Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Elbląg i okolice


lux666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak że jeśli bylibyście tak mili i zaprośili mnie na tę część spotkania to był bym Wam bardzo wdzięczny.

 

Mam nadzieję, iż jasne jest, że zapraszam Wszystkich na wszystkie części spotkania. Mamy godzinę rozpoczęcia, ale nie mamy godziny zakończenia - ta zależy tylko od nas. Na podłodze będzie miękka wykładzina, więc będzie można chodzić w skarpetach lub też w zabranych ze sobą swoich ulubionych kapciach. Klimat domowego spotkania...

 

Nie wiem czy akurat zaproponowany zestaw będzie najlepszy do wnikliwego testowania (przewiduję sporo własnych regulacji), ale to okaże się na miejscu. W sobotę wieczorem, tj. 20.06 napiszę ile procent z przypuszczalnej jakości udało się uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony wezmę do posłuchania z CD

1.TRIUMPH -" Never Surrender " - 6:45

2.LIVING COLOUR - " Bi " - 4:45

 

No i prawie 11 minut z głowy, a co dalej Koledzy proponują ???

Edytowane przez Kazik II

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za kilka dni, za dni parę...

 

Jeśli ktoś chciałby zabrać ze sobą jakiś sprzęt, miał jakiekolwiek pytanie lub wątpliwości, to na takie okoliczności podaję w "o mnie" numer telefonu. Gdyby była potrzeba, abym w Spotify przygotował komuś listę z wybranymi utworami, to będzie zrobione. W sobotę wieczór zamieszczę jeszcze raz zdjęcie budynku i wejścia. Pisałem o kapciach... oczywiście w butach też można słuchać. O konkursie przypominam już teraz...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony wezmę do posłuchania z CD

1.TRIUMPH -" Never Surrender " - 6:45

2.LIVING COLOUR - " Bi " - 4:45

 

No i prawie 11 minut z głowy, a co dalej Koledzy proponują ???

 

I akcent Polski z CD

 

3. Mira Kubasińska - Masz to dziś - 9:24

4. Laboratorium - Pięciobój nowoczesny -19:55 - skrócimy jak będą inne nagrania ;))

5. Organek - Nie lubię - 3:37

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością i z lekkim dreszczykiem informuję, że podłączenie jest gotowe - można słuchać płyt cd i Spotify. Jakość dźwięku... jest wciągająca. Dla audiofila to oznacza, że po klapnięciu na siedzisko trudno zmusić się do zwolnienia innym miejsca. Tak więc kto pierwszy ten lepszy... od 16-tej :-)

 

Korzystam z okazji, żeby podziękować za telefony i wspierający odzew - właściwe osoby będą wiedziały, że to do nich piszę te słowa.

 

Nawigację samochodową lub pieszą proszę nastawić na (widok na i od drzwi wejściowych):

 

 

 

 

Liczę na Was - DO ZOBACZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że być może jeszcze słuchacie jak pisze te słowa z roboty, chcę powiedzieć że Wojtek zrobił naprawdę dobrą robotę organizacyjnie, miło było Was zobaczyć i poznać. Kwestia dźwięku mimo że powinna być najważniejsza wcale nią nie była ,najważniejsze że w końcu komuś coś się chciało zrobić i że faktycznie zabrakło miejsc siedzących ;))) kawa i friendly klimat jakby co zawsze się piszę i dziękuję Wojtkowi że mu się chciało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować tutaj przede wszystkim Wojtkowi za wspaniałą organizację, poświęcenie swojego czasu, niesamowitą wiedzę i chęć eksperymentowania, frajdę ze spotkania, zaskoczenie że nie jest się samym w Elblagu i jest tutaj paru fascynatów. Również wszystkim Wam iz pomimo codziennego zagonienia wielu z Wam udało się znaleść czas aby wpaść, spotkać sie i pogadać na tematy które nas wszystkich interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe spotkanie, dużo fajnej różniastej muzyki, bez dyskryminacji ;)) gatunków,

Bezcenne było poznanie ludzi stawiających muzykę ponad wszystko.

Podziękowania dla Wojtka za zmobilizowanie przybyłych, do przybycia.

Fajne spotkanie i kiedy następne ?

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawiliście mi radość :-)

 

Co do sprzętu, to w relacji cena/jakość był chyba zabójczy.

Co do spotkania Was, to było bezcenne (bez chyba).

 

Marian, Kazik, Piotr, Radek, Trzysztof, Adam, Tomasz i Tomasz oraz siedzący za biurkiem Adam i Tomasz - dziękuję za przyjście.

 

post-19223-0-88079600-1435064469_thumb.jpg

 

Pewnie, że będzie następne spotkanie. W tej sytuacji jakby mogło być inaczej? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja napisze kilka słów...

Spotkanie zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie!

Przede wszystkim przygotowanie i zaangażowanie Wojtka - bezcenne!

Nie spodziewałem się również tylu uczestników, co było na duuuży plus.

Zdobyłem nowe doświadczenia związane z ustawieniem i zastosowaniem małych, ale jakże ważnych elementów toru audio.

Oby więcej tak mile spędzonych chwil w świecie audio!

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witajcie Bractwo. Naszła mnie myśl, że można skorzystać z okazji do zobaczenia się i podyskutowania o dźwięku. Szykuje się Święto Chleba, któremu towarzyszy koncert.

 

Na załączonej wklejce jest wyrózniony w programie imprezy czerwoną ramką - zespół KARAKRYNA, wystąpi 13 WRZEŚNIA (niedziela), od GODZINY 16 do 17.30.

 

Miejsce: Stare Miasto, Plac Katedralny, scena główna.

Poniżej link do YouTube - całkiem ciekawe stylistyczne połączenie. Dzień tygodnia i godzina początku przypomina to, co zadziało się w czerwcu...

 

Moglibyśmy ustalić spotkanie na 16.00 przy "namiocie" dla realizatorów (zwykle jest takie wydzielone miejsce). Posłuchamy jakieś 30-40 minut i przeniesiemy się do któregoś pobliskiego pubu, żeby przy piwie, Tymbarku lub soku pomidorowym ocenić audiofilskie umiejętności ekipy ze wspomnianego namiotu :) Kolejny etap, to wpisy na forum, czy w domu gra lepiej niż na koncercie, czy jednak ludzie z "namiotu" (ze sprzętem za skromne tysiaki) zapewniają więcej przyjemności :-))

 

Co Wy na to?

 

post-19223-0-27993700-1441533912_thumb.jpg

 

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze lepsza niespodzianka - planowana w sobotę (12.09). Od 19.00 zagra zespół HORPYNA.

Kapela z Olsztyna dająca koncertowy czad i niesamowitą energię. W estetyce Enej, ale bardziej alternatywnie.

Jeśli ich muzyka z płyty zagra w domu jak należy, to system ma wyjątkowe możliwości. Polecam jako testówka, a wzorzec brzmienia będzie pewnie jutro. Na szczęście koncert na powietrzu, więc zawsze znajdzie się miejsce, gdzie wszystko słychać jak należy. Zrób głośniej... jeszcze głośniej... :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sondujące pytanie... czy bylibyście za spotkaniem się w znanym miejscu (Elzam) w niedzielę 27 września? Trzy deklaracje mogą przesądzić temat. Zagadnąłem osobę pracującą w branży z Gdańska i ta wyraziła chęć zrobienia czegoś na wzór prezentacji z możliwością przeprowadzenia przez nas dowolnych testów.

Co do elektroniki nie mam bliższych informacji poza tym, że pozytywnie zaskoczy, natomiast kolumny to monitory w cenie 15 500 zł (mniej znana firma nawiązująca do wzorców studyjnych BBC) i kable IC oraz głośnikowe z przedziału 6 000 - 8 000 każdy (polskiej produkcji). Nie wymieniam firm, żeby nie robić reklamy.

Jeśli ktoś jest chętny wygospodarować czas na odsłuch lub chciałby porównać do przywiezionych swoje: monitory / standy / kable, to byłaby taka okazja. Proszę o ewentualne głosy.

 

***

 

Pomijając powyższe, to najprawdopodobnie na kolejnym spotkaniu będzie do posłuchania system z kultowymi monitorami, które w nazwie mają "jedynkę". Nie, nie będzie to Tannoy M1, lecz... Totem Model 1.

 

Kiedy jeszcze grałem na monitorach miał to być mój kolejny krok ku poprawie brzmienia, ale poszedłem w podłogówki. Chyba się starzeję, bo postanowiłem spełnić swoje marzenie z przeszłości i kupiłem te kolumny. Zakochałem się słysząc je kiedyś dwukrotnie, bo są fenomenalne.

 

***

 

Słowo o koncercie Horpyny. Za mało nastawiali paczek, żeby pojawił się odpowiednio niski bas. Scena trochę z przypadku i nie było dobrze. Paradoksalnie najlepszy wokal. Wolniejsze momenty znośne, ale w szybkich z trudnością przychodziło wyłowienie poszczególnych instrumentów (6 muzyków na scenie). Kick-bas był jednak tym, czemu warto było się poddać :)

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEJNE SPOTKANIE I ZAPROSZENIE!

 

Niedziela, 27 września, godzina 16.00 - tam gdzie poprzednio, czyli budynek Elzamu (al. Grunwaldzka 2).

 

Gospodarzem będzie Pan Jacek z salonu "HiFi Ja i Ty" oraz Pan Wiesław Sułek - projektant i producent okablowania SULEK AUDIO. Obaj panowie przyjadą z Gdańska. Pokaz w Elblągu będzie premierą przewodów Sulek Audio, o których głośno w całym kraju, między innymi za przyczyną dość wysokich cen (6-8 tys. zł). Zdecydowanie warto przekonać się, czy te drogie łączówki i kable głośnikowe są warte swojej ceny. Kompletny system przywiezie ze sobą p. Jacek i jak mnie zapewnił wystarczy 40 - 60 minut na zestawienie całości. Jak może pamiętacie mnie zajęło to znacznie dłużej... A co będzie grało?

 

- kolumny STIRLING SB-88 (dwudrożne monitory będące spadkobiercą historii firmy Rogers - cena 15 500 zł)

- okablowanie SULEK AUDIO (debiut w skali kraju)

 

Głównym punktem programu jest poznanie:

a) wpływu wysokiej klasy okablowania,

b) wpływu dobrania optymalnej wysokości standów pod monitorem na jego brzmienie (różnice rzędu 1 centymetra).

Uczciwie powiem, że jestem bardzo ciekaw doświadczeń z punktu "b", bo nie liczę na duże zmiany, ale może okaże się, że to niedoceniany audiofilski obszar. Będę uważnie się wsłuchiwał.

 

CO NIE MNIEJ WAŻNE: Nasi Goście są otwarci na wszelkie testy. Wręcz zachęcają do przyniesienia własnych standów, kabli i kabelków, przedwzmacniaczy, końcówek mocy, innej elektroniki a nawet kolumn.

Nie chodzi o rywalizowanie co lepsze, tylko o eksperymentowanie wynikające z pasji i zdobywania kolejnych stopni wtajemniczenia. Ta deklaracja panów z Gdańska przesądziła, że wpuszczamy na nasze podwórko branżę :-)

 

Ze swojej strony przyniosę do porównania jeden kabel sieciowy (kontrowersyjnej i nietaniej firmy) oraz będą do dyspozycji dla wszystkich (ciepło przyjęte) podkładki Vibrapody i SoundCare (każdych po 15 sztuk).

 

Myślę, że jest wystarczająco dużo argumentów, żeby się spotkać. A Panu Jackowi i Panu Wiesławowi życzę powodzenia, bo pewnie nie zdają sobie sprawy, jak dociekliwie słuchamy i dyskutujemy :)

 

DO ZOBACZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie za 3 dni, to jeszcze kilka informacji...

 

SPRAWY ORGANIZACYJNE

Dla szukających miejsca spotkania na mapie podpowiadam, aby znaleźli skrzyżowanie al. Grunwaldzkiej z ul. Lotniczą - wtedy na pewno trafisz bez kłopotu. Na wszelki wypadek (do niedzieli) w informacji "o mnie" zamieszczam numer telefonu.

 

Zapomniałem dodać, że p. Wiesław swoimi przewodami realizuje koncepcję zgodności fazowej, dlatego konkretna sieciówka ma swoją wersję prawą i lewą, aby dopasować się do konstrukcyjnych cech danego urządzenia. Tak więc można doszukiwać się różnic nie tylko między produktami różnych firm, seriami u tego samego producenta, ale nawet wynikających z innego dołączenia fazy prądu zasilającego. Od godziny 16.00 wszystko się albo wyjaśni albo skomplikuje...

 

 

SPRAWY MUZYCZNE

Dobrze byłoby stworzyć stały zestaw klubowych nagrań, aby ułatwić sobie porównywanie różnych konfiguracji sprzętowych. Z czasem te wybrane płyty będą na tyle rozpoznane, że jakościowe aspekty będą widoczne jak pod szkłem powiększającym. Zachęcam do zaproponowania własnych tytułów, a tymczasem cokolwiek ode mnie:

 

- GIANLUIGI TROVESI Animali in marcia (czas 6:10) - jakościowo i estetycznie super audiofilska muzyka,

- KAYAH & BREGOVIC Śpij kochanie, śpij (czas 4:30) - czysta energia poruszająca ciało i duszę,

- RYCZĄCE DWUDZIESTKI Moje morze (czas 3:20) - akustyczne szanty i melodia, którą słyszał każdy,

- BLACK FOOS Jommer noh Hus (czas 3:25) - są kawałki, które zawsze wywołują uśmiech i poprawiają humor,

- BUNBURY Infinito (czas 3:55) - jak Marquess i Heroes del silencio tylko lepiej, elektryczny live z oklaskami,

- UNDERGROUND FLY Celebration (czas 4:45) - zachwycająca polska grupa, akustyczny live z oklaskami.

 

post-19223-0-73586100-1443028752_thumb.jpg

Na dokładkę jeden utwór dedykowany pamięci Tomasza Beksińskiego, który ma prawo wybrzmieć tylko wtedy, gdy na dworze wszystko przykryła już peleryna z mroku:

 

- SVANN Niedokończony wiersz (czas 8:20) - część wokalna tego monumentalnego arcydzieła należy do Anji Orthodox.

 

post-19223-0-88628600-1443030235_thumb.jpg

Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie fajna zabawa, doświadczenie, bardzo miłe spotkanie, szczere kolejne podziękowania dla Wojtka za organizację spotkania, super że jest ktoś komu chce się poświęcać czas, coś organizować.

Co do ciszy to chyba świadczy o tym iz nikt nie chce sie wypowiadać na temat jakości grania, tutaj apetyt chyba był za duży a to z powodu ciekawej zapowiedzi. Ja też nie chciałem się kompletnie wypowiadać

na ten temat podczas spotkania. Powiem krótko, dużo ciekawsze były próby i zabawy Wojtka z pierwszego spotkania, po wizycie branży oczekiwano by więcej, dlatego pewnie brak odzewu na forum.

Niemniej jednak ja byłem bardzo zadowolony ze spotkania, spotkania z Wami co jest bezcenne i ważniejsze niz rzeczywisty poziom grania, poza tym ideą spotkania była zabawa, zabawa zmianami

w systemie a to było super ciekawe i bezcenne.

 

PS

Po powrocie do domu włączyłem sobie Animali In Marcia - Gianluigi Trovesi i ........... dopiero dostałem usmiech zadowolenia na twarzy, pomimo, iż nie mam tej płyty

i puściłem sobie nasz katowany kawałek z Tidala (oczywiście format bezstratny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.