Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak adik masz racje mnie też czasami kusi żeby się zapisać na jakieś zbiorowe zamówienie ale z drugiej strony, mówię sobie jeszcze nie skończyłeś obudowy do 406, wiec narpiew skończ jedno a później bier się za drugie. i tyle fajnych projektów przeszło koło nosa niedawno 550 nowe zamówienie o p7100 już nie wspomnę. ale po cichu liczę na dac z dp-67 jak tylko ten projekt okaże się pełną petardą to w to wchodzę. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac będzie i nie tylko to bo mam nowy wielki zapał do robienia sprzętów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego linku co podał Tomek widać wyrażnie,że te trafa to jakiaś dziwna firma

Firma z siedzibą w samochodzie marki Peugeot hi hi

Do tak poważnego projektu (drogiego) nie można oszczędzać na trafie ,bo jak widzimy wszystko można tą oszczędnością spieprzyć

Nie wiem ile one kosztowały , ja jak pisałem wcześniej dałem za swoje w toroidy 600zł ( to była wersja ful audio z grubszym drutem na wtórnym )

,podejrzewam ,że z preueota nie wiele mniej kosztowały .

Zdziwiło mnie jak przeczytałem o żle poprowadzonych masach ; przyglądałem sie płytce i serwisówce i po analizie żadnych błedów nie zauważyłem

Zresztą pisałem o tym juz dawno w tym wątku ,że po złożeniu nie miałem problemu z brumem

A co do wpisów Robertusa na temat mas i jego przeróbek to także jestem sceptyczny ,myślę że to raczej pod publikę.

Wątpię ,żeby robił taką przeróbkę jak opisywał ,bo i po co

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-topic, ale wydaje mi się Panowie, że trochę za bardzo demonizujecie Człowieka z Bochni. U mnie w każdym sprzęcie siedzą trafa od niego i nigdy nie było problemów. W Naimie mam dwa po 300VA (trafo 300VA z Bochni jest podobnej wielkości, co trafo 500VA z toroidów) i brak jakichkolwiek problemów. Trafa bezgłośne, nic się nie grzeją. Fakt... nie rozwijałem nigdy trafa od tego człowieka i cieżko cokolwiek powiedzieć o budowie; tutaj przyznaję, że trafa od Lachowskiego wydają się być wykonane porządniej. Dodatkowo trafa z Bochni mam w dacu, pre i kilku wzmakach słuchawkowych. Może trafa co zamawialiście od Accu są jakieś felerne? Każdy przecież może zaliczyć wpadkę.

 

Dodatkowo w wielu projektach grupowe zamówienia były organizowane właśnie na trafa z Cyfrotexu. Jak dotąd chyba nikt się nie skarżył.

 

Jeżeli jednak jest tak jak piszecie, to niedługo osobiście się o tym przekonam, bo czeka na mnie trafo 700VA do 550tki właśnie z Bochni.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

Nikogo tutaj nie bronię i proszę nie wieszać na mnie psów:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez avs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w Naimie dwa takie trafa i nie ma z nimi żadnych problemów użytkowych. W szafce leżą dwa 500VA do 550-ki... ciekaw jestem czy się coś sypnie, choć te są w sumie mocno przewymiarowane jak na przewidywane obciążenie.

 

Pozdr

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac będzie i nie tylko to bo mam nowy wielki zapał do robienia sprzętów .

 

co planujesz zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek modzi pewnie coś dużego, prądo żernego i oddającego dużo ciepła hmm pewnie klasa A w sam raz na zimowe wieczory :D

 

 

PS. Panowie skoro już się dzisiaj udzielam w tym temacie a nie mogę odkopać właściwego, to chciałbym zapytać czy ktoś nie ma jakiś części do pre 406 bo przez przypadek przetarła mi się soldermaska od ścieżki zasilania pomocniczego chyba barwy (+12v) do masy w miejscu otworu przykręcania PCB do obudowy i coś poszło bo działa ale sieje piachem, jak na razie problem jest niezlokalizowany bo organoleptyczne nic nie wygląda na spalone ale obstawiam tranzystory 2SB1016A i 2SD1407A ewentualnie jakich zamienników szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie toroidy skasowało za trafo z przesyłką prawie tysiaka i jest takie jakie chciałem żeby było.

Wy mieliście przejścia z trafami a ja z samym wzmacniaczem i ustawieniem biasu,miałem też fajerwerki,no cóż ja to mam tak zawsze najpierw muszę zepsuć żeby później działało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym trafie nie można oceniać firmy ...ja mam również kilka traf z Cyfrotexu i niemam prawa narzekać ...stabilne, ciche i solidne.

Napewno nie będę płacił w toroidach prawie 2 x tyle po jednym wpisie na forum.

Do tej pory to tylko jedna osoba zakwestionowała jakość trafa z Cyfrotexu, a sporo na tym forum jest posiadaczy trafek z Bochni.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie racje co do traf do mocy 500-700w działają całkiem dobrze ,sam stosowałem je do e-550 i e-450 Ale moce powyżej 1000w nie jest juz tak kolorowo /

 

marer

Po jednym trafie nie można oceniać firmy ...ja mam również kilka traf z Cyfrotexu i nie mam prawa narzekać ...stabilne, ciche i solidne.

Napewno nie będę płacił w toroidach prawie 2 x tyle po jednym wpisie na forum.

 

Traf z tego co wiem jest 8szt w tym 5 szt moich 1 Marka i Rafała oraz Robertusa każde zepsute . co ty na to Marer???

Niech inni sie dopiszą jak takowe mają .

Będziemy reklamować

Zresztą szkoda tu kogo kol wiek posądzać ,gość nie zna się na rzeczy i tyle .Mogę rozebrać jeszcze jedno trafo i je fotografować jak jest zrobione .. ale jedn jest pewne nie ma co oszczędzać na trafach bo to czym prędzej czy później odbije się na kieszeni .

 

Marer

Do tej pory to tylko jedna osoba zakwestionowała jakość trafa z Cyfrotexu, a sporo na tym forum jest posiadaczy trafek z Bochni.

Trafek nie transformatorów :)

 

 

Zresztą policzcie mi moc przenoszenia rdzenia .

trfo które rozebrałem było mocy 1500wat zostało mi jeszcze 1200 i 1100w

 

Serednica rdzenia 160mm

otwór 100mm

wysokie 60mm

Itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22716-0-45506000-1355691071_thumb.jpg

post-22716-0-42270400-1355691079_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka z Bochni, od małych do 620VA do Accu 550 są chyba ok. Nie widzę nic złego. Ale ten duży do 7100 powodował dziwne brumienie na moim 7100, coś jak problemy z masą. Tomek podpiął inny i wszystko ustąpiło. Teraz zamówiłem 1,5kVA z Toroidów i zobaczymy. Ale już widać, że problemem był ten transformator.

Chciałem wyciągnąć od Robertusa co jest nie tak na płytkach do 7100 i cały czas było ściemnianie, że on wie jak, ale nie powie, bo to tak trudne, że spalę wzmacniacz, jak zacznę sam kombinować :) Że ma zdjęcia jak to jest w A-65, ale nie da, bo to naruszenie byłoby praw autorskich (nie wiem czyich i nie wiem kto by mu dał odkręcić PCB od radiatora w takim wzmacniaczu :) ). No a tu się okazuje, że płytki Tomka chodzą super. Teraz pora na M-6000 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wole a-65 z lepszym przedwzmacniacza=em na dyskretnych elementach zamiast opamow bo wprowadzają zbyt duze szumy w sygnał . Ale można spróbowac

Mam zamówione pcb do m-6000 i razem z Rafałem na razie zrobimy to bo to i tak duże wyzwanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek0104
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Bez tuningu'' - nieco powyżej 750 wat na takim rdzeniu - w tych granicach

 

No ale nie wiemy jaka indukcyjność materiału, może to coś byle jakiego. W Toroidach powiedzieli mi, że dobierają jak się da to 1,7T do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie racje co do traf do mocy 500-700w działają całkiem dobrze ,sam stosowałem je do e-550 i e-450 Ale moce powyżej 1000w nie jest juz tak kolorowo /

 

 

Tomek nie traktuj mojego wpisu jako ataku, bo nim nie jest ...przepraszam , ale nie doczytałem lub nie pisało o większej ilości jakie zostały zamówione w ramach tego projektu z którymi są kłopoty.

Tak jak wspominasz ....z trafami niższej mocy nie słychać o problemach ...coś nie teges z tymi wielkimi bydlakami

Na pewno sprawa do reklamacji.

 

Chciałem wyciągnąć od Robertusa co jest nie tak na płytkach do 7100 i cały czas było ściemnianie, że on wie jak, ale nie powie, bo to tak trudne, że spalę wzmacniacz, jak zacznę sam kombinować :) Że ma zdjęcia jak to jest w A-65, ale nie da, bo to naruszenie byłoby praw autorskich (nie wiem czyich i nie wiem kto by mu dał odkręcić PCB od radiatora w takim wzmacniaczu :) ).

 

 

:-) dlaczego pół forum to nie dziwi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MARER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok marer nic się nie stało po prostu już nie będę od niego kupował .Dobrze że przyczyna brumu została wykryta ,bo buduje M-6000 i znowu bym latał i szukał przyczyn nieprawidłowego działania .

Teraz kończę budowę e-260 i e-560 ale trafa zamówię z Toroid .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kończę budowę e-260 i e-560 ale trafa zamówię z Toroid .

 

Tomku nie dałoby się skopiować AAVA?

Sądzę, że ten system mógłby wprowadzić największe zmiany w każdym ze wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aava to mam trochę rozrysowany schemat i nie będzie problemu od strony mechanicznej ale ktoś musi napisać program pod atmege .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby powstał DAC to może dałoby się zaprogramować atmegi do daca i aava?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie chłopaki.

Czy mógłbym kogoś z was poprosić o wykaz elementów do P-7100 - moze być na PW.

Jakie były ich koszty nie licząc tranzystorów wyjsciowych i oczywiście bez ,,złotych" kondensatowów :)?

Być może kiedyś będę miał okazję go zrobić, ale na pewno nie w najbliższym czasie.

Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.