Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie jest tak jak piszesz ale drobne korekcje w użytkowanych kablach zasilających (zamiana między urządzeniami) częściowo ograniczyły, wygładziły ofensywność. Jestem przekonany, że odpowiednie przewody głośnikowe (jakie ?) spowodują zgranie sytemu

może fadel art stream, ładnie wygasza ostrości wprowadzając kulturę i nie zamazując detali,

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może fadel art stream, ładnie wygasza ostrości wprowadzając kulturę i nie zamazując detali,

 

stanowczo za drogi, chociaż dobre praktyki mówią, że okablowanie to 10% ceny systemu ale nie musi to być norma. Wracając do tematu co sądzisz o DNM Reson ? Pacuła poleca do Naim-XS jako alternatywę do Naim Naca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo za drogi, chociaż dobre praktyki mówią, że okablowanie to 10% ceny systemu ale nie musi to być norma. Wracając do tematu co sądzisz o DNM Reson ? Pacuła poleca do Naim-XS jako alternatywę do Naim Naca

ja mam słabe o tym kablu zdanie, reson to kabel do wysokoefektownych głośników najlepiej szerokopasmowych gdzie nie trzeba pompować dużo prądu,

ten kabel ma tylko 0,3mm2 przekroju :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam słabe o tym kablu zdanie, reson to kabel do wysokoefektownych głośników najlepiej szerokopasmowych gdzie nie trzeba pompować dużo prądu,

ten kabel ma tylko 0,3mm2 przekroju :)

 

muszę zawęzić zakres poszukiwań przynajmniej do kategorii producent - od czego zacząć VDH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wind mk2,4tc, chord odyssey, atlas hyper , kupisz z rolki za kilka stówek spokojnie,

 

Chord Odyssey 2 odpada - miałem go do Contour 1.1 i Naim-XS - odchudził bas i wyostrzył kontury i górę (dynki zagrały jakby miały metalowe kopułki), dodał przejrzystości kosztem muzykalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam słabe o tym kablu zdanie, reson to kabel do wysokoefektownych głośników najlepiej szerokopasmowych gdzie nie trzeba pompować dużo prądu,

ten kabel ma tylko 0,3mm2 przekroju :)

Im kabel ma większy opór, tym większe są spadki natężenia dźwięku przy częstotliwościach gdzie kolumna ma minima impedancyjne (stosunkowo większe tam gdzie minima, w porównaniu do miejsc gdzie są maksima). Im mniejszy przekrój, tym opór większy = większe zmiany głośności w paśmie. Tak więc skuteczność kolumn tej sprawy nie załatwi. Jest to mierzalne i dziwne że kablofile tego nie słyszą.

Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo za drogi, chociaż dobre praktyki mówią, że okablowanie to 10% ceny systemu ale nie musi to być norma. Wracając do tematu co sądzisz o DNM Reson ? Pacuła poleca do Naim-XS jako alternatywę do Naim Naca

 

Nie wydaje mi się, że możliwe jest osiągnięcie tego co byś chciał za pomocą kabla... Jak słuchałem XS i x16 miałem podobne odczucia do Twoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im kabel ma większy opór, tym większe są spadki natężenia dźwięku przy częstotliwościach gdzie kolumna ma minima impedancyjne (stosunkowo większe tam gdzie minima, w porównaniu do miejsc gdzie są maksima). Im mniejszy przekrój, tym opór większy = większe zmiany głośności w paśmie. Tak więc skuteczność kolumn tej sprawy nie załatwi. Jest to mierzalne i dziwne że kablofile tego nie słyszą.

zgadza się reson dusi sygnał do kolumn które potrzebują pierdolnięcia od wzmaka

 

Chord Odyssey 2 odpada - miałem go do Contour 1.1 i Naim-XS - odchudził bas i wyostrzył kontury i górę (dynki zagrały jakby miały metalowe kopułki), dodał przejrzystości kosztem muzykalności

chord nie wyostrza konturów nigdy nie gra ostro, jest detaliczny ale gładki , nie poluzowuje też za mocno basu,, daje nutę jasności powietrza troszkę czasem to może zabrzmieć mało naturalnie ale w ciemniejszych systemach dobrze to się sprawdza

'

 

przetestuj może hypera 2.0

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się reson dusi sygnał do kolumn które potrzebują pierdolnięcia od wzmaka

 

 

chord nie wyostrza konturów nigdy nie gra ostro, jest detaliczny ale gładki , nie poluzowuje też za mocno basu,, daje nutę jasności powietrza troszkę czasem to może zabrzmieć mało naturalnie ale w ciemniejszych systemach dobrze to się sprawdza

'

 

przetestuj może hypera 2.0

 

 

Witam szanownych kolegów

Jestem również posiadaczem ATC 11,co prawda mam podłączone do hybrydy Jolida.Zawsze można pobawić się lampkami na wejściu 12ax7.U mnie przy cichym słuchaniu (gałka na 10 jest lepiej niż bym podkręcił gałkę na 13)

Proponuję sprawdzić kable furutecha 2Ut.Zauważyłem,że jakość zrealizowanych płyt przynajmniej u mnie ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam cie

Ja powiem ci ze nie narzekam na ciche sluchanie w ATC jest wszystko , a posiadam roksana kandy 2 :) Musical jest o wiele lepszy do Roksana wiec sadze ze bedzie lepiej.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SIA2 150

 

Ponoc bardzo przyzwoity tranzystor. Juz prawie dwa razy go mialem ale zawsze o krok za pozno:)

Na konkurencyjnym forum byl uzytkownik sia2 - bardzo chwalil - sprzedal i po jakims czasie znowu go kupil...

Wg recenzji jest rowniez bdb.

 

No i jest go malo - praktycznie nie wystepuje w s/h. Jak juz sie pojawia to pojedyncza sztuka i szybko schodzi...

 

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje SCM19 od tygodnia dostały nowego HEGLA H200 ,z karzdym dniem gra lepiej.Nareszcie nie ma kabli ,kolumn, itp....,jest tylko MUZYKA .

 

Dokladnie.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy połączenia monitorów ATC z Krellem - tym budżetowym. Co do watów to myśle że nie było by problemów ale co do dźwięku?

Bywało że z w niektórych połączeniach z krellemnie było nie za dobrze - ostro, nieprzyjemnie. Ciekawe jak by było z ATC?

Właśnie znajomy będzie się pozbywał kav 300i.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A moze ktos sie pochwalic jakie jest najlepsze ustawienie ATC , gdzies wyczytalem ze podobno jak sa daleko rozstawione od siebie to slychac dziure miedzy srednimy i jestem ciekaw o co chodzi z tym , ja np mam rozstaw 2m , od tylnej 40cm od bocznych roznie lewa strona ma 1.4m a prawa okolo 3m bo kuchnia otwarta :(

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy połączenia monitorów ATC z Krellem - tym budżetowym. Co do watów to myśle że nie było by problemów ale co do dźwięku?

Bywało że z w niektórych połączeniach z krellemnie było nie za dobrze - ostro, nieprzyjemnie. Ciekawe jak by było z ATC?

Właśnie znajomy będzie się pozbywał kav 300i.

 

Jedenastki są na tyle dobre, mają w sobie tyle klasy, że dopiero wyższe (prawdziwe ;) ) Krelle wydają mi się dla nich odpowiednim partnerem. Cena tych kolumn to śmiech na sali w porównaniu do jakości dźwięku. Z drugiej strony - jest trochę myląca, bo wzmak do nich to musi być niezła elektrownia i musi kosztować (niestety).

Trzysetka to nie ta klasa - rozejrzyj się raczej za Pliniusem albo jakimś używanym potworem Luxmana.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem ciekawy połączenia monitorów ATC z Krellem - tym budżetowym. Co do watów to myśle że nie było by problemów ale co do dźwięku?

Bywało że z w niektórych połączeniach z krellemnie było nie za dobrze - ostro, nieprzyjemnie. Ciekawe jak by było z ATC?

Właśnie znajomy będzie się pozbywał kav 300i.

 

KAV 300i ostry? Pierwsze słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAV 300i ostry? Pierwsze słyszę.

Aero te opinie to z netu zaczerpnąłem. Znam ciutke Krella i wiem jak gra chociaż we wszystkich 'kombinacjach' nie słuchałem. Powiedz lepiej jak się spisze z 11-ką a właściwie bardziej z 7-ką? Czy koniecznie trzeba 400xi lub jeszcze wyżej?

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każda integra Krella bez problemu napędzi te kolumny. To bardzo wydajne prądowo wzmaki, ale brzmią różnie. 300i - cieplej, 300il, 400xi - chłodniej, s300i też troszkę cieplejszy, aczkolwiek dla mnie zamula. Trzeba posłuchać i tyle. Na pytanie jak zagra Krell z ATC sam szukam odpowiedzi i chętnie podłączył bym do moich klocków SCM40, niestety w Trójmieście nie uświadczysz...

Edytowane przez Aero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s300i też troszkę cieplejszy, aczkolwiek dla mnie zamula.

?? myślałem że nowe krelle mają lepszy bas. Mniej żylasty, bardziej wielobarwny. Trzeba posłuchać choć i tak na nowsze się nie szarpne :(

Z drugiej strony ilDottore uważa uważa że poniżej pre-pałer nie ma co schodzić!?

Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tym pre+power do SCM 11, natomiast do SCM 40 jak najbardziej. Wydajny wzmacniacz 100W i grają fajnie. Fakt, 150W w Krellu S300i zrobi tu dużo dobrej roboty. Co do barwy, to równie dobrze powinno być z ciepłym wzmacniaczem, jak i z chłodnym barwą. Z Yamahą S1000 było naprawdę fajnie, oczywiście uwzględniając brzmienie Yamahy. Miałem okazję odsłuchać 11-tek w trochę dla nich nietypowym połączeniu z Unison Reserach PM70 i było naprawdę kapitalnie pod każdym względem. Jak by nie było, kolumienki są genialne, zawsze i wszędzie będę je rekomendował, byle nie do słabowitych 60-watowców. A propos, miałem okazję rozmawiać z posiadaczem 11-tek, ktory zestawił je z Naimem 5i i według jego opinii, musi poszukać mocniejszego wzmacniacza, bo 5i absolutnie nie wydala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.