Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może faktycznie do Audiolaba 8200A i StreamMagica 6 bardziej będą pasować MA RX2 i bez ryzyka....

 

MA RX2 kupisz i z początku gęba roześmiana i człowiek zadowolony, bo tak właśnie czarują MA. Po jakimś czasie zacznie męczyć góra i dźwięk będzie się wydawać taki nienaturalny, choć niektórzy to lubią. Te kolumny są super do kina domowego, jak chcesz prawdziwe stereo pakuj się w ATC. Warto dozbierać te 800zł, nie zawiedziesz się.Chociaż, może najpierw trzeba się sparzyć żeby docenić takie ATC, wiem po sobie...

 

Z Anglii paczki mi szły góra do tygodnia. Zależy jeszcze jakim kurierem będzie wysłane.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beowulf22 hm ja bym na twoim miejscu nie robil takich przelewow ,jak cos to tylko paypal bo wtedy mozesz starac sie o zwrot pieniedzy ,wogole wiesz od kogo kupujesz? wiesz ze duzo oszustow jest co chce zeby wyslac wester union albo bank transfer i pozniej zadncyh glosnikow nie dosatniesz,.Jak kupiles na ebayu to tylko paypal wtedy masz mozliwosc uzyskania zwrotu

aha pozatym wiesz jak sie sprawdza prywatne widomosci napisalem ci tydzien temu juz cos i nie odczytales

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA RX2 kupisz i z początku gęba roześmiana i człowiek zadowolony, bo tak właśnie czarują MA. Po jakimś czasie zacznie męczyć góra i dźwięk będzie się wydawać taki nienaturalny, choć niektórzy to lubią. Te kolumny są super do kina domowego, jak chcesz prawdziwe stereo pakuj się w ATC. Warto dozbierać te 800zł, nie zawiedziesz się.Chociaż, może najpierw trzeba się sparzyć żeby docenić takie ATC, wiem po sobie...

 

Z Anglii paczki mi szły góra do tygodnia. Zależy jeszcze jakim kurierem będzie wysłane.

 

Dokladnie ja tak mialem , Podpisuje sie pod tym.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie monitor audio to marketowe , efekciarskie granie i to nie wazne czy seria rx , gx graja sztucznie, ale jak to zawsze jest czlowiek uczy sie na bledach i dojrzewa do dobrego brzmienia po czasie.

 

 

Ps.

Pamietam jak wlaczylen zeppelinow na rx to uszy mi prawie odpadly , eh nigdy wiecej.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anxion,

 

Uśmiałem się, bo miałem podobne odczucia, jak na GS60 włączyłem Led Zeppelin I - faktycznie uszy odpadały :o))

Jednego MA nie można odmówić: ekspansywnej, pięknej stereofonii.

U mnie grał cały pokój, na zewnątrz kolumn ściany niemal się rozsuwały - mnie się to podobało.

Ale po przesłuchaniu 1 płyty, człowiek był już tak zmęczony, że wyłączał sprzęt - zupełne przeciwieństwo do ATC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Ja MA podziwiam za stolarke , czy to sera br , rx itd. Zawsze piekne wykonanie.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po przesłuchaniu 1 płyty, człowiek był już tak zmęczony, że wyłączał sprzęt - zupełne przeciwieństwo do ATC.

A u mnie możesz sobie posłuchać 10 płyt i nic Cię nie zmęczy mam GS20 ogólnie MA są po jaśniejszej stronie mocy i trzeba odpowiednio dobrać do nich resztę systemu wtedy grają pięknie oczywiście nie twierdzę ze są lepsze od ATC bo ATC mam zamiar posłuchać od dawna tylko ze SCM 40 drogawe a do monitorów nie mam przekonania monitory+sub też mnie nie kręcą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi Panowie:-)

Mialem scm40 - bardzo fajne i ciezkie paczki ale koniec swiata to to nie jest.

Plus za latwe ustawienie- nawet w 18m2 scm40 nie dusily sie. Graly przyjemnie troszke lepiej niz minasy III ktore sa polowe tansze. Ale gdybym mial zwrotnice 2.5 drogi w minasach kto wie czy paczki Grzegorza nie zabrzmialy by lepiej.

 

Ja rowniez probowalem podstawkowych kolumn - to nie jest to co lubie. Z podlogowych brzmienie jest jakies pelniejsze i bardziej dociazone, czuc te mase takze jak chcesz isc w atc to poluj na scm40.

 

pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graly przyjemnie troszke lepiej niz minasy III ktore sa polowe tansze. Ale gdybym mial zwrotnice 2.5 drogi w minasach kto wie czy paczki Grzegorza nie zabrzmialy by lepiej.

Miałem Minasy I pózniej słuchałem też III ale niestety nie słyszałem ich w wersji 2,5 drogi i wiem że muszę tej wersji posłuchać bo to może być już to czego mi brakowało w wersjach 2 drożnych .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słucham atc z dnia na dzień lepiej mi sie podobają :) i teraz mnie korci żeby kupic atc 40 tyle ze nie wiem czy nie mam za mały pokój .

Czy ktoś miał atc 40 w małym metrażu ? Mój salon to jakieś 13 m2 i pozniej troszke mniejsza kuchnia w połowie szeroka jak pokój .

Zawsze lubiłem słuchać kolumn cicho ale słyszeć ta moc i dynamikę ?!

Jak z basem w atc niżej schodzi niż w 11. ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej grajace kolumny niz 11 , Bas jak dla mnie w 40 jest referencyjny .

Chodz do 13 m2 to raczej bym nie ryzykowal, sluchalem ich w 30 m2 i bylo Super nic dodac nic ujac.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wzmacniacza który obudzi moje SCM7. Amplituner nie daje rady. Budżet ok. 3500 tys. Może być używany. Zastanawiam się nad jakimś modelem Vincent. Czy ktoś słuchał tego połączenia ? Jeżeli macie jakieś inne propozycję to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atc11 pieknie graja z lampa nic im nie brakuje i nie przeszkadza

radze sprobowac

Wiec jednak zostawiasz atc ?

Ja chce moje sprzedać i mysle o atc 40 lub focusy 160 .

Moje atc z calyxem grają bardzo przejrzyscie ale nie sterylnie .

Wiec jesli ktoś byłby chętny na moje atc 11 kolor jasny wisnia jak nowki pisać na priv

Edytowane przez szwagier83

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet zaczyna grac zacnie nawet przy budzetowym cd jakim jest maratnz 6004, juz sie boje kiedy kupie wkoncu z tej samej polki co reszta toru - mysle ze naim albo goldenote cd bedzie najlpeszy doda mi troszke ciepla

Oczywiscie film nagrywany tylko telefonem iphones 4.

 

http://www.youtube.com/watch?v=semTg5T3274&feature=youtu.be

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier

Bardzo fajnie ci to gra i ten calyx ladnie sie prezentuje.

 

Pozdrawiam

 

ps.

Panowie polecam posluchac plyty

 

Piekna stereofonia i basik , z atc czujesz sie jak bys mial wielkie sluchawki na glowie ,super efekt.

 

A jesli ktos lubi neo classical i ambient , polecam posluchac tego

 

 

Szczena opada w polaczeniu z ATC...

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od miesiąca jestem posiadaczem ATC SCM 40

Aktualnie dokupilem Wzmacniacz mocy ATC P1

Gra on z AUDIOLAB 8200 CDQ ( docelowo pewnie ATC CDA2 )

Kabel glosnikowy to znalezisko z angielskich forum TELLURIUM Q Black zastapił on Chord Odyssey 2

Proszę o opinie jaki interkonekt XLR kupić aby połączyć końcówkę i Audiolaba?

Lubię ciepłe, nasycone brzmienie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz tego cieplego nasyconego brzmienia juz teraz to sam interkonekt go nie wyczaruje co najwyzej delikatnie nakresli obecny charakter zestawu ale ty to juz pewnie wiesz ;)

witamy w klubie :)

ps-moglbys napisac jak zgrywa sie audiolab 8200 cdq z atc poniewaz tez go rozwazam,robiles jakies odlsuchy przez samego daca z audiolaba?

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam świadomość że kabel nic nie wyczaruje w moim systemie ale może odrobinkę poprawić.

Chciałbym prosić kolegów o poradę jakie kable maja ciepły charakter.

Co do Audiolaba powiem szczerze że to mój pierwszy zestaw Audio i nie mam zbytniego porównania z innymi źródłami.

Źle nagrane kawałki brzmią niestety określił bym to "płasko" bez głębi

Jak dla mnie całość gra bardzo detalicznie ale brakuje mi właśnie odrobiny ciepła i nasycenia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci xlr supry , te kable maja to do siebie ze ocieplaja brzmienie I robi sie troche misiowate ale nie tracac detali.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także możesz posłuchać TransarentAudio, od serji "super", w górę.Pozdr.

 

VDH, także może się sprawdzić.Musisz przetestować kilka kabelków, tak na sucho się

nie da.Można zaliczyć wtopę.Szkoda kasy.

 

Kol.Janko Muzykant, w jakim metrażu grasz na tych scm-40.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi Panowie:-)

Mialem scm40 - bardzo fajne i ciezkie paczki ale koniec swiata to to nie jest.

Plus za latwe ustawienie- nawet w 18m2 scm40 nie dusily sie. Graly przyjemnie troszke lepiej niz minasy III ktore sa polowe tansze. Ale gdybym mial zwrotnice 2.5 drogi w minasach kto wie czy paczki Grzegorza nie zabrzmialy by lepiej.

 

Ja rowniez probowalem podstawkowych kolumn - to nie jest to co lubie. Z podlogowych brzmienie jest jakies pelniejsze i bardziej dociazone, czuc te mase takze jak chcesz isc w atc to poluj na scm40.

 

pozdr

 

Tez mialem 40-stki przez 2,5 roku w sumie. Zgadzam sie z przedmowca, fajne ale...;) zamienilem na Amphiony 7L Argon i jest duuuzo lepiej ;)

 

To tak na marginesie..

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.