Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Choroba postępuje w różnych kierunkach, może się objawiać i w taki oto sposób (nawet z lekka rekomendowany):

 

http://enceintesetmusiques.com/forum/viewtopic.php?t=461

 

:))

 

...no ... tylko, że akurat ten pacjent oprócz przyjemności ma jeszcze z tego parę EUR ... w odróżnieniu od nas... :-)

 

Kochani,

 

Wszytkiego Najlepszego w Nowym 2015 Roku. Oby nam uszy nie wysiadły a parę złotych na nowe zabawki zawsze było pod ręką.

 

P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja z uporem "muła" drążę dalej temat transportu cd do Atolla in 100, co sądzicie by zamiast cd80/100 wpiąć BD Oppo 103 ? Zachęcał mnie do takiego zestawiania nawet jeden z dystrybutorów Atolla. Kable głośnikowe rączej Resona, albo Tellurium Blue.

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo jest słabe jako transport CD. Transport plików - owszem, ale jako napęd/transport CD jest kiepski.

I to obydwie wersje - 103D i 105D - nie są najlepsze pod tym względem.

Miałem/mam obydwie.

 

Witam,

 

a ja jeszcze w tym roku chcialbym sie zameldowac w klubie jako uzytkownik od niecalego miesiaca Atoll'a in100se i zyczyc wszystkim najlepszego na Nowy Rok 2015 :)

 

Witamy i wszystkiego dobrego. Miłego wygrzewania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Do plików to mam SM6. Szukam cd100 czarnej , może ktoś ma? Tak do 2k? :-)

Wszystkim Wszystkiego Najlepszego w 2015 mniej dylematów przy wyborach, dobrej muzy i ...większej akceptacji naszego świra u najbliższych. Tego Wam i sobie życzę.

Atoll AM 200 + ATOLL ST200 ( RCA TQ Ultra Black ) + CA CD Azur 651 C ( S/PDIF Wireworld Starlight Siver 7 )  + ( ELAC 247.3+ TQ Black II ) + Beyerdynamic Dt 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka cena chyba już ok. może i za 250 by poszedł, trochę jednak za daleko.

 

http://www.leboncoin.fr/image_son/751668506.htm?ca=3_s

 

 

tutaj jeszcze jeden rodzynek:

 

http://www.leboncoin.fr/image_son/749545626.htm?ca=1_s

 

kolejny w dwóch odsłonach:

 

z forum

http://enceintesetmusiques.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=711

 

z aukcji:

 

http://www.leboncoin.fr/image_son/744217281.htm?ca=1_s

 

 

czarny in200:

 

http://www.leboncoin.fr/image_son/743218081.htm?ca=1_s

Edytowane przez bitupt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no ... tylko, że akurat ten pacjent oprócz przyjemności ma jeszcze z tego parę EUR ... w odróżnieniu od nas... :-)

 

 

Chwała mu, że się podzielił swoimi pomysłami.

 

I chociaż elektronikiem nie jestem to przeglądając zdjęcia (z linku podanego wcześniej) doszukiwałem się zmian i zasadności względem oryginalnych układów.

Do czego doszedłem?

Mianowicie firma Atoll swoje urządzenia w mojej ocenie grupuje wprowadzając pewne rozwiązania.

 

cd100 ma kondensatory wyjściowe większej pojemność(2szt MKT chyba 10 uf) i dodatkowo na wyjściu zastosowany filtr RF (2.2uf + r750). W zestawie z in100, który nie ma kondensatorów filtrujących na wejściu, a dodatkowo mniejsze kondensatory MKP (1uf) tworzy jakiś komplet.

 

cd 200 jest bardziej rozbudowany (pcb z cd100) ma kondensatory mniejsze (4szt 2.2uf) wyjściowe i brak filtra RF. Kolo podłączył go do Atolla PR300, który fabrycznie ma kondensatory filtrujące na wejściu, a zostały one wyeliminowane przez zworkę (zdjęcie nr48). To wszystko zespolił z AM200 mającym kondensatory filtrujące na wejściu , które zostały wymienione na Mundorfy na wypasie.

 

Podsumowując, ostro pojechał, ale rozmyślnie.

Ciekawi mnie dlaczego nie dał Mundorfów na zasilaniu w którymś elemencie układanki, a co jest bardzo powszechną praktyką.

Temat kondensatorów jest jak rzeka. Jeżeli ktoś ma inną ocenę sytuacji, chętnie jej wysłucham.

To tak od strony technicznej.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem, smieszna cena troche, bo za tysiaka byly i nikt nie chciał.

Akurat takie DAC-100 jak były w cenie tysiaka, to i się sprzedawały...

Więc jak uda Ci się kupić taniej to gratuluję.

 

Jak ktoś wystawia po 1000-1200zł, to sprzedaje. A jak chce więcej niż półtora, to może sobie chcieć długo i namiętnie (jak już koledzy wcześniej pisali...).

 

Zadzwoń do gościa z Łodzi, który miał w połowie grudnia srebrną "setkę". Może nie sprzedał...

http://allegro.pl/atoll-dac-100-silver-i4882006937.html

W opisie masz numer telefonu..., a sprzęt kupiony u dystrybutora i na gwarancji.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez RoRo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie DAC-100 jak były w cenie tysiaka, to i się sprzedawały...

Więc jak uda Ci się kupić taniej to gratuluję.

 

Stal ponad 2 tyg, albo i 3 od pierwszego wlasciciela za 1000zl i nie poszedl. Zadzwonilem do goscia zeby znow wystawil to kupie, bo przespalem ale zrezygnowal ze sprzedazy.

 

 

 

Zadzwoń do gościa z Łodzi, który miał w połowie grudnia srebrną "setkę". Może nie sprzedał...

http://allegro.pl/atoll-dac-100-silver-i4882006937.html

W opisie masz numer telefonu..., a sprzęt kupiony u dystrybutora i na gwarancji.

 

Pozdrawiam

Dzwonilem, rozmyslil sie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem, rozmyslil sie.

Jak zobaczę jakiegoś srebrnego DAC-100 to dam znać.

Co do cen to nie ma co się spierać, skoro wycofał się ze sprzedaży - ale parę sztuk poszło w tej cenie.

W każdym razie realna cena za DACa to około połowa nowego...

 

 

A swoją drogą to tego DACa chcesz podpiąć pod Twojego nowego Denona PMA-2000?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kolumn - polecam Audio Physic Sitara do pomieszczeń do 20m2 i Tempo VI do większych. W połączeniu z końcówką am100se grają odlotowo. Sitary można nabyć nowe za ok. 7.000. Używane jak nowe za ok. 4000.

 

Pantaleon w niedługim czasie będę się przymierzał do zakupu nowych skrzynek do In100 + docelowo CD100, które to miałyby zagrać w ok 19m2. Pod uwagę biorę:

1)AP Sitara

2)Dynki X32

3)Spendory A3

z czego najbardziej ciekawi mnie połączenie właśnie z Sitarą. Obawiam się tylko trochę czy przy tych stosunkowo niewielkich aczkolwiek wspaniale złożonych skrzynkach będzie wystarczająca ilość powera, żeby wypełnić cięższymi brzmieniami te moje 19m2 i czy nie będzie zbyt ostro, klinicznie? Wiem, że Sitary grają dosyć naturalnie, dlatego ważne byłoby dobranie odpowiednich przewodów. Ale to zostawię na podwieczorek. Domyślam się, że ty ze swojego połączenia byłeś/jesteś zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie odnośnie zestawu ST200 i AM100SE - czy da się to sensownie połączyć z CD100?

Z tego co rozumiem to CD100 nie na sekcji przedwzmacniania i podłączyć go bezpośrednio do AM100 się nie da - trzeba by przez ST200 (?).

Próbował to ktoś w takiej konfiguracji i jak to się zgrywa dźwiękowo?

 

Czy lepszym rozwiązanem od CD100 byłby może CD200, czy nie będzie różnicy? Jak to wogóle zabrzmi w porównaniu do CD80 - oczywiście wszystko w odniesieniu do zestawu ST200 i AM100SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyć się da do ST200 kablem cyfrowym. Jeśli masz CD80 to bym bo zostawił ewentualnie i wykorzystał jako transport. DAC w ST200 załatwi Ci resztę. Ja swojego CD100 sprzedałem bo trzymanie odtwarzacza za 4,5 kilo przy ST i AM (z czymkolwiek na końcu) jest chyba bez sensu.

Edytowane przez szpieg donpedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.