Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Elbląg i okolice


lux666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to robi Pink Floyd, ale każdy ich utwór jakościowo brzmi wspaniale. Ważna pieśń:

Zawsze zazdrościłem ludziom talentu do tworzenia muzyki. Ta ważna pieśń zasługuje na wiele wersji:

Bohater tej pieśni i nikt nie powinien się upierać, że muzyka na żywo ma w sobie coś ze słodyczy w górze pasma:

A też muzykę na żywo odbiera się inaczej, i tu słychać dlaczego - jak wielką rolę odgrywa intensywny dół pasma:

To załączniki pod spotkanie. Ukazanie "prawdziwej" prezentacji, gdzie góra nie jest polukrowana i wydelikacona oraz energia niskich tonów jest czynnikiem dominującym w utworze. I mocno obecny bas w niczym nie przeszkadza czytelności wokalu. Tym razem do analizy muzycznej - gdyby tak potoczyła się rozmowa - posłuży laptop i słuchawki za 50 zł. Wystarczy, żeby wykazać, że wszystko do siebie pasuje i tworzy doskonale zbilansowaną całość. Oczywiście, polecam nie żałować wzmocnienia i zagrać te utwory na kolumnach. Kto ma szczęście mieć fajne stereo, poniesie przesłanie naprawdę daleko. Dobrego odbioru i do piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - rozgrzej porządnie głośniki! 

a skoro już wklejankę przystojniaków robimy - to też chciałbym coś zaproponować na jutrzejszy wieczór - tyle,że z naszego Polskiego podwórka:

😁

PS. a dałbyś rade zabrać te książkę do przejezania ? 

Edytowane przez cruse

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W paru słowach... prawdziwi mistrzowie rozmowy:

- przeanalizowali utwór, który... nie istnieje,

- omówili kolumny, które... nie istnieją,

- trzymali się czasu spotkania, który... nie istniał.

Rozmowa ciekawa, rokująca nieskończoność z powodu, iż ja wolę czegoś posłuchać i potem dociekać dlaczego gra tak a nie inaczej. Podejście odmienne to wychodzenie z teorii i przewidywanie, jak to może zagrać. Gdyby @cruse był księdzem, by znał kogoś grzechy i dobre uczynki zanim spowiedź (czyli odsłuch...) by się rozpoczęła :))

Idąc za moim podejściem można by się zastanowić, dlaczego głośniczki laptopa czy telewizora dają znośny dźwięk. Który nie drażni, można go zaakceptować. A to dlatego, iż sprawdza się zasada, że na każdy brak 10 Hz w paśmie basu należy odjąć 1 kHz w paśmie najwyższym. Czyli punktem wyjścia jest osiągnięcie właściwej równowagi pasma (w tym energetyczności) i później wnikamy w detale. A potem są monitory prawie bez basu, za to z rekordem rozwinięcia w najwyższych częstotliwościach. To nie może dać (na dłuższą metę) satysfakcji. Czyli słyszę i zastanawiam się, co powoduje dany rezultat (dobrej przyswajalności albo zniewalającej realności). Przy planowaniu efektu brzmieniowego z wykorzystaniem wzmacniacza o małej mocy warto pamiętać, że zwrotnica pasywna dzieli tę moc na poszczególne głośniki. Tylko w systemie aktywnym cała moc z końcówki dociera do głośnika.

Oby Ci wszystkie plany się udały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie oceniać, ale wydaje mi się, że przy mnie jest spory luz. Co innego otwarta i szczera wymiana zdań. Przecież nie napisałem nic złego. Po prostu niczego nie słuchaliśmy. Neutralne stwierdzenie, choć nie ukrywam nigdy, że mi łatwiej podyskutować o tym, co słychać niż na przykład o sprawach technicznych urządzeń.

Wpadnij, sam się przekonasz, że gospodarz pozwala na wszystko, co sobie uczestnik zażyczy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piano napisał:

a jak co, mam szansę na dzika w galarecie ;-))

ostatecznie, może być lorneta z meduzą 😉

ostatnio nawał mnie mordercą komarów co by było jakbym stwierdzil ,ze jednak dzika sprobuje? 🙂 🙂 🙂

 

51 minut temu, Wuelem napisał:

Wpadnij, sam się przekonasz, że gospodarz pozwala na wszystko, co sobie uczestnik zażyczy 🙂

Bardzo dziękuję za zaproszenie , może kiedyś się uda.

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, slawek.xm napisał:

Bardzo dziękuję za zaproszenie , może kiedyś się uda.

Jedna z reguł, której zawsze będę starał się być wierny, to: SPOTKANIA SĄ OTWARTE. Każdy może przyjść.

Zapewniam Ciebie i Was, że bez znajomości kontekstu NIE MACIE SZANSY właściwie odebrać uwag zapisanych na forum. Trochę specjalnie tak robię, aby uczestnicy byli uprzywilejowani, a dla pozostałych czytelników raczej pojawiały się znaki zapytania. Spotkanie jest jak koncert muzyczny - nie da się opowiedzieć i zrelacjonować 1:1.

Znakomite jest, że @cruse przygotowuje sobie grunt bardzo starannie, wszechstronnie, dlatego jego przyszłe kolumny mają szansę być niezwykłe. Kolejne, jest na tyle zaawansowany w tematach, że i tak ma w każdej kwestii swoje zdanie. Często audiofilskie pogawędki są burzliwe, w końcu audio to dobór kompromisów, więc nie powinno dziwić, że nie każdy akceptuje każde.

Wystarczy powiedzieć, że godzina na zegarku, gdy postanowiliśmy o końcu spotkania - 23:20. Gdybyśmy się zamęczali pogawędką, nie zeszło by do tak późna.

18 godzin temu, slawek.xm napisał:

dzika

Masz rację, miałem DZIKĄ frajdę z rozmowy. Jedyne na co mogę narzekać, że prawie każde zagadnienie było kłopotliwe w pozbieraniu myśli. A jedną z nich i wysłowioną była ta, że nie rozumiem czasem, co czytam w audio-miesięcznikach. Właściwie w jednym z nich. Krótko mówiąc: uczciwe podejście sprawia, że pozwalamy sobie na wiele, tak w kwestii odnoszenie się wzajemnego i do samego siebie. Tu nie robi się żadnych biznesów ani to nie spotkania podszyte promocją, aby uprawiać politykę czy gryźć się w język. I to występuje, bo umiar zawsze pomaga, ale nie ma zasady, że o gustach się nie dyskutuje. Jak coś jest dyskusyjne - choćby przyzwyczajenia dźwiękowe czy wybory sprzętowe - to można wziąć je pod lupę. To pewnie prawda, że nie "klepiemy się po plecach". Wspólny czas ma być konstruktywny i produktywny, bo w ten sposób okazujemy szacunek dla naszego hobby. Dla siebie.

Kto się identyfikuje z takim podejściem - drzwi są otwarte. Dzięki, szczególnie dla @cruse - trzymam kciuki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2022 o 12:48, Wuelem napisał:

"(...) Czyli punktem wyjścia jest osiągnięcie właściwej równowagi pasma (w tym energetyczności) i później wnikamy w detale. (...)"

Własnie dlatego rozmowy z Wojtkiem są dla mnie inspirujące i konstruktywne - zgadzamy się w wielu kwestiach -  upewniam się, że mój projekt idzie we właściwą stronę !

A co to za projekt ?

Kolumny

Otóż nie słyszałem / nie widziałem "audiofilskich" konstrukcji które byłyby w stanie odtworzyć muzykę czysto i tak głośno jak głośno jest a) na scenie kiedy gra na niej cały skład bluesowy czy rockowy albo b) przed sceną gdzie cała publiczność śpiewa z Tobą itp.

Te emocje pragnę przenieść do domu - żeby móc poczuć się tak jak w tych niezapomnianych momentach.

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambitny cel i zamierzenie to sedno hobby. Więcej i lepiej niż średnia. Tutaj - więcej i lepiej niż standard ustalony przez rynek kolumn. Jeśli miałbym sprowadzić to do miary oczywistej, najprostszej... Chodzi o to, aby słysząc dźwięk było wiadomo, że TAKIE brzmienie nie jest możliwe z małych kolumn. Czyli gdyby postawić przy tych PLANOWANYCH np. monitory - nie istnieje możliwość pomylenia, które grają. Bo będzie jasne, że ŻADNE małe nie mogą zagrać, jak grają TE duże. Czyli raczej - w tym też się zgadzamy - muszą być duże 🙂

* * *

Chyba warto odnotować, że 11 LISTOPADA 2022 Klub będzie miał 10 LAT (został założony 11.11.2011 r. - data pierwszego posta). Tak się składa, że 11.11.2022 to piątek. Sprzyjający spotkaniu i szkoda nic nie zrobić na taką okoliczność. Gdy o mnie chodzi, jestem otwarty na pomysły. Mój jest taki, aby 11 listopada @cruse opowiedział o swoich GOTOWYCH kolumnach 🙂 Jest około pół roku, więc wystarczy czasu nawet na najbardziej wymyślną konstrukcję. Ewentualnie tymczasowo można pocieszyć się czymś takim:

https://akustyk.com.pl/p/40/133/akustyk-rr4   

Żadne maleństwa nie "podskoczą" i nikt nie zrobi pomyłki łącząc z mniejszymi kolumnami ich sound. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cruse, coś dla Ciebie, nie wiedziałem, że takie kolumny są. Ideał, dwie drogi i podział w 1,2 kHz. Tak o nich piszą:

"Zestaw polecamy osobom poszukujących koncertowych wrażeń w szerokim przekroju gatunków muzycznych."

https://www.rtvmax.pl/podlogowe/10581-pylon-audio-amber-mkii-charcoral-okleina-olejowosk-1szt-raty-0-gwarancja-producenta-salon-lodz.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=e0c75e9b-810c-b9a9-9c33-537f2480719e

Zdołam załatwić Ci zniżkę, jeśli się zdecydujesz. Jak nie dla kolumn, kup dla zniżki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stwierdzenie też jest ciekawe i dobrze rokuje:

"Stworzyliśmy zestaw o ogromnym potencjale w kategorii skali i brył źródeł pozornych w połączeniu z możliwością wytwarzania dużych ciśnień akustycznych przy niewielkiej mocy dostarczanej do zestawu głośnikowego."

One chyba chcą i lubią grać. Bez obaw podejdź do głośnika tubowego. Fajna paka i ze świadomych rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wuelem napisał:

Bez obaw podejdź do głośnika tubowego

Bardzo wysokiej jakości tubowy głośnik wysokotonowy typu "driver kompresyjny" jest nieodzownym elementem mojego projektu. Za sprawą specjalnej topologii zwrotnicy mojego autorstwa można z niego otrzymać materialny dźwięk!

Wniosek jest taki: dźwięku o gęstości "Live" nie da się zrobić bez dobrego drivera  - ale cała konstrukcja musi być wielodrożna. Układy 2-drożne odpadają - a to ze względu na swoje cechy: tj. albo brak środka (tak jak w przypadku proponowanych Pylonów) albo brak basu (jak w przypadku klasycznych monitorów)

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cruse napisał:

Układy 2-drożne odpadają - a to ze względu na swoje cechy: tj. albo brak środka (tak jak w przypadku proponowanych Pylonów) albo brak basu

z zabawy u siebie 2 way '15 w papierze;

https://greatplainsaudio.com/gpa-vintage-altec-ezine/great-plains-audio-604-8h-iii/

w skali bezwzględnej, dopuszczam taki wniosek, natomiast w skali wykreowania bardzo przyzwoitego sound w 30 m, to już mam wątpliwości. 

Nie stwierdziłem u siebie w/w braków w sensie pracy całej konstrukcji, natomiast stwierdziłem inne dolegliwości, które powodowały pewien grymas na twarzy. Dziś wiem, że przyczynum leżało w obszarze - nazwijmy to - poza konstrukcyjnym i w sumie.., szkoda, że sprzedałem. 

Refleksyjnie, dziś chętnie bym wrócił do tej konstrukcji, szczególnie w relacji cena/ jakość.

Oczywiście, wątpię, abym przekonał - nie taki cel mojego posta, raczej podzielenia się wrażeniami 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę na to w ten sposób: nie widzę problemu, aby głośnik 12 cali sięgnął 1200 Hz, ani żeby głośnik tubowy nie zszedł do 1200 Hz. Czyli nie ma skąd wziąć się dziura energetyczna.

Kolumna wielodrożna to specjalizacja przetworników. Ale jakiś wymyślny genialny średniotonowiec, o lekkiej membranie (wymóg, by był genialny) - nie będzie efektywny. I z głośnego LIVE - nici. Trzeba dać dwa średniotonowe, to wpadamy w filtrowanie grzebieniowe (już samo zastosowanie 3, 4 głośników w kolumnie i nakładanie się ich pasm w obszarze podziału ZAWSZE stworzy ten problem), gdy odpowiedź ścian pomieszczenia także powoduje filtrowanie grzebieniowe. Tym sposobem do trudnego problemu (z pokojem) dokładamy kolejny (wielogłośnikowe kolumny).

Pozostaje podstawowe zadanie do wykonania - wszystkie głośniki w kolumnie powinny mieć na starcie zbliżoną efektywność. Jeśli będzie ona zbyt zróżnicowana, trzeba będzie użyć skomplikowanej zwrotnicy. A ponieważ najsłabszym punktem w marszu do celu LIVE jest właśnie zwrotnica, dokładamy sobie trzeci problem.

Być może te problemy są do rozwiązania, ale nie w niedużym budżecie (akustyka pokoju + kilka prototypów kolumn + zaawansowane pomiary zwrotnicy), zatem w mojej ocenie rośnie nam zdecydowanie ryzyko. Ryzyko, że z planów teoretycznych w praktyce niewiele wyszło. A że tak może się stać, to @cruse doskonale wiesz. Nie rozumiem, dlaczego po rozkminieniu projektu jako wadliwy czy niespełniający jakichś założeń, nastąpił etap pomocy w jego realizacji. Rzut uchem przez minutę demaskuje poziom przełożenia założeń na dźwięk. Ja jestem za słuchaniem gotowych kolumn.

Ryzykiem jedynym jest wtedy, że ich nie kupię. A nie strata pieniędzy. Gdyby zebrało się 5-6 osób i zadeklarowały napisanie szerszej relacji ze wspólnego odsłuchu, pewnie można by zorganizować posłuchanie PYLON AMBER. Kto wie, może to jest temat, którym należy uczcić 10-LECIE Klubu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Wuelem napisał:

Ja patrzę na to w ten sposób: nie widzę problemu, aby głośnik 12 cali sięgnął 1200 Hz, ani żeby głośnik tubowy nie zszedł do 1200 Hz.

to prawda

55 minut temu, Wuelem napisał:

Czyli nie ma skąd wziąć się dziura energetyczna.

teoretycznie, w praktyce może być różnie i ma na to wplyw nie tylko wielkość przetworników

generalnie wiele głośników 12 czy 15 cali sięga równym pasmem tych 2khz

z lepszych np 12 cali i 15 cali AE z literką M

teoretycznie też można z ostrą filtracją zrobić 2-way na piętnastce 38we z serii elipticor z podziałem ok 1200hz

ale czy z takich układów (zaczerpniętych z konstrukcji pro) otrzymamy dźwięk wysokiej jakości to naprawdę trzeba posluchać i nie podejmuję się z góry zakładać , że układ zagra zdecydowanie źle

choć największe niebezpieczeństwo widziałbym w spojności

na pewno jeśli efektywność podawana w danych technicznych Amber jest prawdziwa to frajda z ich słuchania ze względu na ponadprzeciętne możliwości dynamiczne może być naprawdę duża

a jako przyklad podejścia konstruktora bardziej racjonalnego pokazałbym np Trenner&Friedl- ISIS

Godzinę temu, Wuelem napisał:

Kolumna wielodrożna to specjalizacja przetworników. Ale jakiś wymyślny genialny średniotonowiec, o lekkiej membranie (wymóg, by był genialny) - nie będzie efektywny. I z głośnego LIVE - nici. Trzeba dać dwa średniotonowe, to wpadamy w filtrowanie grzebieniowe (już samo zastosowanie 3, 4 głośników w kolumnie i nakładanie się ich pasm w obszarze podziału ZAWSZE stworzy ten problem), gdy odpowiedź ścian pomieszczenia także powoduje filtrowanie grzebieniowe. Tym sposobem do trudnego problemu (z pokojem) dokładamy kolejny (wielogłośnikowe kolumny).

wg mnie trochę dorabiasz teorię do własnych poglądów

i za chwilę dojdziesz do wniosku , że tylko jeden szerokopasmowy glośnik ma szansę dobrze zagrać 🙂

pasmo akustyczne  dzieli się na wyspecjalizowane glośniki tylko z tego powodu ,że odtwarzają dany zakres pasma lepiej niż inne

nie można popadać w skrajności i negować układów wielodrożnych

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

Pozostaje podstawowe zadanie do wykonania - wszystkie głośniki w kolumnie powinny mieć na starcie zbliżoną efektywność.

to dobry pomysł

ale w Amber midwoofery muszą być dwa by sprostać efektywności drivera kompresyjnego a więc jeden jest 2x cichszy ...6db

efektywność kolumn zawsze wynika z efektywności basu a więc woofera

jeśli trzeba dorównać efektywnością pasmu średnie wysokie wooferów musi być kilka by zwiększyć powierzchnię membrany ewentualnie obniżyć impedancję co podnosi poziom efektywności przez ściąganie dwu lub więcej krotności mocy ze wzmacniacza

poza tym przykład , że w 3 way średniotonowy wcale nie musi mieć podobnej efektywności co woofer a lepiej by miał niższą by nie trzeba bylo go tlumić

np konstrukcja Witka Albeckiego

obraz.thumb.png.c24f5d5577a895d8a51bf61ea8d3fe6e.png

widać , że dla równego pasna w tej konstrukcji średniotonowy musi być kilka db cichszy

 

1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Ja jestem za słuchaniem gotowych kolumn.

Ryzykiem jedynym jest wtedy, że ich nie kupię. A nie strata pieniędzy. Gdyby zebrało się 5-6 osób i zadeklarowały napisanie szerszej relacji ze wspólnego odsłuchu, pewnie można by zorganizować posłuchanie PYLON AMBER

to jest jedyne dobre rozwiązanie by ocenić jakość tej konstrukcji

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, slawek.xm napisał:

wg mnie trochę dorabiasz teorię do własnych poglądów i za chwilę dojdziesz do wniosku , że tylko jeden szerokopasmowy glośnik ma szansę dobrze zagrać 🙂

Dziękuję za wpisy. Co do cytatu... od bardzo dawna szerokopasmowiec jest dla mnie blisko ideału. Słuchawki zamknięte w kolumnie: a) brak zwrotnicy, b) jedna i jednorodna membrana na całe pasmo, c) idea aktywna, bo moc wzmacniacza trafia na membranę. Czyli... wszystko się zgadza.

- - -

Kwestia filtrowania grzebieniowego, czyli odbić. W zależności od dosunięcia / odsunięcia od ściany daną jedną częstotliwość zawsze upośledzimy. Opóźnienie skazuje konkretne Hz z pasma. Dalej... mądrzy mówią, że do danej głośności słuchamy komfortowo, bo przeważają dźwięki bezpośrednie. Wzmacniamy, wzmacniamy i pojawia się problem pogłosu - stereo się pogarsza, czytelność, itd. Rozwiązaniem jest... podgłośnić jeszcze mocniej, by znowu przewagę zyskał dźwięk bezpośredni. Ale kolejny etap to ponowne doprowadzenie do przewagi dźwięków odbitych i mamy zgiełk oraz bałagan zamiast przyjemnego i czystego grania. Niestety, będąc w tym punkcie i w tym pomieszczeniu, nie jesteśmy w stanie już nic zaradzić. Czyli granie z poziomem live ma swoje uwarunkowania i nie przedstawia się "liniowo", jeśli chodzi o odbieraną jakość.

Jak sądzę PYLON dobrał przetworniki do projektu, a nie jak to bywa wśród amatorów - kupują najlepsze głośniki, na jakie ich stać i tworzą z nich coś, co w końcowym efekcie przedstawia się marnie. Albo kupują głośniki z tak różnych bajek, że tylko czary mogłyby zrobić z nich zgrany zespół głośnikowy.

Uważam, że bez zrobienia przynajmniej 10 kolumn na próbę, nie ma szans udać się coś, co będzie lepsze od wykonań komercyjnych. PYLON - jak widać po wpisach firmowych - wykonał już sporo tych kolumn. Jeśli przez 2 lata nie zmienił początkowego projektu, znaczy prezentuje to się właściwie. Piszą nawet coś o finezji - odbieram to jako wiara w projekt. Przypuszczam nawet, że mają na myśli finezję w środku pasma - w obszarze wokalu - co zupełnie odbiera argument o słabości tych ważnych częstotliwości. Najkrócej: nie słuchałem, ale jestem wielce zachwycony 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podsumuje ,że cięzko jest wyciągać w miarę obiektywne wnioski jesli konstrukcja i recenzje zauroczyły

z drugiej strony jest tez plus takiego podejścia łatwiej podejmuje się decyzje o zakupie 🙂

osobiscie nie sprawiłbym sobie takich kolumn, z doswiadczenia głosnik przetwarzajacy bas i średnicę nie jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem

ale oczywiscie skoro entuzjaści szerokopasmówek nie slysza ograniczeń pasma  to i tak dla tej grupy klientów uklad Amber bedzie ciekawszy

 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, piano napisał:

z zabawy u siebie 2 way '15 w papierze;

A czy używałeś regulatorów w nich regulacji MF EQ i HF EQ ?

 

5 godzin temu, slawek.xm napisał:

głosnik przetwarzajacy bas i średnicę nie jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem

BONGO ! to własnie miałem na myśli opisując konstrukcje 2-Way

Szukam kontaktów w Elblągu i okolicach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, cruse napisał:

BONGO ! to własnie miałem na myśli opisując konstrukcje 2-Way

Problem w tym , że niezłe 3-way to już spora kasa

za 20tysi będzie ciężko .... ewentualnie s/h

poza tym przed definitywnym odrzuceniem warto jednak posluchać i skonfrontować z innymi kolumnami

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slawek.xm napisał:

Problem w tym , że niezłe 3-way to już spora kasa

za 20tysi będzie ciężko .... ewentualnie s/h

fakt, tanio nie będzie, ale i daleko nie trzeba szukać. W obszarze Klubu - jak dotąd - słuchałem 2 różnych ciekawych konstrukcji 3 way. Jedna o korzeniach gdyńskich, a druga to Faital - 3WC-15

Przy każdej, doświadczyłem sporą kiwalność nóżki. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piano napisał:

fakt, tanio nie będzie, ale i daleko nie trzeba szukać. W obszarze Klubu - jak dotąd - słuchałem 2 różnych ciekawych konstrukcji 3 way. Jedna o korzeniach gdyńskich, a druga to Faital - 3WC-15

Przy każdej, doświadczyłem sporą kiwalność nóżki. 😉

a Maciej byl może zaproszony na przed sprzedażowy pokaz 4-way na eli ... "o korzeniach gdyńskich"?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piano napisał:

Faital - 3WC-15

Wuelem też słuchał i mu się nie podobało 🙂

poza tym dla mnie ten głośnik najlepiej wypada  jednak w odgrodzie

a z drugiej strony zahaczanie o diy tylko wtedy gdy ktoś naprawdę wykaże takie zainteresowanie 🙂

3 minuty temu, piano napisał:

korzennie, to chyba nie gdyńskie, a wejherowskie

ok , masz rację, przepraszam ale północ to północ 🙂

5 minut temu, piano napisał:

Jeśli o to się rozchodzi, to też i owszem, kiwalność nóżki była. 

podobno otworzyły się tak naprawdę po ok miesiącu

po mojej radzie "wlączyć i wyjechać na dwa tygodnie" 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

Wuelem też słuchał i mu się nie podobało 🙂

z racji sąsiedztwa, nieładnie mi puszczać bąki w tymże kierunku, więc może tak;

słuchałem chyba 3 krotnie na różnych etapach. Pierwsze dwa, to strojenie, wygrzewanie, kombinacje.., więc wyrażałem powściągliwość w opinium, aczkolwiek nalegano, więc coś tam dodałem od siebie, bo często spoglądałem na drzwi. 

3 - ost, w/g twórcy finalny, był już zupełnie inny. Dopracowany w myśl założeń na linii twórca - odbiorca. 

I teraz nim przejdę, to jedno chyba wazne. 

Coraz bardziej stronię od oceniania systemów, bronię się i wykręcam jak mogę, bo kto powiedział, ze moje ucho, to wzorzec 1 m.

Jesli jednak grono nalega i to bardzo, to mówię, ze się nie znam.

Jeśli nalegają i grożą, to;

zawsze oceniam dwojako - subiektywnie i obiektywnie.

Subiektywnie, to wiadomo. Obiektywnie tj. czy przy gustach, guścikach większości mi znanych uszu, ma to szansę gadać. 

Finalnie.

Subiektywnie - ciekawie, choć to nie zupełnie mój obszar reprodukcji, ale z grubsza OK.

Obiektywnie - jest potencjał i ma to szansę dobrze gadać

A co poza tym?

jak wiemy, audio, to wypadkowa gustów, guścików, więc jak dotąd ciężko o taką co by wszystkim dogodziła. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, slawek.xm napisał:

podobno otworzyły się tak naprawdę po ok miesiącu

po mojej radzie "wlączyć i wyjechać na dwa tygodnie" 🙂

nie robiłem archiwizacji, ale jakoś tak, jeśli nie lepiej. 

Nawiasem, sam twórca też pod obciążeniem, bo z jednej strony, goszczący opiniotwórcy, którzy często nie biorą pod uwagę, ze to co słyszą, to dopiero "któreś stadium projektu" i oceniają jak leci. 

Z drugiej, jak wypadnie finalnie i czy inwestor będzie merdał ogonkiem

Z trzeciej, co świat na to, a że świat PL, niemnogi, to wieści pędem się rozchodzą 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, slawek.xm napisał:

skoro entuzjaści szerokopasmówek nie slysza ograniczeń pasma

Zauważ, że napisałem "szerokopasmowy" a nie "pełnopasmowy". Zdaję sobie doskonale sprawę, jakie są wymaganie wobec głośnika, by sprawnie przetworzył najwyższe i najniższe częstotliwości. Wszystko sprowadza się do tego, że muzyka JEST albo jej NIE MA. Tak się składa, że w szerokopasmowych konstrukcjach ona JEST.

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

Wuelem też słuchał i mu się nie podobało

Podobanie się czy nie, nie ma nic do rzeczy. W prosty sposób można tak poprowadzić odsłuch, aby zobiektywizować wrażenia. By mówić o odbiorze wspólnym językiem. W tym przypadku konstrukcja trójdrożna nie ma żadnej przewagi nad np. dwudrożnymi. Wspominałem w Klubie o ALTEC 19 - jeśli ktoś uważa, że pierwszą lepszą kolumną zmierzy się z tamtą żywiołowością i kontrolą, to niech uważa... Z racji sąsiedztwa też nie dzielę się szerzej opinią. Godząc się na spotkanie towarzyskie nie wiedziałem, jaki system ma gospodarz.

14 godzin temu, slawek.xm napisał:

konstrukcja i recenzje zauroczyły

Tu już pojechałeś - nie wiem nic o tej konstrukcji i nie czytałem żadnej recenzji. Mi wystarczy, że są inne niż wszystkie. Bo prawie wszystkie są do luftu, jeśli przyjąć kryteria zastosowania, o jakie chodzi @cruse. Mogę nawet poprzeć 3 czy 4 drogi (dlatego wkleiłem link do kolumn Akustyka), ale moim zdaniem rosną koszty (też tak twierdzisz) i tym samym ryzyko. Trzeba mieć więcej wiedzy, by nie popełnić błędu. Wystarczy zadać proste pytanie odważnemu twórcy: "Ile kolumn już w życiu wykonałeś?". Zależnie od odpowiedzi mogę uwierzyć w powodzenie lub będę raczej kiepskiej myśli.

Link do wspaniałych kolumn PYLON AMBER, których dotąd nikt z nas nie słyszał...

https://www.pylonaudio.pl/amber-mkII-pylon-audio

Edytowane przez Wuelem
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wuelem napisał:

Tu już pojechałeś - nie wiem nic o tej konstrukcji i nie czytałem żadnej recenzji.

pisalem bardziej ogólnie a nie personalnie

ale widzę , że czytasz podobnie jak ja odbierając każdą wypowiedź bezpośrednio do siebie 🙂

wiąże to dyskutantów ale rosną też emocje 🙂

zresztą sam wiesz , że często podstawą wyboru nie jest bezpośredni odsłuch tylko wlaśnie przeczytane opinie

11 minut temu, Wuelem napisał:

dlatego wkleiłem link do kolumn Akustyka

np u Kisiela musisz kupić bez odsłuchu

zaufać w ciemno

12 minut temu, Wuelem napisał:

Z racji sąsiedztwa też nie dzielę się szerzej opinią.

to jest właśnie problem naszego naprawdę małego świata 🙂

dostaję na pw dużo wiadomości i ocen z zaznaczeniem "tylko dla ciebie"

i dlatego stwierdzenie Twonka , że o systemie można mówić albo dobrze albo wcale , jak o zmarłym  ma glęboki sens 🙂

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.