Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIOSTATIC - kolumny elektrostatyczne bez kompromisu


aleksander109
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Możecie mi coś powiedzieć o Audiostatic DCI ? mam zamiar zamienić moje Audio Physic Tempo na ten własnie model , ktoś miał okazję posłuchać ?

 

dzięki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi coś powiedzieć o Audiostatic DCI ? mam zamiar zamienić moje Audio Physic Tempo na ten własnie model , ktoś miał okazję posłuchać ?

Mam kolegę który używał kiedyś modelu tej firmy podobnego do DCI. Niestety modelu nie pamiętam. Pamiętam że bez wsparcia subem nie można było na nich głośniej zagrać bo się dusiły. Tylko wieczorne ciche słuchanie. Z subem się zdecydowanie poprawiło (zwrotnica odcinająca również elektrostaty), ale też nie można było osiągnąć za dużych głośności. Po kilku latach używania panele (folia) pokryły się kurzem, który spowodował dalszy spadek skuteczności. Kolega wymienił panele i je sprzedał. Grały naprawdę bardzo przestrzennie i w mojej ocenie bardzo przyjemnie.Teraz używa Martin Logan-ów. Jest bardzo zadowolony (to już drugi jego komplet ML).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zmierzyliśmy z Kisielem efektywność Audiostaticów (miało być 87dB ZTCP), a wyszło ... chyba 75dB :0

 

Piec do tego potrzebny straszny a i tak nie da się osiągnąć dużych poziomów głośności. Moje 24m2 to był chyba już max.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mylarowa i poliestrowa to jest to samo?

Chemicznie to nie to samo, ale mechanicznie może już nie być dużych różnic. Trzeba zajrzeć do parametrów mechanicznych obu materiałów i porównać.

Kiedyś zmierzyliśmy z Kisielem efektywność Audiostaticów (miało być 87dB ZTCP), a wyszło ... chyba 75dB :0

Widziałem kiedyś test tych Audiostaticów i też pamiętam chyba podobną zmierzoną skuteczność 75 lub 78 dB/W/m. Maksymalny poziom dźwięku w tym teście chyba nie przekraczał ca. 95 dB. To bardzo mało, ale można to poprawić dodając suba i odcinając od dołu Audiostatic.

 

Piec do tego potrzebny straszny a i tak nie da się osiągnąć dużych poziomów głośności.

Piec głównie tylko ze względu na silny spadek impedancji tej kolumny.

 

Moje 24m2 to był chyba już max.

Kolega używał na znacznie większej powierzchni. To był dramat zwłaszcza jak folie złapały duże ilości kurzu i skuteczność mocno się obniżyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Odgrzeję może w tym wątku temat wymiany folii.

Potrzebuję wymienić w ML Sequel II.

Czy ktoś zna tego czarodzieja od napraw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może być ktoś inny jeśli macie z nim dobre doświadczenie. W ML wymiana paneli ( 2 szt.) to koszt ok 8 tys.

Będę wdzięczny za poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kompletnie nie warto. Te kolumny można kupić na zachodzie za ~€1000 a tutaj prawie €2000 za folie i dalej mamy budżetowy model ML który za parę lat znowu będzie wymagał wkładu €2000 a jak facet używa kiepskiej folii to mogą nawet nie dotrzymać roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Widzę wątek umierający, ja jednak wierzę że odżyje.

Otóż posiadam Audiostatic 200RS, dostałem w prezencie 15 lat temu. Przywiązałem się i nie chce się z nimi rozstawać.

Czuję że wymagają odświerzenia i przeglądu, najprawdopodobniej wymiany folii.

Czy znacie kogoś w PL kto mógłby się podjąć takiego zadania?

Dziękuję Przemysław

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawostek, idea takich kolumn całkiem umarła, nawet w USA, ojczyźnie tego typu rozwiązań. Salony audio już w ogóle tego nie oferują. Znane kiedyś Magnepany, są już zapomniane i nigdzie ich nie widać. Martin Logan swoje tanie modele oferuje w marketach jako budżetowe opcje do kina domowego. Tych drogich modeli nigdzie nie ma, bo nikt nie chce się tym zajmować. Gra to słabo, jest awaryjne, wymaga serwisów i co kilka lat wymiany tych folii.

Jest to bardzo wrażliwe na kurz, dym papierosowy czy wilgotność w pokoju. Do tego nie ma basu, a dobre zintegrowanie z subem nie jest możliwe. Do napędzania tego potrzeba mocarnych wzmacniaczy. Generalnie nie przetrwało to próby czasu. Dzięki temu można tanio wyrwać używki tylko pytanie czy warto brać z tym ślub i ładować się w kłopoty. Wątpię czy ktoś w Polsce zrobi dobrze serwis. 
Tu na forum ostrzegałem przed takimi kolumnami już 12 lat temu. Ale było kilku fanów i kontrowali moje opinie. W tym Szymon spod Łodzi. Twierdził że tylko takie kolumny, że bas jest zbędny, bo on słucha tylko kobiecych wokali itd. Dziś ten sam Szymon już nie gra na takich kolumnach. Ma klasyczne Wilsony. No cóż… :-)) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko magnetostat (w tym przypadku Magnepan) vs ESL to w sumie zupełnie co innego poza wyglądem - inne wykonanie, inna technologia oraz właśnie inne problemy. Ciekawe zresztą czy w nowych Magnepanach dalej odłażą druty?

Idea padła bo takie kolumny potrzebują miejsca, przeważnie są bardzo duże a mimo tego mają sweet spot szerokości 30cm w miejscu odsłuchowym 🙂 Do tego drogie w naprawie i nikt się tego nie chce podjąć. Z elektrostatami nigdy nie miałem szczęścia, nawet po serwisie potrafiły po roku znowu strzelać lub jedna zaczynała grać ciszej.

Z panelowców jedynie Apogee trzymają poziom (m.in najlepszy bas jaki w życiu słyszałem) ale ich odbudowa kosztuje kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych a wstęgi trzeba ściągać z drugiego końca świata bo te z niemiec nadają się tylko na śmietnik. Możliwe że jeszcze dobre są Analysis Audio, takie  'podróbki' Apogee.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wymianę folii zapytaj tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W PL chyba tylko Polpak jako przedstawiciel Martina Logana może pomóc w elektrostatach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2022 o 20:03, sly30 napisał:

Znane kiedyś Magnepany, są już zapomniane i nigdzie ich nie widać.

Sly brak skutecznego dystrybutora w polsce , który przez lata nie robił nic by Magnepan był widoczny w Polsce . Niestety braki materiałowe oraz awantura z Covid dały sie we znaki Magnepanowi i w USA gdzie trzeba czekac na zamówione modele nikiedy ponad rok a czasem i lepiej .
 Co do grania to zupełnie sie nie zgodze z Twoją opinią Mam MagnepanyMG3.6R od lat , napędzam je ASRem Emitter II Exclusiv Akku i grają bardzo dobrze w tym zestawieniu , między bajki można wsadzić legendy o tym by nie miały basu , nie mówic już o słabym graniu , bo ostatnio w cenie Magnepanów nie słyszałem żadnej klasycznej skrzynki z takimi możliwościami dzwiękowymi , ale trzeba trochę nad nimi popracować 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez garnooh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gustach nie ma sensu dyskutować. Jeśli się podoba to ok. Cieszyć się z muzyki. Natomiast to że popularność takich kolumn umarła, to fakt i Covid nie ma nic do tego. Szukałem opcji do posłuchania w 10 milionowej aglomeracji Chicago w 2015r i wszyscy których pytałem albo się uśmiechali albo kiwali przecząco głową, mówiąc że tym już nikt nie handluje, bo nie ma zainteresowania. W kolejnych latach potwierdziło się to w Waszyngtonie i na Florydzie. To już historia. Pewnie jakieś małe grono wielbicieli gdzieś tam jest, ale to musi być niszowa sprawa. Ma to jednak znaczenie, bo przekłada się później na możliwości serwisowe i opcje odsprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zawsze była to sprawa niszowa , ale by doszło w USA gdzie maja wielkie chałupska i możliwości napędzenia tego nie było chętnych na duże głośniki 🙂  . Pamiętam ,że pokazy MG30 bardzo sie ślimaczyły i było znaczne opóźnienie . No cóż jak umrą zostaną zawsze Apogee do poznania lub inne głośniki . Na razie ciesze sie z tego co jest 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez garnooh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mój przyjaciel, z 5 lat temu kupił sobie w jednej z firm handlujących vintage parę Audiostaticów. Było tylko jakieś pykanie w dźwięku. O Panie, to się ułoży membrana, Pan się nie martwi. Skończyło się oczywiście wymianą folii, sprzedawca umył rączki. A nawet mimo tego grały pięknie.

Myślę, że to może też być coś co odstrasza potencjalnych klientów. Serwis. Szkoda, bo to niesamowicie ciekawa technologia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2022 o 15:25, net napisał:

I jak, folie wymienione ?

Wymienione i kolumny mają u niego dożywocie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2022 o 14:37, iFi Audio napisał:

Wymienione i kolumny mają u niego dożywocie :D

Napisałem zapytanie na priv.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2022 o 20:55, net napisał:

Napisałem zapytanie na priv.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Poszła odpowiedź :) 

 

Niestety nie jestem w stanie polecić osoby, która te folie wymieniała. Kumpel już zapomniał, nie może znaleźć kontaktów. To było kilka lat temu już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.