Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oj Michaś, Michaś ;)

myślałem, że skoro ATC SCM40 nie byłyby tak trudne do napędzenia jak F260, to może należałoby ich posłuchać z M2 i dopiero potem podjąć decyzję. który element do wymiany. Nie myślałeś o tym ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC to jedne z naprawdę niewielu zestawów grających poprawną barwą dźwięku.

Są dosyć szybkie.

Wyrównane.

 

Sporo moich klientów gra na ATCscm35 , 40,100,150.

Sam od czasu do czasu gram na scm 100.

 

Za wad ATC uważam trochę zbyt mały atak ( mam tu na mysli efekt znany z głosników estradowych ) oraz trochę zbyt niesmiałe wyjście średnicy. Ale to jest czepianie, bo to dobre kolumny.

 

Zagraja tak jak im amp poda sygnał.

 

Lubią szybką amplifikacje ale wtedy gdy szybkość idzie w spokój przekazu inaczej będą grały nerwowym dźwiękiem.

Są łatwe w wysterowaniu tu często lampiarze je męczą z na ogół miernym skutkiem , lampki wielu rzeczy po prostu nie dają , ale miło zagrać potrafią.Nie przepadam za żarówkami , dają ułudę średnicy , zawsze maja ją nadmuchaną.To moje prywatne zdanie.

 

Słyszałem wiele ampów o mocy 2 x 3 VA i z ATC zagrało , lepiej , gorzej ale zagrało.

 

ATC są ciekawa pozycją na rynku , obok niestety droższych Spendorów SP 100.

 

Niby PMC sa konkurencją dla ATC ale PMC jak dla mnie nie grają w sposób gdzie można napisać ucieleśniony.

 

Cholera ... lubię ATC mimo ich drobnych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Michaś, Michaś ;)

myślałem, że skoro ATC SCM40 nie byłyby tak trudne do napędzenia jak F260, to może należałoby ich posłuchać z M2 i dopiero potem podjąć decyzję. który element do wymiany. Nie myślałeś o tym ?

 

o kurcze nie myślałem :)

jednak dalej sądzę że 40 nie są do końca tak łatwe, ale kusząca to propozycja :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze nie myślałem :)

jednak dalej sądzę że 40 nie są do końca tak łatwe, ale kusząca to propozycja :)

Daleko do Kochanowskiego na Bacha nie masz.

A po odebraniu im dystrybucji Roksana i spadku ilości klientów, pewnie chętnie wypożyczą Ci te podłogówki.

 

Powiem szczerze, że czytałem o nich duuużo dobrego (nie wiem, czy nie więcej, niż o bardziej reklamowanych Dynaudio) i sam bym chętnie kiedyś posłuchał, ale nie mam takich logistycznych możliwości, jak Ty.

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja tak z innej beczki, właśnie wypżyczyłem na odsłuch scm11 napędza je roksan k2 korci mnie wpięcie w tor końcówki k2 czy warto się pchać w bi amp, czy pozostać tak jak jest

 

Kiedys kiedys mialem caspiana mkI interge i koncowke. Bawilem sie w bi-amp i w sumie roznice nie byly az tak duze z tego co pamietam. Mialem w zestawie juz te koncowke to nic mnie to nie kosztowalo ale kupowac osobno zeby podpiac pod integre nie ma sensu. Za duze koszta w stosunku do poprawy dzwieku:) Jak juz cos to lepiej opchac K2 i kupic inny mocniejszy wzmak jezeli pradu brakuje...:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, co tu się dzieje, o co tu chodzi. Nie mogę się połapać. Tyle postów w tak krótkim czasie!

Po pierwsze nie ma nic na tym świecie idealnego co by pasowało w gusta wszystkich słuchaczy.

Po drugie jeśli ktoś decyduje się na ATC to tylko najmniejsze 7 lub największe 40 z serii entry. Bardziej zaawansowanych nie słuchałem.

11 odpadają w przedbiegach , gdyż grają za ciemno , za wolno, za grubo.

19 odwrotnie idealnie płaska charakterystyka daje dźwięk bez muzykalności , tzw. ciepełka , mięska itp. Na dłuższą metę za męczą swą prawdomównością i dosadnością .

Gdy włączyłem 40 było wszystko co miały 7 tyle że ze dwie klasy lepsze. Niczego nie brakowało i nawet nie trzeba było podgłaszać aby poczuć BAS ( w przeciwieństwie do 19 , że im zawsze było mało i wiecznie czegoś brakowało).

Krótko mówiąc albo 7 albo 40 . I lepiej wziąć kredyt niż kupić inne i wiecznie marudzić.

ATC 40 to kolumny skończone i nic tu lepszego się nie wymyśli bo i nie ma po co.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem 40 i posiadam 11 jest to ta sama charakterystyka grania ,tylko tyle ze 40 maja o wiele lepszy bass i sa bogatsze w detale, ale dalej zostaje przejrzysty dzwiek i zarazem smolisty ( prosze nie mylic z misiowatym dzwiekiem)

 

Wiec jak widac kazdy odbiera inaczej.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem u siebie 40'tek i posiadam 19'tki. basu bym nie dodał ani ujął w 19'tkach - dla mnie ideał w moim pomieszczeniu. jeśli chodzi o charakter grania podłogówek i podstawkowych głośników, to mam podobne odczucia jak anxion

 

Na jaki lepszy ideał kolega je zmienia, jeśli można wiedzieć ?

Bo te na fotkach z allegdrogo to chyba w Twoim wnętrzu ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak z gora pasma w scm40. Czy ktor porownywal do jakies firmowej kopolki np z dynaudio lub morela?

 

Slyszalem opinie z gora pasma jest najslabszym ogniwem tych kolumn. Scm35 bylo wrecz slabo. W scm40 ponoc cos poprawiono ale ile w tym prawdy?;-)

 

Nie chcialbym zrobic kroku w tyl;-)

 

Moglby ktos podzielic sie opinia na ten temat?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gora nie ma tak zwanego powietrza ale uslyszysz kazdy szczegol nic ci nie umknie dla mnie jest idealnie taka gore wlasnie uwielbiam ,np dla mnie wiecej informacji przekazuja atc 11 niz dynaudio 220 ktore posiadalem, nie mam pojecia jak to mozliwe bo kopulka w dynkach jest o wiele drozsza

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam powiem tak: od kiedy usłyszałem i zakupiłem SCM11, to zakochałem się w brzmieniu ATC na zabój.

Nie chcę być namolnym propagatorem marki, ale takie 40-tki, to naprawdę już jest "coś" w skali bezwględnej i praktycznie może skończyć karuzelę wymian u najbardziej twardogłowego audiofila.

 

Stecko,

Ja kupiłem projekt Akustyka na przetwornikach ATC (kopułka średniotonowa i 30-cm niskotonowy) oraz SS ring radiatorze na wysokich. Jeśli chodzi o porównanie z wysokotonowym głosnikiem używanym w serii SCM, to jak na moje ucho jest troszkę lepiej, dźwięczniej, z dłuższymi wybrzmieniami, ale wcale, a wcale nie jest to żadna przepaść, różnica klas, itd. Wysokotonowe ATC są solidne, prawdziwe, mocne, ale oszczędnie dozowane, nie ma tu spektakularnej ferii wybrzmień i efektów. Jeśli ktoś był przyzwyczajony do szalejącej blaszanej kopułki, to od razu uderzy go różnica. Jeśli ktoś przesłuchał trochę różnych zestawów głośnikowych, to uzna, że wszystko jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Stecko

 

Czepianie się góry w ATC jest mocnym nieporozumieniem.

 

Po prostu jak ktoś ma nerwowy amp albo zawoalowany to tak będzie gadać.

 

P.S. Jeżeli podział pasma jest zrobiony dobrze to np. wokale nie mają prawa gadać w hornie w 3 drożnych paczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam powiem tak: od kiedy usłyszałem i zakupiłem SCM11, to zakochałem się w brzmieniu ATC na zabój.

Nie chcę być namolnym propagatorem marki, ale takie 40-tki, to naprawdę już jest "coś" w skali bezwględnej i praktycznie może skończyć karuzelę wymian u najbardziej twardogłowego audiofila.

 

Stecko,

Ja kupiłem projekt Akustyka na przetwornikach ATC (kopułka średniotonowa i 30-cm niskotonowy) oraz SS ring radiatorze na wysokich. Jeśli chodzi o porównanie z wysokotonowym głosnikiem używanym w serii SCM, to jak na moje ucho jest troszkę lepiej, dźwięczniej, z dłuższymi wybrzmieniami, ale wcale, a wcale nie jest to żadna przepaść, różnica klas, itd. Wysokotonowe ATC są solidne, prawdziwe, mocne, ale oszczędnie dozowane, nie ma tu spektakularnej ferii wybrzmień i efektów. Jeśli ktoś był przyzwyczajony do szalejącej blaszanej kopułki, to od razu uderzy go różnica. Jeśli ktoś przesłuchał trochę różnych zestawów głośnikowych, to uzna, że wszystko jest w normie.

 

dokladnie , i tak bylo wlasnie ze mna , ja napewno bym nie wymienil je na inne glosniki , no moze jak bede mial wieksze pomieszczenie to zakupie 40stki.

Co do grania atc jak dla mnie jest perfekcyjne bez taniego efekciarstwa jak to nie ktore firmy robia w tym samym przedziale cenowym.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.