Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...No i wybredny jestem;-) Zawsze cos jest w kolumnie co mi sie nie podoba lub czegos brakuje;-)

 

Ale widocznie mam za maly budzet a za duze wymagania...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sluchalem atc scm 11 z naim 5i i powiem wam ze bardzo fajnie to chodzilo troche jasniej niz z roksanem , brakowalo troche miesa w bassie takiego jak ma Roksan ,ale naprawde bardzo fajnie to brzmialo.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 godzinkach sluchania scm40 moge powiedziec ze to niezle paczki. O gore pasma jestem spokojny/ obawialem sie ze moze byc slabo - a jest naprawde dobrze. Raczej po tej spokojniejszej stronie ale swoje zadanie spelniaja. Mozna pewnie lepiej i bardziej zywo ale jest przyzwoicie. Srednica taka jaka lubie- duzo sie dzieje, bardzo ladne wokale i gitara tez fajnie brzmi. Dla fana srednich tonow w sam raz. Co do basu to jest mocniejszy niz w pozostalych kolumnach ktore mam w domu ale nie dudni itp.

 

Kolumny bede staral sie posluchac jak najwiecej do soboty poniewaz wtedy musze podjac decyzje ktore zostaja... Przyznam ze nie bedzie latwo;-)

 

Kolumny sa naprawde dobre, wiadomo mozna lepiej ale czasami mozna miec drozsze a efekt moze byc gorszy... Co prawda focale micro utopia sa podstawkowce i troche nie fair je porownywac do scm 40 ale przyznaje ze brzmienie scm40 bardziej mi sie podoba a focale sa o 6tys zl drozsze.... Rowniez duzo zalezy do czego podpinamy kolumny... Ja mam tylko jeden wzmak i jeden cd i pod ten zestaw szukam wlasnie najlepiej brzmiacych kolumn...

 

Ale zeby nie bylo tak pieknie Xety depcza im po pietach i moze byc tak ze zestaw firmowy okaze sie lepszy...

 

Pozdr

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma

 

Naprawde te kolumny sa bardzo dobre ale Leema Xeta gra w moim firmowym zestawie inaczej/lepiej na moje ucho. Byc moze wlasnie ze caly sprzet jest jednego producenta. Scm zajely 2 miejsce w tescie grupowym takze bdb paczki;-)

 

pozdr

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scm40 bardzo mi się podobają ze względu na użycie ATC SM75-150. Warto wspomnieć, że zarówno midrange jak i woofer wykonane są w szlachetnej technologi krótka cewka - długa szczelina.

 

Zobaczcie sobie zwrotnicę:

http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/189-atc-scm40?start=1

nie ma wielkiego "wow", ale nie ma również ewidentnej lipy a to już dużo w dzisiejszych czasach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nie zmieniam

moze kiedys trafi sie jakas fajna czarna leema tukana i to bedzie musi grac:):)

 

Oj gra gra nie to co caspian... ;-)

 

A to czyje ogloszenie ?

 

http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/kolumny-podlogowe/dynaudio-focus-220ii-kolor-ros-os91966.html

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak do konca ze atc nie podeszly. Graja z leema fajnie ale mozna lepiej- no i znalazlem lepiej dla siebie oczywiscie. Dla kogos innego moze to byc idealne polaczenie...:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scm40 bardzo mi się podobają ze względu na użycie ATC SM75-150. Warto wspomnieć, że zarówno midrange jak i woofer wykonane są w szlachetnej technologi krótka cewka - długa szczelina.

 

Zobaczcie sobie zwrotnicę:

http://www.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/189-atc-scm40?start=1

nie ma wielkiego "wow", ale nie ma również ewidentnej lipy a to już dużo w dzisiejszych czasach;)

 

tweeter robi wrażenie :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecko

za jakies 2tys mniej bedzie szansa ze je sprzedaz

za ta cene nie ma szans;d

 

Sprzedam, sprzedam;-) To jest dalej 6 tys zl taniej za kilku miesieczne paczki.

Za 6 tys to by byla prawdziwa okazja. Za tyle to sprzedaja 2 letnie skrzynki jezeli wogole sie pojawia w s/h ;-)

 

Zreszta kto zaczyna z takiej niskiej ceny? Przeciez pierwsze pytanie ludzi jest ile jeszcze da sie opuscic z ceny... Dalbym 3 tys zl to by pewnie znalazl sie taki co by 2.5tys oferowal....;-)

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staram dac sie rozsadna cene. Tak zeby kupujacy byl zadowolony(choc pewnie nigdy do konca nie bedzie) i sprzedajacy rowniez. W tym wypadku JA:) Zadna ze mnie fundacja charytatywna nie jest i nie bedzie:)

U mnie nie ma super/hiper okazji. Ja sprzedaje sprawdzony/dobry towar za normalna cene gieldowa:)

Na super hiper itp aukcje zapraszam na Alledrogo:)

 

A co do naszego kochanego kraju to szkoda klawiatury ...

 

Emil tez mi sie cos kojarzy ze jakis czas temu byly po 11tys... Teraz najtaniej to jakos 14tys... Ale w UK rowniez sa drozsze - 2450 funtow kosztuja...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że za dychę można nówki z polskiego salonu wytargować, to przy braku polskiej gwarancji z ceną 8400pln za używki pewnie się trochę pobujasz.

No chyba, że planujesz sprzedaż bardziej na rynku UK, gdzie faktycznie kosztują więcej i z rabatami gorzej, dopóki nie wycofają modelu.

 

Ale Twoje kolumny - Twoje bujanie ;)

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że za dychę można nówki z polskiego salonu wytargować, to przy braku polskiej gwarancji z ceną 8400pln za używki pewnie się trochę pobujasz.

No chyba, że planujesz sprzedaż bardziej na rynku UK, gdzie faktycznie kosztują więcej i z rabatami gorzej, dopóki nie wycofają modelu.

 

Ale Twoje kolumny - Twoje bujanie ;)

 

Jakos nie daje wiary ze za 10 tys zl kupisz nowki :)

Byla juz jedna klotnia na ten temat:)

Nie ma dowodow nie ma tematu.

Gdybac kazdy moze, gorzej naprawde taki deal wyciagnac z salonu:)

Wyslij zapytanie do salonu audio z Twoja oferta a zobaczysz jaka odpowiedz uzyskasz:)

 

... zaden salon nie da Tobie 4,5 tys rabatu przy zakupie kolumn za 14tys , Mowa oczywiscie o nowych a nie ex demo, lekko uszkodzonych czy spadow z transportu... :) Co innego jak zostawisz 30tys to mozesz sie potargowac...

 

pozdr

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecko,

dowodów nie przedstawię, ale dobrze gadając, po kilku podejściach, dasz pewnie radę. Przy zapytaniach mailowych i telefonicznych nikt Cię na tyle poważnie nie potraktuje.

Niejeden po przeczytaniu tego postu pokiwa głową zgadzając się ze mną, ale nikt przecież nie poda Ci adresu ani nazwy dystrybutora czy dealera.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciagu nie daje wiary ze 4 tys utargujesz za NOWE sztuki z ceny 14 tys ...:) No taki juz jestem, jak nie zobacze to nie uwierze... Niedawno byla wlasnie klotnia o te scm40 i kto co i za ile je moze wyrwac:)

Ceny poszly w gore. Skoro w UK gdzie sie je klepie cena skoczyla na 2450F czyli ok 12,6 tys to nie sadze ze polski dystrybutor ma lepsze ceny niz tubylcy w UK. Taki Audio Emotion czy Seven oaks to duze salony i one maja dobre ceny wyjsciowe...

 

 

... Nie wracajmy to tego. Kolumny wystawilem w klubie . Jak ktos zainteresowany to zapraszam na PW a jak cena nie pasuje to po prostu szukac dalej. Ja tak zawsze robie- jak nie pasuje to szukam dalej az sie trafi...

 

Sorki za OT :)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie trzeba być Warrenem Buffetem, czy innym Gatesem, żeby 25, czy nawet 30 oczek utargować.

I nie mowa tu o ogzemplarzach "ex demo, lekko uszkodzonych czy spadow z transportu", nie pocieszaj się ;)

 

U mnie to w sumie nie OT, bo zainteresowanym ATC może coś podpowiedziałem niechcący...

 

P.S. Ale zestawu tej Twojej Leemy bym posłuchał, bo z wyglądu ok ;)

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.