Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czym to steruje

 

Ja mam za sobą tego typu próby. Chociaż od dawna nie "bawię się" w kino domowe.

Starowanie z procesora Sony.

Efekt znacznie przekraczający możliwości zintegrowanych amplitunerów kina domowego (którym piętą achillesową są zazwyczaj właśnie końcówki)

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie!

A czy może ktoś z was posiada dysk Synology oraz streamer Atolla,lub DAC Atoll,ewentualnie opcjonalną kartę z gniazdami cyfrowymi w CD i przerabiał taki może temat:

http://www.audiostereo.pl/synology-plus-rdac_103079.html

 

Bodajże w 15 poście gość pisze że zakupił taki dysk oraz Atoll DAC 100 i przez usb w Synology do usb Atoll DAC wypuścił sygnał bit-perfect.

Próbował ktoś już czegoś takiego np w ST 200.Ciekawi mnie jak z jakością,czy bedzie dużo gorsza niż np z PC i odpowiednim oprogramowaniem typu Jriver,Audirvana,Jplay-ewentualnie jak by się miało takie rozwiązanie z NAS w porównaniu z Atoll CD100 jak w moim wypadku-nadmienię że ja w swoim CD mam płytkę z wejściami cyfrowymi,w tym właśnie asynchroniczne USB-B,więc mogło bysię okazać że z takiego Synology mógłbym mieć lepszą jakość niż z odtwarzacza CD

Podzielcie się koledzy doświadczeniami o ile ktoś takie porównanie robił

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie!

A czy może ktoś z was posiada dysk Synology oraz streamer Atolla,lub DAC Atoll,ewentualnie opcjonalną kartę z gniazdami cyfrowymi w CD i przerabiał taki może temat:

http://www.audiostereo.pl/synology-plus-rdac_103079.html

 

Bodajże w 15 poście gość pisze że zakupił taki dysk oraz Atoll DAC 100 i przez usb w Synology do usb Atoll DAC wypuścił sygnał bit-perfect.

Próbował ktoś już czegoś takiego np w ST 200.Ciekawi mnie jak z jakością,czy bedzie dużo gorsza niż np z PC i odpowiednim oprogramowaniem typu Jriver,Audirvana,Jplay-ewentualnie jak by się miało takie rozwiązanie z NAS w porównaniu z Atoll CD100 jak w moim wypadku-nadmienię że ja w swoim CD mam płytkę z wejściami cyfrowymi,w tym właśnie asynchroniczne USB-B,więc mogło bysię okazać że z takiego Synology mógłbym mieć lepszą jakość niż z odtwarzacza CD

Podzielcie się koledzy doświadczeniami o ile ktoś takie porównanie robił

Pozdr

ja mam synology ale podłączony przez usb audio do stream magic 6, jakość dźwięku jest perfekcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam synology ale podłączony przez usb audio do stream magic 6, jakość dźwięku jest perfekcyjna

A porównywałeś może do PC,lub laptopa podłączonego po usb z stream magic 6 i na jakimś programie typu jriver itp.

Bo jeśli jakość jest identyczna z synology co z PC to chyba zainwestuje w serwer Nas,bo było by to dla mnie dużo prostsze rozwiązanie niż odpalanie pc i łączenie po usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

A porównywałeś może do PC,lub laptopa podłączonego po usb z stream magic 6 i na jakimś programie typu jriver itp.

Bo jeśli jakość jest identyczna z synology co z PC to chyba zainwestuje w serwer Nas,bo było by to dla mnie dużo prostsze rozwiązanie niż odpalanie pc i łączenie po usb

jak dla mnie to z synka jest rewelacyjny dźwięk, na pc pusczałem z programu jriver, z synology gra ciut głośniej ponoć dźwięk z synka wychodzi w bit perfect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy synology "dogadał by się" z moim Atoll CD 100 który ma wbudowane wejścia cyfrowe w tym Usb,i czy przy zwykłym materiale 44.1 zgranym z płyty CD i puszczonym po usb w CD była by różnica w dzwięku w stosunku do płyty kompaktowej i tego samego utworu bezpośrednio z odtwarzacza?

Może kolega "Pantaleon" coś się wypowie bo on też bodajże posiada dysk NAS i może testował takie połączenie ze swoim ST200

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to z synka jest rewelacyjny dźwięk, na pc pusczałem z programu jriver, z synology gra ciut głośniej ponoć dźwięk z synka wychodzi w bit perfect

 

A jaki ty masz model synology?

A oprócz tego że gra głośniej to jakbyś miał porównać jakość z synka a z jriver na pc to gdzie lepsza jakość i czy mocno jest wyczuwalna-robiłeś takie bezpośrednie porównanie na identycznym materiale,bo jeśli jest tak samo to jest to idealne rozwiązanie-nie trzeba specjalnie odpalać pc czy laptopa,instalować dodatkowego programu typu jriver-pełna wygoda,sterowanie bodajże z androida bez problemu.Tylko właśnie mnie ciekawi jakby to wyszło w porównaniu do płyty granej bezpośrednio z odtwarzacza Atoll cd 100,bo jeśli było by lepiej to bym się przerzucił na pliki i puszczał z synology przez usb-b w CD 100 SE-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

A jaki ty masz model synology?

A oprócz tego że gra głośniej to jakbyś miał porównać jakość z synka a z jriver na pc to gdzie lepsza jakość i czy mocno jest wyczuwalna-robiłeś takie bezpośrednie porównanie na identycznym materiale,bo jeśli jest tak samo to jest to idealne rozwiązanie-nie trzeba specjalnie odpalać pc czy laptopa,instalować dodatkowego programu typu jriver-pełna wygoda,sterowanie bodajże z androida bez problemu.Tylko właśnie mnie ciekawi jakby to wyszło w porównaniu do płyty granej bezpośrednio z odtwarzacza Atoll cd 100,bo jeśli było by lepiej to bym się przerzucił na pliki i puszczał z synology przez usb-b w CD 100 SE-2

mam model DS115J jakość jest taka sama jak z PC i Jrivera na twoim CD Atolla może być inaczej. Czy jak podłączałeś PC pod usb w Atollu to słyszysz różnicę w porównaniu do płyty CD jak nie to z Synka będzie tak samo jak z PC

Jeśli kupisz przez internet to zawsze możesz zwrócić jak ci nie spasuje

Ja nie wyobrażam sobie grania bez Synka obecnie gram z Tidala który jest odpalony na Synku podłączone do SM6 dalej do Atolla AM100SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam sobie grania bez Synka obecnie gram z Tidala

pewnie wyjdę na totalnego dyletanta ale jak wygląda "odpalenie" Tidala na Synology?

1. co występuje tu w roli streamera sieciowego?

2. jak rozumiem dostęp do zasobów jest przez iPad?/Tablet?/iPhone?

3. jak fizycznie przebiega "implementacja" tego pomysłu?

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

pewnie wyjdę na totalnego dyletanta ale jak wygląda "odpalenie" Tidala na Synology?

1. co występuje tu w roli streamera sieciowego?

2. jak rozumiem dostęp do zasobów jest przez iPad?/Tablet?/iPhone?

3. jak fizycznie przebiega "implementacja" tego pomysłu?

 

Pzdr, P

opisałem jak działa w klubie Tidal post nr 7

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantaleon

A ty próbowałeś może podłączyć bezpośrednio po usb NAS z Atoll ST200

 

Owszem, ale nie potrafiłem zmusić ST200 do takiej współpracy ani z NAS BlackArmor Seagate'a ani WD MyBookLive ani z dyskem SD z kieszenią (oczywiście mówimy o USB-A).

Problemem jest podłączenie nawet większego FlashPen'a (powyżej 8GB). ST200 nie widzi utworów po przekroczeniu tej bariery. Daje to +/- 16 płyt w standardzie CD. 17tej i kolejnych nie widać.

Z tego co się dowiedziałem jakiś czas temu, w rozmowie z kolegami z AudioForte, wynika to z rzeczywistych ograniczeń ST200 w tym zakresie. Z tym, że ktoś tu kiedyś, w jednym z postów, deklarował, że udało mu się zmusić ST200 do takiej pracy. Trudno mi w to uwierzyć ale inżynier Atolla, z którym korespondowałem twierdził np., że ST200 nie będzie wyświetlał okładek pływ zgranych w standardzie wav. A mnie się udało ... cuda się więc zdarzają.

 

Z drugiej strony połączenie przez sień (eternet - RJ45) jest dla mnie na tyle dobrym rozwiązaniem, że przesiadanie się na USB-A uważam za bezsensowne. Widzę różnicę między RJ45 a USB-B ale nie na tyle dużą aby bawić się JRiverem (mam ale w zasadzie już nie używam - rozleniwiłem się - nie chce mi się odpalać Mac'a i podpinać kable, żeby posłuchać muzyki).

 

Oczywiście trzeba uwzględnić fakt, że w przypadku omawianego trybu współpracy z Synology, mówimy o USB-B czyli ST200 występuje tu biernie, tylko jako DAC więc ww. ograniczenia USB-A nie występują (wszystkim steruje Synek).

 

... i gdyby faktycznie Synology przesyłał bitperfekt do DAC'a "sam z siebie" przy skutecznym sterowaniu z poziomu np. iphona a do tego umożliwiał "podpięcie" Tidala albo Spotify, to byłby to zarąbisty strzał w 10.

 

opisałem jak działa w klubie Tidal post nr 7

 

Dzięki - rzucę okiem bo pomysł jest niezwykle ciekawy.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Dzięki - rzucę okiem bo pomysł jest niezwykle ciekawy.

polecam warto, myślę że odtwarzacz strumieniowy Atolla bez problemu dogada się z Synology po sieci lan, obsługa przez tablet laptop czy smartfon rewelacyjna, zwłaszcza aplikacja Linn Kazoo przypadła mi do gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy porównywał ktoś Atoll 100 SE z Heglem H70?

 

Czy porównywał ktoś Atoll 100 SE z Heglem H70?

 

Miałem okazję rzucić uchem na H70. Zupełnie nie przypadła mi do gustu ta estetyka brzmienia (chuda, zimna i bez wyrazu). To chyba był najgorszy klocek w dotychczasowej historii Hegla. Myślę, więc że 100tka nie dałaby się w tym pojedynku łatwo pożreć (choć nigdy nie słuchałem ich razem).

Tak między nami, to sądzę, że takie porównanie jest lekko niesportowe... nie pamiętam ile kosztowała 70tka kiedy była na rynku ale zdaje się, że ok. 6-7000tys., więc przynajmniej 2 razy więcej niż IN100SE. Raczej trzeba byłoby ją porównywać z in200se.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H70 chudy, zimny, bez wyrazu?

Ja go miałem i było absolutnie przeciwnie - vide mój opis gdzieś w klubie Hegla.

Albo coś nie tak było z 70, którą słuchałeś, albo Hegel buduje swoje klocki z różnych przypadkowych elementów i finalnie produkty mogą brzmieć inaczej.

 

Tak, czy siak Atoll 100 będzie o wiele bardziej uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go miałem i było absolutnie przeciwnie

 

To nie wina Hegla tylko uszu...:-))) Każdy ma inne, na co istnieje wiele dowodów empirycznych :-)))

Mnie brakowało "ciała" = wypełnienia niższej średnicy / wyższego dołu. Brakowało mi czegoś dzięki czemu muzyki słucha się z przyjemnością ("swobody"? "analogowości"?, "fizjologiczności"?,"muzykalności"?). Pewnie H70 będzie "równiejszy" od 100tki, bardziej "hi-endowy", ale to raczej na 100tce muzyki słucha się z większą przyjemnością, mimo podkolorowań i nierówności w paśmie.

Niestety mam pecha do Hegal (a może po prostu do implementacji jego wzmacniaczy). Po zeszłorocznej wystawie, gdzie H160 był spięty z Amphionami napisałem, że to bardzo hi-endowy sprzęt, którego za nic nie chciałbym mieć w domu... nieoczekiwanie sporo osób odniosło się do mojego posta ze zrozumieniem.

Może gdyby h70 podpiąć do czegoś "krwistego" i "tłustego" (Elac?, ATC?, starsze SF?), ostateczny efekt byłby OK. H70 z Amphion'ami, Audium'ami, niektórymi starszymi B&W to może być mała katastrofa.

 

Tak czy inaczej, wszytko kwestia gustu.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie H70 gra z Canto Grand s16hz - i ma fajny bas, dobry środek i wycofaną górę trochę za bardzo wycofaną. Stąd zainteresowanie Atollem. Szukam czegoś w okolicach 6000. Muzyka to sporo rocka, w tym ostrego, Pozatym jazz, pop i klasyka itd.

Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Atoll może Ci się spodobać bo gra dość jasno z dużą energią. U mnie IN100SE gra z Dynaudio DM 2/8, które mają delikatne i lekko wycofane wysokie tony i Atoll dobrze z nimi gra. Przy tym budżecie mógłbyś pomyśleć o IN200. Niestety ja go nie słyszałem, ale koledzy pewnie coś podpowiedzą. Mnie od jakiegoś czasu chodzą po głowie Canto Grand. Tylko trochę słabo z dostępnością do odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

U mnie H70 gra z Canto Grand s16hz - i ma fajny bas, dobry środek i wycofaną górę trochę za bardzo wycofaną. Stąd zainteresowanie Atollem. Szukam czegoś w okolicach 6000. Muzyka to sporo rocka, w tym ostrego, Pozatym jazz, pop i klasyka itd.

U mnie gra Atollam100se z Usherami 602 i góra nie gra jasno lecz jedwabiście lekko wycofana przed zakupem odsłuchaj Atolla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie H70 gra z Canto Grand s16hz - i ma fajny bas, dobry środek i wycofaną górę trochę za bardzo wycofaną

 

Widocznie para CGs16hz./H70 daje taki efekt.

 

Nie zgadzam się, że In100se gra "jasno", jak pisze Silver. Inne sprawa (co pojawiało się tu wielokrotnie), że potrafi zaserować górę dość dobitnie. Jeśli ma być jej więcej, a do tego w repertuarze jest dużo ciężkiego rocka, in100se sprawdzi się na bank.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.