Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że TP80 E jest jeszcze lepsza, była na giełdzie hifi w dobrej cenie.

 

niestety to już inna półka cenowa ...

 

Panowie,

 

W najbliższych dniach "dopłyną" do mnie 2 kable sieciowe ze stajni Shunyaty: Viper ZiTron (3.990,00) i Hydra HC VTX (3.240,00). Mimo, że moje pierwsze podejście do okablowania Shunyaty nie wypadło najlepiej (Venom Digital, podłączony do źródła, w zasadzie nie wprowadził żadnych wyczuwalnych zmian, Venom HC miał ogromny, pozytywny wpływ na brzmienie końcówki w zakresie wysokotonowym, niestety wprowadzał "kompresję" basu), zdecydowałem się na podjęcie kolejnej próby, tym razem z droższymi sznurkami.

 

Jeszcze w tym miesiącu (po wygrzaniu) powinienem skrobnąć kilka zdań komentarza.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj zgodnie z obietnica Dunaudio X38, Focal Aria 936, Studio 16Hz i jeszcze raz KEF R700. Po kolei wiec.

Focal Aria. Jak dla mnie jak wyglada tak gra. Jednemu sie spodoba innemu nie. Mi nie.

Studio 16Hz - bardzo dobry głośnik w bardzo dobrej cenie. Raczej nie dla mnie, bardziej do akustyki i jazzu. Trochę za dużo basu. No i te brązowe membrany. Dyskusyjna sprawa ale granie naprawdę super.

Dynaudio. Jest moc. Do rocka fajne. W sumie trochę podobne brzmienie do KEFa tylko bas bardziej misiowaty. Chyba dość uniwersalny głośnik.

KEF R700 - utwierdziłem sie w przekonaniu ze chyba to jest to czego szukam do mojego AM200 i mojej muzyki. Fajny, szybki bas, detaliczniosc ale nie ostrość i bardzo fajna selektywność. Szczególnie fajnie brzmi tam gdzie gra gitara właśnie.

 

Napisz jakie kolumny Studio 16 Hz słuchałeś i miały za dużo basu? W jakim pomieszczeniu?

Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wszystkim najtańszego Wireworlda Stratus 7. 2m za około 500 zł. Podłączałem do Atolla IN100SE już kilka różnych sieciowych, nawet kilka razy droższych od WW i nie było właściwie żadnego efektu.

 

Ten kabel robi różnicę. Wzmacniacz nie gra z nim "jak zza ściany". Warto sprawdzić u siebie. Trochę też porządkuje wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie kolumny Studio 16 Hz słuchałeś i miały za dużo basu? W jakim pomieszczeniu?

 

Minas oczywiście

To mogła być kwestia pomieszczenia. Pokój odsłuchowy w Planeta Dzwięku w Warszawie. Pokój nie jest raczej wogóle przystosowywany akustycznie i ma wielkość około 3 na 3 może 4 metry więc ten bas mógł się pogrubić. Takie podejście sprzedawcy mi się akurat podoba bo masz warunki zbliżone do domowych.

Wolę jednak odsłuch w takim pomieszczeniu niż np. u innego sprzedawcy, którego nazwę pominę w pokoju około 30m2 "przystosowanym akustycznie". Jak przystosowanie polega na tym, że nic tam nie gra to ja wolę pomieszczenia nieprzystosowane :-). Fakt że ów sprzedawca chyba ma sam świadomość tego, że to pomieszczenie ma "dziwną" akustykę, bo o tym lojalnie uprzedza i poleca odsłuch w mniejszym pomieszczeniu też u nich. To co piszę nie wynika z tego, że kogoś np. lubię a kogoś nie, po prostu dźwięk w tym pokoju był dla mnie z gatunku takich których w normalne przyrodzie ja nie słyszę.

W każdym razie żadnego ze słuchanych tam głośników bym nie kupił (B&W, Elac i VA) choć są to na pewno zacne konstrukcje ... tylko ten sposób prezentacji. Massssakra jak dla mnie. Zwłaszcza ten Elac wydaje się być fajnym głośnikiem - nie pamiętam modelu - chyba FS407 albo 704.

Wracając do Minasa, ten bas może jest obiektywnie dobry lub bardzo dobry, bo bardzo podobnie zagrało Dynaudio X38, natomiast inaczej pomimo małego pomieszczenia przedstawił to KEF. Tam ten bas był taki punktowy, jak strzał w czachę, krótki, zwarty. Mi się akurat to spodobało. KEF był wyjątkowy w tej prezentacji i powiem, że mnie trochę też przestraszył tym, że jest "inny". Będę chciał go posłuchać u siebie w domu jeszcze o ile się to uda.

Niestety moje obserwacje potwierdzają, że jeśli chcesz wydać kupę chajsu (10k złotych +) to szukaj sklepu, który obojętnie jak da Ci sprzęt do testowanie w domu. Kaucja jest tutaj całkiem fajnym rozwiązaniem i bezpiecznym chyba dla obu stron.

Edytowane przez szpieg donpedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to już inna półka cenowa ...

 

Tak, ale na giełdzie i ostatnio na Allegro wisiała w granicach 1350/1450 tyle, że bez kabla w zestawie, a to dobra cena.

Niestety rozmawiam od 2 dni @mailowo z jednym panem z działu testów znanego magazynu branżowego, który odradza wpinanie sprzętu w listwę, bo jak twierdzi ok.90% listew psuje brzmienie, lepszym rozwiązaniem jest gniazdo w ścianie.

Zaś dobra listwa nie psująca brzmienia musi jednak słono kosztować niestety.

Ostatnio sprzedawałem przewód słuchawkowy do Senek HD600/650 (wykonuję takie) pewnemu panu i przyjechał do Poznania, aż ze Żnina (przejazdem) i bardzo polecał kondycjoner Isol 8 Mini Sub Axis, ale mnie wystarczył by vawe :) bo listwa to półśrodki.

Nie powiem, żebym nie przygarnął takiego Isola8 tylko ta cena...

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na giełdzie i ostatnio na Allegro wisiała w granicach 1350/1450 tyle, że bez kabla w zestawie, a to dobra cena.

 

O ile pamiętam to, oryginalnie, przy 80tce Furutecha jest jakiś odpowiednik Venoma HC, a ten kosztuje ok. 1600, więc cena 1350 nie do końca jest superatrakcyjna.

 

Co do samej idei listwy to ja też mam mieszane uczucia. Koniec końców większość to tylko pasywne "rozgałęziacze". Jeśli więc jest problem z ilością gniazd w ścianie i/lub ich jakość pozostawia wiele do życzenia, to zakup listwy wydaje się sensowny. Jeśli jednak instalacja jest ok a gniazd nie brakuje to cała bajka, jak dla mnie trochę mija się z celem, zwłaszcza, że w cenie listwy można kupić 2-3 sensowne kable zasilające.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byś mi polecił do Usherów V-602 gram z DAC Stream Magic 6, mocno chodzi mi po głowie końcówka AM100se

W moim przypadku to dobre połączenie z tym, że u mnie to napędza Eposy M15.2 mod , jeszcze kwestia okablokablowania ...

Jak chcesz to zajrzyj mam w profilu z czym to wszystko gra.

Warto jednak spróbować wypożyczyć przed zakupem.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Jestem po 1,5d odsłuchów sieciówek Vipera ZiTRON i HYDRY HC VTX Shunyaty. Wypakowałem nowe z kartonów i folii, więc sądzę, że przede mną jeszcze kilka dni wygrzewania.

Niemniej, już dziś, zdecydowałem się na napisanie krótkiej notki, zwłaszcza, że udało mi się właśnie pozbierać szczękę z podłogi i złożyć przelew - nie wrócą już do Łodzi.

 

WAŻNA informacja dla potencjalnych chętnych: Shunyata odświeża całą gamę przewodów (chyba nie tylko zasilających), co powoduje, że uzyskanie rabatu na obecne sznurki, rzędu 25%, jest jak najbardziej realne, czego jestem przykładem.

 

Mimo, że znacząco przekroczyłem zakładany budżet (co było chyba do przewidzenia), uważam, że to zaj...ście wydane pieniądze.

 

Szczegóły w przyszłym tygodniu.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że cenę mają zajebistą :)

 

gdybym miał wydać pełną kwotę, to chyba bym się nie zdecydował

za Hydrę ostatecznie dałem 2400 a za Vipera 2.990 (czyli w pierwszym przypadku przekroczyłem budżet tylko o 400PLN za to w drugim już o prawie 1000)...

pocieszam się tym, że mogłem zachorować na Harmonixa Million za 35.000 bolałoby mnie znacznie bardziej :-))

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał wydać pełną kwotę, to chyba bym się nie zdecydował

za Hydrę ostatecznie dałem 2400 a za Vipera 2.990 (czyli w pierwszym przypadku przekroczyłem budżet tylko o 400PLN za to w drugim już o prawie 1000)...

pocieszam się tym, że mogłem zachorować na Harmonixa Million za 35.000 bolałoby mnie znacznie bardziej :-))

To ładny rabacik za tą Hydrę, a gzież to taki dają ? :)

Czekam na pełen opis brzmienia, ale ze dwa tygodnie pewno to potrwa zanim się ułożą do systemu.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładny rabacik za tą Hydrę, a gzież to taki dają ? :)

 

AudioFast - Łódź.

Jakbyś chciał coś nabyć daj znać - mam w ręku "argumenty" :-))

 

Czekam na pełen opis brzmienia, ale ze dwa tygodnie pewno to potrwa zanim się ułożą do systemu.

 

No właśnie nie chcę strzępić języka dopóki się nie "przetrą". Jednak niezależnie od tego efekt jest ...powalający - w zasadzie we wszystkich aspektach brzmieniowych (zwłaszcza biorąc pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenia z innymi sznurkami)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AudioFast - Łódź.

Jakbyś chciał coś nabyć daj znać - mam w ręku "argumenty" :-))

 

 

 

No właśnie nie chcę strzępić języka dopóki się nie "przetrą". Jednak niezależnie od tego efekt jest ...powalający - w zasadzie we wszystkich aspektach brzmieniowych (zwłaszcza biorąc pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenia z innymi sznurkami)

Mnie interesuje najbardziej umiejętność rozplanowania sceny w głąb i w szerz, bo o kontrolę i barwę poszczególnych zakresów chyba nie trzeba pytać bo to jasne. Znam Szunyatę co prawda z niższego pułapu cenowego, więc o te rzeczy w przypadku tych kabelków nawet nie pytam.

Podobno właśnie wspomniany kiedyś przeze mnie Oyaide Tunami GPXr i re tworzą hektary sceny w głąb etc.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje najbardziej umiejętność rozplanowania sceny w głąb i w szerz, bo o kontrolę i barwę poszczególnych zakresów chyba nie trzeba pytać bo to jasne. Znam Szunyatę co prawda z niższego pułapu cenowego, więc o te rzeczy w przypadku tych kabelków nawet nie pytam.

Podobno właśnie wspomniany kiedyś przeze mnie Oyaide Tunami GPXr i re tworzą hektary sceny w głąb etc.

 

No więc z tą sceną było tak;

najpierw przećwiczyłem zmianę kabla w źródle (miałem zwykły drut). Powód był prozaiczny - jak dotąd, zastosowanie audiofilskich sieciówek, w tym miejscu, nie wnosiło u mnie nic (no chyba, że in minus, jak w przypadku najtańszego VdH). Poprawa była widoczna (choć nie szalona) w zasadzie w każdym podzakresie ... czego nie można było powiedzieć o przestrzeni. Mam AP Sitara więc na rozmiary / rozbudowanie przestrzeni na boki i w głąb raczej nie narzekałem - w szerz wychodziła znacznie poza kolumny, w głąb zaczynała się na linii kolumn i kończyła sporo za mini (choć nie była to jakaś hipergłębia). W pionie efekty nie były już tak dobre choć np. słuchając ''Donne mie, la fate a tanti'' Mozarta, pod dyrekcją Gardinera, z płyty "Mozart Opera Arias" wydanej przez Deutsche Gramofon, wiadomo było, że siedzi się na balkonie :-).

Jednak, a mogę to powiedzieć dopiero dziś, przestrzeń ta była "luźna" jak zupa (rozlewała się na wszelkie strony). Po wymianie kabla stała się rzecz przedziwna; przestrzeń skurczyła się wypełniając jedynie przestrzeń między kolumnami i to też jedynie w 2/3. Nie dość tego, z zupy zrobiło się stalowe, płaskie pudełko. Wszystko zostało chwycone za gardło tak, że oczy wyszły z orbit. Podobne wrażenia miałem poprzednio z Venomem HC i poniekąd z Eneerem Violetem. Jednak w odróżnieniu od obu wymienionych pudełko szybko zaczęło rosnąć, we wszystkie kierunki... co ciekawe najszybciej do przodu. I nie była to żadna adaptacja słuchu.

Kulminacyjny moment był (póki co) jest ... właśnie (po 2 dobach).

Opiszę to tak: miałem kiedyś wzmacniacz lampowy AudioNote P1 - mimo wielu wad typowej lampy 2 rzeczy w jago wykonaniu były nie do pobicia; niezwykła plastyczność i muzykalność przekazu oraz umiejętność gradacji planów. Aria « Se in fiorito prato » A. Scholl'a, z płyty Ombra mai fu, wydanej przez Harmonia Mundi, zaczyna się od sola altówek (po kolei) ... pierwsza, w pierwszym rzędzie, druga głębiej, trzecia w ostatnim rzędzie orkiestry. Nie znalazłem jeszcze tranzystora, który umiałby to tak pokazać jak ANP1 (zawsze kolejna jest ciszej a nie dalej). Po jakimś czasie wchodzi wokal Scholl'a, który stoi przed orkiestrą (to recital nie opera). Zestaw Atolla uzbrojony w Vipera pokazał to tak że stanęły mi włosy (nie tylko na rękach), a Sholl stanął między mną a orkiestrą jak żywy. Dziś pudełko jest nadal stalowe (lokalizacja i stabilność poszczególnych źródeł i planów jest niebywale lepsza) jednak jego rozmiary urosły do wielkości pomieszczenia nagraniowego. Każdy ma w tym pudełku swoje miejsce a między poszczególnymi postaciami jest wszystko i nic zarazem. A najważniejsze, że mimo tych stalowych kleszczy wszystko brzmi płynniej, spokojniej, prawdziwiej i zdecydowanie bardziej wiarygodnie. "Sonate für Flöte und Basso Continuo" Bacha (24/96) zabrzmiało ja źródlana woda cięta żyletką. Przy czym bez żadnych męczących wyostrzeń. Viper wniósł spokój, porządek i analogowy sznyt.

 

Po podpięciu Hydry zmiana była znacznie bardziej spektakularna (czego się spodziewałem) ale na przestrzeń zwracałem już uwagę w mniejszym stopniu. Zmiany były tak duże w innych aspektach, że zupełnie o niej zapomniałem. Ale to już całkiem inna historia.

 

Przepraszam, że się tak rozpisałem ale wciąż jestem w szoku pohibernacyjnym.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hydrę za 2.4kzl bym się skusił w Pozku mają Oyaide Tunami GPXre, kurde ta cena mnie rozwala.

Teraz jeszcze ćwiczę IC Albedo Monolith-mam wypożyczony, bo kolega sprzedał niestety, więc po 2 tyg. grania jutro siadam do mitingu Monolith vs FlatOne w nowej wersji.

Będę zmieniał jeszcze stolik po drodze, ale dobrą sieciówką nigdy nie pogardzę-k....a to się już chyba nadaje na leczenie :D :D :D

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a to się już chyba nadaje na leczenie :D :D :D

 

ale za to wylądujesz na oddziale w doborowym towarzystwie ... z racji tego, że będę tam pierwszy, zarezerwuję Ci miejsce w jakiejś kameralnej salce obok mojej... (tylko weź z domu klamkę ... może się przydać jak będziemy się chcieli na spacer wybrać ... np. na jakieś AudioShow) :-)))

 

Na Hydrę za 2.4kzl bym się skusił

 

zdecydowanie na całość ma większy wpływ (przynajmniej u mnie) niż Viper

biorąc pod uwagę, że w podobnej cenie, jest Magnum MIT'a, który na dobrą sprawę nic wielkiego nie wniósł, uznałem Hydrę za okazję.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie na całość ma większy wpływ (przynajmniej u mnie) niż Viper

biorąc pod uwagę, że w podobnej cenie, jest Magnum MIT'a, który na dobrą sprawę nic wielkiego nie wniósł, uznałem Hydrę za okazję.

Szukam właśnie lepszego kabla do AM100, bo Neel E14 Gold wylądował w CA SM6, chociaż z końcówką zagrał tak samo dobrze, wolałem jednak lepszy w źródło. W AM 100 mam na razie Neela 7 ES Golda, chociaż w starciu z Enerr blue wybrałbym właśnie Neela ze względu na bas i jego barwę.

Mam jednak świadomość, że nie jest to jednak najlepszy wybór dlatego szukam czegoś do końcówki.

W ciemno poleciłbyś tą Hydrę ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno poleciłbyś tą Hydrę ?

 

zaryzykuję i powiem, że do AM100 w ciemno, zwłaszcza, że przyda mu się lepsze doświetlenie wysokich tonów, lepszy wgląd w nagrania i rozbudowanie przestrzeni (zwłaszcza w głąb).

 

gdybyś miał integrę IN100 to radziłbym większą ostrożność

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaryzykuję i powiem, że do AM100 w ciemno, zwłaszcza, że przyda mu się lepsze doświetlenie wysokich tonów, lepszy wgląd w nagrania i rozbudowanie przestrzeni (zwłaszcza w głąb).

gdybyś miał integrę IN100 to radziłbym większą ostrożność

To wszystko daje mi przede wszystkim Albedo Air I, poniekąd Neel też bo te kable raczej pokazują co mają pokazać, nie podbarwiają i nie upiększają na siłę, ale wiem że to nie ta bajka co Shunyata HC VTX.

Vincent też fajnie doświetlał górę, robił to od niechcenia i perliście, ale bardzo bardzo muzykalnie i przyjemnie z basem też nieźle sobie poczynał.

Shunyaty robią z pewnością to jeszcze lepiej z jeszcze lepszą kontrolą, bo to nie ten przedział cenowy co wspomniany Vicek, czy Neel tu nie ma o czym gadać i domyślam się, co może wyprawiać Hydra.

Myślę, że w tej cenie może być nie do pobicia zdając sie na twoje doświadczenie i to co mówisz nie może być inaczej ;)

 

P.S.

Swoją drogą od ostatnich branżowych testów zbiorczych kabli zasilających minęło już naprawde trochę lat, a przecież tyle nowych produktów się pojawiło w kablach zasilających, że aż się prosi o jakąś recenzję tych wszystkich nowości redakcja HiFi i Muzyka kiedyś potrafiła dziś już niestety nie podobnie z AV.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shunyaty robią z pewnością to jeszcze lepiej z jeszcze lepszą kontrolą

 

Pisałem już o moich odczuciach odnośnie kabli zasilających do 2kPLN (Eneer, VdH, Shunyata, MIT, PS Audio, Mogami, etc) i szczerze mówiąc pozostawałam mocno sceptyczny - zawsze było coś za coś albo nie było kompletnie nic. Efekt finalny był taki, że po kilku dniach odsłuchów wracałem do sieciówek supermarketowych za 0,5PLN z poczuciem rozsądnie niewydanych pieniędzy. Po wcześniejszych doświadczeniach z kablem głośnikowym, coraz bardziej dochodzę do wniosku, że ewidentną poprawę brzmienia (bez nadmiernych kompromisów), przy moim sprzęcie, daje się osiągnąć na poziomie cenowym ok. 3kPLN za przewód (przed rabatem). Co oczywiście jest balansowaniem na granicy idiotyzmu przy cenie kompletu stremer+końcówka nie przekraczającym 14kPLN. Niemniej poszukiwania kabla głośnikowego zakonczyłem na 3,5PLN, podobnie jest teraz z sieciówkami. Niby RCA kupiłem tańszy 2,2kPLN (i wciąż uważam ten krok za udany) ale wiem, że "mój" wybór to Harmonix 101 HS101-Improved-S (3,4kPLN). Jeśli dokonam tej (miejmy nadzieję ostatniej) zmiany, katalogowa cena okablowania o 100PLN ... PRZEKROCZY!! cenę elektroniki. Zastanawiam się, czy to wciąż jeszcze ma sens czy niezauważenie przekroczyłem próg absurdu, zwanego potocznie głupotą.

Inna sprawa, że dzięki temu, póki co, przeszłą mi ochota na zmianę innych elementów systemu. To co się dało z niego "wyciągnąć" przy użyciu tego okablowania, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pisałem już o moich odczuciach odnośnie kabli zasilających do 2kPLN (Eneer, VdH, Shunyata, MIT, PS Audio, Mogami, etc) i szczerze mówiąc pozostawałam mocno sceptyczny - zawsze było coś za coś albo nie było kompletnie nic. Efekt finalny był taki, że po kilku dniach odsłuchów wracałem do sieciówek supermarketowych za 0,5PLN z poczuciem rozsądnie niewydanych pieniędzy. Po wcześniejszych doświadczeniach z kablem głośnikowym, coraz bardziej dochodzę do wniosku, że ewidentną poprawę brzmienia (bez nadmiernych kompromisów), przy moim sprzęcie, daje się osiągnąć na poziomie cenowym ok. 3kPLN za przewód (przed rabatem). Co oczywiście jest balansowaniem na granicy idiotyzmu przy cenie kompletu stremer+końcówka nie przekraczającym 14kPLN. Niemniej poszukiwania kabla głośnikowego zakonczyłem na 3,5PLN, podobnie jest teraz z sieciówkami. Niby RCA kupiłem tańszy 2,2kPLN (i wciąż uważam ten krok za udany) ale wiem, że "mój" wybór to Harmonix 101 HS101-Improved-S (3,4kPLN). Jeśli dokonam tej (miejmy nadzieję ostatniej) zmiany, katalogowa cena okablowania o 100PLN ... PRZEKROCZY!! cenę elektroniki. Zastanawiam się, czy to wciąż jeszcze ma sens czy niezauważenie przekroczyłem próg absurdu, zwanego potocznie głupotą.

Inna sprawa, że dzięki temu, póki co, przeszłą mi ochota na zmianę innych elementów systemu. To co się dało z niego "wyciągnąć" przy użyciu tego okablowania, przeszło moje najśmielsze oczekiwania.

 

Czy mógł byś mi doradzić jaki kabelek połączyć IN200SE Z B&W?

Chce troche poeksperymentować.

Na chwilę obecną jest połączone kablem CHORD ODYSSEY II, mam też Cordiala (został ze starego systemu).

Różnicy w dźwięku nie ma żadnej.

Jaki kabel warto sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cię doskonale, podobnie mam teraz z IC myślałem, że może nowa wersja FlatOne przyniesie zmiany na + i przyniosła chociaż spodziewałem się więcej, natomiast Monolith ktory mam wypożyczony od 2 tyg to inna bajka, dziś nawet na szybko bez rozstawiania ustrojstw akustycznych pokazał swoją wyższość.

Więc szykuje się nowy wydatek i zamiast 1kzl trza będzie wydać 2kzl.

Tak więc dobrze Ciebie rozumiem i nie dziwi mnie twoje podejście w tym chyba jesteśmy podobni, niestety w zdolności finansowej już mniej :))

Ale jakbyś kiedyś chciał sprzedać Hydrę w rozsądnej cenie to jestem pierwszy w kolejce :))))

 

Czy mógł byś mi doradzić jaki kabelek połączyć IN200SE Z B&W?

Chce troche poeksperymentować.

Na chwilę obecną jest połączone kablem CHORD ODYSSEY II, mam też Cordiala (został ze starego systemu).

Różnicy w dźwięku nie ma żadnej.

Jaki kabel warto sprawdzić?

 

Musisz sam wypróbować i określić przede wszystkim koszt jaki możesz ponieść.

Mnie od lat przypadły do gustu Albedo srebrne najpierw IC a teraz jeszcze głośnikowe, ale nie grają jak typowe srebro.

W moim odczuciu, żeby był jakiś progres w odniesieniu do Chorda to musiał byś spróbować czegoś powyżej 1kzl, może coś z Equilibrium?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdyby tak dołożyć te 5400 pln wydane na 2 kabelki sieciowe do np. lepszego wzmacniacza lub kolumn to czy nie więcej dobrego by się usłyszało ? Tak tylko sobie gdybam po piwku przed snem ale sam też lubię posłuchać kabli tylko nie takich drogich niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógł byś mi doradzić jaki kabelek połączyć IN200SE Z B&W?

Chce troche poeksperymentować.

Na chwilę obecną jest połączone kablem CHORD ODYSSEY II, mam też Cordiala (został ze starego systemu).

Różnicy w dźwięku nie ma żadnej.

Jaki kabel warto sprawdzić?

 

 

a jakie zmiany chcesz uzyskać? czegoś w systemie brakuje?

jaki masz model B&W?

 

Ale jakbyś kiedyś chciał sprzedać Hydrę w rozsądnej cenie to jestem pierwszy w kolejce :))))

 

hehe... no raczej prędko to nie nastąpi - ale będę miał na uwadze :-)))

 

Panowie a gdyby tak dołożyć te 5400 pln wydane na 2 kabelki sieciowe do np. lepszego wzmacniacza lub kolumn to czy nie więcej dobrego by się usłyszało ? Tak tylko sobie gdybam po piwku przed snem ale sam też lubię posłuchać kabli tylko nie takich drogich niestety ;)

 

Oczywiście rozważałem to posunięcie ale...

po pierwsze zmiany są, co najmniej, na miarę zmiany systemu na 30-40% droższy

po drugie, po baaardzo wielu próbach doszedłem do wniosku (a tyczy się to zwłaszcza amplifikacji), że elektronika przypomina wannę - kupowanie lepszej, przypomina zwiększanie objętości wanny (czasem do rozmiarów basenu olimpijskiego typu Dan D'Agostino). Problem w tym, że napełnianie basenu z kranu i opróżnianie go przez zwykły syfon umywalkowy skutecznie uniemożliwia satysfakcjonujące korzystanie z tego zbiornika. I tu pojawia się kwestia kabli dostarczających prąd (AC, RCA) i oddających prąc (SC).

Możesz kupować coraz lepszy sprzęt ale bez odpowiedniego okablowania nie wydobędziesz z niego całego, ukrytego w nim potencjału.

Przykład: oceniając AM200SE (zaraz po AM100SE) uznałem, że starszy brat się snuje (nie jest tak dynamiczny - szybki - jak 100tka). Wystarczyło zmienić "szlauch" na poważniejszy i dziś tę ocenę muszę odszczekać.

 

Mam taki test - ostatni utwór z płyty E.Clapton & Friends, w wykonaniu J.Cash'a.

Uderzenia stopy na początku tego utworu przed zakupem Hydry były mięsiste i głębokie...ale krawędzie ataku wydawały mi się mało precyzyjne a wszytko działo się jakby w zwolnionym tempie. Teraz to jest dynamiczne, szybkie a przy tym dokładnie wybrzmiewające pierd...cie, bez utraty pierwotnej substancji (mięsistości i głębi). A to wcale nie najwyraźniejsza zmiana.

Najważniejsze to większa precyzja, głębia, lokalizacja, spokój, melodia, brak kompresji, wiarygodność, namacalność i bezpośredniość przekazu.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Jestem po 1,5d odsłuchów sieciówek Vipera ZiTRON i HYDRY HC VTX Shunyaty. Wypakowałem nowe z kartonów i folii, więc sądzę, że przede mną jeszcze kilka dni wygrzewania.

Niemniej, już dziś, zdecydowałem się na napisanie krótkiej notki, zwłaszcza, że udało mi się właśnie pozbierać szczękę z podłogi i złożyć przelew - nie wrócą już do Łodzi.

 

 

Fajnie, że masz dobre Shunyaty, to nie hit jednego sezonu, szacunek i odsprzedaż masz gwarantowaną ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nic nie brakuje. Ale wiem, że zawsze może być lepiej.

B&W PM1

 

ooo!.. no to masz faktycznie fajny zestaw. Nigdy nie testowałem razem ale PM1 słyszałem i bardzo mi się podobały mimo, że nie jestem wielkim fanem dokonań B&W.

Nie wiem jakie masz źródło ale potencjał pary IN200+PM1 jest bardzo duży i aż prosi się o lepsze okablowanie. Odyssey to może ni niezły sznurek ale jestem pewien, że zmiana na lepszy wiele by wniosła. Sugerowałbym coś muzykalnego, jędrnego, co przy okazji nie ograniczy detaliczności przekazu PM1:

1. Harmonixa cs120Improved - kultura, muzykalność, wdzięk, komunikatywność średnicy. Polecam z HS101Improved-S i dobieranie sieciówki spoza oferty Harmonixa, wg gustu.

2. Tellurium Q Green - jędrny, odrobina ciepełka, muzykalność, bas. Spróbowałbym w całym zestawie z Q Ultra Black (RCA), i Q Blue Power.

 

W obu opcjach tanio nie będzie ale efekt murowany. Nie wiem jak Green, bo wypożyczałem go z Waliców w Wwie ale Harmonix nowy, z pudełka, brzmi jak kabel od słuchawki telefonicznej. Dopiero po kilku dobach człowiek wie, za co zapłacił.

 

Raczej nie polecam do tego zestawu:

1. Obiektywnie bardzo dobrej Tray Labs M800 (M2) - będzie trochę za sucho i odrobinę za chłodno (zwłaszcza w zestawie)

2. Świetnego Vovoxa Vocalisa (Textury raczej też nie) - ... jeśli ma być "miło". Sieciówka z tej samej "linii" (Initio) ma u mnie nazwę - "niewiadomopoco".

3. Standardowo VdH niezależnie od ceny i modelu. Matowo, sucho, bez polotu.

 

Fajnie, że masz dobre Shunyaty, to nie hit jednego sezonu, szacunek i odsprzedaż masz gwarantowaną ;))

 

no właśnie też tak pomyślałem, choć w przypadku odsprzedaży nie wierzę w "happy endy"... tak czy inaczej straty będą, jak zwykle, dotkliwe :-))) ...

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ooo!.. no to masz faktycznie fajny zestaw. Nigdy nie testowałem razem ale PM1 słyszałem i bardzo mi się podobały mimo, że nie jestem wielkim fanem dokonań B&W.

Nie wiem jakie masz źródło ale potencjał pary IN200+PM1 jest bardzo duży i aż prosi się o lepsze okablowanie. Odyssey to może ni niezły sznurek ale jestem pewien, że zmiana na lepszy wiele by wniosła. Sugerowałbym coś muzykalnego, jędrnego, co przy okazji nie ograniczy detaliczności przekazu PM1:

1. Harmonixa cs120Improved - kultura, muzykalność, wdzięk, komunikatywność średnicy. Polecam z HS101Improved-S i dobieranie sieciówki spoza oferty Harmonixa, wg gustu.

2. Tellurium Q Green - jędrny, odrobina ciepełka, muzykalność, bas. Spróbowałbym w całym zestawie z Q Ultra Black (RCA), i Q Blue Power.

 

W obu opcjach tanio nie będzie ale efekt murowany. Nie wiem jak Green, bo wypożyczałem go z Waliców w Wwie ale Harmonix nowy, z pudełka, brzmi jak kabel od słuchawki telefonicznej. Dopiero po kilku dobach człowiek wie, za co zapłacił.

 

Raczej nie polecam do tego zestawu:

1. Obiektywnie bardzo dobrej Tray Labs M800 (M2) - będzie trochę za sucho i odrobinę za chłodno (zwłaszcza w zestawie)

2. Świetnego Vovoxa Vocalisa (Textury raczej też nie) - ... jeśli ma być "miło". Sieciówka z tej samej "linii" (Initio) ma u mnie nazwę - "niewiadomopoco".

3. Standardowo VdH niezależnie od ceny i modelu. Matowo, sucho, bez polotu.

 

Sercem mojego systemu jest streamer Musical Fidelity M1Clic i CD transport M1CDT.

W Clic-u jest bardzo dobry przetwornik. Obecnie pracuje jako przedwzmacniacz a IN200 wykorzystałem jako końcówkę mocy.

Baaardzo precyzyjna regulacja głośności. Przy wieczornym słuchaniu nie sprawia kłopotów a Atoll pokazuje swoją wydajność prądową już od najniższych poziomów głośności.

Nie jestem jakoś specjalnie przekonany do MF ale akurat ze streamera jestem zadowolony. Być może w przyszłości pomyślę nad zmianą CD na Atolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.