Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Simaudio CLUB


Dżerzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Luxfer Fereg napisał:

W czym według Ciebie najlepiej odnajduje się moon ??? rock .... ???

To trudne pytanie, gdyż gra cały zestaw. U mnie Moon 240i wraz z Xavian Neox1 bardzo dobrze odwzorowuje barwy instrumentów klasycznych, gitar elektrycznych i klasycznych instrumentów perkusyjnych. Barletta świetnie zestroił te monitory, są niezwykle rozdzielcze, ale i delikatne "na górze", dzięki temu można ich słuchać godzinami, przy czym "ciągną" już od 45Hz więc nawet w elektronice nie brakuje dołu. Moon jest bardzo dynamiczny i szczegółowy - detaliczny, więc świetnie zgrywa się z nieco łagodnymi, acz barwnymi i rozdzielczymi Xavianami. Dlatego ten zestaw świetnie pasuje do każdej muzyki, której słucham. Nie szufladkowałbym Moona do jakiegoś konkretnego gatunku muzycznego.

33 minuty temu, Luxfer Fereg napisał:

PS. Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Ci inflacja zżarła

Też prawda 😉. Przez tę cholerną inflację uciekła mi chwilowo z zasięgu nowa Omega Aqua Terra 😒.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Luxfer Fereg napisał:

Też jestem zdania że moon jest mocno uniwersalny. Równie dobrze pokarze kopyta Slayera jak i mlaski języka Diany Krall.

Diany nie słucham, ale przy Slayer przydałoby mi się większe dociążenie 😉 Może to kwestia moich kolumn, ale przy IN 100 dociążenie było jednak trochę większe. Spróbuje jeszcze nieco to poprawić zewnętrznym DAC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, g88 napisał:

Diany nie słucham, ale przy Slayer przydałoby mi się większe dociążenie 😉

U mnie wymiana przewodu zasilającego właśnie dociążyła brzmienie. Z tymi cholernymi kablami tak już jest - jakichś klocków byś nie użył, to i tak wymiana kabla znowu wszystko zmienia 😉. Na lepsze lub gorsze, jeżeli źle je dobierzesz. Od pewnego poziomu sprzętu trzeba to zaakceptować i płacić. Byle nie hochsztaplerom i naciągaczom 🤑.

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Franz-007 napisał:

U mnie wymiana przewodu zasilającego właśnie dociążyła brzmienie. Z tymi cholernymi kablami tak już jest - jakichś klocków byś nie użył, to i tak wymiana kabla znowu wszystko zmienia 😉. Na lepsze lub gorsze, jeżeli źle je dobierzesz. Od pewnego poziomu sprzętu trzeba to zaakceptować i płacić. Byle nie hochsztaplerom i naciągaczom 🤑.

U mnie zestawienie:
gniazdko Furutech --> Magnatron Arini --> kondy Acoustic Dream --> Octave

kondy --> acrolink 5500 --> moon 280

kondy --> acrolink 5500 --> cd

wydaje się być na moje ucho optymalnym. Trochę tych kabli protestowałem. Jedne lepsze, drugie gorsze.

Edytowane przez Luxfer Fereg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, g88 napisał:

Diany nie słucham, ale przy Slayer przydałoby mi się większe dociążenie 😉 Może to kwestia moich kolumn, ale przy IN 100 dociążenie było jednak trochę większe. Spróbuje jeszcze nieco to poprawić zewnętrznym DAC. 

Zależy też od akustyki. A opery secondy SE potrafią zagrać tak jak reszta elektroniki, to bardzo uniwersalne kolumny, które mają neutralny charakter. 

Co do dac to jak najbardziej, ale obawiam się że większość dzisiejszych dac, szczególnie Chińczyków delta sigma gra raczej jasnym i szybkim dźwiękiem. Ciemności i dociążenia musiał byś szukać w czymś lampowym, w budżecie znacznie wyższym niż cena questa czy RME, które de facto o grają po jasnej stronie, raczej szybkim i rozdzielczym dźwiękiem. 

nie wiem czy więcej dociążenia nie uzyskasz czasem wymieniając sieciówkę w swoim Moon

Edytowane przez DAWH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz na minus dla moon 280 to brak możliwości bezpośredniego podłączenia dysku zewnętrznego i obsługi plików poprzez apke. Zapakowałbym jakieś pliki np. SACD na dysk i pyk, a tu lipa.
No chyba, że się mylę i da się to obejść oczywiści poza zapodawaniem muzy poprzez kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Luxfer Fereg napisał:

Jedna rzecz na minus dla moon 280 to brak możliwości bezpośredniego podłączenia dysku zewnętrznego i obsługi plików poprzez apke. Zapakowałbym jakieś pliki np. SACD na dysk i pyk, a tu lipa.
No chyba, że się mylę i da się to obejść oczywiści poza zapodawaniem muzy poprzez kompa.

Może router z możliwością podpięcia dysku lub pendrive'a? 

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Franz-007 napisał:

Może router z możliwością podpięcia dysku lub pendrive'a? 

Tego nie brałem pod uwagę 🙂 Po głowie chodził mi dysk sieciowy, ale niem pewności czy to zda egzamin.

1 minutę temu, Pantaleon napisał:

To oczywiste.

No tak ale ja nie korzystam z routera tylko net leci po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Luxfer Fereg napisał:

Jedna rzecz na minus dla moon 280 to brak możliwości bezpośredniego podłączenia dysku zewnętrznego i obsługi plików poprzez apke. Zapakowałbym jakieś pliki np. SACD na dysk i pyk, a tu lipa.
No chyba, że się mylę i da się to obejść oczywiści poza zapodawaniem muzy poprzez kompa.

Niestety takiej opcji nie ma. Wejście USB B jest bierne. Zatem jedyna opcja to podłączenie dysku NAS, z 2 slotami LAN (przez łącze LAN lub USB) i wgranym sterownikiem (renderem plików) i sterowanie nim (jak transportem plików) z zewnętrznego urządzenia. Brzmi dość skomplikowanie ale da się zrobić. Pytanie tylko po co? Ma to sen jedynie w przypadku gdy 280D nie ma na pokładzie modułu MiND. Jeśli ma, cały zabieg staje się bezsensowny.

5 minut temu, Luxfer Fereg napisał:

Tego nie brałem pod uwagę 🙂 Po głowie chodził mi dysk sieciowy, ale niem pewności czy to zda egzamin.

No tak ale ja nie korzystam z routera tylko net leci po kablu.

No dobrze. Net leci po kablu ale skąd? Przecież musisz mieć domowy router (switchrouter), od dostawcy (UPS, Orange itp). Wystarczy NAS podpiąć do tego switchroutera i jeśli jest właściwie skonfigurowany (FAT), a na pokładzie 280D jest moduł MiND, streamer zauważy dysk natychmiast, wraz ze wszystkimi jego zasobami w postaci plików audio.

Dysk sieciowy NAS, np. Synology lub Qnap zda egzamin śpiewająco. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby był z tym problem. Nawet słabe stacje w postaci WD sprawują się dobrze. Polecam jednak Synology DS118 (bez litery "j" na końcu, czyli w wersji czarnej) + dyski WD Red 2T, 3T lub 4T (w zależności od potrzeb). Można się też pokusić o stację 2-dykową (ustawić "rajd", żeby mieć pewność, że awaria dysku nie pozbawi Cię płytoteki).

@Luxfer Feregjakbyś potrzebował pomocy pisz na priv.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Luxfer Fereg napisał:
12 godzin temu, DAWH napisał:

nie wiem czy więcej dociążenia nie uzyskasz czasem wymieniając sieciówkę w swoim Moon

O, to to

To to, i to np. Oyaide Tunami, chyba lepiej V1, ale można spróbować V2.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, DAWH napisał:

Zależy też od akustyki. A opery secondy SE potrafią zagrać tak jak reszta elektroniki, to bardzo uniwersalne kolumny, które mają neutralny charakter. 

Co do dac to jak najbardziej, ale obawiam się że większość dzisiejszych dac, szczególnie Chińczyków delta sigma gra raczej jasnym i szybkim dźwiękiem. Ciemności i dociążenia musiał byś szukać w czymś lampowym, w budżecie znacznie wyższym niż cena questa czy RME, które de facto o grają po jasnej stronie, raczej szybkim i rozdzielczym dźwiękiem. 

nie wiem czy więcej dociążenia nie uzyskasz czasem wymieniając sieciówkę w swoim Moon

To nie jest tak, że tego dociążenia nie ma, po prostu chyba się mocno do dźwięku Atolla przywiązałem 😉 Natomiast Moon ma dużo innych zalet, które zdecydowanie przeważają. Natomiast zdecydowanie dla mnie gra po tej jaśniejszej stronie, ma bardzo rozdzielczą górę i może to powoduje odczucie braku dociążenia.... Mam też kable głośnikowe Chord Clearway, one też są chyba dość jasne.
Coraz bardziej mi się ten wzmak podoba, takie pierdoły jak możliwość nadania własnej nazwy każdego wejścia, czy możliwość wyrównania wzmocnienia na każdym wejściu robią robotę 😉 Może rzeczywiście spróbuje jakąś sieciówkę wypożyczyć i zobaczymy co się zmieni. 

11 godzin temu, Pantaleon napisał:

Dysk sieciowy NAS, np. Synology lub Qnap zda egzamin śpiewająco

Ja mam  NAS od WD, nie pamiętam ile kosztował, ale był sporo tańszy od QNapów czy Synology, działa już niezawodnie 5 lat jako magazyn plików i muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pantaleon napisał:

Niestety takiej opcji nie ma. Wejście USB B jest bierne. Zatem jedyna opcja to podłączenie dysku NAS, z 2 slotami LAN (przez łącze LAN lub USB) i wgranym sterownikiem (renderem plików) i sterowanie nim (jak transportem plików) z zewnętrznego urządzenia. Brzmi dość skomplikowanie ale da się zrobić. Pytanie tylko po co? Ma to sen jedynie w przypadku gdy 280D nie ma na pokładzie modułu MiND. Jeśli ma, cały zabieg staje się bezsensowny.

No dobrze. Net leci po kablu ale skąd? Przecież musisz mieć domowy router (switchrouter), od dostawcy (UPS, Orange itp). Wystarczy NAS podpiąć do tego switchroutera i jeśli jest właściwie skonfigurowany (FAT), a na pokładzie 280D jest moduł MiND, streamer zauważy dysk natychmiast, wraz ze wszystkimi jego zasobami w postaci plików audio.

Dysk sieciowy NAS, np. Synology lub Qnap zda egzamin śpiewająco. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby był z tym problem. Nawet słabe stacje w postaci WD sprawują się dobrze. Polecam jednak Synology DS118 (bez litery "j" na końcu, czyli w wersji czarnej) + dyski WD Red 2T, 3T lub 4T (w zależności od potrzeb). Można się też pokusić o stację 2-dykową (ustawić "rajd", żeby mieć pewność, że awaria dysku nie pozbawi Cię płytoteki).

@Luxfer Feregjakbyś potrzebował pomocy pisz na priv.

Uwaga na audiofilskie switche i routery😁

 https://tonskladowy.pl/artykuly/jak-pc-audio-obnaza-hipokryzje-branzy-high-end/amp/

2 godziny temu, sir.jax napisał:

To to, i to np. Oyaide Tunami, chyba lepiej V1, ale można spróbować V2.

Tunami lepiej sprawdza się w DAC czy wzmacniaczu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, g88 napisał:

Zamówiłem na testy kabel z Solid Core 😉 
Jestem sceptyczny, ale jak nie spróbuje, to nie będę spał po nocach 😛

W sumie to nic nie kosztuje, ja też raczej sceptycznie podchodzę do tematu okablowania, więc nie pozostaje nic innego jak przekonać się samemu. 

Daj znać jak SCA sprawdziły się u ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, g88 napisał:

Zamówiłem na testy kabel z Solid Core 😉 
Jestem sceptyczny, ale jak nie spróbuje, to nie będę spał po nocach 😛

Te obok Tunami nawet nie leżały  jeśli chodzi o brzmienie.

13 godzin temu, DAWH napisał:

Tunami lepiej sprawdza się w DAC czy wzmacniaczu?

Ja mam w DACu v1 na białych wtykach 004 i drugą V2 na białych wtykach ściana kondycjoner oba się uzupełniają, aż miło. 

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, DAWH napisał:
19 godzin temu, g88 napisał:

Zamówiłem na testy kabel z Solid Core 😉 
Jestem sceptyczny, ale jak nie spróbuje, to nie będę spał po nocach 😛

W sumie to nic nie kosztuje, ja też raczej sceptycznie podchodzę do tematu okablowania, więc nie pozostaje nic innego jak przekonać się samemu. 

Ehh... żeby wszyscy mieli takie podejście. Wielu "pisarzy" pisze wiele o kablach, ale samemu pożyczyć już Nie, zachowują się jakby mieli stracić kaucje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sir.jax napisał:

Te obok Tunami nawet nie leżały  jeśli chodzi o brzmienie.

W temacie kabli zasilających jestem zielony. Solid Core dostaje na testy za darmo, więc czemu miałbym nie skorzystać. Będę albo mądrzejszy o dodatkową wiedzę, albo grubszy jak usłyszę różnicę, bo fizycznie prąd to prąd i każdy przewód o odpowiednim przekroju, wykonany z miedzi powinien zagrać tak samo. Zobaczymy co z tego wyjdzie, podobno w audio są rzeczy niemierzalne 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, g88 napisał:

W temacie kabli zasilających jestem zielony. Solid Core dostaje na testy za darmo, więc czemu miałbym nie skorzystać. Będę albo mądrzejszy o dodatkową wiedzę, albo grubszy jak usłyszę różnicę, bo fizycznie prąd to prąd i każdy przewód o odpowiednim przekroju, wykonany z miedzi powinien zagrać tak samo. Zobaczymy co z tego wyjdzie, podobno w audio są rzeczy niemierzalne 😉 

Przekonasz się,  mam nadzieję, że takie podstawy jak ta z której strony we wtyczce IEC powinna być faza, to wiesz.

😉

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, g88 napisał:

W temacie kabli zasilających jestem zielony. Solid Core dostaje na testy za darmo, więc czemu miałbym nie skorzystać. Będę albo mądrzejszy o dodatkową wiedzę, albo grubszy jak usłyszę różnicę, bo fizycznie prąd to prąd i każdy przewód o odpowiednim przekroju, wykonany z miedzi powinien zagrać tak samo. Zobaczymy co z tego wyjdzie, podobno w audio są rzeczy niemierzalne 😉 

Z kablami zasilającymi jest jak z interkonektami, mogą być zrobione na tej samej miedzi (powiedzmy 7N), tego samego producenta ale grają różnie. Podobnie rzecz ma się z kablami zasilającymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2022 o 23:16, DAWH napisał:

Sygnał mam czysty jak lza, bez ścian, transport od routera 1m, mieszkam w domu więc zakłóceń z innych routerów brak. 

zostaję przy wi-fi 😇

Dodam od siebie, że kable Lan tak samo jak sieciówki, głośnikowe i interkonekty różnią się brzmieniem, taki Furutech Lan 8 NCF gra jasno, szybko, z krótkim basem w stosunku do droższego Acoustic Revive, który gra ciemno, powolnie z dociązeniem. Ja gram na zwykłym kablu takim za 100 zł, ponieważ w stosunku do nich był uniwersalny i nie ingerował mocno w brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.