Skocz do zawartości
IGNORED

Harpia DIY?


Gość HarpiaAcoustics

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dajcie już spokój.

 

Chodziło mi tylko o stwierdzenie "alternatywa dla kanciastych skrzynek ;) " , gdzie zaproponowane skrzynki były jakby nie patrzeć kanciaste, tylko w kształcie ostrosłupa.

 

dst89 - ja nie mam nic do twoich paczek, nie neguję "ładności" tych paczek (to sprawa indywidualna), ani ich wykończenia.

 

 

Harpia wywołałem niechcący offtopa - za co cię Jurku i innych przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale może mają zaoblone kanty i nie sa już takie kanciaste. Dlatego alternatywa.

 

ps. wcale nie taki offtop. Przeciez to jest DIY, które będzie trzeba złożyć. Kwestie obudowy wkrótce się pojawią i na pewno wywołają znacznie dłuższą dyskusje niż dobór głosników i zwrotnicy.

 

Ładny lakier - w jaki sposób kładziony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez zwrotnica jest pod konkretna obudowe i nie ma mozliwosci, ze kazdy sobie dobierze obudowe ;) Szczegolnie, ze tutaj sa filtry 1 rzedu ktore sa bardzo wymagajace co do obudowy oraz bardzo mocno ograniczaja/zawezaja nam "pole" odsluchu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z taką ilościa pułapek to one już są I rzędu tylko z nazwy. A nawet jaka by ta obudowa nie była to trzeba ja będzie złozyć i na pewno pojawi się wiele pod-wątków na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Przepraszam, nie mam czasu w tej chwili pisać.

Ustosunkuję się do powyższych postów wieczorem. Wrzucę wstępne rysunki obudowy.

 

Po pomiarze Visatona okazało się, że należy zamienić cewkę C11 na Taśmowa 16AWG 1,3 mH zamiast 1,2mH

 

Przepraszam, nie mam czasu w tej chwili pisać.

Ustosunkuję się do powyższych postów wieczorem. Wrzucę wstępne rysunki obudowy.

 

Po pomiarze Visatona okazało się, że należy zamienić cewkę C11 na Taśmowa 16AWG 1,3 mH zamiast 1,2mH

 

Oczywiście chodzi o L11.

Pisałem, że to pośpiech:)

Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za takim pomyslem. Kto wie moze nawet z niego skorzystam a jesli nie to napewno sa inni chetni. Acz kolwiek wolalbym dwudrozne

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lakier to nie wiem czy to odpowiednia metoda:

- 3 warstwy podkładu

- 2 warstwy bazy (nie może być metalic)

- 3 warstwy bezbarwnego + solidna polerka

efekt końcowy to kolumna w której można z bliska się przeglądać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest lakier samochodowy ? jaki rodzaj. marka, numer ? Czym nakładany ?

 

Planuję coś podbnego - wysoki połsk tylko ciemna czerwień lub bordo. Widziałem taki efekt na frontach meblowych do szafek kuchennych. Coś takiego chce uzyskać.

 

PS. Czy Harpia zaprojektuje tylko jedną wersję? może w grę wchodzic jeszcze inny niskotonowy - np. pojedynczy Visaton AL200 ? To by tez było coś w stylu producenta = wszystkie membrany aluminiowe jak w produktach na głosnikach Dayton.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

pharoh

Mimo dużej pojemności kondensatorów Visatona (100uF) i zwrotnicy pierwszego rzędu układ linearyzujący impedancję powoduje, że nawet przy dużej mocy głośnik nie przekracza maksymalnego wychylenia i nie generuje nadmiernych zniekształceń.

 

KrzysiekA

Wieloletnie doświadczenie odsłuchowo pomiarowe pokazuje prostą relację pomiędzy właściwym brzmieniem a zniekształceniami i podbarwieniami głośnika.

O metalowych membranach jest wiele mitów które już dawno odrzuciliśmy.

Paradoksalnie (dla nas) to tekstylne kopułki brzmią szorstko (no chyba, że są zamulone to wtedy w ogóle nie brzmią:) co wynika z ich miękkiej membrany i w związku z tym sporych zniekształceń i podbarwień. Głośnik metalowy ma o wiele mniejsze zniekształcenia a problemem jest ostry rezonans ale od tego jest konstruktor:

 

Koobal

Przegadaliśmy na ten temat sporo czasu:)

Dobrze wiesz o co chodzi.

Jesteśmy wyznawcami ( mało ostatnio popularnej ) szkoły projektowania- Najpierw treść a potem forma.

Nie mamy nic przeciwko ładnym rzeczom ale wzornictwo nie może psuć walorów użytkowych produktu.

W czasach w których różni producenci wmówili ludziom, że głośniki mogą być w dowolnych miejscach obudowy ( z dołu, z góry, z tyłu a nawet z boku) priorytetem jest dla nas nie łamanie praw fizyki.

Dlaczego ludzie są w stanie akceptować chory akustycznie projekt tylko po to aby był "ładny"? Kolumna ma przede wszystkim dobrze odtwarzać muzykę czego nie da się zrobić ignorując akustykę.

Kto kupił by piękny wzorniczo zegarek który źle odmierza czas?

 

To nie są żadne zarzuty w Twoją stronę a tylko okazja do wypowiedzi na ten temat.

Pozdrawiam

 

Wstępne rysunki obudowy.

Spełniając założone wymogi można oczywiście "poszaleć".

Krytyczne są, pochylenie frontu ( 4 stopnie), pojemności komór i wzajemne położenie głośników oraz wskazane umieszczenie rur BR jak na rysunku.

Można spróbować dać głośnik średnio i wysokotonowy w osi kolumny ale wymagane są wtedy wyokrąglenia krawędzi obudowy o jak największym promieniu w ich ( głośników) pobliżu .Ostre ścięcia nie są wystarczająco skuteczne.

Ścianki z MDF 25mm, usztywnienia 19mm. Przewidziane miejsce na maty bitumiczne.

Uprzedzając pytania o podfrezy pod głośnikami, można bezkarnie zrobić na basie, Na średniotonowym podfrez obarczony będzie ok. 1 dB dołkiem charakterystyki.

 

 

Dokładna dokumentacja pojawi się na naszej www.

post-13845-0-95228600-1306276791_thumb.jpg

post-13845-0-75137100-1306276809_thumb.jpg

post-13845-0-95851800-1306276816_thumb.jpg

post-13845-0-06020500-1306276839_thumb.jpg

post-13845-0-50443800-1306276913_thumb.jpg

post-13845-0-04233900-1306276922_thumb.jpg

post-13845-0-21022900-1306276928_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tu się zgadzamy - doszliśmy przecież do konsensusu. Faktem jest, że takie kolumny są znacząco droższe, nierzadko koszt obudowy przekracza kilku/kilkunasto krotnie wartość wszystkich podzespołów razem wziętych, dla tego uważam, że ogólny rysunek obudowy (i najważniejsze założenia) w DIY wystarczy, a każdy wedle własnego portfela i upodobań będzie wydziwiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA

Wieloletnie doświadczenie odsłuchowo pomiarowe pokazuje prostą relację pomiędzy właściwym brzmieniem a zniekształceniami i podbarwieniami głośnika.

O metalowych membranach jest wiele mitów które już dawno odrzuciliśmy.

Paradoksalnie (dla nas) to tekstylne kopułki brzmią szorstko (no chyba, że są zamulone to wtedy w ogóle nie brzmią:) co wynika z ich miękkiej membrany i w związku z tym sporych zniekształceń i podbarwień. Głośnik metalowy ma o wiele mniejsze zniekształcenia a problemem jest ostry rezonans ale od tego jest konstruktor:

 

Na tyle jeżeli chodziłoby o teorię. Zostaje jeszcze własne ucho. Ten głośnik po dłuższym odsłuchu zaczyna mnie drażnić i nie chodzi tu wcale o to że jest to metalowa kopułka(Jak już wcześniej pisałem słuchałem B&W i chociaż głośnik o wiele gorszy to nie działał tak na nerwy jak ten Seas).

Seas bardzo mocno narzuca własną charakterystyczną barwę która dla wielu będzie właśnie tym czymś czego szukają.

Dla mnie jest to wada nie do przyjęcia.

Od głośnika oczekuję żeby jak najwierniej przekazał barwę instrumentów z nagrania a nie ją upiększał.

Owszem blachy piękne, rozsypują się w przestrzeni że aż miło i tak prawdę powiedziawszy jeszcze nie słyszałem tak dobrych blach. Do tego bardzo dobre brzmienie strun metalowych. Metal i muzyka ostrzejsza to marzenie z tym głośnikiem. Poza tym przestrzeń i precyzja stereo jest wzorcowa.

Poza tym głośnik gra wyjątkowo jasno i wyraźnie.

Jest jednak jedno ale. Ten głośnik bardzo mocno zubaża różnorodność barwy nagrania poprzez narzucenie własnej, wprawdzie atrakcyjnej ale niestety nieprawdziwej barwy. Wszystko brzmi na nim na jedno kopyto.

Dlatego radziłbym przed zakupem posłuchać. Nie każdemu będzie się ten głośnik podobał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że co? Zestaw jest obliczony dla wersji bez podfrezowania na głosniki? Tak sobie sterczą na zewnątrz? No to wzorniczo trochę słabo zwłaszcza wysokotonowy na ścianie bez podfrezowania wygląda trochę nieciekawie.

 

Jest jednak jedno ale. Ten głośnik bardzo mocno zubaża różnorodność barwy nagrania poprzez narzucenie własnej, wprawdzie atrakcyjnej ale niestety nieprawdziwej barwy. Wszystko brzmi na nim na jedno kopyto.

Raczej nie dodaje barwy od siebie - to znaczy ma mniej harmonicznych w paśmie. A dokładniej zapewne w skutek skupionego rezonansu te hamoniczne są tylko dla węższego zakresu czestotliwości. Stąc wrażenie grania na jedno kopyto - wpasowanie sie w spodziewany charakter brzmienia blach i strun. A wrażenie odfiltrowania z powietrza i sterylności dzieki sztywnej membranie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że co? Zestaw jest obliczony dla wersji bez podfrezowania na głosniki? Tak sobie sterczą na zewnątrz? No to wzorniczo trochę słabo zwłaszcza wysokotonowy na ścianie bez podfrezowania wygląda trochę nieciekawie.

 

 

Raczej nie dodaje barwy od siebie - to znaczy ma mniej harmonicznych w paśmie. A dokładniej zapewne w skutek skupionego rezonansu te hamoniczne są tylko dla węższego zakresu czestotliwości. Stąc wrażenie grania na jedno kopyto - wpasowanie sie w spodziewany charakter brzmienia blach i strun. A wrażenie odfiltrowania z powietrza i sterylności dzieki sztywnej membranie.

No ale brzmi bardzo charakterystycznie. I to mi się w nim nie podoba.

Co do tych harmonicznych tym bym się zupełnie nie zgodził. Owszem ten głośnik ma bardzo niskie ale jest wiele kopułek tekstylnych z o wiele niższymi zniekształceniami (Peerless HDS, SS Revelator) tak więc chyba nie chodzi tu o harmoniczne.

Zauważyłem też że taką manierę grania mają jedynie kopułki aluminiowe. W tytanie i ceramicznych tego nie zauważyłem a więc musi być to podbarwienie wynikające z zastosowanego materiału.

Tu link z porównaniem zniekształceń harmonicznych różnych głośników. Widać że niskie zniekształcenia raczej mało zależą od zastosowanego materiału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. bardziej chodziło mi o rozkład harmonicznych a nie ich poziom. Pik rezonansowy na 20khz jest nieslyszalny ale skupiony rezonans powoduje rozkład harmonicznych poniżej czestotliwości co jakiś określony okres.

W miękkim matriale sa one rozpraszane bardziej równomiernie w całym pasmie.

 

zobacz jak to wygląda u Zapha dla 27TBFC-G gdzi masz piki kolejnych harmonicznych skupione na 9, 6, 5 kHz. Gdzie w tkaninowych kopułkach Seasa poziom zniekształceń jest tam bardziej równomiernie rozłożony

 

Drugą rzecza która mnie troche dziwi jest sposób stosowania tych kopułek. Ludkowie sie cieszą za każdym razem kiedy ustawią punkt podziału zwrotnicy poniżej 1000Hz argumentując niskim rezonansem Fs. A to niestety jest lekka bzdura i w normalnym uzytkowaniu tak akopułka gra gorzej niż przy wyższym odcięciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. bardziej chodziło mi o rozkład harmonicznych a nie ich poziom. Pik rezonansowy na 20khz jest nieslyszalny ale skupiony rezonans powoduje rozkład harmonicznych poniżej czestotliwości co jakiś określony okres.

W miękkim matriale sa one rozpraszane bardziej równomiernie w całym pasmie.

 

W sumie ma to sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to na rysunku widać, iż frez jest tylko pod wysoko tonowy głośnik pod resztę nie. Ale jest też wzmianka że można też podferezować nisko tonowy głośnik.

 

Nurtuje mnie wypowiedź HarpiaAcoustics "Uprzedzając pytania o podfrezy pod głośnikami, można bezkarnie zrobić na basie, Na średniotonowym podfrez obarczony będzie ok. 1 dB dołkiem charakterystyki.".

 

Chodzi mi o to, że ratowanie się przed 1 dB spadkiem dyfrakcją (z powodu braku podfrezowania) trochę mnie zastanawia.

Pytanie też czy 1dB dołek brzmi lepiej, niż równa w tym miejscu charakterystyka ale spowodowana dyfrakcją. Bo na ile fala odbita/ugięta ulega zniekształceniom w stosunku do fali generowanej bezpośrednio z głośnika. Bo przy bardziej rygorystycznym podejściu do obudowy może się okazać, że część pułapek będzie zbędna. Bo powiedzmy sobie wprost świecące skrzynki są ostatnio bardzo modne...

 

Pytanie na ile pewne tematy są przez HarpiaAcoustics podejmowane czy weryfikowane? Mówię to nie z chęci krytyki i szukania dziury w całym ale dla tego, że zdarzy mi się coś ciekawego przeczytać. Co może wyjść z plusem i dla konstruktora i dla nas.

 

HarpiaAcoustics chętnie popytam na pw by nie zaśmiecać. Bo być może są dwie drogi :).

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pharoh

Mimo dużej pojemności kondensatorów Visatona (100uF) i zwrotnicy pierwszego rzędu układ linearyzujący impedancję powoduje, że nawet przy dużej mocy głośnik nie przekracza maksymalnego wychylenia i nie generuje nadmiernych zniekształceń.

 

Ja dobrze wiem, ze chcecie wyciagnac z tej konstrukcji mozliwie najwyzszy SPL i nie chodzi mi o znieksztalcenia wynikajace ze sluchania przy duzej glosnosci, tylko to, ze ciecie aluminiowej membrany filtrem 1 rzedu jest bardzo nierozsadne. Chyba ze visaton stworzyl wybitny glosnik w ktorym to rezonans na 2.7Khz nie przeszkadza w brzmieniu i dodatkowo pasmo wyzej do 4-5Khz tez gra znosnie ;)

Liczylem tez na to, ze ktos wreszcie wrzuci pomiary THD tego glosnika :p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczylem tez na to, ze ktos wreszcie wrzuci pomiary THD tego glosnika :p

Znalazłem w Klang und Ton.

Nie przeliczałem na co założona jest ta pułapka na tym średniotonowym ale jeżeli na 10 kHz to nie widzę problemu przy filtrach pierwszego rzędu. Wprawdzie nie jestem fanem filtrów pierwszego rzędu ale na pewno się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13669-0-48114800-1306320185_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AL130 ma rezonans membrany przy 7kHz. Wersja średniotonowa AL130M tak jak widać jeszcze wyżej przy 9-10kHz. Wiec nie jest to wielki problem do opanowania.

Filtr 1 rzędu stosuje się niemal zawsze wtedy gdzy w uzycie wchodzi układ RLC. Takie połaczenie daje zmacznie przeważnie lepsze panowanie nad przebiegiem spl niż w przypadku próby uzywania RLC z filtrami wyższego rzędu. Poza tym sam RLC z jedną cewka szeregową pozwala często uzyskać skuteczniejsze filtrowanie niż filtry wyższych rzedów bez RLC.

Reasumując, co już wczesniej pisałem. Filtry tego zestawu nie są I rzędu. Tylko tak wyglądają z nazwy. A głosnik AL130 nie ma nadzwyczajnie trudnych do opanowania rezonansów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AL130 ma rezonans membrany przy 7kHz. Wersja średniotonowa AL130M tak jak widać jeszcze wyżej przy 9-10kHz. Wiec nie jest to wielki problem do opanowania.

Filtr 1 rzędu stosuje się niemal zawsze wtedy gdzy w uzycie wchodzi układ RLC. Takie połaczenie daje zmacznie przeważnie lepsze panowanie nad przebiegiem spl niż w przypadku próby uzywania RLC z filtrami wyższego rzędu. Poza tym sam RLC z jedną cewka szeregową pozwala często uzyskać skuteczniejsze filtrowanie niż filtry wyższych rzedów bez RLC.

Reasumując, co już wczesniej pisałem. Filtry tego zestawu nie są I rzędu. Tylko tak wyglądają z nazwy. A głosnik AL130 nie ma nadzwyczajnie trudnych do opanowania rezonansów.

Myślę że wklejeni charakterystyk wiele by w tym temacie wyjaśniło i ucięło wiele spekulacji.

Mnie osobiście interesowałyby charakterystyki nie tylko gotowych kolumn ale charakterystyki głośników z i bez zwrotnicy. Nieźle by było również pokazać charakterystyki z i bez pułapek. No i oczywiście charakterystyki w przeciwfazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie opublikowana opcja na większych głosnikach niskotonowych do większych pomieszczeń? Myślę o 2x 22cm na basie, reszta jak w tym projekcie.

Cały projekt jest bardzo ciekawy ale myślę o czymś trochę większym.

Chętnie sklonowałbym projekt DIY tak doświadczonych konstruktorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie chciałbym być źle zrozumiany,ale wygląd zewnętrzny jednak ma znaczenie. Pomijam przykład z zegarkiem bo był zły. Kupując zegarek ,wpierw patrzy się na wygląd zewnętrzny.Na drugim planie są pytania dotyczące jakości , ceny i parametrów.Nie znam nikogo kto kupuje coś ,tylko patrząc na parametry. Trzeba wziąć pod uwagę ,że kolumny są wyposażeniem mieszkania a nie studia. W związku z tym należałoby wziąć pod uwagę konstruując zestawy.Nie znam się na stronie technicznej jak powyżsi forumowicze i jestem pełen podziwu za ich wiedzę i poświęcenie w dążeniu do doskonałego dźwięku ale ... wchodząc na forum możemy wnosić uwagi (nie krytykę ) dotyczące innych aspektów oprócz technicznych.

Pozdrawiam i chylę czoła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników DIY.

Mamy pomysł aby udostępnić na naszej stronie projekt kolumn do samodzielnego wykonania. Całość będzie bezpłatna z informacją gdzie poszczególne komponenty kupić.

Naszym zdaniem powinna to być kolumna trójdrożna ( zaprojektowanie takiej wymaga już sporej wiedzy i doświadczenia) .

Opracowaliśmy projekt wysokiej jakości kolumny w rozsądnej cenie , jednak mimo wszystko nie jest to tanie. Dwie 18-stki na basie( Usher), 13cm na środku(Visaton) i "jedynie słuszna " :) dla nas metalowa kopułka SEAS.

Tu pojawia się pytanie czy Waszym zdaniem taki pomysł jest ciekawy?

Bardzo ładna inicjatywa z Waszej strony w prawdzie z niej nie skorzystam ale DZIĘKUJĘ w swoim i innych zapaleńców DIY ,że o tym pomyśleliście.

Ja chętnie bym kupił od WAS projekt plus głośniki dla własnego ,prywatnego użytku ale interesowały by mnie kolumny o łatwej impedancji i dość wysokiej efektywności do wzmacniacza lampowego.Przeglądałem ofertę firmy Akustyk do samodzielnego złożenia(zawsze to taniej)ale oni nie mają nic w projektach do słabego wzmacniacza lampowego(mój wzmacniacz ma tylko 2x18 wat )Pozdrawiam serdecznie Piotr Pawelec ze Strykowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Yamnick, 29 Czerwca 2011 - nie na temat
Ukryte przez Yamnick, 29 Czerwca 2011 - nie na temat

Proszę ciekawe kolumny o wysokiej skuteczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nic tylko ciąć dechy i robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Yamnick, 29 Czerwca 2011 - nie na temat
Ukryte przez Yamnick, 29 Czerwca 2011 - nie na temat

Od dawna podoba mi się ten projekt Troelsa.

Ciekawe czy ktoś w Polsce zrobił/ słyszał go?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.