Skocz do zawartości
IGNORED

Winylowe wznowienia/reedycje/re-issues


thrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to gdzie ten Script za funciaka? chetnie kupie, tylko nie pisz mi ze trzeba jeszcze 5-6 wyskoczyc za przesyłke :)

 

Ale to chyba logiczne, że chcąc załapać się na winylowe 'bargains' kupujemy takich płyt po funciaku kilka/naście/dziesiąt... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie dotarło, prosto z Burningshed - Porcupine Tree "The Sky Moves Sideways"

 

Heh szczęściarz, ja zamówiłem w vinylgold i jeszcze czekam na wysyłkę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do mnie dotarło, prosto z Burningshed - Porcupine Tree "The Sky Moves Sideways". Zrobiłem parę szybkich fotek, a pierwsza strona właśnie dobiega końca. Jak zwykle, jeśli idzie o Wilsona, nagrane rewelacyjnie. Ale kto by się spodziewał fuszerki? Płyty oryginalnie zafoliowane, czyściutkie, prościutkie, igła w ogóle się nie syfi. Gatefold ładnie wydany i koperty wewnętrzne.

Tracklista:

- side A:

The Sky Moves Sideways - phase 1 (18.40)

- side B:

Stars Die (5.07)

Dislocated Day (5.24)

The Moon Touches Your Shoulder (5.40)

Prepare Yourself (2.00)

- side C:

The Sky Moves Sideways - phase 2 (16.56)

- side D:

Moonloop (22.23)

 

:-))) jak zwykle PT na najwyższym poziomie :-) czekam na ceny w Polsce ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na ceny w Polsce ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W burningshed wyszło mi z kosztami przesyłki i jej ubezpieczeniem ok. 160zł. W Vinylgold jest taniej, ich reklamówka przyszła na moją pocztę zaledwie parę dni temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w MM widziałem re-issue PF - The Wall za 99 zł dla zainteresowanych, kapitalna cena.. Niestety nie dopowiem nic więcej na temat zawartości bo aktualnie jestem na etapie rozterek miłosnych z winylem więc nie kupiłem.. :| Pierwsza miłość minęła i nie bardzo wiem co dalej..? Pre-amp, wkładka, a może gramofon lub całkowicie z innej beczki - wzmacniacz, kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką zagadkę dotyczącą reedycji, a ponieważ to jest wątek o reedycjach, to tu zapytam. Kupiłem ze 2 lata temu w Media wznowienie płyty R.E.M. - Automatic for the people. Płyta gra wyjątkowo dobrze, była niedroga, szybko się to wznowienie rozeszło, było chyba w małym nakładzie, później już go nigdy nie widziałem. Płyta jest dość ciężka i gruba, lecz nie jest chyba 180-gramówką, należy raczej do kategorii 150-gramówek, niemniej jest wyraźnie cięższa i grubsza niż płyty które tłoczono jeszcze na początku lat 90-tych ubiegłego wieku (premiera - 1992). Zastanawia mnie to, że przy numerach matryc wybito też słowo "Alsdorf", czyli nazwę niemieckiej tłoczni, która nie istnieje od ładnych kilkunastu lat. Suma sumarum, wygląda na to jakby tę płytę wznowiono z blisko 20-letniej matrycy, a przecież nie tak się przygotowuje współczesne wznowienia. Miał już ktoś taką sytuację?

Pozdro,

Yul

 

Skuszony tą minirecenzją Yula nabyłem podczas ostatnich zakupów w Poznaniu ten R.E.M. - dokładnie 49,90 zł mieli 2 sztuki w MM. Świetna realizacja i faktycznie przy numerach matryc widnieje "Alsdorf". Cokolwiek to oznacza zrobili dobrą robotę i oby więcej takich płyt za tak piękną cenę:)

 

Oprócz powyższej nabyłem również The Wall i moja opinia jest następująca:

posiadam wznowienie DSOTM (to poprzednie rocznicowe) oraz WYWH kupione jesienią ub. roku i najwyżej z tych trzech reedycji oceniam The Wall, poprzedniczkom czegoś brakuje i nie do końca jestem z nich zadowolony.

Płyty sprawdziłem na miejscu : czyste i proste jak stół. Nie uczyniłem tego w saturnie w Galerii Pestka, kiedy kupowałem Depechów "Excitera" na podwójnym grubym winylu i zrobiłem błąd. W domu okazało sie że obydwa placki są tak krzywe, że można zobaczyc podczas kręcenia talerzem pół maty i prześwit na wylot. Orientuje się może ktoś ile mam czasu na zwrot wadliwego towaru w saturnie? Nie mieszkam w Poznaniu a specjalnie nie chce mi się jechać.

Nabyłem jeszcze w zaprzyjaźnionym sklepie Smallcreep's Day Mikea Rutherforda - dla fanów Genesis jazda obowiązkowa. Stary dobry prosty winyl. to tak na pocieszenie:)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez clark_kent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo polskie nie przewiduje żadnego zwrotu na towar zakupiony w sklepie "na żywo" , to jedynie dobra wola sprzedającego

 

 

pzdr. Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na wadliwy towar przysługuje jakaś rękojmia chociażby?

 

Właśnie odebrałem paczkę z vinylgoldmine z Porcupine Tree The Sky... oraz Lightbulb Sun. Klasa sama w sobie, proste czyte grube placki, poligrafia doskonała. Ligtbulb Sun ku mojemu zaskoczeniu jest winylem "kolorowym": pierwsza płyta biała a druga przeźroczysta i obydwie mają nałożony efekt dymu papierosowego - wygląda to fenomenalnie. Widać że pracowali nad tym wydawnictwem profesjonalni dizajnerzy:) Jak zrobię fotki to wrzucę. Tyle na szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez clark_kent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :) kto powiedział, że sam tego nie zrobiłeś w domu i szukasz teraz frajera :). że tak powiem kolokwialnie widziały gały co brały.

 

 

Gwarancja też tutaj nie wiele ci da :) bo na taki towar nie ma zbytnio GWARANCJI :).

 

Idz do saturna i pogadaj ja raz byłem z Tomem waitsem na 2 dzien pokazałem problem i przyjęli spowrotem, ale nie wyskakuj, im z gębą, że muszą bo masz do tego prawo :) bo skończy się zapewne, że ci grzecznie dadzą do zrozumienia że jesteś na ich łasce i dobrej woli :).

 

Dlatego ja od tamtej akcji ZAWSZE ale to ZAWSZE sprawdzam płyty :)

 

Powodzenia :)

 

pzdr. Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na wadliwy towar przysługuje jakaś rękojmia chociażby?

 

Właśnie odebrałem paczkę z vinylgoldmine z Porcupine Tree The Sky... oraz Lightbulb Sun. Klasa sama w sobie, proste czyte grube placki, poligrafia doskonała. Ligtbulb Sun ku mojemu zaskoczeniu jest winylem "kolorowym": pierwsza płyta biała a druga przeźroczysta i obydwie mają nałożony efekt dymu papierosowego - wygląda to fenomenalnie. Widać że pracowali nad tym wydawnictwem profesjonalni dizajnerzy:) Jak zrobię fotki to wrzucę. Tyle na szybko.

 

clark_kent: splattery i tego typu atrakcje jak te kolorowe PT czesto w metalu sie zdarzaja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porcupine Tree jest wzorcem jak powinno się wydawać winyle: dobra poligrafia, grube okładki i ciężkie winyle, no i bardzo dobry mastering, wszystkie bardzo dobrze grają. Ma już 9 ich płyt ze wznowień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wieści, Saturn w Poznaniu wymienia wadliwe płyty bez problemu. Po tygodniu oddałem Depechów i babka przy stoisku nawet nie sprawdziła tylko od razu zapytała czy chcę zwrot gotówki czy sobie coś wybiorę - wybrałem Marillion - Seasons End, cena bardzo dobra 64,99 (po tyle powinny być nowe winyle). Wcześniej dzwoniłem do nich i zostałem poinformowany, że mogę spokojnie zwrócić tak do 2 tygodni.

Jestem ciekaw czy będą refoliować tą płytę i wystawią ponownie na sprzedaż?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu posłuchałem Marillionu, i powiem tak: mam pierwsze 8 płyt zremasterowane podwójne wydania na CD, po włączeniu czarnej płyty zapomniałem o tej kolekcji natychmiast.

Jest jeszcze niestety nieprzyjemny aspekt, płyta ma ukrytą wadę nie widoczną przy oględzinach (to się nazywa mieć pecha!) Otóż przy 1/3 płyty na obydwu stronach igła i ramię bardzo mocno się wzbudzają wręcz drżą co powoduje bardzo duży efekt subsoniczny. Poza tym strach o zawieszenie igły. Jak myślicie czy można coś takiego reklamować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu posłuchałem Marillionu, i powiem tak: mam pierwsze 8 płyt zremasterowane podwójne wydania na CD, po włączeniu czarnej płyty zapomniałem o tej kolekcji natychmiast.

Jest jeszcze niestety nieprzyjemny aspekt, płyta ma ukrytą wadę nie widoczną przy oględzinach (to się nazywa mieć pecha!) Otóż przy 1/3 płyty na obydwu stronach igła i ramię bardzo mocno się wzbudzają wręcz drżą co powoduje bardzo duży efekt subsoniczny. Poza tym strach o zawieszenie igły. Jak myślicie czy można coś takiego reklamować?

Ta płyta nie jest aby krzywa? Bo jeśli tak, to reklamowałbym ją natychmiast. Przy próbie reklamacji nie opowiadaj im o efekcie subsonicznym, ludzie tego nie kapują, nadawaj o krzywej płycie - wtedy każdy wie o co chodzi.

Jak występuje silny efekt subsoniczny, to na uszkodzenie nie jest narażone niestety tylko zwieszenie igły, ale też wzmacniacz i membrany niskotonowców oraz ...sam słuchacz. Tak, tak, infradźwięki nie są zdrowe dla człowieka.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie jest aby krzywa? Bo jeśli tak, to reklamowałbym ją natychmiast.

No właśnie nie, ale podczas obrotów widać jakby w tym strategicznym miejscu coś było nie tak, jakby garb widoczny tylko w świetle i tylko podczas obrotu. Jasne że im nie będe opowiadał o tym bo popatrzą na mnie jak na kosmitę:) Trochę mi głupio bo wymieniłem DM wcześniej i tą wziąłem w zamian ale z drugiej strony to nie ja powinieinem się wstydzić, że produkuje się buble. Ostatnio nawet nie wyjęli płyty z koperty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, ale podczas obrotów widać jakby w tym strategicznym miejscu coś było nie tak, jakby garb widoczny tylko w świetle i tylko podczas obrotu. Jasne że im nie będe opowiadał o tym bo popatrzą na mnie jak na kosmitę:) Trochę mi głupio bo wymieniłem DM wcześniej i tą wziąłem w zamian ale z drugiej strony to nie ja powinieinem się wstydzić, że produkuje się buble. Ostatnio nawet nie wyjęli płyty z koperty.

Rozumiem, że masz obawę, że po raz drugi nie będą chcieli wymienić. Wszystko zależy do ludzi, niektórzy mogą stwarzać problemy, ale nie muszą. Spróbuj ewntualnie utrafić na stoisku na kogoś innego niż osoba z którą załatwiałeś to poprzednio, a jak by to było niemożliwe, to zawezwij najwyżej jego szefa i jemu klaruj co i jak. Płyta ma wadę, to nie jest Twoja wina, nic złego jej przecież nie zrobiłeś, nie wypaprałeś, nie podrapałeś, nie zakurzyłeś, nie podarłeś okładki, itp., a jednocześnie jest to dla Ciebie spory wydatek i nie chcesz machnąć na to ręką, bo to nie kosztuje tyle co CD z przeceny. Dogadać się można, mi się zawsze udawało, ale ja w tego rodzaju pertraktacjach nie preferuję "rozwiązań siłowych", rzeczowe argumenty wystarczają. Inna rzecz, że być może powinieneś żądać odpieczętowania płyty z folii przed zakupem i jej uprzedniego obejrzenia. Wiem, że w ten sposób się wszystkiego nie wychwyci, ani nie przewidzi jak to będzie grało, ale zmniejsza to jednak prawdopodobieństwo przyniesienia bubla do domu. Wolę jak się rozczaruje obsługa sklepu z niezawartej transakcji, niż ja osobiście.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, ale podczas obrotów widać jakby w tym strategicznym miejscu coś było nie tak, jakby garb widoczny tylko w świetle i tylko podczas obrotu. Jasne że im nie będe opowiadał o tym bo popatrzą na mnie jak na kosmitę:) Trochę mi głupio bo wymieniłem DM wcześniej i tą wziąłem w zamian ale z drugiej strony to nie ja powinieinem się wstydzić, że produkuje się buble. Ostatnio nawet nie wyjęli płyty z koperty.

 

Hej,

 

Z tym Marilionem to faktycznie jest jakaś skucha w produkcji - miałem dokładnie taki sam efekt, tzn u mnie na drugiej stronie właściwie od samego poczatku ramie zaczynało wibrować jak na testach na częśtotliwość rezonansową :-). Tak na optykę to ten feler jest dość słabo widoczny, szczególnie jak płyte oglądasz w sklepie - wyglada na prostą. Dopiero po założeniu na obrcający się talerz widać coś jakby drgania wszystkich rowków ale nie w płaszczyżnie pionowej (tak jak w krzywej płycie) ale jakby poziomo. Moze coś mają w tłoczni skopane i np za ciepłe płyty wyciągają spod prasy i się coś 'naciąga'? Uważajcie na to wydanie.

 

A tak swoją drogą to też mam ciekawą story dotyczącą wymiany tej płyty (w MM) - w punkcie reklamacyjnym nie chcieli wymienić, poszedłem na stoisko i wytłumaczyłem o co chodzi i reklamacja została uznana. Oczywiście płyty na wymianę nie było bo MM Marki zamawia po 1 szt płyty więc pan sprzedawca zaproponował mi sesnowny rabat na inną płytę. Wybrałem Stinga (jak na mój gust regularna cena na tą płytę jest nie do przyjęcia ale z zaproponowanym rabatem było już znośnie...). Po powrocie do domu okazało się, że Stnig jest ... zwyczajnie krzywy. Kolejna wizyta w MM, kolejne przekonywanie, że to wada towaru i należy się wymiana i znowu okazuje się że nie ma egzeplarza na wymianę. Tym razem zwrot kasy i obietnica, że jak się tylko pojawi Sting to go będę mógł kupić w cenie z rabatem. Tylko że od miesiaca nikt go w tym MM nie może zamówić. :-( Echh, trudne hobby to vinylowanie.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>jacek-k-wawa,

"...Tylko że od miesiaca nikt go w tym MM nie może zamówić. :-( Echh, trudne hobby to vinylowanie.... :-)..."

 

Stary, twardym trza być, jak Roman Bratny :)

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką odchyłkę ma płyta, że płyta jest krzywa?

Ten Sting- chodzi o dwupłytowe "the best of 25 years"?

Jak pisałem oddałem tego Stinga (tak, chodzi o 25 years...), więc nie zmierzę teraz. Ale falowanie było naprwdę spore - tak z 3-4 mm po założeniu na talerz. Od tej pory, szczególnie w MM sprawdzam płyty - wyjmuję z okładki i staram się ocenić, czy płyta jest prosta i jest ok.

Już po tym incydencie ze Stingiem, gdy kupowałem w innym MM The Wall, sprzedawca zainteresował się dlaczego upieram się żeby sprawdzić płyty. Gdy mu wyjaśniłem o co chodzi to przyznał, że oni mieli kiedyś też sporo problemów z krzywymi vinylami ale .. przestali 'dofoliowywać' okładki płyty i sprawa jak ręką odjął.

W sumie całkiem możliwe, że temperatura maszyny do foliowania załatwiła sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacek-k-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Tak, u mnie CD dofoliowują chowając zabezpieczenia, ale na szczęście winyli nie. Może wiedzą od Twoich, że winyle niekoniecznie :)

W każdym razie Stinga mam- prostego i jak dotąd w ogóle wszystkie moje nabytki płytowe w tym sklepie nie wymagały reklamacji.

Może mam szczęście? Ha to zagram w totka, dziś kumulacja 40 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ma ktoś może to wydanie Johna Coltrane'a? Jak brzmienie? Warto kupić?

Coltrane-Blue-Train-Soultrane-Limited-180g-Edition-White-Vinyl_John-Coltrane,images_big,13,5036408128720.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego wydania - ale nie podoba mi się to że są 3 płyty z dwóch różnych wytwórni(blue note,prestige), bałbym się że ktoś zbyt mocno grzebał przy dźwięku. Za 150 z nowych kupisz osobno te 3 płyty, tak się składak że akurat posiadam te 3 tytuły z reedycji i wwszystkie grają dobrze. Chociaż reedycje blue note są na wyższym poziomie niż prestige. A najlepiej szuać starszych wydań, ale ceny są zastraszające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Bruce'a Springsteen'a - Wrecking Ball już ktoś sobie sprezentował - jak brzmi?.. Warta tych 75 zł.. ?

 

Nie znam tego wydania - ale nie podoba mi się to że są 3 płyty z dwóch różnych wytwórni(blue note,prestige), bałbym się że ktoś zbyt mocno grzebał przy dźwięku. Za 150 z nowych kupisz osobno te 3 płyty, tak się składak że akurat posiadam te 3 tytuły z reedycji i wwszystkie grają dobrze. Chociaż reedycje blue note są na wyższym poziomie niż prestige. A najlepiej szuać starszych wydań, ale ceny są zastraszające.

 

Tylko pozazdrościć koledze dostępu do nowych płyt za +/- 50 zł...

Może podzielisz się źródłem, najlepiej na PW bo zaraz ktoś biznes z tego zrobi i kolejny web shop z winylami wyrośnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupna tej płyty za 100 zł. Tyle że mimo wszystko nie wiem co warta. Po co 100 wyrzucać? Przesłuchać nie mogę bo zafoliowana. Także jak ktoś słuchał proszę o opinie. A może ktoś ma (słuchał ) inne wznowienia z tej serii? To też może być wskazówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Henry_L
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Tylko pozazdrościć koledze dostępu do nowych płyt za +/- 50 zł...

Może podzielisz się źródłem, najlepiej na PW bo zaraz ktoś biznes z tego zrobi i kolejny web shop z winylami wyrośnie...

 

 

Ja kupowałem dawno temu te reedycje - gość przywoził za stanów za 7$, kupowałem od niego po 25-30zł. Za 50-60zl można kupić sporo płyt w sklepie "podnazwa" :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo SM step - tam chyba troche drożej.

Oczywiście niektóre wydania są droższe, ale prawie wszystkie blue note i prestige są za 49. Wayna Shortera mam chyba 4 płyty z reedycji, wszystie brzmią naprawde nieźle. Coltrane mam jakieś 10 płyt, troche Monka, hubbarda, rollinsa, milesa davisa. Aktualnie już nie kupuje wznowień, ale ciesze się że kupiłem wtedy sporo płyt za małe pieniądze, czasem aż żałuje że nie kupiłem więcej jak miałem okazje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni prezent od ukochanej :-) Dream Theater "Metropolis Pt. 2: Scenes From A Memory" 2x180g, gatefold, białe koperty z folią. Beztrzaskowy gruby winyl :-) kupione u vinylgoldmine, ponieważ nikt inny tego nie sprzedaje w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19326-0-70903100-1331478425_thumb.jpg

post-19326-0-19291200-1331478426_thumb.jpg

post-19326-0-92149000-1331478426_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja będąc dzisiaj w MM napotkałem album Ministry "Psalm 69" - oczywiście wznowienie na 180 gramach za 54,99 złotych, oryginalnie zapakowana płyta ze stickerem na froncie. Prosta, właściwie żadnych zanieczyszczeń, palców i innych zabrudzeń nie posiadająca - fajnie, nie muszę reklamować. Nagrane dobrze, raczej nie mam nic do zarzucenia.

Wydanie Rhino Records/Sire/Warner 2011, figuruje na discogs. To ono

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26247-0-32451900-1332341529_thumb.jpg

post-26247-0-52492600-1332341570_thumb.jpg

post-26247-0-46848800-1332341648_thumb.jpg

post-26247-0-08117300-1332341672_thumb.jpg

post-26247-0-43958600-1332341701_thumb.jpg

post-26247-0-31670500-1332341831_thumb.jpg

post-26247-0-93329700-1332341872_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam pytanie dotyczące reissue, które wyszły jakiś czas temu albumów Jimi Hendrix'a "Axis: bold as love" oraz "Are You Experienced", czy posiadacie takowe?

Czy dobrze nagrane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka tygodni temu AC/DC If you want blood...

Columbia 2003, media markt 59,90 zł

Wstrzymałem się z komentarzami do czasu dobrego przesłuchania na różnych wkładkach i dwóch gramofonach. Teraz powiem tak- niewygórowana cena, przeciętne brzmienie. Jest matowo, brak ostrości, dynamiki. Może przesadzam, nie mogę sprawdzić, ale wydaje mi się, że kaseta w latach 80. brzmiała lepiej.

 

Oczywiście nie można odmówić ciekawych momentów, ale to wydanie dobre jest według mnie dla tych, którzy całkiem już przestali używać cd i chcą mieć LP. Tragicznie nie jest, może się podobać. Ale nowych wrażeń tu nie znajdziemy. Ja nie znalazłem.

 

Tak samo tranzystorowo brzmi AC/DC Live- dwupłytowy album 5128361 columbia, media m 69,90 zł. Niestety nie ma smaku i nic nie pomaga zmiana wkładek. Słabe i nie polecam.

If you want blood jest lepsze, choć bez rewelacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.