Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, wiem, że to nie giełda, ale rzecz tyczy się kolumn ATC. Po moich ATC SCM7 zostały mi nowe, robione idealnie na wymiar, nieużywane standy by SFINX STAND AUDIO z Częstochowy. ATC pozowały na nich jeden jedyny raz do zdjęć, ponieważ gdy otrzymałem standy od wykonawcy (obsuwa jak to u rodzimych producentów bywa), grałem już na Spendorach SP2/3 z dedykowanymi podstawkami. Standy charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania, są zasypane balastem, a ATC prezentują się na nich zawodowo, zresztą oceńcie sami. Pytania na PW lub 790635502. Odbiór raczej osobisty, waga 1szt. 21,6 kg.

 

post-847-0-82554300-1364940047_thumb.jpg post-847-0-82745600-1364940063_thumb.jpg

Edytowane przez artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,porownywal ktos SCM19 do SCM11? Zastanawiam sie czy 19stki nie wypelnily by bardziej mojego mini salonu z otwarta kuchnia. Nie zalezy mi kompletnie na zadnych zmianach w sygnaturze brzmienia ale mysle ze troszke wiekszy dzwiek bylby na plus... Ktokolwiek?

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Kiedys ktos mi tak napisal

Podstawowa roznica to nizej schodzacy bas w SCM 19. Nie jest go wiecej w sensie proporcji! Po prostu nizej schodzi. Jednoczesnie w niewielkim pomieszczeniu SCM 19 beda mialy gorsza stereofonie. Czyli: SCM 19 to nizej schodzacy bas, kosztem przestrzeni i "powietrza".

 

Przy odsluchu w bliskim polu wolalbym SCM 11. Jesli slucha Pan z wiekszej odleglosci, polecam SCM 19. Barwa jest praktycznie taka sama.

Gratuluje wyboru. Sam jestem uzytkownikiem kolumn ATC i uwazam, ze to najlepsze kolumny na rynku w swoim przedziale cenowym.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,potrzebuję rady,znalazłem ATC SCM 7,nowe z gwarancją za 600 euro (ok 2500zł) tylko że w Belgii,wymieniłem z facetem kilka maili i napisał,że odda mi je za tyle,tylko,że poza aukcją,prosiłem o zdjęcia ale odpisał,że głośniki są w kartonie nie otwierane i on nie chce ich otwierać,czy coś w tym guście....jest zdjęcie kartonu:)))nigdy nie kupowałem sprzętu z zagranicy,cena okazyjna,czy to bezpieczne,trochę się boję,że może być"wałek",co wy na to...najarałem się na te monitory...ale 2500 w plecy spędza mi sen z powiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek jak nic , nawet nie napalaj sie na nie.

Kup gdzies w uk sadze ze wyjdzie taniej niz w polandi

 

A sprawdzales ebay co uk ? Widzialem 11 ì 7 do bidowania , jak masz paypal dogadaj sie ze sprzedajacym w sprawie wysylki .A jak nie masz kuriera to sprawdza tutaj max kurier pl tanio I bezpiecznie

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta oferta z Belgii jest kusząca ale sprzedawca raczej chyba uczciwy. Ma 100% pozytywów ,21 sprzedanych, kilka droższych rzeczy. Nie dziwię się że nie chce otwierać bo potem wiadomo po rozmyśleniu się pierwszego klienta drugi będzie nosem kręcił że używki. Ale zawsze ryzyko jest. Kilka razy kupowałem z zagranicy, raz nawet z Australii i jak dotąd miałem szczęście.Ceny jakie proponuje wydają się ok. Ja bym brał te ATC z tej Belgii. Sam na razie rezygnuję z kolumn, wolę dopieścić swoje AKG lepszym wzmacniaczem, już teraz grają super.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna z belgii sprobowac ale ja bym kupil je alternatywanie przez paypal.Zapytaj sie czy ma moze konto na paypalu .

 

Btw.

Szwagier swietny wybor. Gratulacje

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,potrzebuję rady,znalazłem ATC SCM 7,nowe z gwarancją za 600 euro (ok 2500zł) tylko że w Belgii,wymieniłem z facetem kilka maili i napisał,że odda mi je za tyle,tylko,że poza aukcją,prosiłem o zdjęcia ale odpisał,że głośniki są w kartonie nie otwierane i on nie chce ich otwierać,czy coś w tym guście....jest zdjęcie kartonu:)))nigdy nie kupowałem sprzętu z zagranicy,cena okazyjna,czy to bezpieczne,trochę się boję,że może być"wałek",co wy na to...najarałem się na te monitory...ale 2500 w plecy spędza mi sen z powiek

W angli atc 7 nowe to 600 funtow minus 10procent to jakieś 540 funtów więc nie całe 2700 więc nie jest zle

 

Ja także od jakiegoś czasu poluje na atc scm 11 czarne, ale nie jest łatwo je dostać i trochę obawiam się co do kupna poza granicą.

Czarne ash czyli taki matowy kolor to wydatek 3800zlotcyh tutaj a jakbys chciał w kolorze czarnym piano to musisz dopłacić jeszcze 5 tysięcy złotych

Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także od jakiegoś czasu poluje na atc scm 11 czarne, ale nie jest łatwo je dostać i trochę obawiam się co do kupna poza granicą.

 

Ja innych kolorow nigdy nie uznawalem poniewaz mam czarne meble i czarny centralny plus czarna elektronike ale jak atc u mnie pogralo troche to stwierdzilem ze moge sie pogodzic z kolorem wisniowym :)

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam czaren i powiem jedno wygladaja pieknie :) Jedyny minus to ze musialem czekac miesiac na zrobienie ich :( i doplata 50 euro

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalem sie posiadaczem ATC scm 11.Pierwsze spostrzezenie ze wymagaja one jak pisali koledzy pradu.Na moich elcach 244 calyx ct na 30 juz bylo gslosno ,teraz musze ustawiac na 38.

Pierwsze wrazenia pozytywne, scana 3D jest super robi wrazenie.Kolumny choc maja 3 lata graly tylko ze 40 godzin bo siedzialy w kartonie pzre 2.5 roku i nawet widac bo jak nowki:) Poslucham tydzien i jak mi sie nie spasuja to oddam komus za dobra cene

 

Stalem sie posiadaczem ATC scm 11.Pierwsze spostrzezenie ze wymagaja one jak pisali koledzy pradu.Na moich elcach 244 calyx ct na 30 juz bylo gslosno ,teraz musze ustawiac na 38.

Pierwsze wrazenia pozytywne, scana 3D jest super robi wrazenie.Kolumny choc maja 3 lata graly tylko ze 40 godzin bo siedzialy w kartonie pzre 2.5 roku i nawet widac bo jak nowki:) Poslucham tydzien i jak mi sie nie spasuja to oddam komus za dobra cene

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo napisać, wciągnie się i już nie sprzeda! Widzę SZWAGIER83 że napędzasz je ciekawym wzmacniaczem, moc jest ale jak z muzykalnością. Podobno Calyx sprawdza się w muzyce klasycznej, dużych składach, A jak gra średnicą, jest ciepełko i intymność w głosach kobiecych? Jak gra w Jazz? Miałem z podobnego pułapu cenowego Hegla H100 i ładnie współgrał z ATC19, brakowało mi tylko więcej nasycenia, ciepła w dźwięku.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra z calyxem bardzo przyzwoicie , robi przestrzeń atc ,bas jest duży ale nie schodzi nisko tutaj moje elaci 244 maja niżej schodzacy bas ale nie go aż tak duzo .Nie słucham jazzu wiec nie powiem ci jak grają .narazie jest dobrze ale cieżko mi powiedzieć które kolumny czy elaci czy atc sa lepszy inne od siebie ale nie ma az takiej dużej różnicy w brzmieniu , zobaczymy co po tygodniu będzie :)

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już się robi bezczelne.

Podnoszą ceny przeciętnie co 3 miesiące o 8-10%.

Gdyby inflację mierzono koszykiem dóbr z segementu audio stereo i hi-fi, to wyniosłaby dobre 35% rocznie.

Jeszcze 2 lata temu SCM40 kosztowały 10.800 zł i to była cena wyjściowa!

W magazynach pisali, że cena jest okazyjna za takie brzmienie - i to się wtedy zgadzało.

Teraz ceny szybują w górę jak chcą, bez żadnego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te atc 11 nie maja jakiegos wypasionego dzwieku ani dobarwionego ,graja tak normlanie ale maja magie w sobie przyciagania , sluchal bym i sluchal :)

 

Bardzo neutralne glosniki dlatego dobrze dobrac jakies cieplo w torze z atc jak lubimy troszke magi ale prawd jest ze atc mozna sluchac i sluchac.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne w angli kiedys kosztowaly ponad 1000 funtow teraz 895 z czym black ash jest w tej samej cenie , FIRMA wierze ci ze w polsce tyle kosztuja ale czego wiecej jak w angli ta sama cena:)

 

ostatnio poszly naebaju atc 40 w piano black za1300 funtow w swietnym stanie ,tyle ze do mojego salony chyba zaduze chociaz nastepnym razem zaryzykuje

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.