Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Elbląg i okolice


lux666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spojrzyj w kilka ostatnich wpisów w klubie ProAc (Pro-Ac).

Z "kamykami" oddalisz się od realizmu, czyli pełnego i nieskrępowanego dźwięku.

 

Granit wykona na fuchę każdy zakład przy cmentarzu. Możesz też zapytać w firmach z materiałami do wykończenia mieszkań, które wykonują blaty, parapety itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Wuelem:,

1. Nie specjalnie sugeruje się tym co kto wypisuje i w jakim wątku .. sam przeprowadzam experymenty u siebie i z nich wyciąga wnioski..

2. Chodziło mi raczej o konkrente polecenie kogoś sprawdzonego ( adres / numer telefonu itd )

 

Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie z lokalnymi dostawcami i może kogoś polecić ?

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz pod uwagę tego, że odwiedzając kilka zakładów nagrobkowych możesz trafić na taki, który ma akurat odrzuty w wymaganej grubości i kolorze. Wtedy będziesz miał to, co chcesz za umowne grosze. W innym wypadku taka przyjemność kosztuje dobre kilka stówek. Ja bym za pogorszenie dźwięku nie płacił za dużo...

 

Mam w piwnicy jakieś nieużywane kamulce pod elektronikę i kolumny, a nawet granitowe podkładki pod kable głośnikowe. Jak podróżujesz czasem, to mogę wszystko pożyczyć na test. Nie znam przypadku, kiedy dociążenie kolumny przyniosło coś (ostatecznie) dobrego. Tak samo jak nie przynosi zatkanie otworu bas-refleks. Działanie ciężkiej podstawy daje identyczny efekt. Nawet, jeśli chodzi o wygaszenie jakiegoś konkretnego rezonansu basowego pomieszczenia, to koszt tej operacji jest zabójczy dla muzyki. Ale oczywiście jest pełna dowolność w sposobie dostrajania system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://elblag.wm.pl/179547,Klub-Czarnej-Plyty-zaprasza.html#axzz2oL5Guelp

W czasie spotkania można posłuchać własnego krążka.Tylko spotkania rzadko się odbywają. Trzeba śledzić internet..

 

Nowa płyta raczej nie powinna strasznie trzeszczeć, sprzedali używkę, bo niema innego wytłumaczenia.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

W najbliższy czwartek 8 maja o godz.: 18.00

W budynku MDK przy ul. Warszawskiej 51

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu oraz miłośnik czarnej płyty - Andrzej Sywula zaprasza nas na kolejne spotkanie z jej dźwiękami. Tym razem przeniesiemy się w kręgi Ameryki Łacińskiej. Poznamy historie ludzi, którzy tworzyli na tych terenach niesamowite kompozycje będące mieszanką hiszpańskich elementów melodycznych i afrykańskich wpływów rytmicznych. Muzyka ta z silnymi wpływami jazzu zawiera również elementy alpejskie, a nawet włoskie i wschodnioeuropejskie.

 

http://www.mdk.elblag.pl/news/s/352/czarna-plyta-w-rytmie-ameryki-poludniowej-zaprasza-

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

W najbliższy czwartek 8 maja o godz.: 18.00

W budynku MDK przy ul. Warszawskiej 51

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu oraz miłośnik czarnej płyty - Andrzej Sywula zaprasza nas na kolejne spotkanie z jej dźwiękami. Tym razem przeniesiemy się w kręgi Ameryki Łacińskiej. Poznamy historie ludzi, którzy tworzyli na tych terenach niesamowite kompozycje będące mieszanką hiszpańskich elementów melodycznych i afrykańskich wpływów rytmicznych. Muzyka ta z silnymi wpływami jazzu zawiera również elementy alpejskie, a nawet włoskie i wschodnioeuropejskie.

 

http://www.mdk.elblag.pl/news/s/352/czarna-plyta-w-rytmie-ameryki-poludniowej-zaprasza-

 

 

a wiesz moze kiedy nastepna spotkanie ????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze kiedy nastepna spotkanie ????????

Przed chwilą rozmawiałem z Andrzejem i może po 14.12 zorganizuje spotkanie, jak wymienią mu okablowanie w gramofonie.

Do posłuchania będzie też moja końcówka mocy.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Polecam ten film pomiędzy minutą 4:00 i 4:40.

 

 

Jeśli nie ma wzmocnienia sygnału w stosunku do cinch, to chyba producent zastosował jakąś sztuczkę, ale wtedy stawia to pod znakiem zapytania tłumienie zakłóceń. Może na zapas poddaję wątpliwość, ale to wynik niewiedzy. Za to filmik warty uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Szykuje się spotkanie miłośników czarnej płyty.

 

http://www.mdk.elblag.pl/news/s/476/za-kwadrans-szosta-z-anawa

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System to sprawa drugorzędna, liczy się muzyka z czarnego krążka.

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kilka słów i zdjęć z zapowiadanego spotkania. Skupiłem się na tym, co może zainteresować zagorzałego audiofila, a to oznacza pominięcie esencji muzycznej, która jest bardziej kwestią smaku niż techniki i podejścia. Patrzymy bliżej...

 

Kolumny i sprzęt w swojej okazałości - dzielona amplifikacja, analog i wielodrożność głośnikowa:

 

post-19223-0-29609000-1428528016_thumb.jpg post-19223-0-00953300-1428528037_thumb.jpg post-19223-0-02367600-1428528060_thumb.jpg

 

Robi się ciekawie - każda kolumna została podłączona innym rodzajem przewodu:

 

post-19223-0-74449500-1428528188_thumb.jpg post-19223-0-46529300-1428528207_thumb.jpg post-19223-0-61482700-1428528227_thumb.jpg

 

Najciekawsze... sieciówka (można się nawet dopatrzyć producenta) z napisem "HIGH END SUPER":

 

post-19223-0-97854500-1428528331_thumb.jpg post-19223-0-87644300-1428528356_thumb.jpg

 

 

Co do dźwięku, to nie chcę za dużo pisać. Pomysł spotaknia i wysiłek trzeba docenić, ale dźwiękowi brakowało wszystkiego, żeby być uznanym za chociażby poprawny. Nie mówiąc o wyjściu poza przeciętność. Jak dla mnie skorzystanie z kultowego nośnika nie usprawiedliwa prezentowania muzyki z koszmarnymi zniekształceniami. Jakościowo efekt wypadł poza skalę oceny. Runął w dół i poległ. Ocalić od zapomnienia? Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy elbląscy Klubowicze,

 

wychodzę z propozycją zorganizowania spotkania. Wypunktuję najważniejsze sprawy, pewnie kluczowe dla urzeczywistnienia pomysłu:

 

1/ Mam konkretną propozycję miejsca - to będzie wynajęty lokal w budynku Elzamu (ul. Grunwaldzka 2) - ok. 40 m kw. Akustyka będzie przypadkowa, więc ewentualne ustroje są mile widziane.

 

2/ Termin: majowa sobota 16-go lub 23-go (od godz. 15.00) albo niedziela 17-go lub 24-go (godzina początku dowolna). Do ustalenia.

 

3/ Sprzęt: w zależności od założeń możemy postawić na czyjś sprawdzony zestaw lub złożyć eksperymentalny. Każdy może zaproponować coś od siebie. Ważne, aby zebrać przynajmniej jeden komplet (źródło, wzmacniacz, kolumny). Ponieważ analog w tym gronie ma mocną pozycję, to na początek mogę od siebie zaproponować gramofon SYSTEMDEK IIX900 (pływające zawieszenie) - którego i tak na co dzień nie używam, ale działa. Już można wpisywać swoje propozycje.

 

4/ Muzyka i nagrania: dla uniknięcia bałaganu chyba trzeba przyjąć jakąś zasadę. Może niech każdy ma 15 minut na prezentację swoich nagrań. Jśli uczestników będzie odpowiednio mało, to czas przeznaczony na 1 osobę możemy przedłużyć do 20 lub 30 minut.

 

5/ Miła atmosferę gwarantuje nieprzebrany poczęstunek, gdyż zakładamy, że każdy przyniesie ze sobą to, co ma :-) Kawa i herbata bez limitu jest zapewniona przeze mnie.

 

Chętni proszeni są o deklarowanie swojego udziału, bo od tego zależy przyszłość spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drodzy elbląscy Klubowicze,

 

Fajna inicjatywa z Twojej strony warta uczestnictwa, ja mogę zabrać końcówkę i CD.

pozdrawiam

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla podtrzymania tematu ;)

post-3650-0-64901000-1429294100_thumb.jpg

mogę zabrać do posłuchania, plastik kontra złoto

post-3650-0-91995200-1429294222_thumb.jpg

i następna ciekawostka z mojej kolekcji, platyna kontra aluminium.

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprosiłem wczoraj mailowo p. Andrzeja Sywulę, znanego z zamiłowania do analogu. Zobaczymy, czy grono chętnych się powiększy, bo mogłyby to być spotkania cykliczne (np. styczeń, maj, wrzesień), choć jak na razie pod znakiem zapytania jest wystartowanie.

 

A jako, że mi bliżej do cd (z powodzeniem grającym jak analog) i nawiązując do niedawnych klimatów polecę szczególnie płytę z dołu - wersje nie gorsze niż oryginalne wykonania (!). Zgaduję, że wersji na analog nie ma, więc przynajmniej z wyborem nośnika spokój.

 

post-19223-0-59942300-1429382119_thumb.jpg

 

Gdyby ktoś miał monitory i obawiał się o poradzenie w sporym metrażu, to możemy dodać pro "korektor" firmy BBE nadający większy wolumen muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten film pomiędzy minutą 4:00 i 4:40.

 

https://www.youtube.com/watch?v=H3aKLdXYgik

 

Jeśli nie ma wzmocnienia sygnału w stosunku do cinch, to chyba producent zastosował jakąś sztuczkę, ale wtedy stawia to pod znakiem zapytania tłumienie zakłóceń. Może na zapas poddaję wątpliwość, ale to wynik niewiedzy. Za to filmik warty uwagi.

 

czy możliwe jest połączenie symetryczne poprzez RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jest jeden przewód a potrzeba dwa. Zawsze trzeba będzie sygnał przeinaczyć, więc traci się korzyści wynikające z ciągłej symetrii (na całej długości ścieżki i przewodu). Na pocieszenie: dobry RCA nie jest gorszy, minimalizować długość i trzymać jeden kabel z dala od drugiego. Wtedy RCA staje się symetryczny :-)

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jest jeden przewód a potrzeba dwa. Zawsze trzeba będzie sygnał przeinaczyć, więc traci się korzyści wynikające z ciągłej symetrii (na całej długości ścieżki i przewodu). Na pocieszenie: dobry RCA nie jest gorszy, minimalizować długość i trzymać jeden kabel z dala od drugiego. Wtedy RCA staje się symetryczny :-)

 

dzięki, a jak sprawa z głośnikowymi się ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.