Skocz do zawartości
IGNORED

Xonar Essence ST - opampy


Lumperator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ryzykowna sprawa rezygnować dobrego DACa na rzecz budżetowej karty Asusa ;)

Na razie jestem w trakcie porównania i albo ogłuchłem :( albo naprawdę nie słyszę jakiejś wiele wnoszącej różnicy.

 

Sprzedaj DAC, odzyskasz kase. Każdy DAC gra i tak tam samo

Z tym nie zgodzę się wogóle. Nawet DAC8 gra zupełnie inaczej przez różne złącza (1-opamp, 2-lampa, 3 XLR)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ivanhoe_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie zgodzę się wogóle

 

I tu masz racje, to była ironia na krążące po dziale PC AUDIO najnowsze teorie. Tak się składa że słuchalem DAC8 i to jest całkiem fajnie grające urządzenie do relaxowania się przy muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz racje, to była ironia na krążące po dziale PC AUDIO najnowsze teorie. Tak się składa że słuchalem DAC8 i to jest całkiem fajnie grające urządzenie do relaxowania się przy muzyce.

Jakoś słabo idzie mi ostatnio odczytywanie ironii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dobrym transporcie po spdif zagrał wydaje się w sposób nieosiągalny dla urządzeń firmy ASUS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej słucham Xonara tym bardziej jednak przekonuję się do powrotu do DAC8, nie wiem jest w nim jakiś spokój i relaks.

Ma tylko jedną zasadniczą wadę - nie da się wprowadzić sygnału 24/192 przez spdif (max 24/96) albo ja nie wiem jak rozwiązać ten problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź materiał 24/192, puść go z Asusa i posłuchaj. Potem użyj resamplera, zbij próbkowanie do 96kHz i posłuchaj jeszcze raz.

Jak usłyszysz różnice, Prezi stawia Ayran wszystkim !

 

Mam jeden DAC na stanie który nie obsługuje niczego powyżej 48kHz i o dziwo nie jest to jego wada słyszalna MOIM uchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z tą wypowiedzią. Kupiłem zarówno 1612 jak i 49860 na bufor (połączenie z 2x 49990) i moje odczucia są identyczne. Tak jakby z 1612 na buforze całość została wysuszona. Brakuje wypełnienia, klimatu i ciepła. Ogólnie kartą jestem bardzo mile zaskoczony. Mam w domu Xindaka DAC8 i nie ma jakiejś kolosalnej różnicy między nimi. Może Xindak troszkę mocniej urzeka i wciąga do słuchania przy wyjściu przez lampę. Ale za to Xonar ma lepiej osadzoną i głębiej rozbudowaną scenę (oczywiście nie są to jakieś kolosalne różnice), przestrzeń jest podobna. Zaczynam się zastanawiać czy DAC nie pójdzie pod młotek :)

 

Moja parka LME49990 pracuje z AD8022 względem LME49860 popoprawia się przestrzeń, fajnie dźwięk się pogrubił, nie wiem jak to pisać, ale naprawdę fajnie się to słucha. Do niedawna używałem OPA2604, choć ten wydaje się nieco mącić dźwięk.

 

Dodam jeszcze, że Essence w konfiguracji LME49990 i AD8022 zagrał znacznie lepiej od EMU 1212m choć już na stokowych opkach i tak wydawał się nieco lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BioPlayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że Essence w konfiguracji LME49990 i AD8022 zagrał znacznie lepiej od EMU 1212m choć już na stokowych opkach i tak wydawał się nieco lepszy.

 

EMU 1212m gra bardziej studyjnie, w sposób zrównoważony, a ST bardziej spektakularnie, dzięki podmianie opampów może zagrać naprawdę świetnie. Na pewno ST robi większe wrażenie za pierwszym podejściem, ale zaczynam tęsknić za Emu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie OPAMPY w Asus Xonar Essence STX sugerujecie do Metalu / Rocku / Elektroniczna / Alternatywna?

 

Używam zestawu Harman Kardon HK 980 + 2x Monitor Audio RX2, który faworyzuje górę i środek. Dźwięk jest detaliczny i przestrzenny.

 

W efekcie chciałbym wzmocnić pasmo poniżej średniej i zachować, naturalność oraz detaliczność.

 

Natomiast nie chciałbym, aby karta straciła na swojej uniwersalności.

Nie chciałbym, aby jakiś gatunek muzyki po prostu raził po uszach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam LME49723 (nie mylić z LME49720 !) w I/V i OPA627AU w buformożna na bufor

 

49860 choć imho jest za bardzo "obły" dźwięk i traci na wyrazie

 

niestety LME49723 trzeba lutować a OPA627 są drogie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez e8.root
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak potrzeba Ci basu i uderzenia to ja bym polecił 2x OPA2111 a na bufor grający ładnym, gęstym środkiem AD825. Stracisz nieco na blasku w talerzach, ale jeśli Twój system daje Ci tego w nadmiarze, to powinno być dobrze. Ten zestaw gra takim wciągającym środkiem, konkretnymi garami i stopą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Witam!

Zakupiłem właśnie 2x OPA627 i 2x LME49990 i zastanawiam się w jakiej konfiguracji je zamontować do Xonara STX.

Próbował ktoś kiedyś tych dwóch wzmacniaczy razem w konfiguracji i jakiego efektu można oczekiwać?

Niestety muszę poczekać około tygodnia na przesyłkę ze Stanów.

Dodam,że to moja pierwsza modyfikacja Xonara wymuszona ostrością dźwięku w tej karcie (za dużo wysokich tonow do tego bardzo ostrych i bardzo płytka scena muzyczna).

Xonar ma za zadnie napędzać Harmana Kardona HK670 i Tannoy M3.

Słucham głownie muzyki dyskotekowej, trance i czasem nawet muzyki symfonicznej, a zatem muzyka musi być miękka,przejrzysta i szczegółowa.

W grę wchodzą oczywiście inne modyfikacje,nawet droższe. Czekam na jakieś sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam 627 nie polecam do Xonara w żadnej konfiguracji. Co prawda z 49990 nie łączyłem, ale wątpię aby to zagrało spójnym dźwiękiem. Tej karcie potrzeba czegoś bardziej soczystego w sopranach. Już opa2111 zagra zdecydowanie lepiej, zwłaszcza w gatunkach muzycznych, które wymieniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lumperator

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał może ktoś jak się sprawują opki MUSES 01/02 bądź ich produkcyjny odpowiednik MUSES 8920?

Słyszałem tylko, ze ponoć są rewelacyjne ale i drogie. Moze ktoś miał przyjemność słuchać czegoś co je zawiera.

Powiem szczerze, ze bardzo mnie kusi zakup trzech takich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupowanie MUSES do Xonara ST/STX to już lekka przesada czy ta karta aby na pewno pokaże możliwości tego opampa? mam ku temu wątpliwości. Oczywiście należało by posłuchać jednak osobiście w życiu nie wydałbym 450zł za 3opampy nie posłuchawszy tego przed kupnem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupowanie MUSES do Xonara ST/STX to już lekka przesada czy ta karta aby na pewno pokaże możliwości tego opampa? mam ku temu wątpliwości. Oczywiście należało by posłuchać jednak osobiście w życiu nie wydałbym 450zł za 3opampy nie posłuchawszy tego przed kupnem.

Zobaczę jak sprawdzi się kombinacja lme49720 i 2x lme49990.Jak mnie nie zadowoli,to chyba się poświecę i przetestuje te muses :)

Chwilowo zmieniłem tylko w buforze stokowego lm na lme49720 i powiem szczerze,ze słychać różnice, może nie jakąś diametralna, ale słychać ze uspokoiły się wysokie tony (można spokojnie podkręcić w korektorze wysokie na maksa i nie klują w uszy, są bardziej ucywilizowane). Poza tym muzyka minimalnie przybrała na przestrzeni i chyba dynamice. W każdym razie nieco przyjemniej się słucha. Teraz wokal Celine Dione nie jest taki syczący mimo podniesienia w korektorze wysokich tonów.Dociera do mnie jakby więcej szczegółów muzyki, ale dźwięk jest mniej cyfrowy niż poprzednio.

Słychać różnicę klasowa miedzy lm a lme.Ciekawe co będzie jak dotrą do mnie lme 49990?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie słucham teraz rożnych gatunków muzyki na nowym buforze lme49720 i powiem szczerze, ze w porównaniu ze stokowym lm to jest przepaść. Słuchając Hansa Zimmera ma się niemal wrażenie siedzenia w pierwszym rzędzie za orkiestrą, instrumenty nabrały niemal swojego oryginalnego dźwięku, talarze brzmią niemal dokładnie jak w rzeczywistości, instrumenty dęte również maja zbliżony dźwięk do oryginału, przy nagłej zmianie akcji nie dostaje się dreszczy, bas jest bardziej kontrolowany i nie przesycony. Znacznie lepsza przestrzeń, czuje się muzykę, i słychać znacznie więcej detali i smaczków, nawet zaczyna się już zauważać niektóre braki w materiale dźwiękowym.

Jarre brzmi teraz dużo ciekawiej i detaliczniej, i co najważniejsze można teraz słuchać muzyki godzinami bez uczucia zmęczenia. W ogóle to jest przepaść jakościowa w porównaniu ze standardowym lm. Nie mogę się doczekać wymiany pozostałych dwóch stokowych opów, bo wiem ,ze to one teraz jeszcze zaniżają całościową jakość dźwięku, choć i tak jestem już bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lme49990 to świetne kostki, z resztą AD797BR również. Przez jakiś czas słuchałem 2xAD797BR i LME49990 to dopiero kosmiczna konfiguracja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez BioPlayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

OPA 1612 czy OPA 2604 , który ma bardziej ''analogowe'' brzmienie, tzn. ma lepszą ,cieplejszą barwę oraz delikatniejsze (miękkie), acz wyraziste wys. tony ? Bas i przestrzeń także ma znaczenie.

 

PS: Mam do sprzedania 2x AD797BR (dwa monofoniczne) na stoliku DIP8 (50zł z przesyłką).

 

Witam!

 

OPA 1612 czy OPA 2604 , który ma bardziej ''analogowe'' brzmienie, tzn. ma lepszą ,cieplejszą barwę oraz delikatniejsze (miękkie), acz wyraziste wys. tony ? Bas i przestrzeń także ma znaczenie.

 

PS: Mam do sprzedania 2x AD797BR (dwa monofoniczne) na stoliku DIP8 (50zł z przesyłką).

 

Oczywiście dwa na jednym stoliku. Na zdjęciu są dwa kompletne układy, ale tylko by pokazać je z obu stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vit67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli LME49720 fajnie gra to polecam sprawdzić LME49860 i LM6172. Oba mają mniej "ostre" wysokie od 49720

 

OPA627 to trudny opamp i nie używałem go dopóki nie usłyszałem go z LME49723 (tego też polecam sprawdzić). Ten combo-breaker daje niesamowitą barwę dźwięku że się zwyczajnie nie nudzi.

 

Muses trochę kusi. Pewnie go kupię za jakiś czas z zamiarem sprzedania jeśli mi się nie spodoba ale w końcu zostawię na zwiększając swoją kolekcję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję połączenie LME 49720 i 2x LME 49990 i zapowiada się nieźle. Chyba to jest obecnie najlepsza konfiguracja jaka miałem.

Po dodaniu dwóch kostek 49990 pojawiło się dużo więcej basu i wysokich tonów, ale jest to wszystko pod kontrola. Nie słychać przesyconego syczenia tylko ładnie odseparowane dźwięki.

Bas zrobił się teraz dużo bardziej ciekawy i głęboki, i jest dokładnie taki jaki powinien być (tzn. jakiego ja oczekuje).

Poza tym pojawiło się mnóstwo szczegółów w utworach, których się wcześniej nie słyszało, albo były bardziej zamazane. Teraz słuchając muzyki cały czas muszę się rozglądać, czy przypadkiem coś nie spadło, na tyle szczegółowe stały się dźwięki.

Chyba pozostanę przy tej konfiguracji na dłużej, choć bardzo mnie korci żeby wydać dodatkowe 400PLN na MUSES 01.

Zobaczymy, w każdym razie obecna konfiguracje mogę z czystym sercem polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie spróbuj sobie 2x797BR i LME49990 :]

 

O.K jak ktoś lubi suchy dźwięk (brrrr!).

 

PS:2x797BR na stoliku DIP-8 czekają nadal na chętnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale LME49990 nie jest suchy wiec kto wie. Dla mnie 797 są też za suche do xonara (inaczej - xonar jest dla nich niewłaściwą aplikacją).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale LME49990 nie jest suchy wiec kto wie. Dla mnie 797 są też za suche do xonara (inaczej - xonar jest dla nich niewłaściwą aplikacją).

 

AD797BR bardzo dobrze się sprawuje np. w Audinst mx-1 (miałem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

od paru dni posiadam kartę muzyczną asus xonar essence ST i tak czytam tutaj o tych wzmacniaczach operacyjnych i jestem bliski zakupu na ebay OPA1612 oraz 2x LME49990MA tylko mam takie lamerskie pytanie czy na każdym stoliku ma być po jednym wzmacniaczy czy po dwa czyli od spodu i od góry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.