Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za wpisy Panowie.

Szkoda ze nie mam okazji posluchania scm40 u siebie. Byc moze byly by to kolumny na lata...

 

Jest jedna para do sprzedania za 7500 ale w ciemno nie chce ich brac. Za duzo mam zamrozonych funduszy;-)

 

"Moja" kopolka powinna grac w miare "cieplo i delikatnie" z mnostwem szczegolow i bez zadnego klucia w uszy ;-) Sa takie? ;-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czlowiek stary a takie byki wali:)

 

No wiem ze dynaudio i morel to wlasnie takie brzmienie ... Ale atc to ponoc swietny bas i srednica...

Czy zawsze jakis kompromis musi byc?:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio mają wykastrowaną z harmonicznych średnicę.

 

Praktycznie wszystkie nowe.

 

Przejście z ATC na odpowiednik Dynaudio , BOLI.

 

No cóż mam stare wydłubane i zamontowane 1.1 kg 3" dynaudio DF76 i tak zajefajnych wokali to raczej ze świecą szukać. 3" kopułka ATC pracuje trochę niżej może to jest ta ich lepszość?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3" kopułka ATC dodaje od siebie sporo i to jest ta gęsta kleista średnica, tak niby ładnie nasycona, dociążona. Nie powiem można się na to dać łatwo złapać i mi ATC SCM40 się nawet w miarę podobały, ale wolałem granie mniejszych modeli bez tego głośnika wg mnie było czyściej i przejrzyściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o kleistej mazi na membranie są na forum "spece" co ja chcą usuwać albo przynajmniej talkować :)

 

Posłuchaj sobie wokali na żywo bez prądu to może gust Ci się zmieni :) Miałem po drodze trochę dobrych słuchawek i jakoś zawsze jak szło o wokale to lubiłem przełączyć na kolumny.

Z DF76 było bardziej live. jak można by było zaszaleć to w każdej kolumnie były by dwa 3" w układzie D Apolito ale to kolejne 2 kzł w plecy.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3" kopułka ATC dodaje od siebie sporo i to jest ta gęsta kleista średnica, tak niby ładnie nasycona, dociążona. Nie powiem można się na to dać łatwo złapać i mi ATC SCM40 się nawet w miarę podobały, ale wolałem granie mniejszych modeli bez tego głośnika wg mnie było czyściej i przejrzyściej.

 

Chyba sobie żarty robisz.

 

Dwu-drożne scm mają się nijak do trój-drożnych.

 

Kurcze blade, albo tak słaby system był że nie wyróżniał tego co trzeba albo mamy inne pojęcie o dźwięku.

 

P.S. Mid nie dodaje bzdur , ja twierdzę że daje ciut zbyt mało wyjścia. Gdyby było go więcej o ja wiem ? 30% byłoby idealnie. Ale i tak scm 40 w większości deklasują wiele wydumek znacznie droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul Audiovectory Si3 Signature oczywiście droższe 5kzł są dużo lepsze od ATC SCM40. Po wpięciu SCM40 po nich trzeba było z 15 minut się przyzwyczajać do tego jak spadła przejrzystość i czystość średnicy dopiero po tym czasie zaadaptowania można było słuchać. Góra z ATC w każdym modelu jest taka sobie nie razi, ale też szczególnie finezyjna nie jest. Najlepszy jest bas z tej całej konstrukcji. A średnica może się podobać bo jest kleista nasycona tylko, że to właśnie jest dopalenie przez tą 3 calową kopułkę, takie dociążenie dźwięku. Zaletą ATC natomiast jest łatwość z jaką generuje przestrzeń. Byle jak się je postawi i grają już nieźle, dźwięk się odrywa od głośników zupełnie. Fajnie zaprojektowane paczki, grające dość równo i dynamicznie, ale to nie jest neutralne brzmienie z pewnością i nie jest też czyste no ale w obecnych czasach kiedy mało jest naprawdę dobrych kolumn, skonstruowanych rzetelnie to przyzwoite paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul Audiovectory Si3 Signature oczywiście droższe 5kzł są dużo lepsze od ATC SCM40

 

Jesteś w błędzie.

 

Lub inaczej odpowiem.

 

ATC 35 ...40 i wyżej mają moim zdaniem bardzo dobrą średnicę i zrównoważenie tonalne. ( W mojej skali 70 / 100%)

 

Jeżeli na Audiovectorach było Twoim zdaniem lepiej na średnicy to znaczy że na ATC amp się wyłożył.

 

Co do góry .... sorry bardzo ale ja nie oczekuję efektów nad przestrzennych.

 

Samplery można sobie darować one zawsze są cudne i w ogóle klarowne itp.

 

Mnie interesuje słuchanie akustyki , big band , symfonika , chóry itp.

 

W dźwięku nie ma prawa być oznak nerwowości , niestety Audiovectory mają zachwianą równowagę tonalną i w średnicy są nadmuchane ...są przebarwione.

Oczywiście to moje zdanie.

 

Jeden woli chude inny grube.

 

Kto wie , może się mylę , ale kilka razy w.w. porównywałem bezpośrednio różne modele.

 

Zaletą ATC natomiast jest łatwość z jaką generuje przestrzeń. Byle jak się je postawi i grają już nieźle, dźwięk się odrywa od głośników zupełnie.

 

Niestety sporo tzw. high endu jest porażką od samych podstaw koncepcji , gdy widzę idiotów drepczacych z suwmiarką aby ustawić swoje drogie , piękne, kolumny chce mi się śmiać.

Nie raz widziałem błagających kolumny aby te łaskawie się odezwały, Ś M I E C H.

 

P.S.

Z mojego doświadczenia wynika że fazowość/ przestrzenność/kierunkowość jest w bardzo dużej mierze zależna od amplifikacji. Oczywiście parametrów głośników ich charakterystyk kierunkowych się nie przeskoczy ale.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie będę dalej polemizował bo to nie ma sensu. Każdy ma swoje zdanie i dobrze Tobie się podobają ATC mi coś innego zresztą jak pisałem ATC takie złe wcale nie są. Co do wzmacniaczy to amplifikacja z którą słuchałem to Bryston 4B SST2 między innymi zresztą. Jak uważasz, że on się wykłada przy SCM40 to myśl tak dalej :-). Samplery jakie samplery ja coś pisałem o samplerach ? Góra ATC jest powszechnie krytykowana, że nie dotrzymuje kroku reszcie i tyle to nie tylko moje zdanie. Audiovectory są trochę podkręcone, wykreowane w sensie nierównomierności pasma w średnicy ale czystość z jaka grają ten zakres jest dużo wyższa niż ATC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryston 4B SST2

 

No to o Brystonie pogadaj z Lulu : )

 

Napisze ci co jest wart : )

 

To przyzwoity amp ale ..... można znacznie lepiej.

 

Co powiesz/ napiszesz na to że Bryston jest niewyraźny, ma ograniczoną holografię i ogólnie nie dorasta do możliwości ATC jak i samych Audiovectorów , skoro już omawiamy obie firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, że chyba nie słyszałeś tego wzmacniacza. Bo przestrzeń, rozdzielczość, wyrazistość i wgląd w nagranie oferuje znakomite a jedyne do czego można się przyczepić to lekkie braki w wypełnieniu co jest typowe dość dla mocnej klasy AB. Z drugiej strony jeśli wzmacniacz dzielony za 40 000zł nie dorasta do kolumn za 13 000zł to co dorasta ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, że chyba nie słyszałeś tego wzmacniacza. Bo przestrzeń, rozdzielczość, wyrazistość i wgląd w nagranie oferuje znakomite a jedyne do czego można się przyczepić to lekkie braki w wypełnieniu co jest typowe dość dla mocnej klasy AB. Z drugiej strony jeśli wzmacniacz dzielony za 40 000zł nie dorasta do kolumn za 13 000zł to co dorasta ? :-)

 

Łatwo to zweryfikować.

 

Nie ma znaczenia czy wzmacniacz jest dzielony czy nie.

 

Gra lub nie , to ma znaczenie.

 

Jeszcze raz napiszę, ten Bryston nie jest wyraźny , nie jest aż tak precyzyjny jak by się mogło wydawać , ma ..UPOŚLEDZONĄ górę i nie ma akustycznego basu ..jeszcze coś się znajdzie.

Bynajmniej nie jestem już odosobniony w tym zdaniu.

 

Pogadaj z LULU on ma AR3 na ATC.

 

Ale rozumiem twój upór, LULU też był szczęśliwy z Brystonem aż usłyszał że można lepiej.

Edytowane przez darkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman

 

Nie wiem jak ty sluchales tych Audiovectorow ale ten dzwiek jest Na kazdym pasmie podkolorowany, jesli uwazasz ze Atc nie maja neutralnej srednicy itp, to chyba mamy inne pojecie o neutralnym dzwieku.

Jak dla mnie ATC jest to Firma ktora potrafi naprawde zlozyc glosniki bez sztucznych efektow.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy podkolorowany ? Dokładnie wyjaśnij to dalej będziemy rozmawiać. Bo jeśli chodzi Ci o pasmo przenoszenia to nie mamy o czym rozmawiać bo Wy o jednym a ja o czym innym :-) Mi chodzi o zniekształcenia wprowadzane przez tą dużą kopułkę odbierane jako dopalenie średnicy, jej pogrubienie i dociążenie. A to, że Audiovectory mają trochę pofalowaną charakterystykę w średnicy w krótkich zakresach większość osób by na słuch nie wyłapało bo samo pomieszczenie wprowadza dużo większe nierównomierności, ale nie o to tu chodzi. ATC mogą być równe jak stół zresztą jaki problem każde Dynaudio mają piękne pomiary a niemieckie Phonary to można od linijki narysować im pasmo przenoszenia +/- 1,5dB jak i większość kolumn z 70-80 lat też tak miało, ale to nie gwarantuje dobrego brzmienia i lepszej średnicy. Oczywiście jestem za, że powinno być równo choć Audiovector miał to zrobione tak efekciarsko i niemęcząco (najwyższy model Avantgarde Arrette, którego jedyną w Polsce parę miałem w domu już był bardzo wyrównany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że Audiovectory grały przejrzyściej na średnicy to tylko złudzenie poprzez bardziej wyeksponowany zakres średnio-wysoko tonowy. Kopułka średniotonowa w 40 to najwyższa światowa liga, której nie umknie żadnej szczegół . A robi to zupełnie naturalnie bez uczucia zmęczenia słuchacza. Na dodatek jest jeszcze diabelnie szybka i dynamiczna - posłuchaj wokali lub fortepianu to ją docenisz, zwłaszcza w dłuższym odsłuchu.

Audiovectorów słuchałem parę razy w łodzi w Best Audio. Miły , ciepły dźwięk ale bez szybkości i pazura.

Na tym forum nie uda Ci się nikogo przekonać do sprzedaży ATC i kupna Audiovectorów , ponieważ ludzie słuchający na co dzień muzyki na ATC mają świetny słuch i dlatego wybrali te głośniki, a nie inne.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy podkolorowany ?

 

Wiesz co sluchalem duzo zestawow glosnikow i rowniez posiadalem troche , slyszalem wielokrtonie muzyke na zywo np Instrumentalna i moge powiedziec ze Atc sa to jedne z tych glosnikow ktore nie zaklamuja dzwieku w instrumentach denty , gitarowych itp.

Dla mnie sa to glosniki ktore naprawde potrafia przekazac muzyke taka jaka jest.

Ale kazdy oczywiscie slyszy inaczej.

 

To że Audiovectory grały przejrzyściej na średnicy to tylko złudzenie poprzez bardziej wyeksponowany zakres średnio-wysoko tonowy. Kopułka średniotonowa w 40 to najwyższa światowa liga, której nie umknie żadnej szczegół . A robi to zupełnie naturalnie bez uczucia zmęczenia słuchacza. Na dodatek jest jeszcze diabelnie szybka i dynamiczna - posłuchaj wokali lub fortepianu to ją docenisz, zwłaszcza w dłuższym odsłuchu.

Audiovectorów słuchałem parę razy w łodzi w Best Audio. Miły , ciepły dźwięk ale bez szybkości i pazura.

Na tym forum nie uda Ci się nikogo przekonać do sprzedaży ATC i kupna Audiovectorów , ponieważ ludzie słuchający na co dzień muzyki na ATC mają świetny słuch i dlatego wybrali te głośniki, a nie inne.

pozdr

 

Dokladnie , bardzo dobrze napisane i tak samo uwazam kiedy sluchalem audiovectorow

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Brać, nawet się nie zastanawiać!

Będzie Pan zadowolony :o)

 

Raz sie zyje... Scm40 sa juz u mnie. Od godziny sobie plumkaja. Niestety pozno juz i nie mozna pieca odkrecic... Albo jakis slaby jestem albo one sa cholernie ciezkie... Ledwo z auta na pierwsze pietro je zatargalem;-)

 

Brzmienie? Opisze jak je porzadnie poslucham. Ale jest atak, fajna srednica - cos w moj desen;-)

 

Obecnie mam 4 pary w domu do porownania (Moje minasy, focale micro utopia be, leema xeta i scm40) Atc prezentuja podobne brzmienie jak leema xeta. Moze tak angliki graja?

 

aha kolorek to wisnia- bardzo ladne wg mnie.

 

pozdr

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.