Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cena chora, ale z drugiej strony wymiana tylko jednej końcówki IEC z Wattagte na FI-50NCF na Harmonix SM350 dała lekko szokującą dla mnie skalę zmian. To nie była zmiana w bok, ale skok na nowy poziom jakościowy, więc z drugiej strony ten upgade w kategorii cena / jakość był opłacalny.

Dla mnie to nie dziwne czesto zmieniam wtyki:)

 

Mam cały komplet na Siltechu i co do ich neutralności to się nie zgodzę. Zastosowany do końcówki mocy Pass Aleph 4 to porażka. Dźwięk silnie zaokrąglony, gładki nad wyraz, "miętki" bas. Nie oto mi chodziło. Drut poszedł do źródła i te przypadłości zmniejszyły się znacznie. Gradacja planów rzeczywiście świetna. Czy ktoś już ma może doświadczenie z wtykami flagowymi M1 i F1 firmy Oyaide? Może konkurencja jest bardziej zimna?

Zaloz rodowane sonarqesty,nie zawiedziesz sie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, sam nie rozumiem dlaczego z ciepłym Oraclem to razem zagrało tak świszcząco... Te wtyki założone na Demiurgach grają bardzo neutralnie, niesamowicie holograficznie i nie mają w sobie grama ostrości ani jazgotliwości. Podejrzewam, że Furutech obnażył jakość zastosowanej w ZIII miedzi.

 

Tomek, miałem ZIII na 25/35G, 28/38R i 50/50R i posunę się do stwierdzenia, że pomimo pewnych niewątpliwych zalet 50ki sumarycznie to był najgorszy partner dla tego kabla. Oczywiście moim zdaniem, w moim systemie itd, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

sumarycznie to był najgorszy partner dla tego kabla

 

Ciekawe są te obserwacje, bo wymykają się spod pewnego klucza. U mnie największym rozczarowaniem były wtyki Oyaide 004 założone na Electraglide Epiphany X.3. Nadmierne wyostrzenie i nadprodukcja góry, chłodny, techniczny charakter. Złote 079 grają dużo lepiej, a złoty Furutech jeszcze bardziej plastycznie. A może prawda jest brutalna, czyli rod obnażył również bylejakość wewnętrzną Epiphanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe są te obserwacje, bo wymykają się spod pewnego klucza. U mnie największym rozczarowaniem były wtyki Oyaide 004 założone na Electraglide Epiphany X.3. Nadmierne wyostrzenie i nadprodukcja góry, chłodny, techniczny charakter. Złote 079 grają dużo lepiej, a złoty Furutech jeszcze bardziej plastycznie. A może prawda jest brutalna, czyli rod obnażył również bylejakość wewnętrzną Epiphanki?

 

Tomek, co system to inaczej, nie ma gotowych recept.

IMHO rod ma pewne cechy wybitne (rozciągnięcie góry, basu, kontur, precyzję, rozdzielczość, powietrze) i tu nie ma co dyskutować, tylko trochę w tym wszystkim zapomniano o emocjach, barwie i pewnej fizjologii - a każdy ma swoje priorytety.

Pamiętam jak sprawdzaliśmy u mnie Twoje Epiphany na zwykłych wtykach - już wtedy było wiadomo, że potrzeba jej złota i wcalę się nie dziwię, że Oyaide 004 do niej nie spasował, rodowany Furutech też by do niej nie pasował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

rodowany Furutech też by do niej nie pasował

 

Dlatego mnie tak zdziwiło, że on tak dobrze pasuje do srebrnych kabli Verictum. Gdyby mnie ktoś wcześniej zapytał co ja bym tam założył, odpowiedź w ciemno brzmiałaby: złote Furutechy;-) A jednak rod daje wraz z nimi świetny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mnie tak zdziwiło, że on tak dobrze pasuje do srebrnych kabli Verictum. Gdyby mnie ktoś wcześniej zapytał co ja bym tam założył, odpowiedź w ciemno brzmiałaby: złote Furutechy;-) A jednak rod daje wraz z nimi świetny dźwięk.

Rod moim zdaniem wcale nie rozjasnia,raczej wyczyszcza dzwiek z tej mgielki,daje czarniejsze tlo,lepsza rozdzielczosc i dlatego wielu wydaje sie ,ze rozjasnia i odchudza,a po za tym i tak wtyki musza pograc ze 100h,zeby to oceniac,samo to ze kabel sie rozbiera i mietoli przy montazu,to juz kilka godzin ukladania sie dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Rod moim zdaniem wcale nie rozjasnia,raczej wyczyszcza dzwiek z tej mgielki,daje czarniejsze tlo,lepsza rozdzielczosc i dlatego wielu wydaje sie ,ze rozjasnia i odchudza

 

 

W rzeczy samej nie rozjaśnia i poprawia to o czym piszesz. Przy czym generalnie gra w lekko schłodzonej tonacji.

 

wtyki musza pograc ze 100h,zeby to oceniac

 

 

500 godzin.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie nuetralności brakiem napompowania jest moim zdaniem nieprawidłowe. Czy

>>mężczyźni śpiewający jak chłopcy to jest neutralnosć ? nie dla mnie.<<

 

Są mężczyźni śpiewający nie tylko jak chłopcynaturalne wokale są suche i beznamiętne ? mężczyźni śpiewający jak chłopcy to jest neutralnosć ? nie dla mnie.

ale jak i panie, a nawet lepiej.Zapoznaj się kiedyś z tym.Facet był u szczytu swoich możliwości. Najczystszy sopran wśród mężczyzn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Inny genialny sopran męski to Alain Zapffel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 godzin

100h to pierwsze wnioski,a porownywanie na surowo to mz jest bez sensu,dla mnie neutralnie znaczy sie lepiej:)

nie lubie za duzo cukru w cukrze:)

paru moich znajomych uklada systemy pod swoje ulubione plyty ,ktore kiepsko zrealizowane,np. Celin Dione chca ,zeby nie miala sybilantow,toz jakies chore jest,mz system ma szatkowac plyty i bezwglednie pokazywac realizacje,a nie ,ze skrzypce za ostre,saksofon za chudy,kontrabas za gruby itd,...mz :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rod moim zdaniem wcale nie rozjasnia,raczej wyczyszcza dzwiek z tej mgielki,daje czarniejsze tlo,lepsza rozdzielczosc i dlatego wielu wydaje sie ,ze rozjasnia i odchudza,a po za tym i tak wtyki musza pograc ze 100h,zeby to oceniac,samo to ze kabel sie rozbiera i mietoli przy montazu,to juz kilka godzin ukladania sie dzwieku.

 

Kiedy to samo pisałem jakiś rok temu to ciosano mi kołki na głowie, bo rod przecież miał rozjaśniać i dawać jazgot. U mnie jazgotu nie dawał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to samo pisałem jakiś rok temu to ciosano mi kołki na głowie, bo rod przecież miał rozjaśniać i dawać jazgot. U mnie jazgotu nie dawał.

Ja tez jak zmieniam wtyki na zasilajacych kablach to tylko rod,a zreszta w wiekszosci topowych kablach zakladaja rody,chyba cos w tym jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rod moim zdaniem wcale nie rozjaśnia,raczej wyczyszcza dźwięk z tej mgielki,daje czarniejsze tło,lepsza rozdzielczość

Jest dokładnie jak piszesz, po prostu działa w sieci 230V jak filtr odcinający bardzo wysoko w paśmie ponad akustycznym piki z sieci. Sprawa dosyć banalna jest nie najlepszym przewodnikiem i dla tego polecam go sobie trochę spolerować i pocienić na bolcach wtyczek wtedy zjawisko filtracji wcz. zostanie a poprawi się przewodność i wróci część wypełnienia na którą tyle osób narzeka :P

 

dlatego wielu wydaje sie ,ze rozjasnia i odchudza,a po za tym i tak wtyki musza pograc ze 100h,zeby to oceniac

 

To wygrzanie to uzyskanie "dziur" gdzie jest lepsza przewodność, Tomkly ma racje 500 godzin jak nie 1000 ! Jednym słowem dla szybkich przepinaczy z audiofilia nervosa to koszmarek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 godzin jak nie 1000

super super- moje diabełki żyją ok 1000h i padają pod koniec wygrzewania wtyczki

I dlatego wolę złotko (ach- nie tylko dlatego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super super- moje diabełki żyją ok 1000h i padają pod koniec wygrzewania wtyczki

I dlatego wolę złotko (ach- nie tylko dlatego)

 

A kto Ci zabroni na te 1000 godzin podłączyć choćby pralki ;) Ech same problemy z tymi audiofilami ;))))

 

Przebijam - 2000 godzin, a co!

 

Po 1000 godzinach trzeba czyścić styki bo mikroskopijnie zaśniedziały tak ze nie masz szansy na te 2000 godzin ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

dla szybkich przepinaczy z audiofilia nervosa to koszmarek

 

Dodajmy do tego konieczność odczekania kilkunastu minut po każdorazowym przepięciu kabli, tak żeby ustabilizować parametry pracy całego systemu, no i oczywiście samej sieciówki. Słuchanie od razu po wpięciu to radosna partyzantka;-)

 

moje diabełki żyją ok 1000h i padają pod koniec wygrzewania wtyczki

I dlatego wolę złotko

 

Jurek, strasznie słabowite te diabełki w takim razie;-) A problem ułożenia kabla i wtyczek dotyczy w równym stopniu rodowanych jak i złotych;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, strasznie słabowite te diabełki w takim razie;-)

 

Więcej takich opinii o jakości tych lamp dla tego można ostatnio zaobserwować w drugim obiegu wyprzedaży tych fajnych wzmacniaczy na tej topologi. Użytkownicy uciekają od kosztów i kłopotliwości eksploatacji.

 

Ktoś zarzucał ARC że badziewne lampy wstawili ale oni czuli pismo nosem, no cóż nie można mieć wszystkiego albo tanie lampy albo ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARC ma też badziewne 6N30P oraz standardowe 6550. Nie wiadomo które gorsze... Diabły przynajmniej przyjemnie grają;-)

 

Ciężkie to audio nie uważasz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest norma czy .... odchylenie ;-) Ja mam doświadczenia z muzyki rockowej, kojarzysz wokalistę grupy Pavlov's Dog?

 

Z pewnością odchylnie, ależ jakie genialne odchylenie.To nie ma nic wspólnego z tym wykonawstwem z Pavlov's Dog. Posłuchaj tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Philippe Jaroussky przy tym to karykatura śpiewania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie było w tym wątku nic o kablach zasilających... Jakieś nowości?

Tomcio ... Ty bez kabli sieciowych nie mógł byś żyć :) Co to będzie, jak kiedyś wynajdą audiofilskie hajendzikowe zasilanie naszych zabawek bez kabli, za po mocą "wifi" ... to co Ty bidaku zrobisz? :)))) Widzę że Absoluta sprzedajesz ... czyżby Verictum zakradł się do Twojej Audio-dziupli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że kupi tego Demiruga. Rozumiem hobby kablarskie, ale kupowanie kabla w cenie kolumn to byłby mega absurd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, Demirug kosztuje mniej więcej tyle co Harmonix Milionik ... a z tego co widzę kilka sztuk już w PL zostało sprzedanych .... także z tym absurdem to jest różnie. Oczywiście Harmonix a Verictum to dwie bajki pod względem brandu i prestiżu. Sam wiesz jak się ma cena katalogowa do realnej ceny sprzedaży po opustach ... dla tz stałych klientów ... to dwa różne światy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że kupi tego Demiruga. Rozumiem hobby kablarskie, ale kupowanie kabla w cenie kolumn to byłby mega absurd.

 

Przy tych peanach na forum to powinien go mieć za ułamek ceny, zobacz ja u Goldiego to po roku z takim avatarem powinienem mieć cały system za 100Eu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, Demirug kosztuje mniej więcej tyle co Harmonix Milionik ... a z tego co widzę kilka sztuk już w PL zostało sprzedanych .... także z tym absurdem to jest różnie. Oczywiście Harmonix a Verictum to dwie bajki pod względem brandu i prestiżu. Sam wiesz jak się ma cena katalogowa do realnej ceny sprzedaży po opustach ... dla tz stałych klientów ... to dwa różne światy.

 

Akurat na Harmonixa MM rabatów praktycznie nie ma, ale o co innego mi chodziło. Nie o cenę ogolnie tylko węglem kolumn Tomasza. Jeśli Tomek nie chce dołożyć 50 tys.do wymiany kolumn na wyraźnie lepsze, to nie uwierzę, że wyda 15 tys.na jakikolwiek kabel. Byłaby to logika dla mnie niepojęta. Co innego kabel za 20 tys do kolumn za 200 tys, a co innego kabel za 10 tys, do kolumn za 20 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że kupi tego Demiruga. Rozumiem hobby kablarskie, ale kupowanie kabla w cenie kolumn to byłby mega absurd.

I kto to mowi:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tyż prawda" ... to do wpisu Sylwka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artuku

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.