Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam finalowo swojego Roksana k2 zakupionego grubo przed swietami w ktorego pokladalem nadzieje na ulozenie 11stek (zakup bez odsluchu) i dzieki bogu wszystko gra :)

Zakonczyla sie natarczywosc wysokich,bas jest trzymany w ryzach jeszcze bardziej,scena w porownaniu z musical fidelity to niebo a ziemia-dzwiek sie otworzyl i oderwal,z tego powodu tez sie bardzo ucieszylem bo juz nie wiedzialem czy to acm kreuja tak slaba przestrzen.

Zaznaczam ze sprzet nowy prosto z pudelka wiec moze nawet sie polepszy z czasem. Wiem ze to watek o atc a nie roksanach ale ludzie dobrze mowia ze Roksan i Atc to dobry duet.

Pozdrawiam.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "kolejne odkrycia" to:

-dzwiek jakby sie lekko oslodzil na gorze,spodziewalem sie ze Roksan znacznie obetnie gorne rejestry ale nie,,wciaz jest bardzo szczegolowo.

-kolumny nie gubia sie przy glosniejszym "volume" co bylo zauwazalne z musicalem. Podzialka glosnosci w Roksanie o wiele lepiej wywazona jesli mozna tak powiedziec,wiekszosc wzmacniaczy oprocz linna ktore mialem na 12-13 osiagaly juz absolutny max-dalej juz byl tylko chalas. Roksan daje rade na 18sta(wiem ze to nie jest poziom do odsluuchow w domu) i jak kolega Anxion wspominal ze na 12stej wcale nie jest tak glosno to mnie to akurat cieszy bo kontrola glosnosci jest naprawde dobrze zbalansowana. Cicho jest cicho i szczegulowo bez darcia mordy od 10tej co mnie zawsze irytowalo...

-jeszce raz powtorze ze kocham ten fakt ze atc mozna sluchac godzinami (ja mam odsluchy od 10 rano do teraz ) i nie czuje sie nic zmeczony czego nie moglem powiedziec o poprzednich glosnikach.

-fantastyczne jest takze to ze atc graja roznie a raczej ze nie graja tak samo.Sa szybkie i muzykalne jednoczesnie,oddaja sie realizatorom jak posluszne dziecko...,nie slucham klasyki ale lounge,elektronike szeroko pojetna,rocka wszelkiej masci,pop i male sklady oddaja naprawde roznorodnie. Nie ma grania na jedno kopyto jak np mialy to bowersy czy focale.

-bas bas bas, ciekawostka dzisiaj z rana-testujac jak sobie Roksan i 11stki radza przy glosnym psychedelic trance stwierdzilem ze wylacze suba bo zona obok sie kreci i nie chcialem rozdraznic kobiety z rana tylko nie zauwazylem ze sub byl wylaczony. Raz jeszce wielkie zaskoczenie co te male monitorki generuja na dole-wyrazy uznania i i chyba juz zawsze zostane przy konstrukcjach zamknietych bo szybkosc i wybrzmienia do muzyki ktorej slucham to po prostu masaz dla ucha.

-nie mam zbyt duzego osluchania,mialem tlyko kilka zestawow,nic hi endowego ale wydaje mi sie ze tu chyba zakoncze na dluzsza chwile,jest cos takiego w tych atc ze muzyka wchodzi jak poranna kawka,dodaja pozytywnej energi,prosza sie dalej aby ich sluchac,relaksuja i ciesza. Zdecydowanie najlepsze kolumny jakie slyszalem chociaz dla niektorych to pewnie jakas 5 liga bedzie jak znam zycie :)

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Hydrogen, że masz radochę!

To maprawdę genialne monitory.

Ja miałem identyczne odczucia z obcowania z 11-tkami i moja miłość do nich była równie silna, jak Twoja. Naprawdę, nie zartuję, również byłem w szoku, że mogę słuchać cały dzień, a nie boli mnie głowa, a uszy nie cierpną.

Powiem Ci ponadto, że posiadając obecnie najlepsze konstrukcje na przetwornikach ATC, jakie mogłem zdobyć, zestaw niemal moich marzeń, gdzie każdy aspekt dźwięku jest na bardzo wysokim poziomie, jednak trochę tesknię... wiesz za czym?

Tak, za basem z obudowy zamkniętej! :o)

To, co te monitorki wyczyniają w zakresie niskotonowym, naprawdę budzi uznanie.

Pozdrawiam i cieszę się razem z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ATC graja rewelacyjnie bez dwoch zdan.

Najbardziej uwielbiam w nich Wlasnie to ze nie graja nudno i tak samo, poprostu czysta neutralnosc i zero nampompowanego sztucznego grania.

A o bassie i srednicy to nie bede sie wypowiadal bo to co one robia w tych zakresach to jest mistrzostwo swiata

 

Bardzo sie ciesze ze jestes zadowolony napewno tak szybko sie z nimi nie rozstaniesz.

ps.

A najfajnieszy efekt jest jak zaczniesz sie bawic w sluchanie roznych wzmacniaczy , zrodel itp za kazdym razem uslyszysz roznice w graniu.

Pamietam jak mialem MA pozyczalem rozne wzmacniacze i za kazdym razem nie moglem zmienic ich charakteru strasznie mnie to denerwowalo , myzyka po 30 min nudzila sie jak cholera w kolka to samo ssss bum ssss bum :)

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi tylko o to ze slychac roznice za kazdym razem jak podlaczysz inny wzmacniacz czy zrodlo w, innych kolumnach ktore posiadalem nie slyszalem zadnych roznic jak podlaczalem rozniej klasy wzmacniacze czy zrodla zawsze graly tak jak producent kolumn chcial.

Dlatego wlasnie uwielbiam Firme ATC i np. PMC ale od modelu ob1 :)

 

Odrazu cie uspokoje sluchalem kilku wzmacniaczy i roksan wypada z atc najlepiej, wiec nie ma nawet potrzeby szukac innego wzmcniacza do 1k euro bo kandy wypada najlepiej na moje ucho .

 

Wczesniej przed atc mialem rozne kolumny ,wzmacniacze ,daci itp zawsze cos mi nie gralo i po 3-6 miesiacach wymiana.

Teraz mam ten zestaw od prawie 2 lat i nawet nie mysle o wymiane , moze kiedys lepszy wzmacniacz pradowo ale to juz kwota powyzej 2k euro wiec moze kiedys :)

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety sa malo popularne w polandi i to samo PMC , wiec tutaj tylko sie pisze MA, KEF i Dynaudio :)

Pozatym ATC ma w d... Reklamy, nie znajdziesz zadnych z takich zeczy w gazatach HIFi , poprostu wiedza co sprzedaja bez sciem, a nie jak wiekszosc firm stawiaja na agresywny marketing a po paru miesiach uszy ci np Odpadaja od sluchania.

 

Ja tylko uslyszalem te kolumny na AS w Belfascie i byl to 3eci z najlepiej grajacych zestawow .

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Firme ATC i np. PMC ale od modelu ob1 :)

 

Witaj

 

Napisz prosze jak graja te ob1. Czy one graja tak samo ja atc? Mialem scm40 , dobre kolumny ale sa lepsze... Jestem ciekaw ob1 bo to raczej podobne gabaryty:-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety sa malo popularne w polandi i to samo PMC , wiec tutaj tylko sie pisze MA, KEF i Dynaudio :)

Pozatym ATC ma w d... Reklamy, nie znajdziesz zadnych z takich zeczy w gazatach HIFi , poprostu wiedza co sprzedaja bez sciem, a nie jak wiekszosc firm stawiaja na agresywny marketing a po paru miesiach uszy ci np Odpadaja od sluchania.

 

Ja tylko uslyszalem te kolumny na AS w Belfascie i obrazu miłość od pierwszego usłyszenia ,a i byl to 3eci z najlepiej grajacych zestawow .

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Napisz prosze jak graja te ob1. Czy one graja tak samo ja atc? Mialem scm40 , dobre kolumny ale sa lepsze... Jestem ciekaw ob1 bo to raczej podobne gabaryty:-)

Jak Twoim zdaniem wypadają SCM-40, czy ciężko je napędzić.W testach były podłączane do samych elektrowni.

Interesuje mnie czy np. taki wzmacniacz 100W 8 Ohm, da im radę?Będę wdzięczny za krutki opis byłego posiadacza,

bo testy, i opisy są często bardzo sprzeczne.Pozdr.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co zmieniłeś SCM40?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamienilem scm40 na Leema Xeta. U nas ta firma kompletnie nieznana a potrfia zagrac. Mam caly zestaw firmowy i to moze tez spowodowalo ze zagralo lepiej niz z scm... Mialem wtedy kilka roznych paczek w domu na odsluchy ( minasy III, micro utopie be , scm40 i xety) .

Moj wzmak ma chyba 2x150W i radzil sobie z atc. W atc bylo wiecej basu ( dzwiek dociazony) , srednica bdb, gora tylko ok . Xety daly wiecej energi, otwartosci na gorze/ detali i zagraly z wieksza scena. Mi przypadly bardziej do gustu. Moze akurat moj wzmak nie byl idealny do scm40 ? Ja szukalem kolumn pod wzmak i cd ktory juz mam a nue odwrotnie i dlatego scm40 poszly dalej:-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC

 

Hej Emil, widzę że posiadasz teraz Atol 200, prośba napisz jak się on ma do Twoich kilku poprzednich wzmacniaczy (co na plus a co ew. na minus),

i czy Atol 200 to dobry kierunek do ATC 11 czy jednak poszedłbyś w innym kierunku, w tym zakresie cenowym

 

Pozdrowienia z Olsztyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku,

 

Ten Atoll to świetna rzecz, naprawdę. Trochę chyba niedoceniany, mało znany, a bardzo fajny.

Do SCM11 będzie jak znalazł, myślę, że do SCM 40 również, konstrukcja dual mono 120W.

Bardzo szczegółowa średnica, dużo wysokich cakiem przyzwoitej klasy, potężny bas pod kontrolą, barwa średnicy neutralna, z minimalną (naprawdę miniwalną) otoczką "muzykalości".

Taką tylko, tylko, żeby ostra trąbka nie kaleczyła uszu i dało się słuchać, ale neutralność pzrede wszystkim.

Piękna, duża scena i separacja instrumentów.

Generalnie brak mu szczególnych cech własnych jeśli chodzi o charakter grania, wszystkie aspekty dźwięku są na wysokim poziomie.

W klasie średniej prawie każdy wzmacniacz ma jakieś cechy szczególne, własną filozofię dźwięku, ten po prostu wzmacnia, nie kombinując.

Sam podchodziłem do niego z nieufnością, ale zdecydowanie polecam, do ATC szczególnie.

 

Pozdrowienia z siedziby Zarządu ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopisuję się jako kolejny zadowolony słuchacz ATC SCM 40. To nowe kolumny, grają miesiąc, po ok. 2 godz. dziennie, nie wiem co się stało, ale dzisiaj coś się wyraźnie zmieniło - bas nabrał większej mocy i wybrzmiewania, czy ktoś z Was też zauważa jakieś zmiany po "wygrzaniu" nowych kolumn?

Głośniki naprawdę świetne, DAC CEC DX-51, integra Zagra IV, transport Squeezebox Classic...pokój ok. 30 m2, z raczej słaba akustyką, trochę pusty, niewytłumiony, od pewnego czasu zacząłem myśleć o jakimś subie, ale dzisiaj chyba dam sobie z nim spokój, bo to profanacja:), a bas zaczyna w końcu hulać jak trzeba, jak zrobię jeszcze porządek z akustyka, to będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Twoim zdaniem wypadają SCM-40, czy ciężko je napędzić.W testach były podłączane do samych elektrowni.

Interesuje mnie czy np. taki wzmacniacz 100W 8 Ohm, da im radę?Będę wdzięczny za krutki opis byłego posiadacza,

bo testy, i opisy są często bardzo sprzeczne.Pozdr.

 

nie jestem znawcą wzmacniaczy, mało słyszałem, zrobiłem jednak parę testów do moich ATC - moja zagra IV bez problemu daje radę ATC SCM 40, ma chyba 75 WAT, porównywałem ją z ATS SIA2 (150 WAT), i chyba lepiej wypadła moja integra, bas pełniejszy ale wszystko pod kontrolą - szybkość, wybrzmiewanie, nie pamiętam już za dobrze, ale chyba wzmak ATC miał nieco bogatszą średnicę, ale nie dam głowy, co do basu to jestem pewny - w zagrze lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zachwytow i nie tylko ciag dalszy :)

Generalnie to wchodze tu z zapytaniem o zrodlo ale skoro juz jestem to tylko tak sobie napomkne ze jestem calkowicie w extazie z niepozornymi scm11.

W polaczeniu z kandy2 monitory zagraly magicznie. Klimaty w stylu Dub,Chill,Lounge,HH,r&B i Rock graja wspaniale. Do jazzu i klasyki sie nie wypowiadam ot tylko ze Norah Jones nie brzmi tak dostojnie i gleboko jak z innymi monitorami.

Zestaw naprawde muzyklany,101% najlepszy zestaw jaki posiadalem i nie moge sie oderwac od sluchania. Ostatnia taka radoche mialem jak podlaczylem male eposy do nada319 ktory wydobyl z nich swoimi 130w wszystko co bylo mozliwie z tym ze nie bylo tak magicznie :)

Ni wiem co jest lepsze w tym zestawie czy monitory czy wzmak ale pewne jest ze wspaniale sie uzupelniaja. Atc nie byly tak wspaniale z poprzednim wzmakiem ale mozna bylo odczuc potencjal i ograniczenia przez reszte systemu i tak sie zastanawiam skoro z jakims tam srednim kandy 2 te monitory tak szaleja to jak musi byc z lepszejszym dawca pradu... no ale nie o tym post mial byc :)

Obecnie gram po zmianie linna classika ktory byl "wszystko w jednym" tak zwane na budzetowym cd marantz 5001 i chcialbym to jak najszybciej zmienic aby dopiescic system na zrodlo do klasy.

Najbardziej mi odpowiada player multimedialny plus dac z uwagi na 90% muzyki posiadanej w formacie flac,teraz jakos tam ogrywam na obecnym cd ale chcialbym miec wszelki dostep z i phona lub tableta do biblioteki a taka opcja dostepna z playerami bardzo mi odpowiada.

Jakiekolwiek sugestje lub wskazowki od realnych uzytkownikow mile widziane :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwytow i nie tylko ciag dalszy :)

Generalnie to wchodze tu z zapytaniem o zrodlo ale skoro juz jestem to tylko tak sobie napomkne ze jestem calkowicie w extazie z niepozornymi scm11.

W polaczeniu z kandy2 monitory zagraly magicznie. Klimaty w stylu Dub,Chill,Lounge,HH,r&B i Rock graja wspaniale. Do jazzu i klasyki sie nie wypowiadam ot tylko ze Norah Jones nie brzmi tak dostojnie i gleboko jak z innymi monitorami.

Zestaw naprawde muzyklany,101% najlepszy zestaw jaki posiadalem i nie moge sie oderwac od sluchania. Ostatnia taka radoche mialem jak podlaczylem male eposy do nada319 ktory wydobyl z nich swoimi 130w wszystko co bylo mozliwie z tym ze nie bylo tak magicznie :)

Ni wiem co jest lepsze w tym zestawie czy monitory czy wzmak ale pewne jest ze wspaniale sie uzupelniaja. Atc nie byly tak wspaniale z poprzednim wzmakiem ale mozna bylo odczuc potencjal i ograniczenia przez reszte systemu i tak sie zastanawiam skoro z jakims tam srednim kandy 2 te monitory tak szaleja to jak musi byc z lepszejszym dawca pradu... no ale nie o tym post mial byc :)

Obecnie gram po zmianie linna classika ktory byl "wszystko w jednym" tak zwane na budzetowym cd marantz 5001 i chcialbym to jak najszybciej zmienic aby dopiescic system na zrodlo do klasy.

Najbardziej mi odpowiada player multimedialny plus dac z uwagi na 90% muzyki posiadanej w formacie flac,teraz jakos tam ogrywam na obecnym cd ale chcialbym miec wszelki dostep z i phona lub tableta do biblioteki a taka opcja dostepna z playerami bardzo mi odpowiada.

Jakiekolwiek sugestje lub wskazowki od realnych uzytkownikow mile widziane :)

Pozdrawiam.

 

Witam

Laptop i dac nie widze zadnego innego dobrego rozwiazania no moze jeszcze logitech i dac :)

A co do wokalnych te monitory zmiazdzyly dla mnie wiele innych zespolow glosnikowych 2krotnie drozszych :) wiec hmm

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Planuję niedługo wymianę głośników i jedną z firm w kręgu zainteresowań jest ATC. Będę używał tych kolumn w kinie domowym. Mam w związku z tym pytanie. Czy te głośniki są bardzo wymagające dla amplitunerów ? Z którymi amplitunerami zagrają najlepiej? ( mnie interesuje SCM 7 ).Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cie

Ja uzywam Onkyo 876 do atc scm 11 i gra to wspaniale , japonczyki lubia sie z Anglikami :)

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wypada porównanie Onkyo vs Roksan jako napęd do ATC?

 

miałem Onkyo 875, mam ATC SCM7 i jeśli używamy ATC z subem, Onkyo się jako tako sprawdza, ale nie wyobrażam sobie żeby w stereo dało się takiego zestawienia słuchać. W stereo Onkyo leje byle używany wzmak za kilka stówek. Z kolei Primare SPA20 w stereo gra z ATC bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wypada porównanie Onkyo vs Roksan jako napęd do ATC?

 

Sluchaj ampli to jest do kina i tyle , nie ma co porownywac Apli do wmzaka stereo sorry, bo ten pierwszy przegrywa we wszystkich aspektach .

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.