Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich doświadczeń wynika że klon klonowi nie równy.

Gdzie tkwią "szczegóły" nie mam pojęcia, bo części są bardzo podobne, z tych samych źródeł ( głównie tranzystory ) zasilacze identyczne, a różnice w brzmieniu są na tyle spore że wątpię aby je powodowały kondensatory różnych firm czy przewody.

Tyczy się to 7100 bo w 450 nie zauważyłem tak sporych różnic ( jakieś tam niuase są ), a zdarzy mi się naprawiać 450 więc z ciekawości sobie porównuje.

 

porównaniach klonów z oryginałami rzadko zwycięsko wychodzą klony

W 450 jednak klon wychodzi zwycięsko :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal_56711 zmiany które ewentualnie zrobisz będziesz mógł się podzielić tą wiedzą?

z mojego doświadczenia (w kwestii klonów niewielkim) na porównaniach klonów z oryginałami rzadko zwycięsko wychodzą klony, także tu raczej obstawiam oryginał

 

Pewnie że podzielę się tym jakie zmiany przyniesie ta modyfikacja.

Co do reszty, czas pokaże nie ma co wróżyć z fusów.

Masz przykład naszego spotkania jakiś miesiąc temu gdzie klon 450 zagrał zdecydowanie lepiej od oryginajnej 450'tki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego takie testy porównawcze nie odbywają się "w ciemno"?

 

Porównywane wzmacniacze są niewidoczne dla słuchaczy a jedna osoba bez ich wiedzy przepina kable tak aby oceniający nie wiedzieli, którego wzmacniacza słuchają.

 

Wówczas można wyeliminować autosugestię i inne "uprzedzenia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego takie testy porównawcze nie odbywają się "w ciemno"?

 

na początku istnienia forum były takie próby coś na przełomie 2004 i 2005 roku no i może później, ale nic z nich nie wychodziło to znaczy większość przypadków (tak około ponad 90%) pokrywała się z tym co było oceniane w "nie ciemno" , i jakoś straciło to sens bo za dużo z tym ceregieli

 

a że klon 450 zagrał lepiej od oryginału no to niespodzianka i dla mnie duża

chodź temat 450-tki z tego co pamiętam był wałkowany na forum chyba najdłużej jak też na elektrodzie no i ludzie nabrali doświadczenia dużych możliwości modyfikacji co cieszy i daje nadzieje na przyszłość ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do VIVAro -

brytyjski arystokrato z mentalnością pajaca

nie znasz ludzi , a próbujesz obrażać ( mentalność polaczka ... ) brrrrr

twoj styl zdradza jednak nieco inne pochodzenie:

Dźwięk charakterystyczny znam jego na pamieć.

 

 

tu jest forum DIY - rozumiesz to ?

tu sie buduje wzmacniacze, a nie kupuje

nie chce wnikać w kwestie moralne,

choć sam uważam, że klonowanie na wlasne potrzeby jest ok

kupiłem dwa lata temu cudowną końcówke Accuphase P700 ,

tylko zasranieć makaroniarz ( a nie polaczek ) mnie oszukał i straciłem kupę kasy,

więc na jakiś czas pozbawił mnie mozliwości kupienia orygianłu

miałem oryginalne e205 i e206 i grały gorzej od klona jaskiniowca

tak naprawdę to miałem tony sprzętu i każdy grał gorzej ,

choć niestety nie był klasy droższych accu,

ale z klonem jaskiniowca nie ma znowu takiej ostatniej tragedii

nawet electrocompaniet aw250 grał od niego gorzej - też miałem

czy może on zagrać blisko oryginału nie wiem , ale chętnie

spróbuję go doprowadzić do takiego stanu

może po tej "aferce" z modami powsatnie jakaś wspólna

inicjatywa i uda sie wycisnąć duuuużo więcej z płytek

jaskiniowca i wszyscy bedziemy zadowoleni

spotykamy sie tu żeby budować a takie typy jak VIVAro

najcześciej oprócz mundrości nic konstruktywnego nie wnoszą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego takie testy porównawcze nie odbywają się "w ciemno"?

 

Gdyby to były takie niuanse, że trzeba by robić ślepe testy AB, to ja byłbym bardzo zadowolony, że klon gra na takim poziomie i nie trzeba byłoby mi nic więcej :)

 

No to zmieniłem u mnie jeden kanał i tak jak myślałem, nie słyszę różnicy między kanałami. 20 omów na bazie małego tranzystora raczej nie robi różnicy. Ale za wcześnie na ostateczną ocenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Chyba muszę coś jednak powiedzieć ,postaram się to zrobić szybko ,tu nie ma co porównywać pojedynek zdecydowanie wygrał clon Tomka wręcz nokaut i albo clon Jaskiniowca zagrał przynajmniej przeciętnie albo Tomkowi udało się naprawde sklonować orginał ,który gra jak orginał ,różnica i przewaga bardzooo znaczna w absolutnie każdym aspekcie brzmienia już po kilku sekundach od właczenia clona Tomka ,ciężko to opisać , jak słuchaliśmy jako pierwszego clona Jaskiniowca to myśle sobie no spoko ,gra dobrze ,po wpieciu Tomkowego ,czułem jak bym dopiero włączył muzyke ,całkiem inna bajka ,i tu nie chodzi o kontrole ,dynamike ,tu chodzi o finalny całokształt brzmienia ... te dwa wzmacniacze nie mają brzmieniowo nic ze sobą wspólnego ,nic

 

A możesz sprecyzować taką podstawową rzecz:

jak były poskładane te klony?

 

1.Jaskiniowca rozumię wszystkie płytki (główna, wejściowa zabezpieczeń )

2. Tomka też wszystkie płytki?

 

Jeżeli tak, to jest zastanawiające, bo jeżeli mnie pamięć nie myli to u Tomka wszyscy po kolei wypowiadali się, że poknocona jest wejściowa pcb!

Jeżeli natomiast w klonie Tomka była tylko płytka główna, a reszta od Jaskiniowca to sorki, ale zwróćcie trochę honoru Jaskiniowcowi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czekin1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do VIVAro -

brytyjski arystokrato z mentalnością pajaca

nie znasz ludzi , a próbujesz obrażać ( mentalność polaczka ... ) brrrrr

twoj styl zdradza jednak nieco inne pochodzenie:

Dźwięk charakterystyczny znam jego na pamieć.

 

 

tu jest forum DIY - rozumiesz to ?

tu sie buduje wzmacniacze, a nie kupuje

nie chce wnikać w kwestie moralne,

choć sam uważam, że klonowanie na wlasne potrzeby jest ok

kupiłem dwa lata temu cudowną końcówke Accuphase P700 ,

tylko zasranieć makaroniarz ( a nie polaczek ) mnie oszukał i straciłem kupę kasy,

więc na jakiś czas pozbawił mnie mozliwości kupienia orygianłu

miałem oryginalne e205 i e206 i grały gorzej od klona jaskiniowca

tak naprawdę to miałem tony sprzętu i każdy grał gorzej ,

choć niestety nie był klasy droższych accu,

ale z klonem jaskiniowca nie ma znowu takiej ostatniej tragedii

nawet electrocompaniet aw250 grał od niego gorzej - też miałem

czy może on zagrać blisko oryginału nie wiem , ale chętnie

spróbuję go doprowadzić do takiego stanu

może po tej "aferce" z modami powsatnie jakaś wspólna

inicjatywa i uda sie wycisnąć duuuużo więcej z płytek

jaskiniowca i wszyscy bedziemy zadowoleni

spotykamy sie tu żeby budować a takie typy jak VIVAro

najcześciej oprócz mundrości nic konstruktywnego nie wnoszą

 

Święte słowa. Popieram w 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem klona E-212 i długi okres czasu słuchałem go bez zabezpieczenia DC na wyjściu, przyznam szczerze byłem wtedy najszczęśliwszym DIYowcem na świecie ale w końcu się przemogłem i dorobiłem zabezpieczenie i opóźnione załączanie głośników i wtedy przestało mi się podobać. Przyczyną pogorszenia dźwięku był kiepskiej jakości przekażnik na wyjściu. Uważam że nie należy zbyt pochopnie wyciągać wniosków i jedna próba porównawcza nie musi być reprezentatywna. Najbardziej mnie ucieszyło to, że wszyscy zgodnie uznają wyższość E-450.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po tej "aferce" z modami powsatnie jakaś wspólna

inicjatywa i uda sie wycisnąć duuuużo więcej z płytek

jaskiniowca i wszyscy bedziemy zadowoleni

 

jestem za

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bogdana

Bogdan patrz na siebie co ty prezentujesz, miałem się do tego nie posuwać ale jak odpowiedzieć dla tak niewychowanego człowieka, który stosuje wycieczki osobiste, czy ty mnie znasz - nie. Ale właśnie to co robisz to pajacujesz... Wiec daruj sobie.

 

Nie napisałem z klon Jaskiniowca to totalny nie wypał, że jest tragedia i nie imputuj tutaj mi tego.

Aczkolwiek grało to znacznie gorzej niż wzmacznicz według projektu Tomka.(a tak naprawdę to nie jest żaden klon co przyznał wreszcie sam twórca płytek, i celowo chodziło o to by nie sklonować go dokładnie, czy blisko 1 na 1)

 

Własnie ja wnoszę jedną rzecz... prawdę bo piszę jak jest i zdaję sobie sprawę, że nie jednego to może urazić.

 

 

Michal_56711

Jeśli ktoś komuś coś powie niedorzecznego, to to są święte słowa ?

Widać coś jest z tobą nie tak.

Co ty (tak nawiasem) wiesz o mnie, o budowie wzmacniaczy, no i brzemieniu firmowym Accuphase.

Złapałeś się na lep, no to przykro mi, ale z powodu zazdrości i niewiedzy nie musisz się na takich osobach co mają inne zdanie wyżywać.

 

Teraz się odgrywasz, oburzył się Panicz ze słomą w butach, bo powiedziałem prawdę, że pseudo-konik gra zagra gorzej w stosunku do orginału? (A ja o tym wiedziałem wcześniej bo to testowałem, na własnych uszach słyszałem w przeciwieństwie do ciebie, bo myśl ze złapał Boga za nogi) Tak cie teraz to boli...

A obecnie jak wyszła prawda na jaw, bo inni się wypowiedzili, ja przerwałem też milczenie, ponad to sam konstruktor tych "klonów" to przyznał że to cel zamierzony.

To sam sobie nie możesz wybaczyć. Wyluzuj już.

 

Zapraszam cię na posłuchanie mojego orginalnego choćby z ciekawości P-4100 i przy okazji uśwadomie cię, by nie mierzyć swoją miarą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowałem klona E-212 i długi okres czasu słuchałem go bez zabezpieczenia DC na wyjściu, przyznam szczerze byłem wtedy najszczęśliwszym DIYowcem na świecie ale w końcu się przemogłem i dorobiłem zabezpieczenie i opóźnione załączanie głośników i wtedy przestało mi się podobać. Przyczyną pogorszenia dźwięku był kiepskiej jakości przekażnik na wyjściu.

 

Czy możesz napisać jaki przekaźnik zastąpiłeś jakim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje finder:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tanie i dobre, w pracy sprawdzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa klony 7100 na złotych płytkach od kolegi Jaskiniowca, dość długo, kolega Freedi pewnie wie od kiedy :-)...

 

Nie wiem czy grają lepiej czy gorzej od oryginału, nie miałem, nie słuchałem nigdzie. Nie słuchałem też innej wersji klona 7100, od Pana Tomka chyba.

 

Miałem dużo kilogramów różnych wzmacniaczy, za dużo w sumie...

 

U mnie klony grają w mostku. Dźwięk idzie taki, że od kiedy je mam, kolega Freedi wie od kiedy :-) zaniechałem jakichkolwiek poszukiwań.

 

Może mam kiepski słuch, może dobry... Niemniej jednak bardzo dziękuję koledze Jaskiniowcowi za włożoną pracę, również kolegom Adikowi i Freediemu którzy pomogli w całej tej drodze.

 

Mi GRA !

 

PS. Mam jeszcze klona 2810 od kolegi nerwowego, dość długo już i nie zamierzam dalej szukać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem było to że zastosowałem przekażnik wyciągnięty z szuflady F4052 Finder, teraz wywaliłem zabezpieczenia i nie ma przekażnika, prąd płynie grubym przewodem do zacisków głośnikowych bez przeszkód. W ostatnich wzmacniaczach ACCU stosują wysokoprądowe tranzystory MOS-FET zamiast przekażników. Myślę że powinniśmy czemprędzej podążyć tą drogą. Można posunąć się dalej i zastosować mosfety i przekażniki równolegle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaro czytaj to co napisał Dartman.

Nie jestem pierwszą osobą, która ma dość tego co wypisujesz na tym forum, może pora zastanowić się nad sobą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Ja tylko pisałem prawdę, iż kompletnie układy nie przypominają klona i smuto mi, że z ukrywanym zamiarem, tak były przez autora konstruowane i nawoływano ludzi, aby je wykonać. Bo to duża kasę, chcąc-nie chcąc trzeba było wpakować.

 

A że ten inny "układ" bazuje na P-7100 z tak ogromnym arsenałem tranzystorów, to dobrze się wam sprawdza, przynajmniej pod jednym trudnym do osiągnięcia względem:

Radzi sobie z wysterowaniem nie wiem jak trudnych impedancyjnie kolumn, nie dławi się przy dużych natężeniach; ma dynamikę.

OK. Dlatego już nie dziwię się wam, że gra wam lepiej nawet od średniej klasy fabrycznych wzmacniaczy (bo na pozór mocnych, jeśli odnosimy się do tak potężnej końcówki) a tym samym daje powód do radości na tle innych amplifikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płytek wejściowych , i tego co i jak jest po składane jutro napisze teraz nie mogę pisać

Powiem tylko to ze to nic absolutnie nie zmienia nic a nic ...jutro zdam relacje i zobaczycie ze tak jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich wzmacniaczach ACCU stosują wysokoprądowe tranzystory MOS-FET zamiast przekażników

W nowszych modelach accu też je stosuje zamiast przekaźników.

a46

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pokaż jak to wygląda u Ciebie ?

 

Mi GRA !

To akurat wiem, być może to zasługa grania w mostkach, byłem, słyszałem i wrażenie robi.

Ale Ty masz też spore pomieszczenie i kolumny nie "duszą" się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo na myśli; ACCU stosuje mosfety. Chętnie podpatrzyłbym takie rozwiązanie, przeszukałem net, ale nic nie znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa klony 7100 na złotych płytkach od kolegi Jaskiniowca, dość długo, kolega Freedi pewnie wie od kiedy :-)...

 

Nie wiem czy grają lepiej czy gorzej od oryginału, nie miałem, nie słuchałem nigdzie. Nie słuchałem też innej wersji klona 7100, od Pana Tomka chyba.

 

Miałem dużo kilogramów różnych wzmacniaczy, za dużo w sumie...

 

U mnie klony grają w mostku. Dźwięk idzie taki, że od kiedy je mam, kolega Freedi wie od kiedy :-) zaniechałem jakichkolwiek poszukiwań.

 

Może mam kiepski słuch, może dobry... Niemniej jednak bardzo dziękuję koledze Jaskiniowcowi za włożoną pracę, również kolegom Adikowi i Freediemu którzy pomogli w całej tej drodze.

 

Mi GRA !

 

PS. Mam jeszcze klona 2810 od kolegi nerwowego, dość długo już i nie zamierzam dalej szukać :-)

 

Panie i Panowie :)

Znam,wiem,byłem i słyszałem ! Bez wazeliny : kolega @dartman jest konkreciarzem pod każdym względem i ma rację...chyba,że obaj jesteśmy głusi !

I nie wiem o co cała awantura i wylewanie żalu ?

Zbudowałem kilka klonów 7100,450,5000...a słyszałem i porównywałem jeszcze więcej.Dla mnie osobiście :żadnych różnic pomiędzy 7100 nie ma !

Wszystkie w kilku,kilkunastu konfiguracjach brzmiały identycznie,czyli bardzo dobrze ...Fakt,zarzuca się klonom Jaskiniowca brak wypełnienia w dole pasma i inne niedociągnięcia.Kwestia gustu-ale widziałem co ten wzmacniacz robi z 4 dwunastocalowymi wooferami,widziałem jak ten wzmak gra prawie na całkowitym zwarciu na wyjściu ! Pozdro dla @adika :)...Dla mnie gra system,CAŁY SYSTEM ! A najbardziej grają ściany !Dlatego o tym piszę,bo porównania tych kilkunastu końcówek robiłem dokładnie w moim systemie i takie mam wnioski.

Niestety nie dane mi było posłuchać klona Tomka,chociaż byłem niemalże od samego początku jego kariery na forum-od wątku klona e406...Może gra lepiej?Inaczej ? Nie wiem...Dla mnie klon Grzesia nie ma się czego wstydzić , wręcz odwrotnie a jeśli można sprawić,że będzie jeszcze lepszy to chwała wszystkim w to zaangażowanym ! I w tym kierunku powinna iść dyskusja w tym temacie! I nie opluwajmy się ale szanujmy wzajemnie !

Peace :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobimy tak , ja przygotuje odpowiednie wzmacniacze 7100 do testów. Michał załatwi 7100 oryginał.

Z mojej strony na przełomie nowego roku powinno być już wszystko zapięte na ostatni guzik .

Zrobimy mały miejscowy zlot u go to się jeszcze ustali . Później zrobi się opis upgrade na jeszcze wyższy poziom ::)

To jest kwestia dobrania odpowiednich typów elementów w odpowiednie miejsca itp .

 

Co do basu już pisałem problem tego układu jest taki ze ma bardzo wysoki DF, tym samym bardzo wysoka kontrole nad głośnikiem , tym samym bas jest krótki , idealnie precyzyjny . Odczuwalnie jest go mniej chociaż jest go tyle samo ile na nagraniu, po prostu jest wiernie odtworzony . Ta zaleta przekłada się w wadę .

Ale wiem jak mu go nieco przy smarować :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basu już pisałem problem tego układu jest taki ze ma bardzo wysoki DF, tym samym bardzo wysoka kontrole nad głośnikiem , tym samym bas jest krótki , idealnie precyzyjny . Odczuwalnie jest go mniej chociaż jest go tyle samo ile na nagraniu, po prostu jest wiernie odtworzony . Ta zaleta przekłada się w wadę .

 

Dokładnie tak jest ! Pisałem o tym nie tylko na AS...

Zachwyty nad 450(klonem) właśnie wynikają z jej niższego DF- gra to faktycznie przecudnie !Bas jest przyjemnie ciepły i wydawać by się mogło ,że niżej niż w 7100.. Ale już na wyższych poziomach głośności i bardziej wymagających kolumnach-niestety 450 się najzwyczajniej gubi !

I Grzegorz-na taką ustawkę jadę z miejsca z moją 7100,nie musimy nawet tak długo czekać !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz sprecyzować taką podstawową rzecz:

jak były poskładane te klony?

 

1.Jaskiniowca rozumię wszystkie płytki (główna, wejściowa zabezpieczeń )

2. Tomka też wszystkie płytki?

 

Jeżeli tak, to jest zastanawiające, bo jeżeli mnie pamięć nie myli to u Tomka wszyscy po kolei wypowiadali się, że poknocona jest wejściowa pcb!

Jeżeli natomiast w klonie Tomka była tylko płytka główna, a reszta od Jaskiniowca to sorki, ale zwróćcie trochę honoru Jaskiniowcowi.

 

7100 Jaskiniowca ,wszystkie płytki i tranzystory od niego ,wzmacnaicz poskładany idealnie

7100 Tomka PCB mocy Tomka ,pre od Jaskiniowca

 

Teraz tak -ścieżka sygnału na pcb pre orginału/Jaskiniowca /Tomka ,są identyczne ,wszystkie sa zgodne z orginałem i nic je nie różni

Różnice są w zasilaniu OP ,pcb Tomka i orginał są takie same ,zasilanie OP na pcb pre Jaskiniowca jest inne

 

Płytka pcb pre Tomka nie jest poknocona , uważam że u Jasiniowca jest lepiej rozwiązane zasilanie OP ,ja sam miałem pre Tomka i po zmianie nic o czym warto by pisać nie zmieniło się z dzwiękiem ,powodem zmiany był tylko i wyłacznie fakt że Tomek bardzo nidbale ja poskładał na byle czym ,a sama pcb była bardzo mocno /zmęczona/ ,a nie dlatego że była poknocona

 

Więc jak już pisałem to nic nie zmienia w ocenie odsłuchu ,oba 7100 były na tych samych pcb pre a na różnych pcb mocy ,obie płytki jak i orginalna dla ścieżki sygnału sa identyczne ,a zmiana u mnie z Tomkowej na Jaskiniowca nic sonicznie nie wniosła

 

Nie chciałem wywoływać tu zadymy ,jak wróciłem z odsłuchu to były spore emocje i sam musiałem to przedumać ,przespać sie z tematem zanim coś napisałem , wiedziałem że grozi to zadymą ,ale miało być porównanie i trzeba było się z tego rozliczyć publicznie więc ocene i wpis napewno nie dokonałem pochopnie i w pośpiechu

 

Wzmacniacz Tomka jest do dziś u znajomego i do dziś sobie tam gra , ja sam podtrzymuje opinie o przecietności sposobie grania klona Jaskiniowca vs Tomka

Zapewniam Was że różnice nie były na granicy percepcji ,machnał bym wtedy na to ręką ,różnice są EWIDENTNE ,napewno nie polegające na zastosowanych elementach ,kablach OP ...

Jeśli będą jakieś poprawki-zmiany na pcb Jaskiniowca to po zmianach pokuje ponownie klona Tomka i jadę posłuchać

Podkreślam że jak słuchałem klona Jaskiniowca to wszystko grało ,było ok ,do czasu wpięcia klona Tomka i tu nie chodzi mi już o techniczne aspekty tego brzmienia ,kontrole głośników ,dynamike ,i trzymanie głośników ,chodzi mi o muzykalność,barwę ,aure jaką budował ten wzmacniacz ,to się doświadczało , nie da się tego nadrobić dobrymi elementami ,kablami ,OP

 

Co do porównań klona Jaskiniowca do orginału , czy klon będzie już po poprawkach ? , bo jeśli przykładowo porównamy taki jak ja słuchałem ,czyli taki jak mają wszyscy do orginału i zagrają jak równy z równym to jak w takim razie gra ten Tomkowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez indyk9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal tak samo wykonane dwa klony 7100 na pcb Jaskiniowca też grają różnie i jest to dosyć mocno zauwżalne.

Dwa komplety pcb składał Jaskiniowiec i te grają identycznie, trzeci ja i ten gra w/g nas lepiej, w czym tkwi różnica? Prawie wszystkie tranzystory brałem od niego? Może w tym że ja miałem zwykłe pcb a te drugie były złocone :-)

I niemożliwe aby trzy osoby miały jakieś autosugestie. Nad różnicami zastanawiamy się już miesiąc i nic.

I tu nie chodzi o to że bym się chwalił że lepiej poskładałem a o to gdzie, w którym miejscu jest element który ma aż takie duże znaczenie dla dźwięku.

Być może wtedy zagrał by identycznie do tomkowego, bo ja osobiście nie porównywałem, słyszałem tylko opinie innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa komplety pcb składał Jaskiniowiec i te grają identycznie, trzeci ja i ten gra w/g nas lepiej

adik82 składałeś całość na pcb od jaskinowca? ciekawe co piszecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.