takiego używam, ale do tego trzeba jeszcze dokupić dobry zasilacz oczywiście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja takiego używam, ale do tego trzeba jeszcze dokupić dobry zasilacz oczywiście :)

 

W sumie to jest idealne na serwer muzyczny z xonarem.Jest bezgłośne i nie kosztuje tyle co

pasywny zasilacz.Ciekawo tylko jak z napięciami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli dobrze rozumiem, to wystarczy do złączki na karcie podpiąć to urządzenie, a do niego jakiś liniowy zasilacz na 12V. Czy nie zachodzi w tym momencie jakaś interakcja pomiędzy tymi dwoma zasilaczami. Xonar jest przecież wpięty w płytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawo jaki był by efekt podłaczając xonara do płyty z atomem i zewnętrznym zasilaczem stabilizowanym.

Xonar był by podpięty oddzielnie do tego zasilacza pico psu z zasilaczem stabilizowanym.

Ciekawo czy odczuł bym jakąś poprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli dobrze rozumiem, to wystarczy do złączki na karcie podpiąć to urządzenie, a do niego jakiś liniowy zasilacz na 12V. Czy nie zachodzi w tym momencie jakaś interakcja pomiędzy tymi dwoma zasilaczami. Xonar jest przecież wpięty w płytę.

 

Nie, to jest zasilacz do płyt ITX.

Co do osobnego zasilania, to nie ma problemu, Xonasr nie jest zasilany z płyty głównej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest zasilacz do płyt ITX.

Co do osobnego zasilania, to nie ma problemu, Xonasr nie jest zasilany z płyty głównej.

No właśnie częściowo jest. Sekcja cyfrowa zasilana jest z PCI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No właśnie częściowo jest. Sekcja cyfrowa zasilana jest z PCI.

 

Czy to może mieć jakiś wpływ na dźwięk?

Wszystko ma wpływ na dźwięk, szczególnie jeśli dotyczy zasilania urządzenia. Natomiast jak duży jest to wpływ na Xonara, trudno powiedzieć. Dopóki karty nie zasilimy zewnętrznie, prędko się o tym nie dowiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj test tego pico psu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przy małym obciążeniu ma chyba idealne napięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze transformatorowe 12V mozna kupic bodajze w cyfronice lub wykonac samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to koszt 25$ plus jakies koszty wysylki (jak ktos by zmusil strone minibox'a do obliczenia kosztow wysylki niech da znac).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze transformatorowe 12V mozna kupic bodajze w cyfronice lub wykonac samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to koszt 25$ plus jakies koszty wysylki (jak ktos by zmusil strone minibox'a do obliczenia kosztow wysylki niech da znac).

 

Picopsu jest na allegro.Zasilaczy stabilizowanych jest pelno na allegro zapewne.

 

>Wszystko ma wpływ na dźwięk, szczególnie jeśli dotyczy zasilania urządzenia.

 

Z tym wszystkim to nie przesadzajmy.

 

>Natomiast jak duży jest to wpływ na Xonara, trudno powiedzieć. Dopóki karty nie zasilimy zewnętrznie, prędko się o tym nie dowiemy.

 

Przecież xonar ma zewnętrzne zasilanie na sekcje analogową z zasilacza zewnętrznego.Ciekawo czy jest sens tworzenie specjalnego zasilacza

do xonara czy lepiej zainwestować w dac bo już za 1100zł można kupić styleaudio ruby2 z tym samym przetwornikiem i zapewne lepszą sekcją

analogową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przetestowałbym to urządzenie, lecz jest jeszcze problem samego zasilacza. Macie może jakieś propozycje w tej kwestii.

 

Na temat 'audiofilskich' zasilaczy się nie wypowiadam. Jeżeli ma być nieaudiofilski, to jest przecież kilka firm na rynku robiących takie zasilacze. Należy tylko ustalić ile ma być amperów. Pewniemożna też sobie zrobić taki zasilacz samemu, jeśli ktoś się zna, ja się nie znam :)

 

Picopsu jest na allegro.Zasilaczy stabilizowanych jest pelno na allegro zapewne.

Ciekawo czy jest sens tworzenie specjalnego zasilacza

do xonara czy lepiej zainwestować w dac bo już za 1100zł można kupić styleaudio ruby2 z tym samym przetwornikiem i zapewne lepszą sekcją

analogową.

 

Nie wiem czy lepszą, w każdym razie Ruby2 to zewnętrzny DAC, więc pojawiają się problemy z Jitterem, grającymi kabelkami itp., które nie wiem jak duży mają wpływ na dźwięk, w każdym razie spędzają sen z powiek niejednej osobie :) Ja na chwilę obecną nie słyszę, żeby Xonar był słabym punktem mojego toru, więc sobie tym na razie nie zawracam głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nikt nie robił porównania tego xonara z dacami.Pojedyncze osoby coś tam pisały

ale większość twierdzi ze dac zagra lepiej.Ja niestety nie mam takiego budżetu żeby kupić

parę daców i potestować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho dopiero DAC z PCM1704 i bez OPAMPów (tj. części dyskretne) może zagrać lepiej na tyle aby ktoś mógł mówić o jakimś "zmiataniu" Xonara...

 

a DACe oparte o to samo kopyto czyli multibit-delta-sigma układ DAC i OPAMPy IC będą grały TAK SAMO albo podobnie... zależy czy dadzą PCM1792 czy coś gorszego... Imho tyle w temacie :)

 

No jeszcze mogą być smaczki a'la trioda jakaś itp. w torze audio zamiast OPAMPa i takie coś to przynajmniej rozumiem bo jest sens dokładać kasę. Taki DAC lampowy + wzmacniacz lampowy i lecimy...

 

ps. Pomijam całkowicie wyjście słuchawkowe Xonara, tak jakby go nie było... Do poważnego używania Xonara ze słuchawkami o wysokiej impedancji lepiej kupić porządny wzmacniacz słuchawkowy... A do niepoważnego to lepiej że jest niźli go miałoby nie być :)

 

ps2. 2x OPA2111 w drodze :D jadą też 3x LM49720HA (TO-99 są podobno sporo lepsze), 2x OPA2134, 1x OPA2107AP i 2x LT1361. Jak dojdą to dam znać co z czym dobrze gra. Generalnie opki nationala grają najlepiej ze sobą tj. LN6172, LME49720 i LME49860 mogę łączyć w jakiejkolwiek konfiguracji i ładnie brzmi (choć najlepiej LN6172+2xLME49720) więc zakładam że podobnie będzie z opkami od TI i OPA627 znajdzie partnera z serii OPA, może nawet OPA2111 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez e8.root
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbował juz ktos z was OPA2107AP ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ewentualnie gdzie to wsadzic w bufor czy w IV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.