Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

T oznacza Tower. Choć oczywiście wersja aktywna też jest droższe o jakieś 30%. Co do brzmienia 20 są bardziej przyjazne w całym paśmie od 40. Różnice nie znaczne za tą cenę w swoim przedziale cenowym można uznać za wzorcowe.

Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tego posta o ATC scm 40+Yamahy S-2000.Ciekawe?

was in the same boat as you a few months ago as to choice of speakers and amplifier matching.

 

 

After demoing brand after brand i settled for the ATC SCM40.the simple reason being their neutrality.

 

 

and the reviews accompanying it made me realise i made the right choice.

 

 

 

 

 

 

I have my SCM 40 set up to a Yamaha AS2000 and CDS2000 and was amazed by the difference the dedicated mid driver made to the middle band which in turn took the strain off the bass driver.

 

 

 

 

 

 

When i listen to music the voices heard had an extra level of smoothness and clarity.

 

 

 

 

 

 

The sealed box of the ATC makes the bass sound incredible and there is no muddying in the midrange.

 

 

I enjoy listening to my ATC and intend purchasing a few extra components to complete my AV side of my living room.

 

 

ATC do not have any problem with room positioning as it could be place against the wall or about 10" away.

 

 

There is a whole issue out there about watts and current to power these ATC but my Yamaha AS2000 which is 100w per channel makes my ATC sing all day without any problems.

 

 

Hope this helps.

 

 

 

 

 

 

For the price and its capabilities in comparison with othere brands you cant beat ATC. As you might be aware ATC loudspeakers are hand built to order with a 6 year warranty.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, na sprzedaż moje ATC SCM7 cherry, praktycznie nowe, kupione 10.01.2013. Okazały się za małe do mojego pomieszczenia. Sądziłem, że docelowo połączę je z subwooferem, ale nie udało mi się tego zestroić tak, by osiągnąć pełną satysfakcję. Info na PW lub 790635502.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sure

Dzisiaj byłem na odsłuchach ATC scm-40, wreszcie sprowadzili do Bydgoszczy-Elektropunkt.

Zabrałem swoje graty, i męczyłem je 2h, bo tylko tyle dało się zarezerwować czasu.

Moim zdaniem, nie było żle.Może jestem mało osłuchany, i stąd mój optymist.

!00% napewno z nich nie wyciągnąłem ale....Pozdr.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem po sobie że kolumny ATC docenia się po jakimś czasie, im dłużej ich słuchamy tym bardziej do siebie przekonują.To odsłuchy były na Yamahach? Pewnie bas był super ale jak z górą , nie było za ostro?

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem po sobie że kolumny ATC docenia się po jakimś czasie, im dłużej ich słuchamy tym bardziej do siebie przekonują.To odsłuchy były na Yamahach? Pewnie bas był super ale jak z górą , nie było za ostro?

Właśnie to były Yamahy, które w opini wielu, nie powinny zagrać w takim zestawieniu.

Moim zdaniem było dobrze, ostrości nie zauważyłem na żadnej płycie, a słuchałem,

Od Dead Can Dance, Ane Brun, po AC/DC, Metallica, Paradise Lost, Slayer,

i wiele innych.Na kolana te ATC mnie nie powaliły, bo sonicznie moje SonusOlivy,

(barwa, naturalność), grają moim zdaniem podobnie.Ale to moje zdanie.

Po odsłuchach, te ATC uważam za jednego z poważniejszych faworytów,

jeśli będę zmieniał kolumny.Podziękowania dla Elektropunkt-Bydgoszcz.

za bardzo miłe przyjęcie, i danie wolnej ręki podczas odsłuchów.

Nie ulega wątpliwości, że ATC, to wybitne konstrukcje, i w połączniu z Yamahą, nie zagrały na 100%

swoich możliwości, ale też nie zauważyłem dramatu w tym zestawieniu.

Wręcz przeciwnie, byłem miło zaskoczony.Pozdr

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapisuje się do Waszego klubu z ATC SCM 7. Grają u mnie kilka dni i jestem z tego zakupu zadowolony. Do pełni szczęścia brakuje mi porządnego wzmacniacza i źródła. W tej chwili mam to podłączone do amplitunera denon 1801. Jako źródło CD pracuje nagrywarka DVD PANASONIC DMR-EH 63, odtwarzacz plików audio to ASUS O!PLAY MINI. Zastanawiam się co wybrać. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to skłaniam się ku AUDIOLAB 8200. Do kompletu chciałem kupić CD 8200 ponieważ ma wbudowany przetwornik DAC. Co do CD to nie jestem do końca przekonany ponieważ myślę o oddzielnym przetworniku DAC i nie wiem które rozwiązanie będzie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych klubowiczów napędza swoje kolumny wzmacniaczem ATC SIA2 150 lub ATC P1 ? Chętnie dowiem się z pierwszej ręki jak się sprawują... A może ktoś tylko słuchał ale może mi coś o nich opowiedzieć ?

Bardzo podoba mi się dźwięk Leema Acoustic Tucana mk2 i mam taką nadzieję, że może ATC będzie tańszą alternatywą ?

 

pozdrawiam

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Tak czytam,czytam i mam dylemat....MA RX2,czy ATC SCM 7.Mój zestaw to:audiolab 8200A + Cambridge Audio StreamMagic 6,problem jest taki,że MA mam gdzie posłuchać,a ATC nie ale coraz bardziej skłaniam się ku zakupowi w ciemno ATC,tylko czy wzmak sobie poradzi,pow 18 m,co powiecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 18m to chyba atc11 ale wg mnie i wieksze lepiej zagraja

pogadasz dobrze to mozesz byc szczesliwcem black w przyzwoitej cenie:):)

ok,czyli mam rozumieć,że ATC SCM 7 są większe od 11???Jaka cena jest przyzwoita:)))???I za 7 czy 11?Mój E mail [email protected]

 

Pozdro

Edytowane przez beowulf22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 11stki z obecna elektronika sie nie porywaj ale jak masz okazje je kupić w dobrej cenie to może przemysl zmianę wzmaka bo kolumny są naprawdę nietuzinkowe.

Jak narazie szukam SCM7 w dobrej cenie....

 

jeszcze raz napisz bo nie rozumie:)

jeszcze raz black w przyzwoitej cenie to SCM7 czy 11,do brzegu,do brzegu...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

startuj i zycze powodzenia

a na serio- wez sobie na odsluch te atc i sam sie przekonasz- placisz tylko za kuriera i masz komfort zwrotu w ciagu 10dni roboczych..

OK Mógłbyś mi podpowiedzieć gdzie i jak to zrobić,mam rozumieć,że jakiś salon audio,wypożyczy mi za darmo monitory a ja potem je odeślę....?Do kogo i gdzie uderzyć najlepiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.