Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A integra ATC? Akurat tego zestawienia sluchalem- nie bylo najgorzej, aczkolwiek znawcy twierdza ze lepiej jest wejsc w dzielony system (CA/P-1) - wlasnie ze wzgledu na lepszy (czyt. mocniej trzymany "za pysk") bas. Roznica w cenie katalogowej to chyba 1 kPLN.

 

Na forum ktos wrzucil pierwsze wrazenia z odsluchow nowych SCM 7 - jesli chodzi o wysokotonowca to jak to okreslil: nowy model pozamiatal starym podloge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak pozamiatala starszymi modelami , bo jak dla mnie w starszych modelach ATC jest gora prawie idealna , jedynie brakuje powietrza, taki maly minus audiofilski:)

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez troche draznila gora dopoki nie wymienilem cd playera na stream magic 6,troszke spadlo na detalicznosci przy cizszych sesjach ale w koncu dopialem system tak aby nic wiercilo w gornych rejestrach ale daze do tego ze atc to kolumny na tyle przejrzyste i wrazliwe na reszte toru ze latwo manipulowac poszczegolnymi klockami swoje upodobania.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wpadly mi mocno w ucho SCM40 - jednak ta trzecia droga robi swoje (mimo że to nie SL), bo IMHO zagrało to lepiej niż "11". Napisałem "niestety" bo "40" są zapewne o wiele za duze do kubatury 39 m3 (18m2 przy przeklętych 2.2m wysokości).

Kłania się poważna zabawa w akustykę - o ile w ogóle się da coś u mnie wymodzić.

Edytowane przez Zolty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o Heglu H70, nie będzie pasował do ATC.

Odsłuchaj Atolla IN200, z SCM11 połączenie będzie rewelacyjne.

 

Po odsłuchu, do moich atc scm11 wybrany został Hegel H70, który zgrywa się z nimi doskonale i mocowo też sie wyrabia.

Jeszcze słuchaliśmy Atolla IN100 ale dla mnie odpadł, za ostro na średnio-wysokich tonach, ale jeżeli ktoś tak lubi....trzeba słuchać osobiście !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do moich atc 11 jedzie atc sia2-150 wyrwany w znakomitej cenie w kolorze czarnym nie czesto spotykanym. w sumie to kupilem go aby sprzedac z zyskiem ale zobaczymy jak to bedzie. jesli zdeklasuje jakos odczuwalnie mojego kandy k2(co napewno sie stanie ale pytanie czy warto tyle dokladac) to zostanie.

wrazeniami podziele sie pod koniec tygodnia.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do moich atc 11 jedzie atc sia2-150 wyrwany w znakomitej cenie w kolorze czarnym nie czesto spotykanym. w sumie to kupilem go aby sprzedac z zyskiem ale zobaczymy jak to bedzie. jesli zdeklasuje jakos odczuwalnie mojego kandy k2(co napewno sie stanie ale pytanie czy warto tyle dokladac) to zostanie.

wrazeniami podziele sie pod koniec tygodnia.

no to też jestem bardzo ciekaw jak to wypadnie w porównaniu do K2. A jak dziś postrzegasz granie tego K2 z 11? gra to ciemno a może jasno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kandy z 11 gra raczej cieplo niz neutralnie (jasny wzmak to napewno nie jest) ale z duzym zapasem mocy. generalnie to robi z nimi prawie co chce tylko moim zdaniem brakuje mu troche autorytetu aby rozwinac skrzydla na 100% 11stkom.

swietnie sie sprawdza ten duet do bluesa,lounge,ambientow czy wokali a slabiej jak to wywnioskowac mozna tam gdzie trzeba lupnac z przytupem.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kandy z 11 gra raczej cieplo niz neutralnie (jasny wzmak to napewno nie jest) ale z duzym zapasem mocy. generalnie to robi z nimi prawie co chce tylko moim zdaniem brakuje mu troche autorytetu aby rozwinac skrzydla na 100% 11stkom.

swietnie sie sprawdza ten duet do bluesa,lounge,ambientow czy wokali a slabiej jak to wywnioskowac mozna tam gdzie trzeba lupnac z przytupem.

myślę że same z siebie kolumny też nie są jasne, kiedyś byłem zainteresowany zakupem tego SIA-2 i sam sprzedawca powiedział że temu wzmacniaczowi trochę brakuje błysku na górze, rozdzielczości takiej jak można mieć z innych wzmacniaczy z tego przedziału cenowego, np. Hegel H200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ebayu stoja juz drugi raz 40stki od 1400£

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ATC-SCM40-SPEAKERS-EXCELLENT-CONDITION-WITH-BOXES-BAGS-AND-PACKAGING-/321214568020?pt=UK_AudioVideoElectronics_HomeAudioHiFi_HiFiSpeakers&hash=item4ac9e15654

 

w poprzedniej licytacji nikt sie nie zainteresowal to teraz tez pewnie jest szansa zgarnac je za dobra cene.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sie pogodzilem z cherry,nie pasuja mi strasznie ale nie pozbywam sie ich jak narazie. zreszta ceny dla wersji black ash to jakies przegiecie paly doslownie, ze niby za co doplaca sie te pare setek,za farbe warta 10 funtow? zrozumialbym jakby to byla opcja lakier (gloss) ale klasyczny czarny to chyba nie jest jakas wygorowana opcja.

 

ja 40stki kupuje w nastepne lato jak bede zmienial wystroj salonu, do tego czasu bedzie jasne ktora wersja jednak lepszejsza mam nadzieje.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem szczescie jak kupowalem swoje 11 (czarne) mialem je w tej samej cenie co zwykle :) no ale firmy juz nie ma , zbankrutowala :(

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi co do za onkyo masz?

 

Jednak Firma pozbywasz sie atc? why

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkyo to jedne z najlepszych starych klasykow. mialem 905 ale kiedys upadlo po przeprowadzce i zamnienilem na 805 w okazyjnej cenie. nic mu nie brakuje.

 

firma,dla nas zakupy w polsce to troszke problem ;)

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.