Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No znamy się! Przepraszam accuklonowców za oftop, ale sądzę, że nie tylko ja skorzystam na poradach Konrada.

Przeczytałem Twojego posta już około 3-5 razy w newralgicznych punktach i wreszcie zrozumiałem jak się to robi. (wcześniejsze próby pomimo intensywnego drapania głowy nie przyniosły efektów).

Zdjęcia są warte więcej niż 1000 słów.

 

BTW 50Hz nie sieje Ci przez przypadek z tego powodu, że sieciówa leży obok sygnałowych?

 

Pytania:

1. Jakiej mocy są te rezy od dzielnika? Mam w domu 1/4W o przeróżnych wartościach - nadadzą się? Swoją drogą, czy dzielnik może być potencjometrem. Chyba łatwiej by było przy pomiarach wzmacniacza przekręcić gałkę, zamiast bawić się lutownicą co i raz?

2. Czy mierząc wyjścia zwrotnicy pasywnej muszę wpiąć w nie głośnik lub rezystor np. 4/8om @ powiedzmy 10W przy pomiarze niskim napięciem np. 1V?

3. Czy mogę mierzyć zwrotnicę pasywną za pomocą sygnału z samej karty dźwiękowej, czy też muszę robić to w tandemie ze wzmacniaczem mocy?

 

Będę używał REW do pomiarów. REW przy pomiarach kolumn z tego co pamietam zaleca wyjście z karty ustawiać na -12dBFS, no ale jak zniekształcenia będą mniejsze na pełnym wysterowaniu, no to oczywiście polecę do góry z sygnałem.

 

To ceny transformatorów robionych na zamówienie w firmie "toroidy" poszły znacznie w dół .

 

A może po prostu spadły ceny półproduktów do budowy traf - np. miedzi? Szczerze wątpię by Toroidy obawiały się konkurencji, której nie ma - bo nie istnieje na rynku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW 50Hz nie sieje Ci przez przypadek z tego powodu, że sieciówa leży obok sygnałowych?

W tym bajzlu z kablami nawet nie zwróciłem uwagi. Jak mierzyłem prawą końcówkę to przewody były w dużej odległości i nie zauważyłem istotnych różnic. Sprawdzę to ponownie.

1. Jakiej mocy są te rezy od dzielnika? Mam w domu 1/4W o przeróżnych wartościach - nadadzą się? Swoją drogą, czy dzielnik może być potencjometrem. Chyba łatwiej by było przy pomiarach wzmacniacza przekręcić gałkę, zamiast bawić się lutownicą co i raz?

Ja dałem mocne aby było łatwiej lutować i nie zgubić :) 0,25W w zupełności wystarczą. Możesz zastosować zwykły potencjometr np. 50kOhm ale lepiej dać stabilny dzielnik. Nie musisz pilnować aby przy każdej mocy było dokładnie 0,5V na wyjściu. Niech pływa od 0,3 do 1V. Przecież nie będziesz mierzył dla 1W i 100W.

 

2. Czy mierząc wyjścia zwrotnicy pasywnej muszę wpiąć w nie głośnik lub rezystor np. 4/8om @ powiedzmy 10W przy pomiarze niskim napięciem np. 1V?

Tak musisz wpiąć rezystor zastępczy lub głośnik (Jaki to przetwornik? Jak duży wofer to możesz mieć dla 1kHz >10ohm). Obliczyłem, że dla 10W i obciążenia 4ohm musisz dać na wyjściu wzmacniacza 6,3V. Dla 8ohm 8,9V. Jak masz dużo rezystorków to daj dla uproszczenia R2=1kOhm; R1=10kOhm. Jeśli dobrze obliczyłem to dla 4ohm na wyjściu otrzymasz 0,6V a dla 8ohm 0,8V. Czyli bezpiecznie.

 

3. Czy mogę mierzyć zwrotnicę pasywną za pomocą sygnału z samej karty dźwiękowej, czy też muszę robić to w tandemie ze wzmacniaczem mocy?

Możesz, ale 10W nie uzyskasz :). Z wyjścia słuchawkowego może wyciągniesz 0,5W to wystarczy do pomiaru abyś cokolwiek zobaczył na wykresie. Jaką masz kartę?

Nie jestem pewien co dokładnie chcesz zmierzyć. To jest jeden filtr dolnoprzepustowy? Chcesz zobaczyć jaką ma stromość? Idąc dalej to bez mikrofonu staniesz w miejscu. Może pisz na PW aby nie zaśmiecać, postaram się pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem i wczoraj przywiozłem z niemiec accu P-500 - narazie delektuję się jej dźwiękiem, a że mam rozkręconego klona p7100 , bo czekam na trany , to nie mogę ich porownać.

niemiec miał kolumny 2 razy większe od moich grandów z marmuru na głośnikach visatona , ale z tym p500 grały tragicznie - jazgotliwie i bez basu mimo że woofer miła chyba 15 cali i to popchnęło chłopa żeby zamienić p500 na lampę Cayina, której mi jednak nie wlączył , więc byłem zaniepokojony ,że to z p500 moze być problem, ale zaufałem marce - bo trudno uwierzyć żeby oba kanały popsuly się w ten sam sposób i mialem rację.

na grandach p500 czaruje - porządkuje , rozszerza , ale tez wydobywa szczegóły i subtelności - wczoraj krótko sluchałem i po włączeniu zimnej z bagażnka grała wyraźnie gorzej , ale dzisiaj to już zupełnie inny dźwięk.

Czekam na trany, robię moda i zrobie porównanie - dam znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intrygujące jest to, że ten staroć ma zaje....y bas! któremu dorównał jedynie klon (wykres tego nie sugeruje).

Może sprawdź czy kondy zasilacza masz sprawne. Duży brum, 50/100/200Hz i słabo wygaszony bas.. Mogły dostać dużego ESRu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem swojego 7100 jak na razie jeden kanał, w drugim przez przypadek ubiłem jeden tranzystor z wejścia, ale w pierwszym absolutna cisza :)

Nie miałem okazji jeszcze sprawdzić różnicy w praktyce, dopiero tydzień po ałdioszoł jak ogarnę całość. Offset na wyjściu na poziomie 200uV :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez protagoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nie ma żadnego przydźwięku, problem jarka wynika ze uszkodził jeden kanał - spalił i przypuszczam ze zostały uszkodzone stabilizatory w zasilaniu na dwóch kanałach przez przepięcie w wyniku zwarcia na tym jednym .

Mnóstwo osób przerobiło i wszyscy są jak naj-bardziej zadowoleni .

Potem rodzą się teorie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaskiniowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nie ma żadnego przydźwięku, problem jarka wynika ze uszkodził jeden kanał - spalił i przypuszczam ze zostały uszkodzone stabilizatory w zasilaniu na dwóch kanałach przez przepięcie w wyniku zwarcia na tym jednym .

Mnóstwo osób przerobiło i wszyscy są jak naj-bardziej zadowoleni .

Potem rodzą się teorie .

 

Dlatego piszę, że wszystko jest w jak najlepszy porządku, by ci którzy się wahają mieli więcej danych :)

Nie wiem czy było to wspomniane, czy nie, ale przed przeróbką radzę skręcić bias na 0, by potem nie było niespodzianek.

Dodatkowo dobrze wiedzieć, czemu Jarkowi się pojawił problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez protagoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się po sprawdzeniu, że ułożenie przewodu zasilającego względem pomiarowego ma znaczenie. Brum 50Hz na -100dB a jak ładnie ułożyłem kable to spada nawet do -107dB. Pierwsze co muszę zrobić to nowy, ekranowany przewód zasilający. W poniedziałek robię modyfikację dlatego wykonałem szereg pomiarów abym mógł porównać wyniki przed i po. Kilka dla Was.

 

THD w funkcji częstotliwości. Widać ja trzecia harmoniczna zaczyna dominować.

Próbkowanie 96kHz, rezystor 4,7ohm, napięcie 7,4V (ok. 10W):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i procentowo:

03e8815aa3dc821d7d4ccdc5d728fc06_1446672494.jpg

 

Poniżej porównanie toru zbalansowanego do niezbalansowanego. Dla RCA zniekształcenia 2x wyższe! Brum sieciowy już na -88dB! (dla tych co gadają, że dla krótkich przewodów XLR nie daje korzyści)

RCA:

57d7d4daf5740076c6f50af2ebe1d422_1446672756.jpg

 

XLR:

6f0a8a5feb52017c7e069ffdb2be5d4f_1446672760.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wszystko ma znaczenie.

 

Dobrze, że używam 30cm XLR'ów gdzie się tylko da. Teraz pora na ekranowane sieciówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wszystko ma znaczenie.

 

Dobrze, że używam 30cm XLR'ów gdzie się tylko da. Teraz pora na ekranowane sieciówki.

 

Nie tak do końca wszystko :)...na pewno największe znaczenie ma poprawność montażu jakiejkolwiek konstrukcj DIY i fabryczej też (vide np.Diora ) ale ...ale ułożenie i jakość przewodów też i tu wiadomo;im krótsze,tym lepiej.Chociaż z XLRami -po to je wymyślono,żeby przesyłały sygnał na dużooo więcej niż 30 cm ;) Ale znowóż ,kto przy ścianie Marshalla na koncercie Slayer'a słyszy brum ?

I tak już na poważnie: u mnie też słychać XLRy i zależy od ułożenia(leżą na ziemi) i w zależności od pozycji względem sieciówki...Także,trza być czujnym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR to w sumie tylko wtyczka. W istocie wszyscy pożądamy wej/wyj różnicowych lub najlepiej klocków różnicowych + doskonale zaprojektowany klocek.

 

No ale skoro można skrócić IC do 30cm, to imo warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR to w sumie tylko wtyczka. W istocie wszyscy pożądamy wej/wyj różnicowych lub najlepiej klocków różnicowych + doskonale zaprojektowany klocek.

 

No ale skoro można skrócić IC do 30cm, to imo warto.

 

Nie..XLR to tylko skrót techniczny i to nie jest tylko wtyczka...ale nieważne-ja nie słyszałem różnicy pomiędzy zwykłymi RCA a XLR...tylko,z tą różnicą że XLR sieje mi w niektórym ułożeniu kabla względem sieciówki.

 

edit.ale nie rozwalajmy takiego wątku o kable :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze freedi prawi :), z dyskusji o kablach nic dobrego nigdy nie wychodzi.

 

80dB różnicy :D? Niewykonalne by usłyszeć :) To są niskie wartości, że w zależności od pory dnia i zakłóceń w sieci będą się zmieniać. Każdy dąży do doskonałości swojego wyrobu i chce mieć parametry jak najniższe. Ciekawe jak wyszły by pomiary w komorze EMC :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez protagoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o kablach gadamy tylko o metodzie przesyłu sygnału. I trochę tego nie rozumiem, o ile mniejszy brum czy szum jest oczekiwany po symetrycznym, o tyle harmoniczne? To jest dla mnie kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla symetrycznego długość przewodu nawet 5m nie powinna mieć znaczenia ale to tylko teoria. Przyszedł mi do głowy pomysł :)

Mam kilka metrów tego przewodu. Dla utrudnienia zwinę go w cewkę i zobaczymy czy coś wyjdzie w pomiarach.

micwoj Te zniekształcenia pokazuję dla jednej f=1000Hz. Im wyżej tym gorzej. Tak jak pisał Grzegorz brumem na -80dB nie ma się co przejmować. Natomiast jeśli przyjmiemy, że trzecia harmoniczna dla f=6kHz (tam gdzie słyszymy sybilanty w nagraniach) przez elektronikę osiąga 0,1% dodatkowe zniekształcenia własne kopułki ok. 1% to już może dać jakiś istotniejszy, słyszalny efekt. No ale i tak najwięcej zależy od kolumny, zwrotnicy, głośnika wysokotonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia harmoniczna z 6k to 18, mi się kończy słuch gdzieś na 17.

Chyba że masz na myśli 3 harmoniczną z 2k (czyli słychać na 6), w tym zakresie wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, rzeczywiście jako sybilanty albo "charczenie"

 

Odnoszę się tylko do porównania harmonicznych pomiędzy kablami. Dla symetrycznego 2 harmoniczna z tych 1k jest na gdzieś 4db niżej (tak patrząc na wykres ze skalą 6dB) niż dla niesymetrycznego. No to jest ponad 2x więcej licząc napięcie. Sporo. Skąd to się bierze? Przecież to nie jest wpływ zbierania przez kabel zakłóceń z otoczenia. Dlatego mnie to zastanawia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się po sprawdzeniu, że ułożenie przewodu zasilającego względem pomiarowego ma znaczenie. Brum 50Hz na -100dB a jak ładnie ułożyłem kable to spada nawet do -107dB. Pierwsze co muszę zrobić to nowy, ekranowany przewód zasilający. W poniedziałek robię modyfikację dlatego wykonałem szereg pomiarów abym mógł porównać wyniki przed i po. Kilka dla Was.

 

THD w funkcji częstotliwości. Widać ja trzecia harmoniczna zaczyna dominować.

Próbkowanie 96kHz, rezystor 4,7ohm, napięcie 7,4V (ok. 10W):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i procentowo:

03e8815aa3dc821d7d4ccdc5d728fc06_1446672494.jpg

 

Poniżej porównanie toru zbalansowanego do niezbalansowanego. Dla RCA zniekształcenia 2x wyższe! Brum sieciowy już na -88dB! (dla tych co gadają, że dla krótkich przewodów XLR nie daje korzyści)

A czy rca masz coax czy skrętkę? Dla 50/100/150 Hz ekran rca nic nie chroni, symetryczność TORu również. Tutaj najlepszą metodą jest geometria kabla. Ciasny skręt najlepiej chroni przed zakłóceniami magnetycznymi (n.cz). Niezależnie czy rca czy xlr. Napiszę więcej po powrocie z pracy. Ale dla zakłóceń n.cz najlepszy efekt daje odpowiednie ułożenie i geometria kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy unikac bliskości kabli z 230v względem kabli sygnalowych czy również kable ze stałym powinny być jak najdalej od sygnalowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy unikac bliskości kabli z 230v względem kabli sygnalowych czy również kable ze stałym powinny być jak najdalej od sygnalowych?

 

Również kable zasilania stopnia wyjściowego mają ogromne znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barmanekm

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz.

 

Tak właściwie.. Ludzie mają oddzielne pre i oddzielne końcówki. Może pójść dalej i zasilacz zapakować gdzieś daleko i ciągnąć DC do końcówek? Powinno sporo mniej siać. Trochę to niewygodne, ale są jakieś przeciwwskazania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie.. Ludzie mają oddzielne pre i oddzielne końcówki. Może pójść dalej i zasilacz zapakować gdzieś daleko i ciągnąć DC do końcówek? Powinno sporo mniej siać. Trochę to niewygodne, ale są jakieś przeciwwskazania?

Az tak kiepsko z tym sianiem? przeciez tu wystarczy tak jak juz wczesniej pisalem prawidlowe prowadzenie sciezek sygnalowych, pradowych i masy na PCB, odpowiednio krotkie sciezki sygnalowe

 

zobaczcie jak sa rozwiazane takie problemy w fabrycznych wzmacniaczach nawet budzetowych

 

sygnal z gniazd powinien isc bezposrednio na potencjometr, ten najlepiej umiescic z tylu wzmacniacza i za pomoca przedluzki poprowadzic go na front panel, z potencjometru na stopien wejsciowy ktory tez powinien byc mozliwie z tylu, caly zasilacz w takim wypadku powinien byc umieszczony na przodzie wzmacniacza wraz z softstartem, przewod sieciowy ekranowany prowadzony jaknajdalej reszta to sciezki na PCB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, taki mały offtopik, bo mam już dziś głupawkę.

Po prostu w dobie modnego posiadania jak największej ilości skrzynek zamiast integry.. Pre, dwa monobloki to już standard. A jakby tak jeszcze każdy składał się z dwóch modułów, zasilacza i końcówki oddzielnie? Jeszcze bardziej audiofilsko :)

Właśnie się też zastanawiam nad układem mojego iampa. Zewnętrzne radiatory, więc końcowki symetrycznie na bokach, ale niestety mi wychodzi, że trafa (główny i standby ze sterownikiem) będą z tyłu, później zasilacz z zabezpieczeniami. No i pozostaje pytanie gdzie dać selektor, potka itp. Wychodzi mi że na przodzie, więc będę kable sygnałowe z gniazd wejściowych ciągnął po całej obudowie :( Lepszego pomysłu mi na razie brak. jak dam trafa na przód to będę musiał ciągnąć 230V przez całą budę, wzdłuż jednej końcówki do trafa pomocniczego i głównego.. Też niedobrze. Tym bardziej że miałem nadzieję dać symetrycznie na froncie potka. Ech, dylematy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selektor możesz napędzać za pomocą rurki/sprzęgła a gałka może być z przodu

Tak to jest wlasnie robione w sprzecie fabrycznym chociaz nie zawsze i nie u kazdego producenta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że masz na myśli 3 harmoniczną z 2k (czyli słychać na 6), w tym zakresie wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, rzeczywiście jako sybilanty albo "charczenie"

Oczywiście miałem na myśli 3h w punkcie 6kHz czyli od tonu pierwszy 2kHz.

 

Co do tych różnic między torami to wykluczyłem wpływ karty dźwiękowej. Dla wyjścia niezbalansowanego THD minimalnie wyższe =0,0012%. Z szumami na tym samym poziomie co tor zbalansowany =0,0022%

Wydaje mi się, że tu kluczowy wpływ ma wzmacniacz instrumentacyjny w Accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kanał mam zmieniony. Gra normalnie, trudno powiedzieć jak, przy jednym głośniku. Jest zupełna cisza w głośniku. Nie zmniejszałem biasu, tylko od razu skręciłem po włączeniu, ale oczywiście lepiej skręcić pot. na min.

Najprościej jest wyciąć ścieżkę czymś ostrym. Chyba to lepsze rozwiązanie niż dremel itp., bo opiłki lecą wszędzie.

Nie dodałem jeszcze czterech rezystorów 33R na wyjściowej. Ja mam tam zwory, ale 33R już jadą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się po sprawdzeniu, że ułożenie przewodu zasilającego względem pomiarowego ma znaczenie.

Jak mnie wzrok nie myli masz pętlę masy .

Masa wejściowa i wyjściowa łączą się na karcie .

Spróbuj masę karty podłączyć z masą wzmacniacza tylko w jednym miejscu albo na wejściu albo na wyjściu spr. co da lepsze rezultaty .

 

 

I jeszcze jedno staraj się dać jak najmniejsze wartości rezystorów w dzielniku . Nie przekraczaj ~10k .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raven1985

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić takie audiofilskie śruby do kondow w zasilaczu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.