Skocz do zawartości
IGNORED

Harpia DIY?


Gość HarpiaAcoustics

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Bardzo ciekawy projekt, szkoda że nic się w tym temacie dalej nie dzieje. Może koledzy z Harpii uznali że to będzie ich nowy projekt w ofercie i testowali zainteresowanie.

A może po prostu brak im czasu... hm... mam nadzieje że coś się dalej ruszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , że pomysł ,,zdechł" bo podobnych w sieci jest nie mało. Może na większym basie i powyżej 120cm byłoby większe zainteresowanie. Mało w sieci jest ładnych (pomijam jakieś wynalazki)kolumn do większych pomieszczeń niż do kuchni ,czy łazienki. Dla konstruktorów jest masa pracy włożonej w projekty już istniejące ,czy podobne. Harpia robi to komercyjnie a na forum sprawdza chyba jakie jest zainteresowanie danym projektem. Takie odnoszę wrażenie. Mam prawo.To nie krytyka. Na tym forum ,gdzie uważam wielu za wspaniałych, doświadczonych konstruktorów, posiadających jednak ogromną wiedzę nie znalazłem jakiegoś konkretnego projektu DIY. Wszystko jakieś małe ,jak do komputera. Może się ktoś czuć urażony ale takie są fakty. Trendy do wąskich konstrukcji wymuszających małe przetworniki. Będzie ktoś mnie upominać,że jaka charakterystyka itd,że konstrukcja wąska jest idealna dla średnio i wysoko tonowych, OK , ale niech będzie też miejsce (nawet z boku) dla tonów niskich. To nie tylko moje odczucie ,że z małego głośnika chociażby miał idealne parametry ,nie wyjdą ładne niskie tony. Głośnik nisko tonowy to minimum 10'-12'. Takie moje wrażenie .Chciałbym aby się wypowiedział ktoś ,kto jest kompetentny.Mam swoich faworytów ,ale nie mogę głośno myśleć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Yamnick, 29 Czerwca 2011 - nie na temat
Ukryte przez Yamnick, 29 Czerwca 2011 - nie na temat

Mi też się podobał od dawna. Miałem nawet podjąc ryzyko zrobienia go, ale boje się czy nie zadusi się w moich 17m2, (co prawda otwarte na kuchnie). Co prawda obudowa zamknięta, więc kolumny powinny być w miare uniwersalne. W każdym badź razie nie trafiłem jeszcze złej opinii o nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Yamnick, 29 Czerwca 2011 - nie na temat
Ukryte przez Yamnick, 29 Czerwca 2011 - nie na temat

Barmanek przecież to jest obudowa pomiędzy horn a TL.

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

A ja mam nadzieję ,że coś z tego wyjdzie bo akurat w ok. półrocznych planach mam zrobienie czegoś co nie będzie trzeba za chwilę zmieniać.

Projekt bardzo mi się podoba, czekam aż coś się ruszy w temacie ciągle mając nadzieję ,że projekt nie został porzucony.

Wybieram pomiędzy Harpia DIY ,a PMS`em - to co się bardziej nada do 20 metrowego pokoju choć przyznam ,że tutejszy projekt bardziej do mnie trafia.

 

Poczekajmy jeszcze trochę - choć przydała by się informacja gdzie będzie dalszy ciąg jeśli ma być (tutaj czy na stronie firmowej)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrektychy

(Konto usunięte)

Wydaje mi się , że pomysł ,,zdechł" bo podobnych w sieci jest nie mało. Może na większym basie i powyżej 120cm byłoby większe zainteresowanie. Mało w sieci jest ładnych (pomijam jakieś wynalazki)kolumn do większych pomieszczeń niż do kuchni ,czy łazienki. Dla konstruktorów jest masa pracy włożonej w projekty już istniejące ,czy podobne. Harpia robi to komercyjnie a na forum sprawdza chyba jakie jest zainteresowanie danym projektem. Takie odnoszę wrażenie. Mam prawo.To nie krytyka. Na tym forum ,gdzie uważam wielu za wspaniałych, doświadczonych konstruktorów, posiadających jednak ogromną wiedzę nie znalazłem jakiegoś konkretnego projektu DIY. Wszystko jakieś małe ,jak do komputera. Może się ktoś czuć urażony ale takie są fakty. Trendy do wąskich konstrukcji wymuszających małe przetworniki. Będzie ktoś mnie upominać,że jaka charakterystyka itd,że konstrukcja wąska jest idealna dla średnio i wysoko tonowych, OK , ale niech będzie też miejsce (nawet z boku) dla tonów niskich. To nie tylko moje odczucie ,że z małego głośnika chociażby miał idealne parametry ,nie wyjdą ładne niskie tony. Głośnik nisko tonowy to minimum 10'-12'. Takie moje wrażenie .Chciałbym aby się wypowiedział ktoś ,kto jest kompetentny.Mam swoich faworytów ,ale nie mogę głośno myśleć :)

 

 

Paweł tak na marginesie, nie chcę zmieniać tematu w tym wątku, chodzi o głośniki niskotonowe 10-12" - zrobiłem kolumny hurricane z audihobby (niskie 8"), mam je w salonie 30m2 , a własciwie jest to otwarty parter domu (łacznie jakies 60m2)i na brak basu nie narzekam, w bieżącym projekcie harpia są dwa niskotonowce daje to podobną powierzchnię membrany, może zagrać całkiem fajnie, gdyby temat był pociągniety dalej warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze ,może masz rację. Ja się nie spieram, ale fajnie byłoby je odsłuchać. Może będzie taka możliwość.Ja też mam w salonie 48m2 + 12m2 otwarta kuchnia i otwarty korytarz też parteru ,więc dlatego tak naciskam na wielkość zespołu.Obecnie mam samoróbki ,które zbudowałem 6 lat temu nie mając pojęcia jakie to skomplikowane zagadnienie ,ale to też inny temat.Fajnie gdyby odezwał się założyciel tematu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

@Harpia

 

Powiedz mi tylko czym zabezpieczyc ta owczą wełnę przed molami? Ja osobiscie zrezygnowałem z owczej w moich konstrukcjach własnie z tego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie posadzal bym Jurka o jakies niecne cele. czlowiek wychodzi z fajna inicjatywa a tu zawsze znajdzie sie troll szukajacy podstepu. wstyd...

 

teraz wniesmy cos nowego.

 

a propo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

@Harpia

 

Powiedz mi tylko czym zabezpieczyc ta owczą wełnę przed molami? Ja osobiscie zrezygnowałem z owczej w moich konstrukcjach własnie z tego powodu.

 

Stosujemy wełnę owczą tylko w komorach zamkniętych i dla pewności wkładamy do środka jakąś saszetkę przeciw molom.

W komorze z bass reflex stosujemy gąbki-piramidki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos malowania.

 

ostatnio kladlem lakier na paczki znajomemu.

 

podklad poszedl zwyczjny, bialy. poliuretan lub ftalowy. 2 warstwy

potem szlif.

farba z kolorem bekers wodnorozcienczalna.

malowanie warstwa na warstwe 3x.

 

bez szlifu lakier beckers jw. 5 warstw.

 

szliw na gladko. najpierw gabeczka do sxlifowania, a pozniej raczka lekko mokro i pasta polerska.

 

nie uzywalem pistoletu do farby i lakieru. zaczalem od podkladu pistoletem.,ale po ilosci pylu narzuconego przez sprezone powietrze zrezygnowalem.

 

malowalem walkiem gabkowym.

koszt 10zl castorama wraz z korytkiem.

 

zadnych pylkow a ze to farba wodna mozna malowac nawet w pom miszkalnym.

 

problem z malowaniem pistoletem jest taki ze nie wystarczy miec nawet dobry kompresor z odorowadzeniem wody, dobry pistolet tez, ale bez komory bezpylowej wszystko co wisi w powietrzu zostaje nam na owierzchni

 

przepraszam,pisze z telefonu i cos sie wciska bez przerwy.

 

zainteresowanym malowaniem na polysk czy mat polecam wlasnie walek.

 

uwaga z krawedziami, latwo je przetrzec o moze wyjsc podklad!!

 

najlepiej maluje sie fornirowane powierzchnie, ale zeby dobrze docisnac fornir trzeba miec specjalne sciski stolarskie i to wieksza ilosc.

 

mam troche diswiadczenia w robieniu gitar i wiedza ta sie przydaje ;) co jest piekniejsze od lutniczej roboty...

 

 

pozdrawiam wszystkich i podpisuje sie pod trafnoscia i potrzeba zaistnienia takiego projektu.

super pomysl Jurku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarpiaAcoustics

Czy można wierzyć że temat zostanie pociągnięty do końca ?

Nie widzę na Waszej stronie nic o tym projekcie.

 

Swoją drogą to wątek ma dwa plusy.

Pierwszy to możliwość zrobienia sobie dobrych kolumn innych niż 2way a w sieci jest mało takich projektów.

A dla Was firmy - reklama.

Ja fakt nie kupię gotowych kolumn. I zapewne wiele innych osób też.

Ale powiedzmy u mnie i zapewne u wielu osób które by zbudowały takie kolumny znajdzie się ktoś kto nie ma możliwości zrobić sobie samemu takich kolumn a zachęcony " firmową wizją " skusi się na gotowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

HarpiaAcoustics

Czy można wierzyć że temat zostanie pociągnięty do końca ?

Nie widzę na Waszej stronie nic o tym projekcie.

 

Swoją drogą to wątek ma dwa plusy.

Pierwszy to możliwość zrobienia sobie dobrych kolumn innych niż 2way a w sieci jest mało takich projektów.

A dla Was firmy - reklama.

Ja fakt nie kupię gotowych kolumn. I zapewne wiele innych osób też.

Ale powiedzmy u mnie i zapewne u wielu osób które by zbudowały takie kolumny znajdzie się ktoś kto nie ma możliwości zrobić sobie samemu takich kolumn a zachęcony " firmową wizją " skusi się na gotowca.

 

Nie widzimy żadnego zagrożenia w fanach DIY.

Z przyjemnością pomożemy każdemu i w pełnym zakresie.

 

Forum niestety trochę ostudziło nasze zapały ale nie ma przeszkód aby kontynuować projekt indywidualnie.

Poświęcimy każdemu chętnemu dowolną, potrzebną ilość czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Panowie...nie dajcie ostudzić swojego zapału, tylko róbcie swoje, na pewno wiele osób czekało i czeka na rozwój tego projektu.

 

Pozdrawiam Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łoooo ciup !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujemy wełnę owczą tylko w komorach zamkniętych i dla pewności wkładamy do środka jakąś saszetkę przeciw molom.

W komorze z bass reflex stosujemy gąbki-piramidki.

 

Jasne. Ja mam linie transmisyjną wiec o zamknięciu nie mogło być mowy. Dlatego się w końcu nie zdecydowałem pomimo posiadania najczystrzej owczej wełenki :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HarpiaAcoustics,

 

Jakie okablowanie wewnętrzne polecacie do takiego projektu. Czy macie jakieś uwagi/rady/spostrzeżenia, którymi moglibyście się podzielić na forum, typu jaki przekrój kabli, rodzaj, etc...

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Śledzę watek od jakiegoś czasu i wypatruje nowin. Niestety cisza. Mam pytanie - czy ktoś zabrał się za te głośniki? Czy ktoś posiada dokładne rysunki z wymiarami? Potrzebuje dokładnych wymiarów dla stolarza. Jakiś czas temu mailowo kontaktowałem się z p.Jerzym niestety kontakt się urwał, rysunków z wymiarami nie otrzymałem i od kilku miesięcy nic się nie rusza. Jeżeli ktoś składa lub złożył już te głośniki proszę podzielić się informacjami, zdjęciami, wrażeniami.

 

Dzięki serdeczne

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

...jest to wirtualny projekt? Nikt go nie próbował składać? Ma ktoś rysunki z wymiarami otworów na głośniki? Średnice itd? Resztę jeszcze jakoś idzie wyliczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest to wirtualny projekt? Nikt go nie próbował składać? Ma ktoś rysunki z wymiarami otworów na głośniki? Średnice itd? Resztę jeszcze jakoś idzie wyliczyć...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bez problemu jesli chodzi o same głosniki wszystko można odszukać przy pomocy wyszukiwarki :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu jesli chodzi o same głosniki wszystko można odszukać przy pomocy wyszukiwarki :))))

 

Oj, dzieki wielkie. Akurat glosniki to nie problem. Potrzebuje szczegolowe wymiary obudowy zeby wyslac do stolarni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Nie rozumiem dlaczego upieracie się akurat przy tym projekcie, którego jak widać pomysłodawcy nie zamierzają dociągnąć do końca. Na Al130m Visaton robi kilka fajnych zestawów które cenowo wyjdą tak samo jak proponowany tutaj pomysł. Raczej zagrają nie gorzej a może nawet lepiej, a ich plany są od dawna dostępne. Nic tylko robić.

Dla indywidualistów jest forum Visatona, na którym zamieszczają projekty modyfikacji kolumn z oferty katalogowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego upieracie się akurat przy tym projekcie, którego jak widać pomysłodawcy nie zamierzają dociągnąć do końca. Na Al130m Visaton robi kilka fajnych zestawów które cenowo wyjdą tak samo jak proponowany tutaj pomysł. Raczej zagrają nie gorzej a może nawet lepiej, a ich plany są od dawna dostępne. Nic tylko robić.

Dla indywidualistów jest forum Visatona, na którym zamieszczają projekty modyfikacji kolumn z oferty katalogowej.

 

Ja wszystkie informacje dostałem. Liczę że na koniec października będą już grać. Więc będzie można porównywać kolumny na AL130M :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa jakies tajne dane? Bo nie zauwazylem aby na forum cokolwiek konkretnego sie pojawilo.

Jaka jest szansa na opublikowanie dokumentacji projektu wraz z pomiarami gotowych kolumn na forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa jakies tajne dane? Bo nie zauwazylem aby na forum cokolwiek konkretnego sie pojawilo.

Jaka jest szansa na opublikowanie dokumentacji projektu wraz z pomiarami gotowych kolumn na forum?

 

Zgodnie z maksymą "darowanemu..." powinni być wszyscy zadowoleni. Zaś tutaj większość miała obiekcje, że nie to a tamto. Stąd autor napisał, że jeśli ktoś będzie naprawdę zainteresowany to pomoże w realizacji projektu. Ja się zdecydowałem kompletuję głośniki i elementy zwrotnicy. Jeden z forumowiczów pomaga mi przy obudowie zaś autor projektu doradził, pomógł i wysłał wszystko co jest potrzebne jeśli chodzi o projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Nie bedzie tego projektu udostepnionego bardziej ogolnie? Mozna by go zamiescic na jakims bardziej tolerancyjnym serwisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze jest sporo informacji, chodzilo mi o jakas skompilowana dokumentacje projektu. Tego nie ma ale fajnie, ze mozna dopytywac.

To czego jeszcze brakuje to wyniki pomiarow z gotowego projektu. To natomiast moze sie pojawi jak arczi87 skonczy budowe. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.