Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miało już nie być o pre , napisałem ze wydaje mi się takie połączenie będzie lepsze nigdzie nie wydałem osadu ani stwierdzenia ze tak właśnie jest , chyba za bardzo wziąłeś to do siebie , czy oryginał 2810 ? , a jakie to ma znaczenie , co to zmieni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skrobnij coś o odsłuchu. Co do samego pre 2810, czy oryginał czy nie, mogłoby mieć znaczenie.. Chyba nie trzeba rozwijać tej myśli. Gusta są różne, a o nich ciężko dyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oryginał 2810 ? , a jakie to ma znaczenie , co to zmieni

Nie porównywałem oryginału z klonem

Faktem też jest że klon nie powstał jako wierna kopia oryginału

Zmienić może BARDZO wiele

 

Niewiem czy pre tranzystorowe to nie taki strzał w kolano dla 7100 ,sądzę że będzie za duża sterylność ,osuszenie dzwięku i bark muzykalności

Już nie pamiętasz co napisałeś ? :)

Czym innym są te słowa niż osądem czegoś czego jeszcze nie doświadczyłeś ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem oryginału z klonem

Faktem też jest że klon nie powstał jako wierna kopia oryginału

Zmienić może BARDZO wiele

Nie ma się co rozwodzić nad tematem 2810 orginał czy clon ,nie interesuje mnie który gra lepiej bo nie o tym jest rozmowa ,może kiedyś bedzie komuś dane prównać te dwa pre to chetnie poznam opinię ,mi chodzi tylko o to że w obu przypadkach jest to tranzystor

 

 

Już nie pamiętasz co napisałeś ? :)

Czym innym są te słowa niż osądem czegoś czego jeszcze nie doświadczyłeś ? :)

 

Nie traktuje tego jako osąd ,napisałem - sądze że /przypuszczam .. a sądzę tak na podstawie dzwięku jaki prezentuje 7100 jako solo koncówka i na podstawie pewnych opini ludzi którzy łączyli 7100 z pre tranzystorowym jak i lampowym

Jak będe miał pre tranzystorowe to porównam napewno do lampowego ,o czym już zresztą pisałem w poprzednim poście ,a na chwilę obecną sądze że będzie lepiej z lampą i tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się Indyka i nie łapcie go za słowa :)

Jest trochę w tym racji, mówię tu o kilku osobach, które sprzedały klona C2810 na rzecz lampy, konkretnie klona Lamm 2, jedną z takich osób jest Cezar z naszego forum.

 

Tu sprawa jest bardziej skomplikowana i trzeba jedną rzecz wyjaśnić, uzupełnić myśl Indyka..

Cezar jak mi wiadomo ma kolumny na głośnikach ceramicznych, one grają bardzo transparentnie, dla mnie ceramiki są zbliżone do wstęg, które również charakteryzuje mega transparentność.

 

Jeśli ktoś woli ciepłe brzmienie, to faktycznie dobra lampa to zrobi.

Sam klon 7100 gra przejrzyście, nie koloryzuje brzmienia.

 

Ja osobiście lubię taką transparentność bez przekłamań i podkolorowań.

Gram właśnie na klonie 7100 + klon C2810 + wstęgi.

 

Napisz Indyk9 lepiej jakie masz wrażenia co do porównania tych klonów? Który wygrał pojedynek, Tomkowy czy Jaskiniowca? To mnie bardzo ciekawi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się Indyka i nie łapcie go za słowa :)

Jest trochę w tym racji, mówię tu o kilku osobach, które sprzedały klona C2810 na rzecz lampy, konkretnie klona Lamm 2, jedną z takich osób jest Cezar z naszego forum.

 

To tak na marginesie,mam nadal C2810 na sprzedaz, i lamma 2 tez man na sprzedaz.

To wszystko zalezy od calosci systemu.

Pamiętajcie że C2810 potrzebuje porządnego okablowania i transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Chyba muszę coś jednak powiedzieć ,postaram się to zrobić szybko ,tu nie ma co porównywać pojedynek zdecydowanie wygrał clon Tomka wręcz nokaut i albo clon Jaskiniowca zagrał przynajmniej przeciętnie albo Tomkowi udało się naprawde sklonować orginał ,który gra jak orginał ,różnica i przewaga bardzooo znaczna w absolutnie każdym aspekcie brzmienia już po kilku sekundach od właczenia clona Tomka ,ciężko to opisać , jak słuchaliśmy jako pierwszego clona Jaskiniowca to myśle sobie no spoko ,gra dobrze ,po wpieciu Tomkowego ,czułem jak bym dopiero włączył muzyke ,całkiem inna bajka ,i tu nie chodzi o kontrole ,dynamike ,tu chodzi o finalny całokształt brzmienia ... te dwa wzmacniacze nie mają brzmieniowo nic ze sobą wspólnego ,nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem w kościach, że tak może być...niestety, niestety bo sam mam klona Jaskiniowca.

Dzisiaj się dowiedziałem od kolegi Adika82, że znalazł on całkiem niedawno bardzo znaczący błąd w topologii klona Jaskiniowca, ale ja od strony technicznej się nie wypowiem, są mądrzejsi ode mnie w tej kwestii.

 

No to Grzesiek bierz się ostro do roboty, bo jest co poprawiać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam P7100 na płytkach Tomka i przychylam się do wypowiedzi indyka - wzmacniacz o wiele lepiej gra z pre lampowym ,nie ma tej suchości o której pisał indyk , jest muzykalnie.

Nie jest to tylko moja opinia bo zapraszałem na odsłuch kilka osób i wszyscy to potwierdzili , pre to klon velleman

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem w kościach, że tak może być...niestety, niestety bo sam mam klona Jaskiniowca.

Dzisiaj się dowiedziałem od kolegi Adika82, że znalazł on całkiem niedawno bardzo znaczący błąd w topologii klona Jaskiniowca, ale ja od strony technicznej się nie wypowiem, są mądrzejsi ode mnie w tej kwestii.

 

No to Grzesiek bierz się ostro do roboty, bo jest co poprawiać...

 

 

To było zamierzone, kiedyś to obmyśliłem żeby mnie ziomki z accu mnie " nie odstrzelili " po prostu żebym nie "beknął' na tym, i jak bym sam nie tego nie ujawnił to nikt by się nikt nie kapnął :) czy poprawiać hhmm , poprawka na samej pcb jest niezauważalna, i nie wiem czy warta świeczki . Jeżeli ktoś chce to mogę mu podesłać fotkę jak to zrobić .

Jest masa aspektów jak ten wzmak poprawić , bardziej przez zmianę rezystorów w niektórych krytycznych miejscach .

Moduły które składałem są w większości na jedno kopyto .

 

 

Także każdy może tuningować swoje wzmaki jak chce, ale sporo z nich będzie grało troszkę inaczej w zależności od części

Co do porównań to ostatnio było porównanie tego mojego clona accu 450, do oryginalnej 450 accuphase . czyli końcówka mocy clon podłączona do przedwzmacniacza z tej integry . Z tego co się dowiedziałem oryginalna końcówka wypadła trochę gorzej , znowu clon 7100 przegrał z 450 .

 

Ten wzmacniacz (7100)charakteryzuje bardzo szybki dynamiczny, bardzo dobrze kontrolowany - wierny bas i sporo osób stwierdza że jest go mało bo mu nie dudni, jak w jego poprzednim wzmacniaczu .

No i niby zaleta wychodzi tej końcówce na złe .

 

Jak dokończę obudowy to wyposażę je w odpowiednio spreparowane moduły, także na pewno będzie możliwość posłuchania testu co to potrafi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam ,ludzie wkładają w te clony masę czasu ,kasy ,cierpliwości ,cieszą się jak dzieci jak juz gra ,a tu okazuje się że generalnie już na dzien-dobry już w projekcie są zmiany ktore myśle w 50 procentach duszą ten wzacniacz -bo chyba teraz tak się go powinno nazywać ,więc po co to robić ,lepiej za 1.5kzł kupić używana integrę z Allegro i zagra pewnie lepiej niż ten klon yghm ten wzmacniacz

 

Dobrze kontrolowany ,szybki,dynamiczny -wierny bass ,-tak trzeba jeszcze dodać barwny ,różnorodny posiada clon Tomka ,a po przesiadce na inny wzmacnaicz mamy ,szary,matowy ,wolny i nudny dzwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam E-550 wg Tomka i cieszę się że mam :)

 

Były przejścia z nim to fakt ale teraz cieszy mordę oj cieszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek 450 gra dobrze,bo w niej nie ma błędów.Twierdzisz,że 450 gra podobnie lub lepiej od oryginału i to prawda ale 7100 dobrze zrobiony powinien zagrać co najmniej że 3 klasy lepiej jak kolwiek by nie liczyć tych klas,nawet na najgorszych częściach,zresztą 450 wykonana jest podobnie,chyba,że tam Montowales jakieś specjalnie wyszukane podzespoły lepsze od oryginalnych stosowanych przez Accu.Według Twojego toku myślenia Twój 7100 podobnie jak 450 powinien grać podobnie lub lepiej od oryginału,ale on gra gorzej od Twojej 450,chyba,że słuchający się nie znają albo nie mają równie wyrafinowanych klocków towarzyszącącech. Na 100% jest mniejszy lub większy błąd i dobrze by było byś się temu poważnie przyjrzał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7100 nikt nie testował 1 ws 1 ot problem 1 jak 450 chociaż wiem jak wypada z innymi klockami innych firm . Także sporo to tylko gadanie .

 

2 sprawa, na to jak to zagra wpływa sporo czynników, także układy złożone przez wszystkich będą się różniły .

3 sprawa , ten układ posiada sporo rezystorów w torze sygnału i poradził bym iść w druga stronę nie montować jakiś super hiper metalizowanych rezystorów w torze tylko poeksperymentować z rezystorami węglowymi .

Przecież w oryginałach nie siedzą jakieś super rezystorki, tylko węglówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było zamierzone, kiedyś to obmyśliłem żeby mnie ziomki z accu mnie " nie odstrzelili " po prostu żebym nie "beknął' na tym, i jak bym sam nie tego nie ujawnił to nikt by się nikt nie kapnął :) czy poprawiać hhmm , poprawka na samej pcb jest niezauważalna, i nie wiem czy warta świeczki . Jeżeli ktoś chce to mogę mu podesłać fotkę jak to zrobić .

Jest masa aspektów jak ten wzmak poprawić , bardziej przez zmianę rezystorów w niektórych krytycznych miejscach .

Moduły które składałem są w większości na jedno kopyto .

 

Grzegorz mimo wielkiej sympatii do Ciebie mimo tego, że osobiście się nie znamy powiem Ci kilka gorzkich słów niestety.

Biorąc się za taki duży projekt, dodatkowo projekt który z założenia miał iść do ludzi, a nie tylko służyć Tobie, powinieneś już na samym początku porobić testy jakie zmiany w topologii tego wzmaka mają wpływ na dźwięk, a jakie nie mają.

W tym aspekcie nie powinno być gdybania, z bardzo prostego powodu. Ten klon jest drogą zabawką, każdy kto się na niego zdecydował liczył na to, że zagra on tak jak oryginał, albo bardzo podobnie.

Zresztą sam pisałeś kilka razy, że Twój klon nie ma się czego wstydzić w porównaniu do oryginału, a wymiana opampów na lepsze (np muses) spowoduje, że zagra jeszcze lepiej od oryginału...

 

Nie robiąc testów liczyłeś na szczęście? Zrobienie jednej sztuki, która to była by prawdziwą kopią oryginału i porównanie jej z Twoimi zmianami to przecież nie był jakiś majątek, co więcej znalazł byś klienta znając życie na oba wzmacniacze...

 

Ktoś kto decyduje się na klona liczy, że on zagra jak oryginał lub bardzo podobnie, nie liczy przecież że będzie miał lepszą obudowę od oryginału, lub droższe kondensatory...

Nie obchodzi tego kogoś (klienta końcowego) czy ktoś z accu się przywali do tego czy nie.

Jak mi wiadomo Tomek nie siedzi...więc nie srajmy w gacie za wczasu (przepraszam za kolokwializm).

 

Nawet kiedy będziesz dawał kilogram złota na płytki, nawet kiedy zawstydzisz oryginalną obudowę swoją budą, nawet kiedy dasz 5 wyświetlaczy TFT i inne szmery bajery, to jeśli klon nie zagra tak jak powinien, nikt Ci tego nie kupi albo prawie nikt.

Najważniejszym aspektem jest dźwięk inne bajery to tło.

 

Żeby nie skończyć tak negatywnie, to proponuję żebyś jednak przyjrzał się temu co można poprawić w tych klonach, porobił testy, a nie odsyłał klientów z kwitkiem mówiąc, że "to nic nie zmieni, tamto niewiele, eksperymentujcie jak chcecie".

 

PS.

Byłem osobiście na spotkaniu gdzie była oryginalna 450, klon 450 i klon 7100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Michal_56711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adik82 podziel się znaleziskiem

 

Ja już jakiś rok temu znalazłem błąd przy tranzystorach pierwszego stopnia.

Rozmawiałem o tym z Grześkiem i otrzymałem odpowiedź coś ala:

 

To było zamierzone, kiedyś to obmyśliłem żeby mnie ziomki z accu mnie " nie odstrzelili " po prostu żebym nie "beknął' na tym, i jak bym sam nie tego nie ujawnił to nikt by się nikt nie kapnął :)

 

Później ktoś (nie pamiętam nicku) też tu na forum pisał o tym i taką samą odpowiedź uzyskał.

 

A powodem było to że posiadałem wtedy 450 i 7100, przy czym 7100 u mnie w pomieszczeniu z podłogówkami grał tak jak by kolumny grały w przciwfazie.

Było u mnie kilku kolegów audiofili, "latali" z kolumnami po pokoju i dalej to samo, jedynie pomogło przysunięcie do ściany ale wtedy dudniało.

Michał, Szakal z kolegą i inni koledzy pamiętają jak to u mnie było.

Nie zdążyłem swojej sztuki przerobić bo ją sprzedałem, ponieważ grała raz-dwa na miesiąc w dużym pokoju z podłogowymi, a siedzę głównie przy komputerze gdzie mam monitorki (dali lektor 2 w nowych budkach) i bez sensu zapinać do tego 7100.

Po za tym jest co rozbierać żeby się dostać do pcb z obu stron, więc to odkładałem aż zapomniałem, bo z monitorami w innym pomieszczeniu już grało bdb.

Tzn taki "potwór" do tych maleństw :-)

Jeżeli ktoś ma skany pcb, lub pcb na wierzchu i schemat oryginału to szybko dojdzie gdzie tkwi błąd (4 miejsca - tranzystor>dioda>rezystor).

 

Co do porównań to ostatnio było porównanie tego mojego clona accu 450, do oryginalnej 450 accuphase . czyli końcówka mocy clon podłączona do przedwzmacniacza z tej integry . Z tego co się dowiedziałem oryginalna końcówka wypadła trochę gorzej , znowu clon 7100 przegrał z 450 .

 

Zagrało to w kolejności: jeden klon 7100 >...> oryginał 450 > drugi klon 7100 > najlepiej klon 450.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez adik82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze patrzę to zmiana jest jak na rysunku, analogicznie dla R37, R29, R34 i R32. Niestety ten rezystor ma tylko 22R, więc mało znaczy przy 15k, nie ma to chyba dużego wpływu, dobrze myślę?

Ja jeszcze nie miałem czasu poprawić swojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jakoś niezbyt miło się czuję, mój P7100 kasuje wszystko inne co mialem i mam, ale z niektórymi konstrukcjami nie ma przepaści w jakości dźwieku ( np. na LM4702 ) - czułem że coś jest nie tak, ale nigdy nie miałem oryginala klasy P7100 w domu, a inne porównania na odleglość i w innych konfiguracjach to nieporozumienie

 

i najbardziej zbiło mnie porównanie bardzo taniego kitu Sure z ebaya z moim klonem......

trudno mi było uwierzyć , że tak niewiele dzieli go od klona accu - przestrzeń chyba nawet byla lepsza z Sure

a włozyłem w swojego P7100 sporo kasy i jeszcze wiecej pracy

 

przyznam bez ogródek ,że jestem rozczarowany tymi ukrytymi modami jaskiniowca

wdzięczny jestem za wysiłek który wlozył w projekt , ale umyślne ukrywanie "wad" jest mało zabawne

przy kwotach jakie to wszystko kosztowało - wystarczyło dołączyć "erratę" - zrób tak a tak

hmm ... są dwa plusy ujawnienia tej sytuacji -

1. uszy mnie jeszcze nie mylą

2. jest jeszcze coś więcej niż to co mam , czyli znów motywacja do działania

 

 

PS byłbym wdzięczny za precyzyjny opis jak doprowadzic klona do układu oryginalnego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Twoje zachwyty Bogdan nad tym sure... Ostro wtedy po Tobie niektórzy pojechali..

 

Wydaje mi się, że to "wiedziałem, że ma być tak, ale zrobiłem inaczej bo..." to nic innego jak próba zrobienia dobrej miny do złej gry. A jak jeszcze wyjdzie, że ta zmiana to wąskie gardło, to wtedy będą jaja :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie drodzy. O Wy naiwni z mentalnością polaczka... Dotyczy to oczywiście tylko tych którzy się sparzyli.

 

Pisałem wam, że klon nie ma startu do orgianłu. No ludzie, rozumiem że każdy się cieszy i chwali, bo ma coś lepszego pochodzącego z drogiego urządzenia. Ale czemu tak dajecie sie zwieść temu ?

 

Ale to nic, to oczywiste, że orginał inaczej brzmi. Chodzi tu o coś innego.

Nawet jeśli pozornie po własnych "ulepszeniach" czyli na wymianie operacyjnego (zwyczajnego ten 4580) na sławne MUSES jak radził Pan Jaskiniowiec, w jego już wymyślonej, własnej, na pewno nie z klona płytce może to pomóc.

I osobiście słyszałem, że po wymianie to pomaga. Ale sztuką jest, aby zagrał wystarczająco dobrze wzmacniacz na tych orginalnych !!!

 

Nie owijając tu w bawełnę są takie aspekty, jak granie dużymi bryłami, poczucie realnego ciepełka, odpowiednia barwa charakteryzująca najdroższe te konstrukcje Accuphase, które tutaj (w gorszym klonie) są żadne, czy prawie żadne w porównaniu do urządzenia orginalnego, którego kiedyś słuchałem.

Sam posiadam orginał P-4100, który zakupiłem i na początku założyłem w tej sprawie wątek.

Dźwięk charakterystyczny znam jego na pamieć.

 

I tym samym odniosę sie teraz do "klona" P7100 zrobionego przez Tomka, dowiedziałem się ,że we współpracy jak wspomniał ktoś z Robertusem.

 

Byłem na porównaniu dwóch tych urządzeń. Na tych samych kolumnach. To nie są przecież dwie końcówki tak zrobione na całe forum. Spotkanie wypaliło. Jeden Pan był z Warszawy drugi z Gliwic.

 

Szczerze i bez ogródek:

Klon jaskiniowca odpadł w przebiegach. Jeśli maiłbym wykazać różnice do klona na płytkach Tomka to 25/75% dla płytek Tomka.

Miałem okazje wtedy wymienić sie zdaniami z ludzi, którzy dokonywali tej konfrontacji.

Fakt, że płytka Tomka ma rozmieszczone elementy i zastosowane już z założenia podobnie jak w orginale. już daje do myślenia.

 

Nie chciałem o tym pisać, aby nie robić przykrosci ludziom posiadającym płytki od Jaskiniowca. A tych jest więcej niż Tomkowych.

Ale skoro już ktoś poruszył ten temat... No coż, wszytko było zamierzone jak to ma wyglądać.

A do klonu blisko to miało nie być już od początku.

Byle tylko robić wrażenie i poruszenie innych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wy zrozumcie jedno że nie można podrabiać 1 do 1 wy chyba sobie nie zdajecie z konsekwencji . Tak już na początku dosyć mocno zaszalałem z pewnymi kwestiami .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Macie żeby nie było .

Powiem wam jedno najbardziej mnie teraz rozbroją dawne stwierdzenia ze układ gra lepiej niż na tych pcb od Tomka ::))) .

 

Już napisałem wam kilkakrotnie że znacznie większy wpływ na układ wywrze zmiana rezystorów w niektórych punktach w torze sygnałowym .

Układ jest też wrażliwy na dopasowanie impedancji wej -wyj . wzmacniacz instrumentalny końcówka mocy . Po to są dodatkowe rezystory wyj i wej na tych pcb . Czyli na ten kabel łączący wzm inst z końcówka . Przez to że 450 znacznie uproszczona większość tych układów gra na jedno kopyto znacznie mniej elementów wywiera wpływ na dźwięk .

Każdy przecież schemat ma lub może sobie pobrać .

 

Jak wpakuje wariacje tych wzmacniaczy do własnych obudów jak je ukończę to wam gwarantuje, ze w porównaniu zagra znacznie lepiej od wszystkich klonów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaskiniowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to kto jeszcze robił porównania klonów a nie miał odwagi napisać prawdy?

Ja również jestem zainteresowany złożeniem klona, słyszałem końcówki jaskiniowca na AS'13 gdzie z resztą z Grzegorzem poznaliśmy się osobiście.

Słyszałem oryginały P7100 oraz M6000 i jeszcze jakieś końcówki (już nie pamiętam chyba A-65, A-70) w Nautiliusie w Krakowie no i fakt grało to inaczej (dużo lepiej) niż klon na AS'13 ale zwaliłem to na graty towarzyszące

A tu jednak, Grzegorz z całym szacunkiem do Ciebie ale jeśli na tyle modyfikujesz powinieneś to wyraźnie zaznaczyć dla potencjalnych odbiorców. A tak zrobiłeś chyba "pseudoklona" albo "klona klona".

Mam twoje płytki i zastanawiam się poważnie co z nimi zrobić bo właśnie skończyłem zbierać resztę gratów. Czy brać się za składanie? Cholera muszę to przemyśleć.

 

 

 

Panowie drodzy. O Wy naiwni z mentalnością polaczka... Dotyczy to oczywiście tylko tych którzy się sparzyli.

VIVAro dzielisz już posiadaczy klonów na tych w porządku (niesparzonych) i na tych w nie w porządku (sparzonych) sorki ale zalatuje mi to rasizmem

to, że mamy płytki jaskiniowca to wynik tego, że mu zaufaliśmy

 

natomiast teksty "Jak wpakuje wariacje tych wzmacniaczy do własnych obudów jak je ukończę to wam gwarantuje, ze w porównaniu zagra znacznie lepiej od wszystkich klonów " już mnie nie wzruszają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jodel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrało to w kolejności: jeden klon 7100 >...> oryginał 450 > drugi klon 7100 > najlepiej klon 450.

 

Byliśmy na tym samym spotkaniu z Adikiem i odniosłem bardzo podobne wrażenie.

Pytanie jakie się rodzi to, dlaczego między klonami 7100 była taka przepaść?

Nikt jak na razie nie jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie niestety...

 

Nie wiem jak konkretnie grał porównywany model z klonem by Tomek, być może że równie słabo jak ten gorszy podczas porównywania ich z oryginalnym 450.

 

Do kolegi vivaro, choć i tu w pierwszym zdaniu mijam się z prawdą, ponieważ nigdy moim kolegą nie był i nigdy zapewne nie zostanie.

Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to może byś się czegoś sensownego dowiedział. Powyższe miejsca jakie zajeły wzmacniacze przytoczone przez kolegę Adik82 jasno wskazują, że oryginalna 450 przegrała z klonem 7100 (tym lepszym). Tak się składa, że to mój klon.

Sam byłem na tym teście i mogę się pod tym stwierdzeniem podpisać.

 

Jak mi również wiadomo oryginalna 450 gra lepiej niż oryginalna 4100 więc analogicznie mój klon 7100 zjada Twojego oryginalnego accu 4100 na śniadanie. Jak masz co do tego jakieś wątpliwości, to zapraszam na odsłuch.

Jakiś czas temu jak go kupiłeś (a niemiec płakał jak oddawał) chciałem to zrobić, ale zesrałeś się w gacie i wykręcałeś jak tylko mogłeś. Teraz to ja zapraszam, o ile masz wątpliwości. I nie martw się, słabszych nie biję, zostaniemy tylko przy odsłuchach audio (możesz zabrać kolegów).

 

Jestem pewien, że mój klon lepiej zagra od tego Twojego oryginała, szczególnie po spotkaniu gdzie usłyszałem oryginalnego accu 450. Nie wiem na ile istotna jest zmiana którą wprowadził jaskiniowiec, będzie to u mnie niebawem przerabiane na wzór oryginalnego schematu.

 

Ostatnia kwestia do vivaro, zauważyłem że nadużywasz stwierdzenia "polaczki", Jeśli nie czujesz się polakiem, to nie nasz problem. Jak Ci tu źle, to jedź stąd, płakać nie będziemy. A jak to wynika z Twoich kompleksów, to lecz sie.

Znam ludzi, którzy kupili by Cię z 10 razy, a mimo to mają klony w domach. Pewnie się nie pomylę, że ja też się do nich zaliczam.

 

Jeśli potrzebujesz dowartościować się, że Ciebie stać na oryginał z drugiej ręki, to sorry nie ten target.

 

Do jaskiniowca:

Już napisałem wam kilkakrotnie że znacznie większy wpływ na układ wywrze zmiana rezystorów w niektórych punktach w torze sygnałowym .

Sorry ale mnie takie lakoniczne stwierdzenie nie zadowala. Jak chcesz się wykazać i błysnąć wiedzą, poniekąd odbudować swój wizerunek, to powinieneś powiedzieć tak:

Słuchajcie po testach wyszło mi tak, w to miejsce wkładamy to, w tamto to i robimy jeszcze tak...po tych zmianach jest zdecydowanie lepiej, zapraszam ludzi z oryginalnym P-7100 na odsłuchy.

A jak nie będziesz miał oryginała do porównania, to sam Ci takiego załatwię.

 

Jak wpakuje wariacje tych wzmacniaczy do własnych obudów jak je ukończę to wam gwarantuje, ze w porównaniu zagra znacznie lepiej od wszystkich klonów .

Dla mnie to pieśń przyszłości. Skoro w zdecydowanej większości składałeś sam kity dla ludzi a w nich jest jakieś wąskie gardło (świadczy o tym to że klony 7100 grają różnie), to weź też odpowiedzialność za tych co już dali Ci zarobić i chcieli by usłyszeć moc prawdziwego klona. A tu niektórzy mówią, że kit Sure z ebay za 40$ gra lepiej niż klon 7100.

Po tym jak osobiście usłyszałem przepaść między klonem 7100 vs klon 7100 wiem, że gdzieś jest pies pogrzebany.

Mój kit na szczęście nie Ty składałeś, więc gra nieźle. Czy lepiej zagra po zmianach, które wprowadzimy na wzór orygiału? Czas pokaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał , trzymam cie za słowo z tym oryginałem do testów, Na 100 proc do końca roku uporam się z własnymi obudowami, i przygotuje do tego odpowiednie moduły końcówek mocy .

Zrobię na tych samych pcb do 7100 , 3 rożnie grające wzmaki i się zobaczy .

 

Kwestia dopasowania tych modułów .

Sporo jest tez kwestią gustu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pcb jaskiniowca mają zmienioną topologię i uważam znacznie, czy to dobrze nie wiem lepsi się na tym znają tylko czy dzisiejsze jaskiniowe płytki da radę sprowadzić do oryginału

spodziewałem się, że różnice między klonami będą ale będą na poziomie niuansów, a nie tak znacznych jak opisujecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał , trzymam cie za słowo z tym oryginałem do testów

 

Podtrzymuje to co napisałem, czekam na sygnał z Twojej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal_56711 zmiany które ewentualnie zrobisz będziesz mógł się podzielić tą wiedzą?

z mojego doświadczenia (w kwestii klonów niewielkim) na porównaniach klonów z oryginałami rzadko zwycięsko wychodzą klony, także tu raczej obstawiam oryginał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.