Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Także możesz posłuchać TransarentAudio, od serji "super", w górę.Pozdr.

 

VDH, także może się sprawdzić.Musisz przetestować kilka kabelków, tak na sucho się

nie da.Można zaliczyć wtopę.Szkoda kasy.

 

Kol.Janko Muzykant, w jakim metrażu grasz na tych scm-40.

 

U mnie 40-ki grają w nieregularnym słabo zaadaptowanym akustycznie salonie ok. 50 metrów

Mam pytanie co do Van den Hul

Jakieś doświadczenia z konkretnymi modelami. Które najlepiej wziąć do odsłuchu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkownikow kolumn ATC 40, czy są bardzo wymagace wzgledem wzmacniacza, czym je napedzacie?Mam tranzystor 140 W ( Leema Tucana) i nie wiem, czy wystarczy? Sluchalem kolumn w salonie na zestawie dzielonym Naima, grało fajnie,Gdzies w sieci trafilem na ciekawy opis ATC40, ale byla wzmianka, że potrzebują bardzo mocnego wzmacniacza, stad moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 40-ki grają w nieregularnym słabo zaadaptowanym akustycznie salonie ok. 50 metrów

Mam pytanie co do Van den Hul

Jakieś doświadczenia z konkretnymi modelami. Które najlepiej wziąć do odsłuchu?

pozdrawiam

Dzięki Kolego.Co do VDH, to ogólnie podobno te kable ocieplają, ale nie piszę tego z doświadczenia ponieważ nigdy ich nie miałem, tylko czytałem.Osobiście preferuję Tera Laba, AudioQuest, ale u Ciebie mogą się nie sprawdzić.Wypożycz kilka, i posłuchaj.

Jak Ci ktoś zasugeruje dany model, i tak nie ma pewności że u Ciebie się sprawdzi?Pozdr.

 

Mam pytanie do użytkownikow kolumn ATC 40, czy są bardzo wymagace wzgledem wzmacniacza, czym je napedzacie?Mam tranzystor 140 W ( Leema Tucana) i nie wiem, czy wystarczy? Sluchalem kolumn w salonie na zestawie dzielonym Naima, grało fajnie,Gdzies w sieci trafilem na ciekawy opis ATC40, ale byla wzmianka, że potrzebują bardzo mocnego wzmacniacza, stad moje pytanie.

Poczytaj sobie wszystkie posty w tym klubie, napewno warto, i sam sobie wyrobisz zdanie.

Moje jest takie, że da się je napędzić 100w, na takim tranzystorze je męczyłem.

Może nie zagrały na 100%, swoich możliwości, ale dla mnie było super.

Większość opini jest inna!!!???Pozdr.

Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ile ma watow a jak wydajny jest. Ja gralem ze wzmacniaczem Naima 282/250.2 (80 watow) z 40-tkami i robil z nimi co tylko chcial :) oczywiscie im mocniejszy w sensie wydajny, to jeszcze lepiej, one zjedza wszystko ;)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, nie wazne ile watow, ale liczy sie wydajnosc pradowa i wiedza zrobienia dobrego piecyka. Ja sluchalem 40 z naim xps I gralo wysmienicie , naim wymiatal tymi kolumnami.

Opowiem wam ciekawostke, kilka miesiecy temu sluchalem atc 11 z jungsonem ja88d 80wat niby w klasie A , piec ciezki jak cholera 30kg, podlaczam daje galke wyzej I jeszcze wyzej az na liczniku ma juz 50 w skali jungsona ,a uwierzcie to jest duzo,do porownania monitory audio przy 20tu bylo glosno. A wiec doszedlem do tych 50 w jungsonie z moimi atc11 ,i co moge powiedziec wielka kupa nawet nie ruszyl dobrze kolumnami, gralo jak za kurtyna i praktycznie zero basu.

Wiec moral z tego jest taki, ze liczy sie rowniez technika zrobienia dobrego pieca , bo taki roksan k2 na godzinie 11 robi co chce z 11stami

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez sluchalem lampy kolegi na kt88 za 900 euro - nie pamietam firmy , masakra bassik o wiele lepszy niz kandy , poprostu bylem w szoku ze lampa potrafi je napedzic.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie, jak zdefiniować, zmierzyć tą wydajność prądową??

 

To jest dobre pytanie :) wielokrotnie sie nad tym zastanawialem, na ludzki rozum ile potrafi oddac w jak nakkrotszym czasie, mysle ze potezne zasilanie to dobra namiastka tego co wzmak potrafi, chociaz z drugiej strony duzy toroid to mala impedancja na wyjsciu a co za tym idzie lepsza regulacja, ehhh... Temat rzeka ;)

 

Zgadza sie, nie wazne ile watow, ale liczy sie wydajnosc pradowa i wiedza zrobienia dobrego piecyka. Ja sluchalem 40 z naim xps I gralo wysmienicie , naim wymiatal tymi kolumnami.

Opowiem wam ciekawostke, kilka miesiecy temu sluchalem atc 11 z jungsonem ja88d 80wat niby w klasie A , piec ciezki jak cholera 30kg, podlaczam daje galke wyzej I jeszcze wyzej az na liczniku ma juz 50 w skali jungsona ,a uwierzcie to jest duzo,do porownania monitory audio przy 20tu bylo glosno. A wiec doszedlem do tych 50 w jungsonie z moimi atc11 ,i co moge powiedziec wielka kupa nawet nie ruszyl dobrze kolumnami, gralo jak za kurtyna i praktycznie zero basu.

Wiec moral z tego jest taki, ze liczy sie rowniez technika zrobienia dobrego pieca , bo taki roksan k2 na godzinie 11 robi co chce z 11stami

 

Naim xps to zasilacz do odtwarzacza wiec moze i jego sluchales ale w towarzystwie wzmacniacza naima. Jesli xhodzilo Ci o Naim XS, to on nie potrafi wysterowac 40-tek....

Edytowane przez twinslaver

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry xs masz racje.

Hmm ja sluchalem takiego zestawu I gralo bardzo fajnie nic nie brakowalo.

 

Pozniej pamietam ze podlaczyli to takich 2 koncowek http://www.atcloudspeakers.co.uk/hi-fi/electronics/power-amplifiers/p1/ atc 40 i szczerze , byla bardzo mala roznica miedzy Naim , oczywiscie jak na moje ucho.

 

Rowniez sluchalem lampy kolegi na kt88 za 900 euro - nie pamietam firmy , masakra bassik o wiele lepszy niz kandy , poprostu bylem w szoku ze lampa potrafi je napedzic.

 

Panowie , dokladnie byla to lampa icon audio stereo50 http://www.audioaffair.co.uk/Icon-Audio-Stereo-50-Valve-Amplifier/product_1403

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie, jak zdefiniować, zmierzyć tą wydajność prądową??

W magazynie audio zdefiniowali to jako proporcjonalnie zwiększająca się ilość oddawanej energii, do zmian impedancji (przy dwukrotnym spadku impedancji powinien być równo dwukrotny wzrost mocy) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W magazynie audio zdefiniowali to jako proporcjonalnie zwiększająca się ilość oddawanej energii, do zmian impedancji (przy dwukrotnym spadku impedancji powinien być równo dwukrotny wzrost mocy)

Kyle, dzięki, a jak Twoim zdaniem ma się ta teoria do wzmacniacza np.A-S2000 który posiadam.

Czy tu chodzi o to, że jeżeli przykładowo wmak na 8ohm oddaje 100W, to przy 4ohm powinien oddać 200W.

Będę wdzięczny, za dalsze wytłumaczenie.Pozdr.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miesięczniku "AUDIO" widzę zmierzono Twój model wzmacniacza. Pomiary są w numerze z kwietnia 2008 roku. Tutaj link do strony, gdzie jest recenzja i pomiary: http://audio.com.pl/testy/yamaha-a-s2000:2

 

Oddaje w stereo 104W @8 Ohm i 165W@4 Ohm. .. czyli 1,59x wzrost (zamiast idealnych 2x). Pierwsze z brzegu dla porównania w podobnym zakresie cenowym:

HK 990 - 1,61x (ale przy jakim zakresie mocy ... ~300W dla 4 Ohm)

Denon PMA 1510 - 1,7x

Marantz PM 15s2 - 1,67x

 

By mieć szersze rozeznanie, polecam porównanie z innymi modelami w tym zakresie cenowym: http://audio.com.pl/testy/wzmacniacze-stereo/2/1

Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Kolego.Jednak dobrze główkowałem?. to chyba ta Yamaha nie jest taka słaba prądowo?

Konkurencja w tym przedziale cenowym także nie powala na kolana.

Ciekawe jak tą teorię zastosować do NADa C-372, przy 4 Ohm-150W, przy 8 Ohm-150W.

To jest dopiero zagadka.

Jeszcze raz wielkie dzięki.Pozdr.Serdecznie.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Co w nich nie tak ze po 2 miesięcach juz sa na spędzaz?? Pzy takich pieniądzach na kolumny powinny być odsluchy najpierw .Na co kolega zamienia ? Pytam bo sam z czasem sobie chce je sprawić .Smieszne jest ze Polsce te kolumny az 15000 a w uk jakieś 12500 .widocznie czytają forum ze tak cena idzie do góry

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Co prawda nie mogę powiedzieć iż zaliczam się do grona użytkowników ATC, ale z racji zmiany warunków mieszkaniowych (z dużego pokoju do 11 m klitki :)) rozważam wymianę moich kolumn podłogowych Vandersteen Audio Model 2CE Signature na monitory w obudowie zamkniętej (najchętniej scm 11). Jeżeli znalazłby się użytkownik w podobnej lecz odwrotnej sytuacji (zamiana monitorów na podłogówki) zapraszam na priv lub przez: http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/sprzedam/kolumny-podlogowe/vandersteen-2ce-signature-os97001.html Z góry przepraszam za lekki offtop, ale z drugiej strony mam nadzieję, że w niedługim czasie uda mi się dołączyć do tego klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po drugie jeśli ktoś decyduje się na ATC to tylko najmniejsze 7 lub największe 40 z serii entry. Bardziej zaawansowanych nie słuchałem.

11 odpadają w przedbiegach , gdyż grają za ciemno , za wolno, za grubo.

19 odwrotnie idealnie płaska charakterystyka daje dźwięk bez muzykalności , tzw. ciepełka , mięska itp. Na dłuższą metę za męczą swą prawdomównością i dosadnością .

Gdy włączyłem 40 było wszystko co miały 7 tyle że ze dwie klasy lepsze. Niczego nie brakowało i nawet nie trzeba było podgłaszać aby poczuć BAS ( w przeciwieństwie do 19 , że im zawsze było mało i wiecznie czegoś brakowało).

Krótko mówiąc albo 7 albo 40 . I lepiej wziąć kredyt niż kupić inne i wiecznie marudzić.

ATC 40 to kolumny skończone i nic tu lepszego się nie wymyśli bo i nie ma po co.

pozdrawiam wszystkich

faktycznie z tymi 19 aż tak źle? przymierzam się do ich zakupu ale ten post mnie trochę zmartwił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie z tymi 19 aż tak źle? przymierzam się do ich zakupu ale ten post mnie trochę zmartwił

Nie jest tak źle, przynajmniej u mnie z Heglem H100 grały ATC19 bardzo dobrze, ze swobodą i wyraźnie wyczuwalnym basem. Zależy jakie kto ma oczekiwania, w mniejszym pomieszczeniu, ja mam 19m pokój, nic mi nie brakowało z przekazu. W większym pomieszczeniu wiadomo że będzie słabiej i nosem zacznie się kręcić że czegoś brakuje. Pewnie i ATC7 wystarczyłyby mi w zupełności jak bym miał 10m pokoik.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a może czas na burzę w klubie ATC! Nowe 7 i 11 już od końca wakacji będą miały zaokrągloną obudowę:( to będzie np. w rodzaju starego kef seri iq oraz Dali Euphonia ; a dobra wiadomość że wysokotonowy będzie atc, potem czeka to 19 i 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.