Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tomasz35 napisał:

Aaa i od niedawna mam Felixa espresivo-e i wpiołem go na chwile by-passem do atolla - jutro dłuższe testowanie i tu też pytanie czy warto go oddać do konstruktora celem dodania mu pilota i przeróbki/usprawnienia bardziej go do roli preampa bo również z takimi opiniami się spotkałem ze można tanim kosztem zrobić z niego jeszcze lepszy pre? to teoretycznie tylko raczej zostaje przy graniu z integry.

Miałem kiedyś Espressivo w roli słuchawkowe, fakt miał sekcję pre sprawdziłem wtedy jak gra z AM100. Szału nie było,  ale faktem jest, że jak poprosisz to pan Michał Feliks usprawni sekcję pre, można też taką zamówić z naciskiem na pre niż na słuchawkowy. Lampy do niego tanie są,  jak lubisz się bawić to można spróbować.  Feliksa już nie mam, bo się okazało, że można lepiej, ale też troszkę drożej,  końcówki już też nie mam, więc nie bawię się już w to co zagra lepiej.

Co do przejścia z Marantze na CA SM6 musisz sam obgadać temat, nie miałem nigdy Marantze, bo to nie moja bajka. Ale mam CA SM6 chciałem zmienić na co innego, ale skusiłem się na "muda mod" i teraz CA SM6 został,  nie szukam dalej. 

A to co bym chciał ma pewne ograniczenia użytkowe, a nie będę zmieniał urządzeń sterujących, czy współpracujących dla jednego streamera.

Oczywiście CA SM 6 też ma kilka upgradeów poza tymi od mudy ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jackobtone napisał:

No cóż. W moim przypadku update elektroniki do najwyższego modelu kosztowałby mnie 800tys zł jako że Naim Statement figuruje na samej górze katalogu ? + 100k za kolumny. Zakup kabelka dobrej jakości (choćby używanego) to 1-3tys zł, a wbrew pozorom kable mają duży wpływ na brzmienie. Nie tak duże jak zmiana wzmacniacza/kolumn/źródła, ale zdecydowanie słyszalne. Widzę że należysz do tej grupy osób twierdzących, że kable głośnikowe nie mają znaczenia, ale przyznałeś się, że nawet nie sprawdziłeś i co więcej nie chcesz sprawdzić czy to prawda czy nie ? 

Tak jak koledzy piszą kable mają wpływ na brzmienie i to kolosalny. Czy to miedź złoto rod czy srebro każde brzmi inaczej. Sam przekonałem się o tym i to już niejednokrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sir.jax napisał:

Miałem kiedyś Espressivo w roli słuchawkowe, fakt miał sekcję pre sprawdziłem wtedy jak gra z AM100. Szału nie było,  ale faktem jest, że jak poprosisz to pan Michał Feliks usprawni sekcję pre, można też taką zamówić z naciskiem na pre niż na słuchawkowy. Lampy do niego tanie są,  jak lubisz się bawić to można spróbować.  Feliksa już nie mam, bo się okazało, że można lepiej, ale też troszkę drożej,  końcówki już też nie mam, więc nie bawię się już w to co zagra lepiej.

Co do przejścia z Marantze na CA SM6 musisz sam obgadać temat, nie miałem nigdy Marantze, bo to nie moja bajka. Ale mam CA SM6 chciałem zmienić na co innego, ale skusiłem się na "muda mod" i teraz CA SM6 został,  nie szukam dalej. 

A to co bym chciał ma pewne ograniczenia użytkowe, a nie będę zmieniał urządzeń sterujących, czy współpracujących dla jednego streamera.

Oczywiście CA SM 6 też ma kilka upgradeów poza tymi od mudy ?

 

dziś trochę posłuchałem, ustawiłem Phobe wydaje mi się najlepiej, mam do ciebie pytanie czy jednak może zamienić Marantza 8005 na CA SM6 z modem? dac w jednym i drugim urządzeniu mocno się różni brzmieniowo?  mógł bym go jako preamp używać, po drugie odpad by komp, było by lepiej dzwiękowo po bypassie. Czy gra nie warta zachodu ze wzgledu na brzmienie ? tylko funkcjonalność się poprawi znacznie

Edytowane przez Tomasz35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej CA SM6 robił u mnie za preamp z AM100 i bylo O.K. opinie są różne, ale mnie nic nie przeszkadzało innym słuchającym u mnie kolegom też.

Tylko, że u mnie okablowanie też drogie, również zasilające ?

Krąży opinia,  że CA SM6 jako pre kastruje brzmienie cokolwiek to znaczy, uważam inaczej, zdaje się, że zazwyczaj piszą to Janusze nie potrafiący zestroić systemu na byle jakich drutach i bez sensownej adaptacji akustycznej.

CA SM6 po modzie mudy zyskał, tylko musi trochę pograć, bo są tam wstawione nowe elementy.

Nie pytaj mnie o Marantza,  bo nie znam jego brzmienia, musisz sam obczaić, znajomi może mają CA SM6, możesz też poczytać recenzje o tym streamerze, oczywiście możesz je czytać z przymrużeniem oka, ale ja z większością z nich się zgadzam.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gieldzie masz CA SM6 v1 i v2, ten pierwszy w bardzo atrakcyjnej cenie 1400zl, a drugi 1800zl oba są po modzie mudy44.

Przeczytaj sobie ogłoszenie CA SM6 v1 

https://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=serwery

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

Wcześniej CA SM6 robił u mnie za preamp z AM100 i bylo O.K. opinie są różne, ale mnie nic nie przeszkadzało innym słuchającym u mnie kolegom też.

Tylko, że u mnie okablowanie też drogie, również zasilające ?

Krąży opinia,  że CA SM6 jako pre kastruje brzmienie cokolwiek to znaczy, uważam inaczej, zdaje się, że zazwyczaj piszą to Janusze nie potrafiący zestroić systemu na byle jakich drutach i bez sensownej adaptacji akustycznej.

CA SM6 po modzie mudy zyskał, tylko musi trochę pograć, bo są tam wstawione nowe elementy.

Nie pytaj mnie o Marantza,  bo nie znam jego brzmienia, musisz sam obczaić, znajomi może mają CA SM6, możesz też poczytać recenzje o tym streamerze, oczywiście możesz je czytać z przymrużeniem oka, ale ja z większością z nich się zgadzam.

Janusze ? ?

Ostatnio testowałem rme adi-2 dac DAC z PRE (odtwarzałem muzykę z CD) czyli coś w deseń tego CA SM6 (poziom grania będzie podobny. tutaj Adam musiałby potwierdzić bo z tego co wiem miał oba) i jak wróciłem do lampizatora to następnego dnia ten DAC pojechał do salonu przesyłką ekspresową. Myślisz, że kabelki robią jakąś kolosalną różnice i ktoś kto nie inwestuje w nie to nie ogarnia tematu? Sprzedaj kable kup porządne źródło czy kolumny 3 drożne i zobaczysz co to znaczy zmiana na plus.

 

Rozmawiałem na temat kabli z Arkiem Szwedą ze Sveda Audio i potwierdził, że ludzie teraz mają jakąś chorą obsesję na punkcie kabli. Zmiany są na granicy percepcji a kwoty wydane na druty ogromne. 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

Ostatnio testowałem rme adi-2 dac DAC z PRE (odtwarzałem muzykę z CD) czyli coś w deseń tego CA SM6 (poziom grania będzie podobny. tutaj Adam musiałby potwierdzić bo z tego co wiem miał oba)

Miałem RME ADI 2 DAC oraz CA Azur 851N (a nie SM6). W roli DACa a mając za transport mój cedek oba te urządzenia są faktycznie bardzo podobne w barwie, tj. nie było w nich ocieplenia, słodzenia, ale była gładkość (więcej w AZUR 851N), dynamika, szybkość i wyjątkowo krystalicznie czysta góra (więcej w AZUR 851N). Gdybym miał osobiście wybierać z tych dwóch urządzeń pracujących jako DACi - wybrałbym AZUR 851N. Pomijam różnice ceny - ta jest znaczna - jednak nawet patrząc przez pryzmat ceny wybrałbym brzmienie DACa z AZUR 851N. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

Ostatnio testowałem rme adi-2 dac DAC z PRE (odtwarzałem muzykę z CD) czyli coś w deseń tego CA SM6 (poziom grania będzie podobny. tutaj Adam musiałby potwierdzić bo z tego co wiem miał oba) i jak wróciłem do lampizatora to następnego dnia ten DAC pojechał do salonu przesyłką ekspresową. Myślisz, że kabelki robią jakąś kolosalną różnice i ktoś kto nie inwestuje w nie to nie ogarnia tematu? Sprzedaj kable kup porządne źródło czy kolumny 3 drożne i zobaczysz co to znaczy zmiana na plus.

CA SM 6 to przede wszystkim streamer i tak to traktuję, to po pierwsze.

Po drugie mam DAC i przez niego u mnie wszystko gra, streamer też.

Po trzecie mamy z Adamem wspólnego kolegę, który czasem bywa u mnie i był jakiś czas temu, najczęściej wybierał brzmienie z tego właśnie streamera, a muzyka leciała z Tidala.

Nie wiesz jak gra system u mnie i jakie mam warunki o kablach nie wspomnę, a gra całość razem z pomieszczeniem.

Na tą chwilę nie mam zamiaru nic zmieniać, bo to mi pasuje, chce tylko krok dalej pójść z akustyka, a mam jako taką ???

ProAców nie zmienię, nie na tą chwilę, chyba że to co mam na myśli (mowa o monitorach 3 way) będzie o niebo lepsze, ale to może kiedyś zagadam z kolegą  ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Ciekawość mnie zżera jak Twój Moon, który przecież ma zaledwie ok. 50W radzi sobie z ProAc, czy nie jest to za "ślamazarne" granie. 

Wyczyść skrzynkę bo nie odbierasz moich PW.

34 minuty temu, sir.jax napisał:

CA SM 6 to przede wszystkim streamer i tak to traktuję, to po pierwsze.

Po drugie mam DAC i przez niego u mnie wszystko gra, streamer też.

Po trzecie mamy z Adamem wspólnego kolegę, który czasem bywa u mnie i był jakiś czas temu, najczęściej wybierał brzmienie z tego właśnie streamera, a muzyka leciała z Tidala.

Nie wiesz jak gra system u mnie i jakie mam warunki o kablach nie wspomnę, a gra całość razem z pomieszczeniem.

Na tą chwilę nie mam zamiaru nic zmieniać, bo to mi pasuje, chce tylko krok dalej pójść z akustyka, a mam jako taką ???

ProAców nie zmienię, nie na tą chwilę, chyba że to co mam na myśli (mowa o monitorach 3 way) będzie o niebo lepsze, ale to może kiedyś zagadam z kolegą  ?

 

Jak duży jest pokój?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dość kombinowania, zostawiam Marantza SA 8005 - pasuje mi jego DAC w parze z IN 100 SE, poproszę tylko o pomoc co zrobić by nie rozwijać ciągle usb do lapka na kanapie? chodzi o TIDAL. Jeśli chodzi o zasilanie to zaczął bym od listwy i kabla do IN 100 SE coś polecicie co nie kosztuje milionów a wnosi coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Adam 38 napisał:

Ciekawość mnie zżera jak Twój Moon, który przecież ma zaledwie ok. 50W radzi sobie z ProAc, czy nie jest to za "ślamazarne" granie. 

Adam pisałem Ci co Moon zrobił z Atollem.

To jest wydajny wzmacniacz i to słychać.  Przestań czytać tabelki i tabliczki znamionowe.

Zapytaj Maćka,  przy mojej muzyce bez rocka i jemu podobnych do jazzu i jego odmian jest jak w mordę strzelił.

Elektroniczna też jest ok. 

 

33 minuty temu, S0nic napisał:

Wyczyść skrzynkę bo nie odbierasz moich PW.

Jak duży jest pokój?

18m z hakiem, prawie 19m

A co chcesz mnie przekonać do powrotu na podłogówki?

Nie ma takiej opcji.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sir.jax napisał:

Adam pisałem Ci co Moon zrobił z Atollem.

To jest wydajny wzmacniacz i to słychać.  Przestań czytać tabelki i tabliczki znamionowe.

Zapytaj Maćka,  przy mojej muzyce bez rocka i jemu podobnych do jazzu i jego odmian jest jak w mordę strzelił.

Elektroniczna też jest ok. 

 

18m z hakiem, prawie 19m

A co chcesz mnie przekonać do powrotu na podłogówki?

Nie ma takiej opcji.

Lepiej grają monitory niż podłogówki u ciebie?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie konstrukcje potrzebują miejsca wokół siebie, nie wyobrażam sobie jednak podłogówek 3 way w 18m , mówcie sobie co chcecie.

YB Audio ma jedne monitory 3 way i te chciałbym u siebie zobaczyć, ale to jak będzie taka okazja.

D2 zostają na tą chwilę. 

Ja nie potrafię jak inni rozkminiać dźwięk na poszczególne pasma, kiedyś mi ktoś powiedział, że to świadczy o dobrym zszyciu poszczególnych zakresów między sobą, a to z kolei o tym, że system jest dobrze zestawiony i dobrany.

Nie wiem, nie znam się. 

?

Tak bardziej mi się podoba brzmienie ProAc D2 niż niejednych podłogówek,  zwłaszcza tych co mialem przed nimi.

Dla mnie temat przewalania kolejnych klocków i kolumn jest zamknięty, bo za chwile nie starczy mi życia na to wszystko, żeby się tym nacieszyć.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sir.jax napisał:

Na gieldzie masz CA SM6 v1 i v2, ten pierwszy w bardzo atrakcyjnej cenie 1400zl, a drugi 1800zl oba są po modzie mudy44.

Przeczytaj sobie ogłoszenie CA SM6 v1 

https://www.hifi.pl/gielda/audio-lista.php?grupa=serwery

qrde wpadłem na taki chytry plan, wyeliminuje laptop z toru - podepnę optykiem Xiomi Mi Box z dac Maranza, tv obraz zostaje po hdmi. Będzie tak samo dobrze jak z lapka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie inaczej, czy dobrze nie wiem.

Poza tym jak laptop masz dobrze przygotowany plus sensowny player np.Jriver reszty nie wymienie,bo tu nie ma sensu. To bedzie bdb.

Jak masz pliki hires 24/96 i wiecej, to tymbardziej.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, S0nic napisał:

Zmiany są na granicy percepcji a kwoty wydane na druty ogromne. 

Nie mogę zgodzić się z tym, że zmiany płynące z kabli są mało słyszalne, chyba tylko w nieprzejrzystych systemach. Dla mnie kable są jak przyprawy w zupie, niby nic ale bez nich to nie ma sensu. A to, że kable są chorobliwie drogie to zupełnie inna kwestia niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ministerolnictwa napisał:

Nie mogę zgodzić się z tym, że zmiany płynące z kabli są mało słyszalne, chyba tylko w nieprzejrzystych systemach. Dla mnie kable są jak przyprawy w zupie, niby nic ale bez nich to nie ma sensu. A to, że kable są chorobliwie drogie to zupełnie inna kwestia niestety.

Pewno, że są chore, a sprzęt audio to nie, a samochody osobowe to co, nie mają chorych cen?

Fajnie to ująłeś z tymi przyprawami, zgadzam się z tym. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ministerolnictwa napisał:

Nie mogę zgodzić się z tym, że zmiany płynące z kabli są mało słyszalne, chyba tylko w nieprzejrzystych systemach. Dla mnie kable są jak przyprawy w zupie, niby nic ale bez nich to nie ma sensu. A to, że kable są chorobliwie drogie to zupełnie inna kwestia niestety.

Kable zasilające, bo przypominam, że o nich mowa to nie jest przyprawa, to ewentualnie ładny talerz do zupy który może i ciekawie wygląda, możesz pochwalić się znajomym, ale smaku zupy nie zmienia. Tak samo jak bezpiecznik. Jeżeli słyszycie zmiany w brzmieniu podczas zmiany bezpiecznika to ewidentnie jest to autosugestia. W sumie to nic dziwnego i każdy złapał się na nią nie raz w swoim życiu. Tylko jak dorosły chłop może nie mieć świadomości istnienia czegoś takiego i dawać się dymać na kasę przez firmy które się z niego śmieją ?

Mi by było głupio się tym chwalić w internecie.


Sam niedługo założę takową firemkę od tych kabelków i bezpieczników bo to łatwy pieniądz ?

3 godziny temu, sir.jax napisał:

Pewno, że są chore, a sprzęt audio to nie, a samochody osobowe to co, nie mają chorych cen?

Fajnie to ująłeś z tymi przyprawami, zgadzam się z tym. 

Ceny są OK, tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać ?

Jak lubisz brytyjskie czy kanadyjskie brzmienie z 2 pośrednikami po drodze to płacisz ?

Skontaktuj się z YB audio to ci zrobią monitory na super przetwornikach (w bardzo dobrej cenie) do tego wydajny piec i będziesz miał sprzęt na wypasie i zapomnisz o bezpiecznikach ?

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, S0nic napisał:

Kable zasilające, bo przypominam, że o nich mowa to nie jest przyprawa, to ewentualnie ładny talerz do zupy który może i ciekawie wygląda, możesz pochwalić się znajomym, ale smaku zupy nie zmienia.

Akurat moja końcówka Atolla jest niezmiernie podatna na sugestie płynące z podpięcie do niej sieciówek i bezpieczników również ? Co więcej, kiedy na Tarę Labs która obecnie zasila Atolla nałożyłem Furutech ring efekty przerosły moje oczekiwania ?

Współczuję, że nie dane Ci jest tego słyszeć ?

 

IMG_20191218_233223.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, S0nic napisał:

Kable zasilające, bo przypominam, że o nich mowa to nie jest przyprawa, to ewentualnie ładny talerz do zupy który może i ciekawie wygląda, możesz pochwalić się znajomym, ale smaku zupy nie zmienia. Tak samo jak bezpiecznik. Jeżeli słyszycie zmiany w brzmieniu podczas zmiany bezpiecznika to ewidentnie jest to autosugestia

Hahahahahaha.

Dobre, wiesz , że bezpiecznik SR RED powoduje inną autosugestie niż bezpiecznik Verictum?

Kable zasilające też mają na oplotach, czy koszulkach napisane jakiej autosugestii się spodziewać ???

Qrwa , ale jaja. Ty tylko tak teoretyzujesz, czy chociaż raz sprawdziłeś( na pałę) i ci nie wyszło? 

Nikt nie pisał,  a przynajmniej ja , że kabel zasilający winduje system o kolejny poziom lub dwa, ale potrafi uszlachetnić i poprawić co nie co w brzmieniu, zmiany podobne do głośnikowych lub interkonektów. 

Każdy element jest takim małym klocuszkiem całej układanki, czy Ci się to podoba, czy nie.

Najtańszym upgradem jaki znam to izolatory Vibrapoda, musisz tylko dobrać "twardość"do ciężaru konkretnego urządzenia,  przypominam tylko, że posiadają zatwierdzony patent, to nic nie kosztuje wypożyczenie. Postaw na nich wzmacniacz i/lub źródło jak nie usłyszysz, to uważam, że czas  zacząć zbierać znaczki, bo szkoda czasu na audio.

Myślisz, że jak zamiast wydania 1000tys zł na kabel zasilający dołożysz do wzmacniacza, będzie to warte tego tysiąca? Myślisz, że zmiany będą na tyle wyraźne,  że podejmiesz decyzję o zakupie tego wzmacniacza?

???

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Dzięki za pomoc przy poprzednich pytaniach. Mam 2 kolejne po tygodniu użytkowania :-)

1. Rozważam podpięcie wzmacniacza słuchawkowego do zestawu bo moje Sundary grają na 90 proc mocy jak głośno słucham i chce wypożyczyć do testów dedykowany wzmacniacz słuchawkowy żeby poszukać różnicy przy dużej głośności. 

Pytanie: rozumiem że mam podłączyć wzmacniacz słuchawkowy do wyjścia Pre-Out w Atollu przez RCA i ściszyć głośność na Atoll do zera?

Pytanie kolejne: czy w ten sposób będzie działało też przekazanie sygnału audio z Bypass (z amplitunera kina domowego) na te wyjścia Pre-Out. Mógłbym wtedy też używać tego wzmacniacza słuchawkowego do kina domowego.

2. Z ciekawości. Jaki wpływ na dźwięk ma tryb Bypass. Po prostu wzmacnia sygnał który wysyła amplituner kina domowego czy też nadaje mu inną charakterystykę, dynamikę itd? Nie żebym nie mógł tego przetestować ale jestem ciekaw Waszych doświadczeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W inegrze Atolla wej.ByPas to ominięcie sekcji przedwzmacniacza, wtedy gra jako końcówka.

Nie rozumiem dlaczego wzmacniacz słuchawkowy chcesz podłączać do kolejnego wzmacniacza, a nie do źródła.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sir.jax napisał:

W inegrze Atolla wej.ByPas to ominięcie sekcji przedwzmacniacza, wtedy gra jako końcówka.

Nie rozumiem dlaczego wzmacniacz słuchawkowy chcesz podłączać do kolejnego wzmacniacza, a nie do źródła.

mam podobny problem ze swoim Esperesivo, jak wepne go do IN 100 SE w pre out to jest cisza, jak wepnę w tape out to jak chce słuchać z podłogówek to też kompletna cisza( muszę go wypiąć dopiero gra atoll). Wczoraj z ciekawości porównywałem brzmienie Regi kontra Atolla i przy wpieciu Regi brio przez tape out z Atollem nie muszę odpinac połaczenia aby leciała muza Atoll. O co kaman?

Edytowane przez Tomasz35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ministerolnictwa napisał:

Akurat moja końcówka Atolla jest niezmiernie podatna na sugestie płynące z podpięcie do niej sieciówek i bezpieczników również ? Co więcej, kiedy na Tarę Labs która obecnie zasila Atolla nałożyłem Furutech ring efekty przerosły moje oczekiwania ?

Współczuję, że nie dane Ci jest tego słyszeć ?

 

IMG_20191218_233223.jpg

Co to za atoll i ile kosztują te kable na zdjęciu?

8 godzin temu, sir.jax napisał:

Myślisz, że jak zamiast wydania 1000tys zł na kabel zasilający dołożysz do wzmacniacza, będzie to warte tego tysiąca? Myślisz, że zmiany będą na tyle wyraźne,  że podejmiesz decyzję o zakupie tego wzmacniacza?

???

 

Domyślam się, że chodzi o 1000zł. No tak, jak dołożę tyle do wzmacniacza to może bedzie jakaś różnica, jak kupie bezpiecznik to nie będzie żadnej bo on nie ma wpływu na sygnał audio ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Tomasz35 napisał:

mam podobny problem ze swoim Esperesivo, jak wepne go do IN 100 SE w pre out to jest cisza, jak wepnę w tape out to jak chce słuchać z podłogówek to też kompletna cisza( muszę go wypiąć dopiero gra atoll). Wczoraj z ciekawości porównywałem brzmienie Regi kontra Atolla i przy wpieciu Regi brio przez tape out z Atollem nie muszę odpinac połaczenia aby leciała muza Atoll. O co kaman?

A co Ty Kolego robisz? ?

Jeśli esperesivo ma robić jako przedwzmacniacz to źródło do niego a później do bypass w atollu. Pzdr

Preout to wyjście na końcówkę mocy i jak byś ją tam wpiął to in 100 robił by za pre. 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dedal75 napisał:

A co Ty Kolego robisz? ?

Jeśli esperesivo ma robić jako przedwzmacniacz to źródło do niego a później do bypass w atollu. Pzdr

Preout to wyjście na końcówkę mocy i jak byś ją tam wpiął to in 100 robił by za pre. 

jak zrobić z Espresiwo pre to wiem i już próbowałem, generalnie chodziło mi o to jak się wpiąć w tor Espresivo żeby nic nie przepinać co chwile ( ma służyć tylko jako wzmak słuchawkowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, S0nic napisał:

Co to za atoll i ile kosztują te kable na zdjęciu?

Domyślam się, że chodzi o 1000zł. No tak, jak dołożę tyle do wzmacniacza to może bedzie jakaś różnica, jak kupie bezpiecznik to nie będzie żadnej bo on nie ma wpływu na sygnał audio ?

Tak, chodziło o 1000zł , przepraszam ?

Tylko dlaczego raz skaczesz na przewód zasilający, a za chwile,  bo ci tak wygodnie na bezpiecznik?

Pisałem o wydaniu 1tys zł na przewód zasilający,  a nie na bezpiecznik-nie znam takich za taką kasę. 

Ale wracając do wzmacniacza, to może będzie jakaś różnica masz rację z naciskiem na może,  ale prawdę mówiąc różnica być powinna, tylko że raczej skok w bok, bo zagra "może" inaczej, ale na pewno nie lepiej.

2 godziny temu, Tomasz35 napisał:

jak zrobić z Espresiwo pre to wiem i już próbowałem, generalnie chodziło mi o to jak się wpiąć w tor Espresivo żeby nic nie przepinać co chwile ( ma służyć tylko jako wzmak słuchawkowy)

Widzisz , ja Espressivo podziekowałem,  chociaż akurat ze streamera CA SM6 masz tych wyjść na kilka sposobów i u mnie był spięty przez przewód XLR-RCA, bo CA SM6 ma parę RCA, parę XLR, kilka wej i wyj cyfrowych, pokaż mi CD w cenie za jaką dziś można kupić ten streamer z taka ilością wej/wyj . i innymi możliwościami. 

Sprawę załatwi też dobry DAC/pre/amp słuchawkowy mam cosik takiego jest bdb w każdej roli jaką może pełnić ten daczek. ?

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.