Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając opowieści Pantaleon'a człowiek może się nabawić kompleksów... Ale tak pozytywnie myśląc - podłączyłem smartfon'a do CD100SE2 przez USB - bardzo miłe dla ucha zestawienie. Nie jestem wytrawnym słuchaczem - mało słyszałem różnych sprzętów - mogę jednak stwierdzić, że miło się tego słucha - dostęp do niezmierzonej ilości muzyki jest niewątpliwy a przecież o muzykę chodzi :)

 

post-51870-0-88909800-1439310173_thumb.jpg

 

dobre standy pod monitory to wydatek rzędy 2-3kPLN

 

Czym powinny charakteryzować się dobre standy? Skąd ich cena? Pytam poważnie - mam podłogówki i nigdy się nie interesowałem. Sądzę, że podstawowa cecha to waga (im większa tym lepiej) ale innych kryteriów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozric O widzę że również we wzmacniaczu zaznaczyłeś sobie poziom głośności jak ja,bo ta kropeczka to z 2 metrów prawie niewidoczna-szkoda że nie zrobili coś na zasadzie podświetlonej diody,nie trzeba by było kombinować :-)

Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć klubowicze!

 

Jestem zadowolonym posiadaczem kolumn Monitor Audio Silver 8, które do tej pory napędzałem skromnym Rotelem Ra-10.

 

Postanowiłem dokupić ciut lepszy wzmacniacz. Najpierw (ponieważ bardzo jestem zadowolony z tego Rotela) zastanawiałem się nad Rotelem Ra-12, ale otrzymałem rekomendację na Atolla IN100SE. Czy ktos może byłby w stanie coś powiedzieć o takiej kombinacji? Rotel gra całkiem nisko i się fajnie zgrywał z Silver 8. Nie ukrywam, że Atoll to dla mnie coś zupełnie nowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem smartfon'a do CD100SE2 przez USB - bardzo miłe dla ucha zestawienie. Nie jestem wytrawnym słuchaczem - mało słyszałem różnych sprzętów - mogę jednak stwierdzić, że miło się tego słucha - dostęp do niezmierzonej ilości muzyki jest niewątpliwy a przecież o muzykę chodzi :)

 

 

ależ tu nie ma bynajmniej żadnego "obciachu" - smarfon działa w tym połączeniu jak PCt lub streamer - podaje strumień cyfrowy z pliku i teoretycznie efekt nie powinien być gorszy niż w przypadku połączenia komputera (= bardzo dobrzy, lepszy niż z NAS po sieci). Nie ma tu żadnego jakościowego mezaliansu ...

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć klubowicze!

 

Jestem zadowolonym posiadaczem kolumn Monitor Audio Silver 8, które do tej pory napędzałem skromnym Rotelem Ra-10.

 

Postanowiłem dokupić ciut lepszy wzmacniacz. Najpierw (ponieważ bardzo jestem zadowolony z tego Rotela) zastanawiałem się nad Rotelem Ra-12, ale otrzymałem rekomendację na Atolla IN100SE. Czy ktos może byłby w stanie coś powiedzieć o takiej kombinacji? Rotel gra całkiem nisko i się fajnie zgrywał z Silver 8. Nie ukrywam, że Atoll to dla mnie coś zupełnie nowego...

 

Słuchałem Silverów z Atollem IN100SE i dla mnie to rzeźnia. Bas był nieznośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym powinny charakteryzować się dobre standy? Skąd ich cena? Pytam poważnie - mam podłogówki i nigdy się nie interesowałem. Sądzę, że podstawowa cecha to waga (im większa tym lepiej) ale innych kryteriów nie znam.

 

Waga to pochodna stabilności - standy nie mogą wychylać się lub drżeć pod wpływem ruchu membran monitorów. Uzyskuje się ją poprzez dociążenie metalowych (a więc podatnych na rezonanse) standów materiałami "antyrezonansowymi" (piachem, ołowiem, itp.) Dochodzi do tego odpowiednia wysokość - większość kolumn (może z wyjątkiem elektrostatów i po części konstrukcji opartych o wstęgę) jest bardziej wrażliwa na pozycjonowanie w pionie niż w poziomie - już kilkucentymetrowe odchylenia góra-doł mogą poważnie wpłynąć na charakter brzmienia. Kolumny wolnostojące mają fabrycznie wystandaryzowaną "wysokość" (lokalizację głośnika wysokotonowego w pionie), monitory nie. Dobranie odpowiednich standów (o ile nie ma firmowych) może być wyzwaniem. No i oczywiście kwestia estetyki - jest sporo "przemysłowych" (tańszych) rozwiązań ale ja jakoś nie wyobrażam sobie np. Sonus Faber Olympica I, na byle czym :-). Suma sumarum kasa, kasa, kasa... :-)

 

Gdzie kupujecie pliki hi-res?

 

głównie:

HDTracks, e-Classical, 2L Music Store

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przykładowo taki album: https://gaude.pl/pl/album/64049,florence-the-machine-how-big-how-blue-how-beautiful.html

 

Jest "fabrycznie" nagrany w 96/24, czy tylko programowo podniesiony do tej wartości, na zasadzie upscalingu?

 

to nowe wydawnictwo - z dużym prawdopodobieństwem rate jest właściwy

problemy są zazwyczaj z archiwaliami (zwłaszcza lata 60, 70, 80)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary na sklepy.

 

Czy przykładowo taki album: https://gaude.pl/pl/album/64049,florence-the-machine-how-big-how-blue-how-beautiful.html

 

Jest "fabrycznie" nagrany w 96/24, czy tylko programowo podniesiony do tej wartości, na zasadzie upscalingu?

Też uważam, że raczej jest wszystko w porządku no i jedyni którzy nie zdzierają za 24/192.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pantaleon A powiedz mi jeszcze kolego taką jedną rzecz który zestaw dzwiękowo jest lepszy AM100+PR200 czy IN200,albo co takiego wnosi IN200 ponad IN100-sorry że podpytuje ale wiem że słuchałeś różnych kombinacji.Czy w takiej muzyce jaką słucham warto by było dołożyć do IN200? Edytowane przez lulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantaleon A powiedz mi jeszcze kolego taką jedną rzecz który zestaw dzwiękowo jest lepszy AM100+PR200 czy IN200,albo co takiego wnosi IN200 ponad IN100-sorry że podpytuje ale wiem że słuchałeś różnych kombinacji.Czy w takiej muzyce jaką słucham warto by było dołożyć do IN200?

 

mimo tego, że zestawienie AM100 z PR200 jest naprawdę udane (szybko, rockowo, z wykopem i błyskiem w oku), to jednak IN200 jest rozwiązaniem i lepszym (dojrzalszym brzmieniowo - w zasadzie pod każdym względem, od separacji, stereofonii, wypełnienia średnicy do kontroli i wypełnienia basu) ... i niestety tańszym. IN200 7000 + 1500 (sieciówka) = 8.500 / system dzielony: 3000+3000+1500 (interk) + 3000 (sieciówki) = 10.500,00. Choć zawsze twierdzę, że nawet w IN200 wąskim gardłem jest przedwzmacniacz.

Pzdr, M

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wzmacniaczu zaznaczyłeś sobie poziom głośności

 

Zrobiłem to po zdarzeniu, przy którym omal nie uszkodziłem głośników, bo nie widziałem jak mam rozkręcony wzmacniacz (oglądałem film)... Dioda byłaby na miejscu.

 

dobre standy pod monitory to wydatek rzędy 2-3kPLN

 

Czym powinny charakteryzować się dobre standy? Skąd ich cena? Pytam poważnie - mam podłogówki i nigdy się nie interesowałem. Sądzę, że podstawowa cecha to waga (im większa tym lepiej) ale innych kryteriów nie znam.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo tego, że zestawienie AM100 z PR200 jest naprawdę udane (szybko, rockowo, z wykopem i błyskiem w oku), to jednak IN200 jest rozwiązaniem i lepszym (dojrzalszym brzmieniowo - w zasadzie pod każdym względem, od separacji, stereofonii, wypełnienia średnicy do kontroli i wypełnienia basu) ... i niestety tańszym. IN200 7000 + 1500 (sieciówka) = 8.500 / system dzielony: 3000+3000+1500 (interk) + 3000 (sieciówki) = 10.500,00. Choć zawsze twierdzę, że nawet w IN200 wąskim gardłem jest przedwzmacniacz.

W sumie ostatnio rozmawiałem z jednym z recenzentów AV, bo też miałem wątpliwości co do połączenia CA SM6 z końcówką AM100.

W reckach CA SM6 był zawsze testowany jako źródło, a jako preamp już nie, właśnie jako źródło/odtwarzacz CA SM6 był zawsze bardzo chwalony za cechy soniczne. Ostatnio jednak CXN był testowany jako preamp i tak średnio wypadł, zapytałem więc recenzenta czy w moim zestawieniu dobrze by było mieć jakiś preamp, czy lepiej jest tak jak mam.

Odpowiedź była jednoznaczna tak jest lepiej niż miałby być jakiś preamp i dodatkowe łączówki w torze etc, czyli do 8tys i wyżej za preamp nie ma co kombinować i tyle.

Co innego pewno ST200 i AM100 co zresztą Pantaleon może potwierdzić :)

A nie kupię preampa za ponad 10tys do końcówki za 3 tys :)

Teraz jestem jeszcze po upgrade bezpieczników na SRy i jest bdb.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jednak CXN był testowany jako preamp i tak średnio wypadł, zapytałem więc recenzenta czy w moim zestawieniu dobrze by było mieć jakiś preamp, czy lepiej jest tak jak mam.

Odpowiedź była jednoznaczna tak jest lepiej niż miałby być jakiś preamp i dodatkowe łączówki w torze etc, czyli do 8tys i wyżej za preamp nie ma co kombinować i tyle.

 

Niestety tak do 5-7 tys wszytko wypada "średnio" - to zawsze kwestia kompromisów, Mnożenie tanich elementów w torze mija się z celem i zazwyczaj tylko psuje finalny efekt. Przychylam się do opinii - aby rzeczywiście coś skutecznie zmienić w tek konfiguracji trzeba wydać min. 8-10tys (pre+interk+sieciówka).

 

A nie kupię preampa za ponad 10tys do końcówki za 3 tys :)

 

Zdecydowanie i poza wszelką dyskusją lepiej wymienić końcówkę.

Tylko znów - po co. AM100 w parze z CA SM6, to maksimum co da się wyciągnąć przy budżecie nie przekraczającej 6,5kPLN za klocki. Wstawienie pre za 10kPLN nie ujawni nic ponda ograniczenia pozostałych elementów.

 

Warto przy tym zauważyć, że wymiana końcówki na 2-3krotnie drożą (bo tylko taka wymiana ma sens) ... też jest tu bez sensu. Pociągnęłaby za sobą konieczność wymiany źródła i ... okablowania. Po co duży basen z do którego nalewamy wodę łyżeczką a odprowadzamy kubeczkiem.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a lampowe preampy?

Nie raz słuchałem z M1 Audionota i nie miał kompleksów przy kilkukrotnie droższych końcówkach (Elektrokompanient, sudgen, krell). Kiedyś bywał na alle za 1,5kz, ale to było kiedyś, hmm.

Moż się ktoś wypowie co wstawia w tor niedrogą lampkę.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a lampowe preampy?

Nie raz słuchałem z M1 Audionota i nie miał kompleksów przy kilkukrotnie droższych końcówkach (Elektrokompanient, sudgen, krell). Kiedyś bywał na alle za 1,5kz, ale to było kiedyś, hmm.

Moż się ktoś wypowie co wstawia w tor niedrogą lampkę.

Mam Espressivo słuchawkowy z sekcją preamp.

Kiedyś się wpinałem tym wzmacniaczykiem, co prawda od tamtej pory trochę się u mnie zmieniło, ale wrażenie pozostało :)

Tutaj znowu zasada kto co lubi, niby czar lampki był przestrzeń, powietrze i to "coś" co zazwyczaj daje lampka, było to jednak okupione pogrubionym basem przez co kontrabas zyskał na masie i rozmiarze, tylko że ten bas był ździebko poluzowany, zaokrąglony niby przyjemny dla ucha (miękki) tylko brakowało jednak konturu i chyba najważniejsze po przejściu na preamp z CA SM6 zauważyłem że brzmienie było bardziej "oczyszczone" grało to czyściej z lampką czuło się jakieś przybrudzenie, ale to zrozumiałe biorąc pod uwagę cenę Espressivo no i nie jest to Audio Note M1 :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mówisz o typowych dla 'lampy' przypadłościach. Z M1 (pobił M2 :) ) grało b. sugestywnie, energetycznie, bez zmulenia i dopiero ponoć lepiej było z dedykowanymi preampami i po xlr np. krell (za 10x tyle) - przestrzeń, rozmach i takie tam.

Są podobne teraźniejsze konstrukcje, polski skorpion, phast itp. A piszę tylko po to że może ktoś słucha z Atollem.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espressivo nie można porównywać do wymienionych przez Ciebie konstrukcji, to fajny wzmaczek, ale bez przesady chociaż takie granie może co niektórym odpowiadać, ja wolę tranzystor na tą chwilę, a do słuchawek niech sobie będzie lampka :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jasne. Sam mysle o integrze 100 do budżetowych Topazów i rozdzielanie jej jak w twoim przypadku byłoby faktycznie bez sensu - kolumny kompromis i amp kompromis, o OK.

Koszt takiej pre lampy + interkonekt = min. 3-4kz.

Chociaż jakbym miał amp200 i przejrzyste kolumny go można kombinować, nie :)

Pozdrawiam,

 

ps. znajomy okazało się ze ma chody w Audioforte :))

Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Trzy dni temu pojawiła się recenzja Atolla IN100SE w StereoLife... entuzjastyczna.

Zainteresowanych odsyłam na:

 

http://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/2218-atoll-in100-se

 

Pzdr, P

 

Ps. zwracam uwagę, że wnioski zostały sporządzone przed ostatecznym wygrzaniem sprzętu (=4-6mies.), co w przypadku tej integry jest sporym faux pas.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He! Podsumowanie jak w każdej recencji. Od dawna wiadomo, że za te pieniądze to świetny sprzęt ;) Faktycznie prawdą jest, że po jakimś czasie użytkowania robi się... ciekawiej. I to jest wieloktrotna zmiana. Czasem słuchając go mam wrażenie, że co jakiś czas zmieniam kolumny;) Wiadomo, nie jakieś drastyczne zmiany, ale mimo wszystko dość mocno odczuwalne.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

W naszych dyskusjach pojawiają się często kable TQ.

W 8-mym wydaniu HiFiChoice (on-line) pojawił się test głośnikowych Ultra Blue (wybór redakcji);

 

http://www.hifichoice.pl/tellurium-q-ultra-blue-test,163,8

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

W naszych dyskusjach pojawiają się często kable TQ.

W 8-mym wydaniu HiFiChoice (on-line) pojawił się test głośnikowych Ultra Blue (wybór redakcji);

 

http://www.hifichoice.pl/tellurium-q-ultra-blue-test,163,8

 

Pzdr, P

 

Warte rozważenia, gdybym nie miał już Air I pewno spróbowałbym Tellurium Ultra Blue.

:)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.