Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jaskiniowiec ponieważ zrobienie modyfikacji płytki wiąże sie ze sporym nakladem pracy ( rozkecanie do rosołu ) mam ogromną prośbę , abyś dał znać czy jest coś jeszcze do zmiany , jakieś wartości czy mody ? mam dość delikatne gwinty w radiatorach i niektóre następnego rozkręcania mogą nie wytrzymać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiecze może tak, sam być pomyślał, że to było robione z celowo.

(aby nie było to jako klon urządzenia - sam autor publicznie przyznał się do tego, choć po czasie za to brawa za odwagę z mojej strony.)

 

Zachowujesz się teraz jak dziecko zostawione przez rodzica za kare - prosimy tak, proszę i uśmieszek - Może się uda...

Panie jest Pan dorosły!

Nie wytrzymałem i na oczach ich to piszę. Bo tak się składa, że jesteśmy w 7 osób na odsłuchach - wszyscy forumowicze. I wszyscy wybuchli śmiechem na to, naprawdę...

 

Wiesz dobrze, że jest to celowo spaprane. I nie miej żalu do Jaskiniowca, bo on też teraz się nie będzie podkładał.

Klona prawdziwego nie otrzymasz - bo to celowo. Ważne, że Ci dobrze gra i tyle.

Ponieważ są po pierwsze, pewne zmiany układowe, po drugie inaczej zaprojektowana płytka niż w oryginale, po trzecie sam autor sugerował, pasujące-działające tam elementy, aczkolwiek celowo nawet nie wszystkie jak powinny być w oryginale. Jest parę znaków zapytania.

I wyjaśnił to autor, czemu akurat tak postępował. Wy sami weszliście w ten projekt, nic na siłe nie było.

Macie co macie, ważne że wam gra i ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie VIVAro-kończ waść i wstydu oszczędź ! Proponuję dla Pańskiej i tak już nadszarpniętej wiarygodności nie pisać więcej w tym temacie po kilku głębszych

Dla mnie to EOT i żenada-w razie zażaleń zapraszam na PW.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVAro widzę że jesteś z tych co im się powie że czarne to białe i koniec, kropka, tak musi być.

Coś ty zrobił dla tego działu - diy?

Ja jestem zdania że tylko ten co nic nie robi, nie ma prawa się pomylić.

I nie miałem nigdy do nikogo o to żalu (po za volcano bo zostawiono nas w czarnej du..e), to nie komercja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freedi

Nadszarpnięta to jest twoja wiarygodność, bo raz że będąc od niedawna na forum spotykam się z forumowiczami, co mogą potwierdzić, to mam jeszcze coś do powiedzenia w temacie. A ty wciaż poruszasz się w tych tematach samoróbki.

 

I halo, mam: oryginalnego Accuphase, jak chcesz to sobie sprawdź. Zapraszam.

A ty składaka, z którym zostałeś jeszcze wpuszczony w przysłowiowe maliny. (przepraszam że tak Ci dowaliłem)

Ale bądź facet i weź to po prostu na siebie. A nie pij mnie. Bo nie wyszczególniałem cie, nie mam takiego zamiaru.

Ja tylko przedstawiłem prawdę, poparłem argumentami i odniosłem się, pisząc do czego przyznał się sam twórca.

Tu mi nie zaprzeczysz.

 

Ale widzę tylko reakcje obronną na mnie - Waszą złość.

 

Bogdan banuj tego gniota by vivaro

Oj zabolała prawda, ze Pan został wpuszczony w maliny.

A ciesz się Pan swoim sprzętem niby Accu. Jeśli ci radość daje, to dobrze życzę, nie tak jak ty mi.

Proszę nie dopiep... tak innym.

Ale tak, nie ma się dużego osłuchania, dostępu do dobrych oryginalnych sprzętów, ty dobrze o tym wiesz.

A musisz mieć coś na obrone - dlatego wycieczki osobiste.

Rozumiem, ze może i ci dogryzam.

Ale wybacz, pamiętam jak ty zacząłeś mi i nawet posunąłeś się aby mnie mieszać z błotem, tylko dlatego, ze nie byłem za pseudo klonem, a chciałem oryginalny sprzęt i go opisywałem po otrzymaniu. Przedstawiłem ci argumenty, a ty nic.

Wiesz dobrze, jak to było w innym wątku, aż cię zablokowałem i to pamiętam.

Naprawdę nie ładnie kierować teraz z zemsty wyzwiska do mojej osoby.

 

adik82

Fakt, dla tego-forumowego diy nie zrobiłem wiele. I nie będe mydlił oczów. Ale może coś opublikuję.

Wiem, ze są ludzie, co lubią grzebać i ważne aby im dać radość, tylko aby ona na prawdę potem była.

Też sam tworzę projekty, zwłaszcza daców.

 

Dziękuję Ci za grzeczną, merytoryczną odpowiedź i przywołanie mnie jednak do porządku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszarpnięta to jest twoja wiarygodność, bo raz że będąc od niedawna na forum spotykam się z forumowiczami, co mogą potwierdzić, to mam jeszcze coś do powiedzenia w temacie. A ty wciaż poruszasz się w tych tematach samoróbki.

 

I halo, mam: oryginalnego Accuphase, jak chcesz to sobie sprawdź. Zapraszam.

A ty składaka, z którym zostałeś jeszcze wpuszczony w przysłowiowe maliny. (przepraszam że tak Ci dowaliłem)

Ale bądź facet i weź to po prostu na siebie. A nie pij mnie. Bo nie wyszczególniałem cie, nie mam takiego zamiaru.

Ja tylko przedstawiłem prawdę, poparłem argumentami i odniosłem się, pisząc do czego przyznał się sam twórca.

Tu mi nie zaprzeczysz.

 

Ale widzę tylko reakcje obronną na mnie - Waszą złość.

 

 

Oj zabolała prawda, ze Pan został wpuszczony w maliny.

A ciesz się Pan swoim sprzętem niby Accu. Jeśli ci radość daje, to dobrze życzę, nie tak jak ty mi.

Proszę nie dopiep... tak innym.

Ale tak, nie ma się dużego osłuchania, dostępu do dobrych oryginalnych sprzętów, ty dobrze o tym wiesz.

A musisz mieć coś na obrone - dlatego wycieczki osobiste.

Rozumiem, ze może i ci dogryzam.

Ale wybacz, pamiętam jak ty zacząłeś mi i nawet posunąłeś się aby mnie mieszać z błotem, tylko dlatego, ze nie byłem za pseudo klonem, a chciałem oryginalny sprzęt i go opisywałem po otrzymaniu. Przedstawiłem ci argumenty, a ty nic.

Wiesz dobrze, jak to było w innym wątku, aż cię zablokowałem i to pamiętam.

Naprawdę nie ładnie kierować teraz z zemsty wyzwiska do mojej osoby.

 

 

Fakt, dla tego-forumowego diy nie zrobiłem wiele. I nie będe mydlił oczów. Ale może coś opublikuję.

Wiem, ze są ludzie, co lubią grzebać i ważne aby im dać radość, tylko aby ona na prawdę potem była.

Też sam tworzę projekty, zwłaszcza daców.

 

Dziękuję Ci za grzeczną, merytoryczną odpowiedź i przywołanie mnie jednak do porządku.

Osobiście to mnie głęboko p...dpoli na czym grasz i kim jesteś ...Ale wszedłeś w wątek o którym nie masz pojęcia oprócz tego,że po wielu troskach kupiłeś sobie oryg p4100..

I tylko tyle-nic poza tym.I przy okazji obrażasz innych userów tego forum,którzy mogliby Cie wiele nauczyć a szczególnie pokory i szacunku.

I szukasz ustawki ? Żałosne...

Dla mnie osobiście zachowujesz się jak gimbus,który z pieniędzy z bieżmowania kupił sobie duuży wzmacniacz !

Nic nie wniosłeś w tym wątku i obyś coś więcej wniósł w swoim życiu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszedłeś w wątek o którym nie masz pojęcia oprócz tego,że po wielu troskach kupiłeś sobie oryg p4100

Wybacz ale przestań bezczelnie zmyślać i wyjaśnij, po jakich wielu troskach, bo sie zapytałem na forum na temat tego wzmaka ? Jesteś ty niesamowicie żałosny odnosząc sie tak do kogoś, nie ja.

Znasz mnie ? To może wspomnisz jakim jeżdżę samochodem, bo chyba droższym niż ten cały p-7100 ze sklepu.

Zrozum, ze po prostu ludzie mają różne priorytety i hobby, co takiego ty masz super sprzętu, że do mnie pijesz w tej kwestii. Mam się czym pochwalić i się cieszę.

 

Nic nie wniosłeś w tym wątku i obyś coś więcej wniósł w swoim życiu!

Wniosłem ogromną rzecz i niezaprzeczalną - prawdę.

Prawdę na temat pseudo klonów, ponadto wyrobioną pod wpływem osobistych odsłuchów.

Wyłożyłem na jej temat karty, może nieco ordynarnie krytykując te końcówki. Ale nic, a nic nie zmyślałem, bo taka prawda, nawet powoływałem się co zdradził sam o nich Jaskiniowiec.

 

A że nie pomogłem z tym problemem, wiem - przykro mi, ale nawet ja tego "wzmacniacza" nie posiadam.

W swoim życiu wniosłem dużo, skończ proszę z tymi osobistymi, wymyślnymi wycieczkami skoro mnie nie znasz.

 

Jak widzisz też można rozmawiać grzecznie.

W takim razie ja już nie udzielam się tu, bo widzę robi się zamęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ordynarnych wycieczek dzięki Bogu już nie będzie ! Ciesz się tym co masz i zostaw biedniejszych od siebie w ich błogim zasłuchaniu w samoróbki !

z pozdrowieniami i bez urazy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy p4100 nada sie do moich Altus 75? jaka cena?

 

Nie kupuj P4100 podobno słabo gra :) :) z altusami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą wróciłem z Krakowa od Pana Michal_56711

 

porównywaliśmy jego 7100 (pcb jaskiniowca) z moim 7100 (pcb tomkowe)

 

na początku grał jaskiniowca, miał dużo więcej basu i wysokich tonów w stosunku do mojej wersji na tych samych opampach

 

zdania były podzielone, innym podobał się wersja jaskiniowca, inny moja....

 

następnie dokonaliśmy modyfikacji PCB jaskiniowca, a w moim wyregulowaliśmy bias (okazało się że był rozjechany....)

 

efekt końcowy, oba grają praktycznie tak samo (są naprawdę minimalne różnice...), w moim po biasie rozszerzyła się scena, i zwiększył się bas, a po modyfikacji ścieżek wzmak przestał się uspokoił.... przestał "krzyczeć"

 

na dzień dzisiejszy już nie ma różnicy od kogo jest PCB - po modyfikacjach grają tak samo

 

 

 

zobaczymy za kilka dni, jak Michał oswoi się z nowym brzmieniem - czy wróci do 1 wersji czy też zostanie tak jak jest

 

pozdrawiam

 

apropos....

 

osobiście porównałby teraz oryginał z naszymi klonami.....

 

ciekawe czy "polaczki" wyjdą na swoje i dodatkowo są dużo do przodu (i finansowo i z wiedzą), czy też opuścimy czoło (w co nie wierzę ...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szakal123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie w tym wątku:

Czy wczśniejsze końcówki jaskiniowca np. E408, E550 też są z *modyfikacjami* ?

Jaskiniowiec na początku bardzo je zachwalał po czym, gdy zaczął przechodzić na wyższe modele sam napisał że są takie sobie. Rozumiem, że te nowsze też musiały pójść.

Nie miałem możliwości porównania ich z oryginałami czy innymi klonami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550 nie wiem bo nigdy nie miałem, ale 307, 407, 408, 450, 4100 i bodajże 5000 nie miały większych "modyfikacji" po za drobnymi lub większymi zmianami w zasilaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam klona 7100 od Tomka, czy mogę prosić kolegę Szakal 123 o podanie jakich modyfikacji trzeba dokonać żeby tak jak napisałeś końcówka " przestała krzyczeć"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przerabiałem narazie mam 02 muses .ale o co chodzi z tymi ścieżkami?

Chodzi o PCB od Jasikniowca, przejrzyj kilka stron wstecz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artrex1 - modyfikację należy dokonać tylko w PCB od jaskiniowca

 

Tomkowa nie ma błędu - ja po prostu w swojej miałem źle ustawiony bias ....

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCB Tomka ma trzy poprawki które trzeba wnieść w poprawność układu , i dwie pomijalne , myślę że każdy kto składał to PCB od Tomka o tym wie , co do brumienia ,nie ma takiego tematu , powodem brumienia było nieszczęsne trafo nawinięte na zbyt małym rdzeniu -Cyrtoflex , ja po odsłuchu wyciąglem PCB ze swojego wzmaka - to niezła przeprawa w celu weryfikacji z orginalnym schematem , no i wyszło że to idealny klon , wiadomo obsadzenie elementów w PCB czyli kondy ,diody , rezystory jak jest w orginale jest wręcz niemożliwe ciężko to poprostu dostać ale sam schemat pokrywa się z orginałem ,tranzystory można koupić , diody i część elektrolitów już nie koniecznie ,orginał jest obsadzony w 80 % na rezystorach węglowych ,jakich niewiem ?

Różniece w sprzecie ja maiałem dual -mono dwa symetrzyczne zasialania ,dwa mostki , Burson w pre , rezystory 1kohm przy Bursonie 1 kohm węglowe AMR ,i 33ohm na wyjściu pre Tanatal AN , a odsłuchowo -przepaść

 

Ja kupiłem gotowy i grający wzmak od Tomka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez indyk9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt końcowy, oba grają praktycznie tak samo (są naprawdę minimalne różnice...), w moim po biasie rozszerzyła się scena, i zwiększył się bas, a po modyfikacji ścieżek wzmak przestał się uspokoił.... przestał "krzyczeć"

 

super, uspokoiliście mnie, dzięki za porównanie, biorę się za składanie mojej końcówki w wersji jaskiniowej

Panowie skąd braliście duże śrubowe nichicony? Interesuje mnie zakup w naszym kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różniece w sprzecie ja maiałem dual -mono dwa symetrzyczne zasialania ,dwa mostki , Burson w pre , rezystory 1kohm przy Bursonie 1 kohm węglowe AMR ,i 33ohm na wyjściu pre Tanatal AN , a odsłuchowo -przepaść

 

 

wybacz ale nie rozumiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie rozumiem , koledzy słuchali jak wyżej jest napisane i wyszło że oba grają tak samo , ja schuchałem z kolegą i nam wyszło że jest bardzo duża różnica ,wręcz przepaść pomiędzy tymi wzmacnaiczami , skora Tomek sklonował to jak orginał a u kolegi Jaskiniowca jest tak wiele zmian w układzie- generalnie mamy tu inny projekt ,to jak to możliwe że te wzmacnaicze tak jak koledzy piszą grają identycznie ,nie rozumiem tego ,skoro 450 gra jak orginał i to jest potwierdzone to i 7100 też ma grać jak orginał ,dlatego myśle co tu jeszcze było innego pomiedzy tymi wzmacniaczami na odsłuchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw porównywaliśmy Tomkową do Jaskiniowcowej i były różnice.

Później przerobiłem Jaskiniowcową i różnice jak były to mało uchwytne, przynajmniej przeze mnie.

Oba na opa301 na wejściu, w/g mnie na wstęgach i tak lepiej spisał się muses 02 bo uspokoił górę.

Ale wcześniej porównywaliśmy pcb składane przez Jaskiniowca i przeze mnie - na tych już były spore różnice.

Skąd mam wiedzieć że Twoja - Indyk9 - nie gra gorzej od Michała ?? I tu by się zgadzało że jest "przepaść" pomimo zrobionej przeróbki pomiędzy Jaskiniowcowymi pcb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.