Skocz do zawartości
IGNORED

Rozmowy na luzie ...


palton

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) esołych Świąt!

+

Dziękuję Top 20 !

Tobie i Twojej rodzinie , dziś i zawsze również życzę wszystkiego najlepszego , a przede wszystkim spokoju i zdrowia , Piotrek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

To nie do ciebie było, przecież ty nie świętujesz Wielkanocy ;p

Jak zwał, tak zwał. Liczy się czas spędzony z rodziną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwał, tak zwał. Liczy się czas spędzony z rodziną.

ten jest zawsze ważny, ale w tym specjalnym okresie zwanym Świętami Wielkanocnymi sa ważniejsze ważności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

ten jest zawsze ważny, ale w tym specjalnym okresie zwanym Świętami Wielkanocnymi sa ważniejsze ważności.

Jakie? Mówisz zapewne o doznaniach duchowych i obrządkach religijnych... Szczerze mówiąc, jako ateiście, bliższe mi są te pierwotne pogańskie, zaadoptowane (żeby nie powiedzieć, cwanie zawłaszczone), przez religię chrześcijańską. Jajka - jako siła życiowa i oczyszczenie poprzez wodę (śmigus dyngus), oraz wietrzenie i sprzątanie domu.

KK tak postępował przez setki lat, jeśli nie mógł wyplenić siłą innych rytuałów, to adoptował je i wcielał, jako część swoich obrządków.

 

Powyższe nie jest złośliwością ateisty. Równie dobrze może to przyznać katolik, tyle tylko, że musiałby być obiektywny i znać co nieco historię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>palton

To nie ma znaczenia, w końcu pierwszymi katolikami, gdzie by to nie było, stawali sie poganie i wnosili ze sobą bagaż jakichś tam doświadczen/historii, które w z nimi w tej społecznosci pozostały.. Charakterystyczne dla KK jest to, ze w zalezności od regionu swiata te same obrzadki maja naleciałosci regionalne, ty to sobie nazywaj zawłaszczeniem przez KK, a dla mnie jest normalne bo Kosciól tworzą ludzie, a ludzie w zalezności od miejsca zamieszakania maja swoje obyczaje, czy to w Polsce, czy na filipinach, czy Peru.

 

A sednem sprawy jest to ze sa to są to święta katolickie i w tym okresie to katolicy sobie zyczą sobie wesołych swiąt, bo przecież nie katolicy nie świetują - z mojej strony to równiez nie jest złośliwość tylko stwierdzenie faktu.

Ja tam w święto jakiegoś wielkiego krisznu od nikogo życzeń sie nie spodziewam i nie przyjmuje.

 

>Grzegorz7 a ty czyim klonem jestes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sednem sprawy jest to ze sa to są to święta katolickie

sednem sprawy jest to, że aby opowiedzieć się czy jest się wierzącym czy ateistą, wypadałoby wcześniej mieć pojecie co się odrzuca a z czym się identyfikuje

czy któryś z "ateistów" próbował przynajmniej pojąć cel takich np. Świat Zmartwychwstania?

g. prawda, wtedy nie byłoby ateistów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

>palton

To nie ma znaczenia, w końcu pierwszymi katolikami, gdzie by to nie było, stawali sie poganie i wnosili ze sobą bagaż jakichś tam doświadczen/historii, które w z nimi w tej społecznosci pozostały..

Bogu świeczka, a diabłu ogarek... i to tylko dlatego, że kościół nie był w stanie wyplenić wszystkich obyczajów.

 

Charakterystyczne dla KK jest to, ze w zalezności od regionu swiata te same obrzadki maja naleciałosci regionalne, ty to sobie nazywaj zawłaszczeniem przez KK, a dla mnie jest normalne bo Kosciól tworzą ludzie, a ludzie w zalezności od miejsca zamieszakania maja swoje obyczaje, czy to w Polsce, czy na filipinach, czy Peru.

Tak, KK tworzą ludzie. Ci ludzie mieszkają w Watykanie.

 

 

A sednem sprawy jest to ze sa to są to święta katolickie i w tym okresie to katolicy sobie zyczą sobie wesołych swiąt, bo przecież nie katolicy nie świetują - z mojej strony to równiez nie jest złośliwość tylko stwierdzenie faktu.

Ja tam w święto jakiegoś wielkiego krisznu od nikogo życzeń sie nie spodziewam i nie przyjmuje.

Przypadek losu sprawił, że urodziłeś się i wychowałeś w miejscu, gzie wierzy się w kogoś innego niż Krysznę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Przypadkiem to mozna ....wiesz co ...

Posiać na wyjeździe za granicą i mieć potomka innego wyznania? To się nazywa ironia losu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel

 

najczęściej jest tak,że to ateiści wiedzą z czym się identyfikują i wiedzą co odrzucają w przeciwieństwie do wierzących,którzy "dziedziczą " wiarę po rodzicach czy też środowisku w którym się wychowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Grzegorz7 a ty czyim klonem jestes?

A kto by się do mnie przyznał... ;)

 

W moim wcześniejszym pytaniu do ciebie chodziło mi o zadumę nad naszym stosunkiem do bliźniego.

Na poprzednie święta w klubie Szczecin pozwoliłem sobie na życzenia.

Odezwał się jakiś miejscowy idiota, który je zdezawuował.

 

Tak zwyczajnie się nie robi.

 

A propos: co na to któreś tam przykazanie…?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Hi,

skoro już niejako publicznie przyznajesz że jesteś ateistą to czy mógłbyś mi wyjaśnić co miał znaczyć Twój wątek n.t. zjawisk paranormalnych ??? (pyt. do paltona, oczywiście, bez żadnych złych zamiarów)

sorry i pyt. dodatkowe, jesteś ateistą czy też agnostykiem ? różnica jest zasadnicza - po studiach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie :

który z nadkonstruktorów sprzedawał za grubą kase lekko tjuningowany przedwzmacniacz gramofonowy projecta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Hi,

skoro już niejako publicznie przyznajesz że jesteś ateistą to czy mógłbyś mi wyjaśnić co miał znaczyć Twój wątek n.t. zjawisk paranormalnych ??? (pyt. do paltona, oczywiście, bez żadnych złych zamiarów)

sorry i pyt. dodatkowe, jesteś ateistą czy też agnostykiem ? różnica jest zasadnicza - po studiach ???

Temat dla mnie ciekawy, nie wiązałbym go koniecznie z wiarą. Kilka lat temu sprecyzowałem stan rzeczy i wynika z niego, że jestem "słabym agnostykiem".

Zgadzam się z poniższym:

Słaby agnostycyzm – istnienie boga lub bogów jest obecnie niewiadome, lecz może stać się wiadome w przyszłości, dlatego na razie należy wstrzymać się z oceną.

 

Agnostycyzm filozoficzny to pogląd odnoszący się do ludzkiego poznania. Głosi on, że ludzkie poznanie jest ograniczone i nie dostarcza wiedzy o rzeczywistości lub nie możemy zweryfikować jej prawdziwości.

 

Agnostycyzm religijny odrzuca jednak wszystkie treści religijne, zawarte w tradycji i świętych księgach uważając, że ich wartość poznawcza jest zbliżona do legend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

Ok, wniosek końcowy jesteś po prostu agnostykiem (klasyfikacja z wiki, jest moim zdaniem mocno wątpliwa), więc tym bardziej budzi ciekawość skąd u osoby o takim światopoglądzie zainteresowanie zjawiskami paranormalnymi, skoro ludzkie poznanie otaczającej nas rzeczywistości jest ułomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, KK tworzą ludzie. Ci ludzie mieszkają w Watykanie.

tak idiotycznej odp. nie spodziewałem sie po tobie...po ateiście tym bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje...podwójna kijanko :0

 

Na poprzednie święta w klubie Szczecin pozwoliłem sobie na życzenia.

Odezwał się jakiś miejscowy idiota, który je zdezawuował.

 

Tak zwyczajnie się nie robi.

 

dokładnie...tyle, ze w kontekście tego co się tu o katolikach wypisuje takie zyczenia od nie katolika mozna dwojako zrozumieć.

Oczywiście nie posądzam o złe intencje raczej próbuje wytłumaczyc goscia ...owego idiote :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

tak idiotycznej odp. nie spodziewałem sie po tobie...po ateiście tym bardziej

Przepraszam bardzo, a na czym polega idiotyzm ww. odpowiedzi ???

Przecież stanowisko KK jest właśnie takie, że KK tworzą ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, ze w kontekście tego co się tu o katolikach wypisuje takie zyczenia od nie katolika mozna dwojako zrozumieć.

Nie o katolikach, tylko o klerze. Szczególnie od biskupów wzwyż. A że "zwykli" katolicy również potrafią bzdury pleść, o tym wiesz najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do ciebie było, przecież ty nie świętujesz Wielkanocy ;p

 

Szacunek do innych nie polega tylko na tym , aby wspólnie obchodzić święta .

Z panem Top20 pewnie nigdy się nie zgodzimy na gruncie ideologicznym w kwestii Boga i religii ale go szanuję i absolutnie nic do niego nie mam i zawsze życzę mu jak najlepiej i nie ukrywam , że w wielu kwestiach ma rację , czemu nieraz daję wyraz .

Jachusia stosunki międzyludzkie nie zasadzają się tylko w kościelnej ławce , nigdy o tym nie zapominaj .

 

sednem sprawy jest to, że aby opowiedzieć się czy jest się wierzącym czy ateistą, wypadałoby wcześniej mieć pojecie co się odrzuca a z czym się identyfikuje

czy któryś z "ateistów" próbował przynajmniej pojąć cel takich np. Świat Zmartwychwstania?

g. prawda, wtedy nie byłoby ateistów

 

Trafne spostrzeżenie !

 

Przypadek losu sprawił, że urodziłeś się i wychowałeś w miejscu, gzie wierzy się w kogoś innego niż Krysznę...

 

Dokładnie !

 

Posiać na wyjeździe za granicą i mieć potomka innego wyznania? To się nazywa ironia losu...

 

Bardzo ładnie to ująłeś !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacunek do innych nie polega tylko na tym , aby wspólnie obchodzić święta

 

jehowita, po tym co już wiemy n/t tej sekty i jej stosunku do Katolików, kiedy wspólnie z nimi obchodzi święta Wielkanocne czy choćby sklada zyczenia (i wiemy również to co na temat w/w swiąt wypisywał) uskutecznia szczyt fałszu i obłudy.

 

Szacunek do innych zupełnie gdzie indziej się zaczyna, na pewno nie od fałszywego uśmiechu i uścisku dłoni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.