Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, g88 napisał:

Mam transport Cyrusa CD-T. Który jest podpięty do Daca. Z CD jest dużo lepiej, dźwięk nie jest taki płaski, jest bardziej klarowny.

Do jakiego DACa?

1 godzinę temu, g88 napisał:

Ten, który jest we wzmacniaczu 😉

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, g88 napisał:

Jeden we wzmacniaczu a drugi Smsl Su 9

Ten drugi nie wypada lepiej czasem?

Transport do DACa zawsze wypadnie dobrze, coaxial też ma znaczenie. Ale dobrze przygotowany tor LAN i streamer z serwisów takich jak Tidal, czy Qobuz spokojnie mogą konkurować z CD.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sir.jax napisał:

Ten drugi nie wypada lepiej czasem

Nie, Dac w Moonie jest lepszy. Nie jest to jakaś kolosalna różnica, ale słychać że gra bardziej detalicznie, z głębsza sceną. 

28 minut temu, sir.jax napisał:

Ale dobrze przygotowany tor LAN i streamer z serwisów takich jak Tidal

Ja wolę płyty, mam większą kontrolę nad tym, jakiego wydania słucham a różnice są spore 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, g88 napisał:

Nie, Dac w Moonie jest lepszy. Nie jest to jakaś kolosalna różnica, ale słychać że gra bardziej detalicznie, z głębsza sceną. 

Zgadza się, ten wbudowany DAC w 240i jest dobrze zestrojony ze wzmacniaczem i słucha się tego bardzo przyjemnie. Zresztą na bazie 240i zbudowano uznanego za jednego z najlepszych all-in-one, czyli Moon ACE a to już o czymś świadczy 😉.

Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, g88 napisał:

Nie jest to jakaś kolosalna różnica, ale słychać że gra bardziej detalicznie, z głębsza sceną. 

Bo detal zawsze sprawia wrażenie głębszej sceny, pytanie, czy jest też miejsce na barwę i właściwe nasycenie.

Każdy inaczej określa detaliczność,  czasem myli ją z rozdzielczością etc.

Jak DAC we wzmaku jest bdb to tylko się cieszyć,  ja nie spotkałem jeszcze by jakiś był na tyle dobry, co zewnętrzny DAC, oczywiście mówię o innym pułapie cenowym niż ten smsl, czy chociażby kości.

50 minut temu, g88 napisał:

Ja wolę płyty, mam większą kontrolę nad tym, jakiego wydania słucham a różnice są spore

Jak masz dobre i bdb wydania/wytwórnie i realizacje, to warto. 

Chociaż w mojej płytotece pełno takich, a już od kilku lat u mnie nie CD Playera, po drodze był tylko jakiś do sprawdzenia Mohikan no i nie stwierdziłem większej przewagi  nad choćby ripami tych samych płyt, czy streamingiem.

Dużo zależy od jakości LAN I innych pierdów 😉

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie tylko z Rasberry i u mnie Cd gra wyraźnie lepiej 😉 Co do różnicy to mój Dac kosztował około 2 tys a słyszałem, że nawet Dac za 4000 tys nie ma podejścia do tego w Moonie. Na razie posłucham i za kilka miesięcy będę się rozglądał za jakimś lepszym przetwornikiem. 

30 minut temu, sir.jax napisał:

Bo detal zawsze sprawia wrażenie głębszej sceny, pytanie, czy jest też miejsce na barwę i właściwe nasycenie.

Słychać ewidentnie, że np. Wokal ma większą głębie. Wybrzmienia są bardziej czytelne i ogólnie jest porządek. Dynamika też na innym poziomie. Także Smsl idzie na sprzedaż, stary Atoll IN 100 również, choć jego będę dobrze wspominał, bo dzięki niemu wciągnąłem się w świat audio 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, g88 napisał:

Ja mam porównanie tylko z Rasberry

Moon 240i ma podobno bardzo dobre wejście USB, ja gram z Node 2i z zasilaniem liniowym i nie sprawdzałem (nie ma wyjścia USB). Ale Ty spróbuj podłączyć malinę jakimś dobrym przewodem USB i daj znać czy jest lepiej. 

Oczywiście wymiana seryjnego przewodu zasilającego sporo zmienia - Moon dostaje "kopa" i dźwięk staje się potężniejszy, bas schodzi niżej przy zachowaniu bardzo dobrej kontroli. Ponieważ nie ufam "zaplataczom kabli" gdyż nie wiadomo jakie komponenty kryją się wewnątrz pod płaszczykiem oplotu i koszulek termokurczliwych (może za 2 stówki a przewód kosztuje np.: 1700 PLN), polecam Furutecha 762 na wtykach także Furutecha z czystej miedzi pokrytej rodem. Kosztuje podobnie a wiesz co kupujesz. Oczywiście to Twoje pieniądze więc decyzja należy do Ciebie.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, g88 napisał:

Kable zasilające za 1700 zł to nie dla mnie 😉 mam jakiegoś grubego od Tomanka i jest solidny.

Solidny może z wyglądu, ale sonicznie to jest bardzo słaby.

Do takiego Moona naprawdę warto postarać się o coś lepszego, zobaczysz jak się odwdzięczy. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Do takiego Moona naprawdę warto postarać się o coś lepszego, zobaczysz jak się odwdzięczy.

To prawda, bolesna bo trochę kosztuje, ale prawda 😃. Jak się kupuje nawet najtańsze Porsche to nie można oszczędzać na oponach 😎.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, g88 napisał:

Wydaje mi się trochę chłodniejsza w Moonie. Ale powiem szczerze, że muszę trochę jeszcze płyt przesłuchać, żeby coś więcej powiedzieć. Mam parę koncertów akustycznych, więc może tam coś zauważę 😉

Tak przypuszczałem z tego co już napisałeś, zatem gra raczej po chłodniejszej stronie  niż po tej cieplejszej z nasyceniem barw.

Koniecznie sprawdź na akustycznych nagraniach i postaraj się o dobry przewód...

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, g88 napisał:

Kable zasilające za 1700 zł to nie dla mnie 😉 mam jakiegoś grubego od Tomanka i jest solidny.

Polecam ci coś co zrobiłem sam. Też miałem dylemat i wątpliwości co do kabli zasilających. Skontaktowałem się z Solid Core Audio i Ziggy (wszyscy to zaplatacze) i pożyczyłem kable na odsłuch. Wypożyczają bez kaucji i liczą na uczciwość nabywcy. Dopiero jak ci się kabel spodoba to płacisz. Co do Solid Core Audio, polecam przesłuchsc no1 pro. tym bardziej że masz DAC na pokładzie wzmacniacza więc potrzebujesz jeden kabel. To spora zaleta jak by nie było. 

To doświadczenie kosztowało cię będzie tyle co koszty kuriera. Tylko w taki sposób przekonasz się czy warto płacić więcej za kable niż przysłowiowe 100zl.

3 godziny temu, sir.jax napisał:

Ten drugi nie wypada lepiej czasem?

Transport do DACa zawsze wypadnie dobrze, coaxial też ma znaczenie. Ale dobrze przygotowany tor LAN i streamer z serwisów takich jak Tidal, czy Qobuz spokojnie mogą konkurować z CD.

Co to znaczy dobrze przygotowany tor LAN? Gdzie jest wąskie gardło zwykłych, domowych torów LAN? 

Sam jestem na etapie przekonywania się do streamingu z Tidal i Deezer, jak narazie muszę dokonać pewnych zmian w źródle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, DAWH napisał:

Co to znaczy dobrze przygotowany tor LAN? Gdzie jest wąskie gardło zwykłych, domowych torów LAN? 

Sam jestem na etapie przekonywania się do streamingu z Tidal i Deezer, jak narazie muszę dokonać pewnych zmian w źródle. 

Dobry kabel ethernet, dobry router/switch, zasilacz liniowy do routera etc.

Zadbać o antywibracyjne poprawiacze pod streamer etc. 

Zasilanie streamera, łącznie z no właśnie z bezpiecznikiem, ale to grząski temat i często wyśmiewany.

Wszystko ma znaczenie, a największe akustyka, a w zasadzie adaptacja akustyczna.

 

29 minut temu, DAWH napisał:

Co do Solid Core Audio, polecam przesłuchsc no1 pro. tym bardziej że masz DAC na pokładzie wzmacniacza więc potrzebujesz jeden kabel. To spora zaleta jak by nie było. 

Znam tylko opinie kolegi, bo sam jestem okablowany czym innym I nie mam zamiaru zmieniać,  ale szału nie robi.

Ale skoro ta 240kagra po chłodniejszej stronie, to może akurat, bo już chciałem polecić niedrogi Isotek Premier, ale to do źródła i raczej nie takiego po chłodnej stronie.

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, sir.jax napisał:

Tak przypuszczałem z tego co już napisałeś, zatem gra raczej po chłodniejszej stronie  niż po tej cieplejszej z nasyceniem barw.

Bardziej Neutralnej niż chłodnej, w porównaniu do Atoll IN 100, który miał cieplejsza i bardziej wypchnięta do przodu średnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sir.jax napisał:

Dobry kabel ethernet, dobry router/switch, zasilacz liniowy do routera etc.

Zadbać o antywibracyjne poprawiacze pod streamer etc. 

Wszystko maz naczenie, a największe akustyka, a w zasadzie adaptacja akustyczna.

 

 

Znam tylko opinie kolegi, bo sam jestem okablowany czym innym I nie mam zamiaru zmieniać,  ale szału nie robi.

Ale skoro ta 240kagra po chłodniejszej stronie, to może akurat, bo już chciałem polecić niedrogi Isotek Premier, ale to do źródła i raczej nie takiego po chłodnej stronie.

Potwierdzam opinię Jacka. Niestety wszystkie elementy mają znaczenie (kabel, switch, router, zasilacz). Jednak da się optymalizować koszty. Przyzwoity kabel LAN można złożyć samemu (służę stosownymi rekomendacjami) w cenie od 70PLN do ok. 300PLN za metr. Switch można kupić używany (czasem trafia się SiletAngel Bonn 8 w cenie poniżej 1200PLN), zasilacz (LPS) można nabyć w drodze wyjątku nawet u Tomanka za ok. 300PLN.

Solid Core No 1 może być również niezłym wyborem (obok kabli o których wspominałem wcześniej). Akcent na bas, który się nie wlecze ale jest go sporo.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sir.jax napisał:

Dobry kabel ethernet, dobry router/switch, zasilacz liniowy do routera etc.

Zadbać o antywibracyjne poprawiacze pod streamer etc. 

Zasilanie streamera, łącznie z no właśnie z bezpiecznikiem, ale to grząski temat i często wyśmiewany.

Wszystko ma znaczenie, a największe akustyka, a w zasadzie adaptacja akustyczna.

 

Znam tylko opinie kolegi, bo sam jestem okablowany czym innym I nie mam zamiaru zmieniać,  ale szału nie robi.

Ale skoro ta 240kagra po chłodniejszej stronie, to może akurat, bo już chciałem polecić niedrogi Isotek Premier, ale to do źródła i raczej nie takiego po chłodnej stronie.

Wiesz, SCA nawet jak nie robi szału to warto posłuchać i samemu sobie wyrobić zdanie, to prawie nic nie kosztuje oprócz czasu. 

Kto jeszcze z zaplataczy w PL wypożycza kable za free bez kaucji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, sir.jax napisał:

Do takiego Moona naprawdę warto postarać się o coś lepszego, zobaczysz jak się odwdzięczy.

Nie zapłacę 1700 za przewód zasilający. Nie chcę wchodzić w dyskusje o kablach, bo każdy ma swoje racje. Patrząc od strony technicznej to nie wiem, z czego ten kabel musiałby być wykonany, żeby aż tyle kosztował 😉 W audiofilskie przewody Ethernet i podstawki antywibracyjne pod streamer też nie wierzę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pantaleon napisał:

Potwierdzam opinię Jacka. Niestety wszystkie elementy mają znaczenie (kabel, switch, router, zasilacz). Jednak da się optymalizować koszty. Przyzwoity kabel LAN można złożyć samemu (służę stosownymi rekomendacjami) w cenie od 70PLN do ok. 300PLN za metr. Switch można kupić używany (czasem trafia się SiletAngel Bonn 8 w cenie poniżej 1200PLN), zasilacz (LPS) można nabyć w drodze wyjątku nawet u Tomanka za ok. 300PLN.

Solid Core No 1 może być również niezłym wyborem (obok kabli o których wspominałem wcześniej). Akcent na bas, który się nie wlecze ale jest go sporo.

Jakie kabel LAN, switch, router, zasilacz mają znaczenie skoro mój transport łączy się z routerem przez Wi-Fi? Nie bardzo kumam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pantaleon napisał:

Potwierdzam opinię Jacka. Niestety wszystkie elementy mają znaczenie (kabel, switch, router, zasilacz). Jednak da się optymalizować koszty. Przyzwoity kabel LAN można złożyć samemu (służę stosownymi rekomendacjami) w cenie od 70PLN do ok. 300PLN za metr. Switch można kupić używany (czasem trafia się SiletAngel Bonn 8 w cenie poniżej 1200PLN), zasilacz (LPS) można nabyć w drodze wyjątku nawet u Tomanka za ok. 300PLN.

Solid Core No 1 może być również niezłym wyborem (obok kabli o których wspominałem wcześniej). Akcent na bas, który się nie wlecze ale jest go sporo.

 

13 minut temu, sir.jax napisał:

Dobry kabel ethernet, dobry router/switch, zasilacz liniowy do routera etc.

Tak jak wspomniałem, słucham głównie z CD, stream tylko do plumkania w tle albo posłuchania płyty przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, g88 napisał:

Nie zapłacę 1700 za przewód zasilający. Nie chcę wchodzić w dyskusje o kablach, bo każdy ma swoje racje. Patrząc od strony technicznej to nie wiem, z czego ten kabel musiałby być wykonany, żeby aż tyle kosztował 😉 W audiofilskie przewody Ethernet i podstawki antywibracyjne pod streamer też nie wierzę 😉

Nie będę Cię na siłę przekonywał. Po prostu kiedyś wypożycz i rzuć uchem. Zapewniam, że warto. Przy czym niekoniecznie musisz wydawać 1700. Poszukaj z drugiej ręki. Czasy są takie, że kable można często nabyć za 50-55% ceny sklepowej.

3 minuty temu, DAWH napisał:

Jakie kabel LAN, switch, router, zasilacz mają znaczenie skoro mój transport łączy się z routerem przez Wi-Fi? Nie bardzo kumam. 

Jeśli działasz przez WiFi to już inna bajka.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, g88 napisał:

 

Tak jak wspomniałem, słucham głównie z CD, stream tylko do plumkania w tle albo posłuchania płyty przed zakupem.

Specjalnie cię podpuszczam żebyś wypróbował kable za 2k, Solid Core Audio No1 pro czy Ziggy tyle kosztują. Za kabel nic nie płacisz, tylko kurier i masz co najmniej 2 tyg. na odsłuch, a jak poprosisz to i dłużej. Ciekawe doświadcznie wierz mi 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DAWH napisał:

Jakie kabel LAN, switch, router, zasilacz mają znaczenie skoro mój transport łączy się z routerem przez Wi-Fi? Nie bardzo kumam. 

No więc masz odpowiedź.

Wiem, co mogą inni powiedzieć, ale w audio lepiej korzystać z sieci LAN po kablu, wej RJ45 masz w każdym streamerze nie bez powodu.

Tak wiem, antenki WiFi też są 😆

5 minut temu, DAWH napisał:

Specjalnie cię podpuszczam żebyś wypróbował kable za 2k, Solid Core Audio No1 pro czy Ziggy tyle kosztują. Za kabel nic nie płacisz, tylko kurier i masz co najmniej 2 tyg. na odsłuch, a jak poprosisz to i dłużej. Ciekawe doświadcznie wierz mi 😇

Za te pieniądze na rynku wtórnym można kupić o wiele lepsze. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sir.jax napisał:

No więc masz odpowiedź.

Wiem, co mogą inni powiedzieć, ale w audio lepiej korzystać z sieci LAN po kablu, wej RJ45 masz w każdym streamerze nie bez powodu.

Tak wiem, antenki WiFi też są 😆

Jak mi ktoś wyjaśni logicznie jaką przewagę ma LAN nad wi-fi (przekladajaca się na dźwięk) to chętnie przejdę na kabel😁

Tylko nie mówcie mi, żeby usłyszeć przewagę LAN to muszę kupić swich i router z zasilaniem liniowym za 5k, proszę😫🙏🙏💓

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DAWH napisał:

Tylko nie mówcie mi, żeby usłyszeć przewagę LAN to muszę kupić swich router z zasilaniem liniowym z 5k, proszę😫🙏🙏💓

Nie, nie musisz.

Może najpierw zacznij od wpięcia się kablem LAN choćby Cat 7 wystarczy.  Możesz zacząć od Lappkabla taki znany żółtek.

Ja od tego zaczynałem, nadal korzystam, a 1,5m mi zostało jeszcze z dobrymi wtykami.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DAWH napisał:

Jak mi ktoś wyjaśni logicznie jaką przewagę ma LAN nad wi-fi (przekladajaca się na dźwięk) to chętnie przejdę na kabel😁

Tylko nie mówcie mi, żeby usłyszeć przewagę LAN to muszę kupić swich i router z zasilaniem liniowym za 5k, proszę😫🙏🙏💓

Jeśli nie masz po drodze 5 ścian i wifi nie wpada w czkawkę (jak to ma miejsce u mnie), a przy okazji nie masz zbyt dużej ilości źródeł dodatkowych zakłóceń własnych i obcych (ja mieszkam w apartamentowcu), to nie widzę problemu, żeby grać po wifi. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.