Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No jutro zobaczymy :) Jadę żeby posłuchać PMC, zobaczyć co się dzieje w strumieniowym świecie może jakieś subwoofery i ogólnie zwiedzanie .

 

jestem ciekaw waszej opinii i co wam najbardziej się spodoba. Mi i Tomkowi podobało się kilka pokoi ale ten chyba najbardziej ( chyba też najbardziej przystępny cenowo był ). Były to podstawkowce PMC twenty series + wzmak naim ( niestety nie wiem jaki model ) muza puszczana była z mac booka z nas-em synology a dzwięk z mac booka płynął poprzez malutki dac usb audioquesta dragonfly. Był tam jeszcze kondycjoner Furman. Bardzo ładny dźwięk, szczegółowy, wpadający w ucho, porywający. Nie chciało się wstawać żeby iść dalej.

 

kolejny bardzo fajnie grający zestaw ale już za duże pieniądze :) Dynaudio + Naim

 

56de335e1a233a67m.jpg c7fbb2c2c2161820m.jpg c61dee2ac1cf1386m.jpg

 

super zestawik Chorda

 

8777dd3c33f7f434m.jpg 161c7dd575bc2ec1m.jpg

 

Focal Utopia z McIntoshem

 

c06563cf0caaa5f3m.jpg d268900b528ae8dcm.jpg

 

Monitor Audio GX Gold z elektroniką Moon

 

c676916285ad898bm.jpg

 

i Lampki które też bardzo fajnie grały

 

46ef15070cf68ca1m.jpg 5bbae928c2559b12m.jpg

 

ProAc response D18 z Sugdenem + wynyl

 

2b0e95c3c40b5d88m.jpg

 

kolejne ciekawe klocki

 

73d6596b5dc18a1bm.jpg 340f535d0da5a8e9m.jpg

 

znowu Focale z mcintoshem

 

bb30caf6d19fc203m.jpg 76972a962c5f4c28m.jpg ea56a37761ef5f76m.jpg

 

Roksany z Audiovectorem

 

a4065ad0a7774bbfm.jpg 21f20bb538f3c0bbm.jpg

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc potwierdzam to co napisal Bartek.Fajna sprawa z tym pokojem z monitorkami PMC I NAJMEM(nawiasem mowiac w wiekszosci pokoi byl wlasnie NAIM).Z pierwsza piosenka gralo bardzo dobrze ale utwor sam w sobie jakis lipny i juz mielismy wychodzic ale gosc zmienil utwor i troche nas wmorowalo w krzesla.Naprawde piekne granie z zestawem za `ziemskie`pieniodze.Rowniez z NAIMEM super graly DYNAUDIO SIGNATYRE bodajze ale to juz inna kasa.Duze wrazenie lampa MingDa (modelu nie pamietam)szczegolnie z CD playera bo z gramofonu troche moim zdaniem za lagodnie.

To tak na szybko.Ogolnie fajnie spedzony czas.Milo bylo poznac kolege Bartka.

Pozdrawiam.Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nam zajęło to dziś dokładnie 5 godzin :) Oglądanie, słuchanie, rozmowy w międzyczasie ... Powiem Wam tylko tyle że coś nie miałem dziś dnia, wszystko grało tak samo i nic tak naprawdę nie przykuło mej uwagi, może to zmęczenie bo coś w nocy nie mogłem spać i dwu godzinna podróż też swoje dołożyła. Poza tym były grane utwory których nie znam więc to tylko utrudniało sprawę.

Wiem na pewno że kupowanie w ciemno to loteria i tylko odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy.

Powiem jeszcze że po pokoju Ming Da koledzy powiedzieli tylko tyle że lampa to jest kierunek w którym chcą iść....:)

 

Dzięki za miłe spotkanie hubertrs, soomik i myślę że następnym razem spotkamy się w szerszym gronie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tylko tyle że coś nie miałem dziś dnia, wszystko grało tak samo i nic tak naprawdę nie przykuło mej uwagi

 

Fakt jest taki, że wiele zestawów grało poprawnie a zarazem tak zwyczajnie, niczym nie porywając. Jedno można stwierdzić , że akustyka w niektórych pokojach była słaba. Nawet rozstawienie głośników nie zawsze było poprawne. W niektórych pokojach stały bardzo blisko ściany.

 

Poza tym były grane utwory których nie znam więc to tylko utrudniało sprawę.

 

rzeczywiście ciężko było trafić na znane utwory. Ja miałem szczęście że w pokoju z lampowcami grali Dire Straits i nawet poprosiłem o inną piosenkę więc troszkę można było ocenić grę tych wzmaków chcociaż nie wiem czy kolumny TDL były wstanie oddaćw pełni charakter grania tych lampek.

 

Tomek75 również miło było poznać i jeszcze raz dziękuję za mile spędzony dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej opinii nr 1 to McIntos z Focalami, nr 2 Ming Da, nr 3 Dali z Naimem ( bylem zaskoczony tym, ze podstawkowce mogą tak rewelacyjnie zagrac)

Napewno fajna impreza, warta obecnosci, szkoda tylko , ze nie wszyscy producenci dopisali, a takze to, ze czesc forumowiczow nawiedzila to miejsce w sobote a czesc w niedziele.

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie jest ktoś chętny do porównania swoich klocków ? Ja mogę udostępnić to co w stopce , a sam z chęcią podpiął bym jakiś inny mocniejszy wzmacniacz , DAC . Jakby co to zapraszam do siebie , mieszkam w Burton On Trent.

 

Pozdrawiam Piotr

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie jest ktoś chętny do porównania swoich klocków ? Ja mogę udostępnić to co w stopce , a sam z chęcią podpiął bym jakiś inny mocniejszy wzmacniacz , DAC . Jakby co to zapraszam do siebie , mieszkam w Burton On Trent.

 

Pozdrawiam Piotr

 

Witamy kolego, bardzo ciekawa inicjatywa tylko że ja mam do Ciebie 130 mil to jeden problem a drugi to nie wiem czy mógłbym coś Ci zaoferować. Ale pomysł ciekawy.

 

W sumie to mam coś podobnego, po tym jak mój interconect Chorda coś zaczął szwankować pomyślałem że zrobię coś samemu.

Przekopałem trochę w internecie i chyba zrobię sobie interkonekty srebrne, materiału starczy pewnie na dodatkową parę więc pomyślałem że jak ktoś by chciał przetestować to będę mógł podesłać.

Co sądzicie ? O robieniu czegoś takiego i o testach też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolego, bardzo ciekawa inicjatywa tylko że ja mam do Ciebie 130 mil to jeden problem a drugi to nie wiem czy mógłbym coś Ci zaoferować. Ale pomysł ciekawy.

 

W sumie to mam coś podobnego, po tym jak mój interconect Chorda coś zaczął szwankować pomyślałem że zrobię coś samemu.

Przekopałem trochę w internecie i chyba zrobię sobie interkonekty srebrne, materiału starczy pewnie na dodatkową parę więc pomyślałem że jak ktoś by chciał przetestować to będę mógł podesłać.

Co sądzicie ? O robieniu czegoś takiego i o testach też .

 

Mi w szczególności zależy na podpięciu DAC do airport express aby sprawdzić ile to wniesie oraz na podłączeniu mocniejszego wzmacniacza niż mój , chcę zobaczyć czy zmieni się coś w kwestii basu. Przy okazji u mnie można sprawdzić jak grają Polskie kolumny studio16Hertz z Heed Obelisk Mk2 oraz zobaczyć jak wygodne jest strumieniowanie do airporta muzyki z laptopa lub iphona.

 

Jeśli chodzi o kabelki to jakoś słabo w to wierze aby to mogło wnieść dużo do systemu, sądzę że większą zmianę usłyszymy jak zainwestujemy w akustykę pomieszczenia. Choć zawsze można spróbować.

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w szczególności zależy na podpięciu DAC do airport express aby sprawdzić ile to wniesie oraz na podłączeniu mocniejszego wzmacniacza niż mój , chcę zobaczyć czy zmieni się coś w kwestii basu. Przy okazji u mnie można sprawdzić jak grają Polskie kolumny studio16Hertz z Heed Obelisk Mk2 oraz zobaczyć jak wygodne jest strumieniowanie do airporta muzyki z laptopa lub iphona.

 

Jeśli chodzi o kabelki to jakoś słabo w to wierze aby to mogło wnieść dużo do systemu, sądzę że większą zmianę usłyszymy jak zainwestujemy w akustykę pomieszczenia. Choć zawsze można spróbować.

Ja sprawę strumieniowania rozwiązałem kupując Dune D1 z 2TB dyskiem.Chętnie posłuchałbym Twoich kolumn, może kiedyś Cię odwiedzę.

 

Co do akustyki to niedługo się za to wezmę, mam mikrofon, kartę i porobię trochę pomiarów.

Mam też 4 Panele z wełną i 2 rozpraszacze wszystko własnej roboty :)

Planuję zrobić jakiś ustrój na sufit bo to jedyne miejsce w którym mogę poszaleć :)

Edytowane przez maryjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawę strumieniowania rozwiązałem kupując Dune D1 z 2TB dyskiem.Chętnie posłuchałbym Twoich kolumn, może kiedyś Cię odwiedzę.

 

Nie ma problemu , przy okazji wziąłbyś jakąś swoją zabawkę , np DAC jeśli masz lub wzmacniacz.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem na Audio Show poraz pierwszy i sie milo zaskoczylem. Dzieki za mile spotkanie hubertrs, maryjan i reszcie ekipy. Po Waszym wyjezdzie wrocilem jeszcze do Audio Note i spedzilem tam kolejne pol godziny sluchajac na przemian LP i CD - nie moglem sie oderwac. Ogolnie impreza warta wyjazdu, nie codzien mozna posluchac takiej ilosci (funtow) sprzetu ;) Audio Note i McIntosh + Focal jak dla mnie wygraly pokaz, zaraz za nimi albo najlepiej poza klasyfikacja lampowce, i tutaj lekkie rozczarowanie bo nie bylo ich zbyt wiele - no ale w pokoju Ming Da moglbym spedzic caly dzien. Do tego podzielam opinie hubertrs'a co do podstawkowcow Dali - rewelacja.

 

"What HI-FI" prezentowala klipy o rozdzielczosci 4K na 84'' wyswietlaczu Sony, do tego prezentacje DVD i BD przy naglosnieniu 7.1 Dali za £35k - i to robilo wrazenie. Na marginesie taka ciekawostka ze Sony dostarczylo im klipy demo w rozdzielczosci 4K nagrywane na warszawskich plenerach.

 

Bylem bardzo bliski zakupu promowanych przez KEF'a monitorow LS50, tym bardziej ze cena audio show -15% (ok £680)... nietradycyjna konstrukcja i do tego progresywny wyglad pewnie nie wszystkim przypadlaby do gustu, ale glosniki brzmia rewelacyjne - znalazlem tez w necie zestaw 5 sztuk w cenie 2000 co daje 400 za sztuke, moze zatem 5.1 :) (http://www.quantumav.co.uk/speakers/ls50-av5-0.html?utm_source=gbase&utm_medium=se&utm_campaign=gb&gclid=CIjjttfl0rUCFYbHtAod2hEA3g)

 

Ponizej kilka luznych zdjec z imprezy:

 

Lampowiec 5.1 w pokoju Ming Da - z BD lecial oczywiscie Skyfall

IMG_2154.jpg

 

Monoblok wykorzystywany w prezentacjach stereo

IMG_2155.jpg

 

Rewelacyjne Subwoofery JL Audio do KD

IMG_2174.jpg

 

Dali Epicon

IMG_2190.jpg

 

Zestaw Audio Note jak dla mnie numer 1 - no ale po zsumowaniu warty okolo £25000

IMG_2195.jpg

 

3565653.jpg

 

Nowe KEFy LS50 wykorzytywane byly w kilku innych pokojach..

IMG_2198.jpg

 

IMG_2214.jpg

 

IMG_2215.jpg

 

IMG_2217.jpg

 

pozostale zdjecia z Bristol Audio Show 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Panowie ze po AS klubik mocno ozyl.Wymiana spostrzezen jak najbardziej na miejscu.Nawiasem mowiac to niedzielny pokaz `odkryl` troche innych faforytow niz ten sobotni.Zgodnie Twierdzicie ze focal+mcintos-number1.Ja z racji tego ze sam posiadam focale bylem bardzo ciekaw ich wyzszych modeli(szczegolnie electra)niestety nie byly nawet podlaczone.Utopie z mac`iem graly akurat muze w ktorej nic sie nie dzialo i trudno bylo je nam ocenic.Tak samo `ulecial` nam gdzies zestaw dali z naimem rowniez przez Was chwalony.Widac ze wszystko zalezy od tego jaka muzyka okurat leci bo inaczej nic nie robi wrazenia.

Piotr83.

Super sprawa z tymi testami ale jednak troche daleko mieszkasz od londynu.Jak sobie sprawie autko to jak najbardziej.

Maryjan.

Musze sie do Ciebie zglosic odnosnie ustrojstwa akustycznego(troche zielony w tym jestem a moj pokoj napewno tego wymaga)

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczow!! Ja jeszcze nie naleze do klubu, ale chyba da sie cos z tym zrobic???

 

Ja tez mialem przyjemnosc byc na Bristol Show po raz drugi, i zdecydowanie byl lepszy od zeszlorocznego.

 

I troche krotkich filmikow:))

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=XAp3sS7WxCU

 

https://www.youtube.com/watch?v=sqlGUPObupE

 

https://www.youtube.com/watch?v=6Qu8BI3BNW8

 

https://www.youtube.com/watch?v=orNzry7ZFcI

 

https://www.youtube.com/watch?v=pxP7sxq0laE

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mZ6utOsFLvA

 

https://www.youtube.com/watch?v=nnrlgl_BeDA

 

https://www.youtube.com/watch?v=ytHTm-npx3g

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9zsX3m9tWcc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryjan.

Musze sie do Ciebie zglosic odnosnie ustrojstwa akustycznego(troche zielony w tym jestem a moj pokoj napewno tego wymaga)

Pozdrawiam Tomek.

 

My się już tak umawiamy od jakiegoś czasu i jakoś umówić nie możemy.Obiecuję że się to zmieni, powrócę tylko do mojego stałego zestawu bo trochę się z kolegami pozamieniałem na różna elementy i wtedy zapraszam.

 

Witam wszystkich klubowiczow!! Ja jeszcze nie naleze do klubu, ale chyba da sie cos z tym zrobic???

 

 

Oczywiście witamy witamy . Ja w zeszłym roku właśnie nie byłem i skoro mówisz że było słabsze to tym bardziej nie żałuję.

Dzięki za filmiki, właśnie o tym też myślałem że nic nie nagrałem a tu proszę.

Edytowane przez maryjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu sie zgodze Tannoy'e graly pycha i to kilka utworow pod rzad, a takze wracalem kilka razy(chyba ze 4) i dalej graly pycha! Poza tym bardzo podobaly mi sie(jak zawsze) PCM 24 i 22. Nie wspomne juz o PCM BB5 Se graly jak dla mnie genialnie... Aaa i Dynaudio z Naimem na sam poczatek Show mi sie w glowe ryly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo panowie, ale ja mialem wrazenie, iz Tannoye to byl jeden z najgorszych zestawow :/ , ale zmieniajac temat,, Bartek_bart juz zauwazyl, ze wszyscy grali z elektronika Naima, a juz zdecydowanie wiekszosc miala w zestawch streamery Naima, takze zgadzam sie z kolega Bartkiem , ze cos jest na rzeczy, i dlatego chcialem zapytac czy ktorys z kolegow forumowiczow mial cos z nimi do czynienia??

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo panowie, ale ja mialem wrazenie, iz Tannoye to byl jeden z najgorszych zestawow :/

 

Dlatego tak jak pisałem wyżej jestem trochę zaskoczony Tannoyami bo na filmiku brzmią lepiej niż na żywo :)

 

Co do Naima to szczerze mówiąc utknął mi w głowie po AS i może nawet widziałbym go u siebie gdybym modernizował sprzęt. Kwestia jest taka, że nie wiem czy byłoby mnie na niego stać :) Patrząc na cennik klocków , które grały z podłogowymi dynaudio to sprzęt po za moim zasięgiem :( Zapewne są też tańsze serie z Naima tylko nie wiem czy trzymają równie dobry poziom jak te wyższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapewne są też tańsze serie z Naima tylko nie wiem czy trzymają równie dobry poziom jak te wyższe

Taka mysl zrodzila sie i w mojej glowie, stad pytanie czy ktorys z panow mial z nimi cos do czynienia

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Naim `opanowal` ta(e) imperke.Ale zwrocmy uwage ze najnizszy model ktory tam widzialem to NAIM NAIT XS lub jeszcze wyzszy SUPERNAIT i to z regoly wspomagane koncowkami mocy.Mialem jakis czas temu okazje sluchac XS(tylko integra) z PROAKAMI D18 i wtedy na mnie nie zrobil wrazenia.Niemniej jednak widac ze to bardzo dobry sprzet.(uniwersalny)

Z tymi tannoyami dziwna sprawa bo na mnie tez nie zrobily wrazenia.

Mysle ze niektorzy `prezenterzy` sami to troche przedobrzyli,np. w pokoju HEEDa muzyka grala poprostu za glosno i juz posiadacze tej firmy mogli miec powody do niezadowolenia tak jak ja nie dokonca poznawalem granie roksana caspiana.Byc moze to wina tych glosnikow ktore z nim graly(nie znam)

Patrzac na naima to gral tam raczej z mocnymi pozycjami(dynki,kefy,pmc...i w wiekszosci byly to wysokie modele)aczkolwiek zrobil sobie tym ogromna reklame bo to wlasnie z naimem zestawy graly najladniej.(w wiekszosci)

Ja osobiscie gdybym mial teraz apgrejdowac zastaw(nie ma takiej opcji )to ostro bym sie krecil w rejonie `lampek`.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zwrocmy uwage ze najnizszy model ktory tam widzialem to NAIM NAIT XS lub jeszcze wyzszy SUPERNAIT i to z regoly wspomagane koncowkami mocy

 

To fakt, mało tego niektóre w zestawie miały jeszcze zasilacze Naima. Nait xs to droga seria a supernait na moje bardzo droga :) To co jest w przystępnej cenie czyli Nait 5i pewno gra sporo słabiej od droższych braci i podobnie do innych wzmaków z tego przedziąłu cenowego. Nie wiem czy jest jeszcze coś pomiędzy Nait 5i i Nait xs??

 

Mysle ze niektorzy `prezenterzy` sami to troche przedobrzyli,np. w pokoju HEEDa muzyka grala poprostu za glosno

 

zbyt duża głośność w niektórych pokojach to raz ale też można było zauważyć słabe ustawienie kolumn i kiepską akustykę a czasem jej kompletny brak

 

nie dokonca poznawalem granie roksana caspiana.Byc moze to wina tych glosnikow ktore z nim graly(nie znam)

 

Tomek z tego co pamiętam to w pokoju Roksana grano na Audiovectorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmikach wrzuconych przez cubus85 wszystko brzmi fajnie a w szczególności Tannoy precison wpada mi w ucho chociaż na żywo nie grało to aż tak fajnie. Może akurat na inną muzę trafiłem. Wydaje mi się też , że kolumny stały zbyt blisko ściany

 

To fakt ze wsystkich filmików tannoy wypadł najlepiej;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.