Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  63 członków

Jamo Klub
IGNORED

Klub Jamo Concert i serii D8...


kamlot01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przyszły do mnie Jamo D830. Wykonane pierwszorzędnie. Stan - do ideału brakuje na prawdę niewiele. Jedynym mankamentem był luźny wkręt mocujący magnezowego Excela do obudowy, o czym poprzedni właściciel mnie poinformował. Odkreciłem głośnik i tak jak podejrzewałem, tulejka z gwintem mocowana na wcisk do przedniej ścianki po prostu wyleciała i przykleiła się do magnesu głośnika - minuta i po sprawie. Zwrotnica nieruszana, głośnik z naklejką Jamo, więc raczej nic nie było w nich grzebane. Może uda mi się w ciągu tygodnia je przećwiczyć.

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje porównanie D8SUB do subów REL i Velonyne oraz Xavian Basso. Wszystkie jako dopełnienie do JC11 z jak najdokładniejszym opisem szybkości, dynamiki i niskości basu w pomieszczeniu 30mkw z wykonaną adaptacją akustyczną.

Edytowane przez Acoustic Lab

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to PhotoShop czy ktoś zrobił sobie taki upgrade basu? Według mnie to nie tędy droga. Obudowa jest wyliczona dla jednego basowca i wkładanie tam drugiego bez zwiększenia litrażu obudowy raczej nie wprowadzi pozytywnych zmian. Zawsze można do JC11 dokupić 1 lub 2 suby. A ostatecznie to i tak wszystko sprowadzi się do tego jak zostaną ustawione w tych 50mkw i jaka tam będzie akustyka.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak zaawansowanych przeróbek nie widziałem, wydaje mi się że skrzynia w takim przypadku musi być zamknięta a średni powinien mieć wydzieloną komorę, w zależności jak podłączono głośniki dodatkowa prac nad zwrotnicą. Mnóstwo zmian a wynik końcowy nie znany.

Loczeokos jesteś w posiadaniu tak przebudowanych 11?

Interesuje mnie czy zastosowałeś oryginalne głośniki, jak zachowywały się fronty kolumn podczas wykonywania otworów montażowych itd…

A jeśli to PhotoShop to gratuluję umiejętności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, to tylko Paint :)

 

Concerty trzymam w 60m2 i czasami wspomagam je subem z uwagi na niedostatki niskich tonów. Dlatego postanowiłem pogrzebać przy basie - niestety tylko na zdjęciu.

Swoją drogą myślę, że takie coś w rzeczywistości nie mogłoby się udać. Do przerobienia byłaby skrzynka, zwrotnica. Koszy spore, a afekt końcowy to wielka niewiadoma. Najlepiej byłoby mieć kilka par C11 aby móc eksperymentować.

 

Przepraszam za zamieszanie. Wieczorami człowiek miewa dziwne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapisalem sie do tego forum po przeczytaniu o wyprzedazy Jamo w euro .. pamietam ten czas, gdy jechalem od jednego euro w Krakowie do drugiego, zeby zlapac jeszcze 2 dodatkowe surroundy D8 za ok 300pln / para, choc mialem juz komplet od dawien dawna .. oczywiscie zniknely i nic nie kupilem.

Swoja droga pamietacie moze, w ktorym roku pojawila sie linia d8?

Ja swoje kupilem chyba w 2008 ... a po 5 latach sluchania zaczynam rozwazac sprzedaz calego kompletu (4x d8sur, d8cen, d8sub i d570) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Konrad!

 

Witaj w klubie!

 

Jak dowiedziałem się też na tym forum Concerty przemianowano na serię D8 w latach 1999/2000. Sama seria D8/Concert na pewno była już w 1997 r. Wtedy to Concert 8 dostały EISE.

 

Jak widzę Ty też masz swoją historyjkę z wyprzedażą w Euro :)

 

Sklep w Krakowie sam kojarzę. Gdy w Jankach skończyły się Concerty zadzwoniłem do centrali. Powiedzieli mi, że mają jeszcze trochę właśnie w Krakowie. Oczywiście nie wiedzieli w jakim są stanie. Mając w pamięci smutną historyjkę z Concertami 8 ze sklepu w Jankach, dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolejne małe Concerty, tym razem w normalnej cenie. Szkoda że bez zdjęć przedstawiających sprzedawaną parę.

http://allegro.pl/jamo-concert-d830-high-end-monitor-i3131750759.html

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Posiadam Jamo Concert 11 od kilku lat, a ostatnio też Concert 8, gra to z 905 Onkyo w kd, a czasami z 30kg czołgiem pioneer A-91D. Niestety nie do końca jestem zadowolony z dźwięku, bas jest ok, z a-91 wręcz zabija ilością i niskim zejściem, z onkyo jest go mniej ale jest szybszy. Co do reszty jest już gorzej, szczególnie góra wydaje mi się stłumiona, jakby zakryć kolumny kocem, średnica ujdzie chociaż też trochę wycofana. Muzyki słucham głównie z plików flac z htpc podłączonego do ampli lub wzmacniacza, również z cd (pioneer), okazjonalnie sacd (sony). Kable głośnikowe to Supra Linc 2.5, wcześniej były cordial i jamo, połączeniowe najtańszy audioquest.

Szukam wzmacniacza który da im kopa, żeby zagrały przestrzenniej z dobrym wokalem i wyraźniejsza górą. Słucham różnej muzyki, trochę jazzu i bluesa, muzyki filmowej, soul, ale również popularna, house/electro/dubstep. Czy w cenie do 5 tyś zł znajdę coś interesującego z używanych wzmacniaczy? Myślałem o wzmacniaczu zintegrowanym, ale może być końcówka mocy stereo, dozbieram na jakiś przedwzmacniacz. Co polecacie sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Chyba nie jesz i nie śpisz tylko szukasz :-)

To moje paczki. Będą jeszcze RLSy Callisto III i HGP Nightingale. Ja już swój prywatny shootout zakończyłem.

 

 

nhxmjCA.jpg

Edytowane przez Sz@tynbury

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

A witam wszystkich ponownie po dłuższej przerwie, ale miałem mały wylew. U mnie nic się nie zmieniło. Concerty 8 dalej grają z Pocahontas, 507 w kinie dowym i w stereo.

Siemka

 

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.