Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej to do trafostacji.W jednym odcinku.

Od jakiegoś czasu jest też nowy problem - jakiego operatora energii wybrać i z jakim dźwięk będzie najbardziej miodny?

Czy może specjaliści od kabli już to rozkminili ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze ostatnimi czasy wszyscy audiofile sprzedaja oryginaly i przenosza sie na klony accuphase. Hehe

Ale tylko pcb jaskiniowca, bo te inne nie graja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem ja usłyszałem różnicę lecz między kablem od żylazka co miedzi nie widziało a kablem komputerowym IEC ale róznice między kablem komputerowym IEC a Van der hul za 3kzl nic a nic ..

 

Ale złote gniazdka sieciowe super złote bezpieczniki, dostawca to są bajki co nieźle mnie rozmieszają .....Audiovoodooooooo

 

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa nogą wstałeś czy uważasz że masz monopol na klony P-7100?

 

JarekC

 

Na tych układach straciłem już sporo nerwów, to nie są gain-clony że człowiek zalutuje scalak i działa, i czasami pewne gadanie mi jeży włos na głowie .

Przez to zrezygnowałem z zabawy w pcb, ok 80 proc osób mając pcb nie jest w stanie tego wzmacniacza złożyć . Przysparzało to masę kłopotów, tłumaczenia co i jak na pw itp w końcu i tak sporo tych wzmacniaczy musiałem uruchamiać naprawiać. Jeżeli ten układ ulegnie uszkodzeniu przez byle nieumyślne zwarcie gdzieś okolicach tranzystorów wejściowych to ok 99 proc osób jest bezradna . Do teraz te układy serwisuje po kosztach części .

Także samo pcb to tylko niewielki kroczek do złożenia całości .

 

Przykładowo p-5000 do którego kiedyś powstały pcb . Nawet jak by chińczyk zrobił pcb to obstawiam ze ok 95 proc osób go nie złoży i nie uruchomi .

Tak wrażliwy układ na dobór elementów - tranzystorów, a trochę ich tam jest . Większość tych układów powstała tylko przez to ze sprowadziliśmy hurtowo tranzystory siedziałem nad tym i wszystko dosyć dobrze dobrałem .

 

Nawet z tymi 450 ludzie maja sporo kłopotów a to jest tylko układzik na 2 parkach . - to jest jedyny układ do którego domawiam jeszcze pcb .

a co dopiero taki m-6000 do którego chinole zaczęły sprzedawać pcb , efekt będzie taki ze sporo osób się napali i utopi w tym sporo kasy i zakończy ta przygodę odpryskiem krzemu w oku .

Nawet ja się nie rzucałem na coś takiego chociaż mam prototyp układu wzorowanego na a-200 .

 

Co do okablowania , już troszkę objeździłem i słyszałem sporo dobrych systemów u ludzi na których słychać podmianę kabli sygnałowych . Jeżeli ktoś twierdzi ze to jest wooduu to znaczy ze mało słyszał .

Co do okablowania sieciowego, to jest temat rzeka, bardziej bym się skupił na eliminacji zakłóceń .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne, jeżeli twierdzisz że okablowanie nie gra .

 

Gdzie tak napisałem?

Narobiłeś tylko sporo szumu, i na tym będzie koniec .

Ten szum Ci nie w smak? Koniec czego?

 

Mylisz ze ten wzmacniacz uruchomisz , bo sobie kupisz części

No od tego należało by zacząć, kupić części.

 

Jak go poprawnie uruchomisz to potem gadaj .

A to rozkaz, czy dobra rada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt tych płytek nie potrafił właściwie złożyć to po co je sprzedawałeś ?

 

Poinformowałeś kogoś przed sprzedażą (dodam że z dużym zyskiem), że nie dadzą rady ich złożyć ? Wątpię. Nagle, pod długim czasie wychodzi, że to wszystko nie takie proste.

 

Ewidentnie chciałeś na tym zarobić, a teraz jednocześnie palisz głupa. Twój marketing ewidentnie kuleje. Robisz z "klientów" kretynów. Powodzenia w biznesie z takim podejściem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę... razi...

Może lepiej 56mF, albo 0,056F

 

Miłego.

Irek.N.

 

Trafna uwaga ,mam nadzieje że to 100V aż tak bardzo nie razi ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie chciałeś na tym zarobić, a teraz jednocześnie palisz głupa. Twój marketing ewidentnie kuleje. Robisz z "klientów" kretynów. Powodzenia w biznesie z takim podejściem

 

teraz ci przeszkadza że ktoś na pcb zarabia , ciekawa sprawa i selektywna moralność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, po co kłótnie,

po co wasze swary głupie.

zróbcie sobie lampę a tranzystory miejcie w dupie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, po co kłótnie,

po co wasze swary głupie.

zróbcie sobie lampę a tranzystory miejcie w dupie ...

 

 

Tak zrobiłem (GM70) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem (GM70) ;)

 

Pozytywnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzę czytam - nie dowierzam ....

 

większość osób które tu pisze nie zdają sobie nawet sprawy z problemów jakie nosi uruchomienie 7100...

 

w swojej historii złożyłem wiele wzmaków, co parę miesięcy składam jakąś konstrukcję - mógłbym powiedzieć, że trochę się na tym znam

pomimo tego ze swoim 7100 pobiegłem do adik-a z podkulonym ogonem - powód ? wiem jakie zagrożenia idą w parze z uruchamianiem takiego typu wzmacniacza

 

ludzie - trafo w 7100 to spawarka, kondensatory takiej mocy to granat, błąd chińczyka lub błąd przy składaniu, może zakończyć się naprawdę źle....

 

moja rada - jeżeli nie masz za sobą wielu konstrukcji DIY, nie masz zaplecza części do uruchamiania które Cię nie zabiją - nie tykaj się 7100 !

 

a co do jaskiniowca...

ludzie - dzięki niemu cały ten wątek i zabawa w klonowanie, chłopak poświęcił masę swojego życia żeby to grało tak jak gra

uważam że teksty "skończył się monopol" - są totalnie nie na miejscu i co niektórzy powinni się zastanowić przed kolejnymi docinkami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam jest takiego niebezpiecznego ? hehehe

 

Chyba, że badasz napięcia językiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naładuj kondensatory i je zewrzyj, lub podłącz odwrotnie

 

źle włóż ze 2 rezystory i podłącz sprzęt finalnie - niech się wzbudzi - zobaczysz jak membramy z koszy wyskakują

 

poplątaj masy - efekt jak wyżej

 

zewrzyj wtórne na trafie zobaczysz takie fajerwerki po paru sekundach jakie jeszcze nie widziałeś (jaskiniowiec kiedyś filmik zrobił dla przykładu - poproś go to Ci udostępni)

 

krzem w oku ;)

 

wiele rzeczy może pójść źle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie przesadzaj bo straszysz ludzi. Projekt 7100 jest trudny ale nie niebezpieczny.

 

Krzem w oku ? Spaliłem dziesiątki tranzystorów i detonowałem dziesiątki kondensatorów. I co z tego.

 

Udało nam się z kolegą podac na nipona 47000uf 80v napięcie 150V i co i nic, zagotował się .

 

Poleci dym to poleci, to jest zabawa dla ludzi którzy mają trochę wiedzy.

 

Zwierałem wtórne dla zabawy w wielkich trafach i co ? Lecą iskry :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś porywa się na tak zaawansowany projekt musi mieć trochę wiedzy. Sam projekt nie jest niebezpieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopak poświęcił masę swojego życia żeby to grało tak jak gra

 

Nie robi tego za darmo z wywieszoną flagą "dla dobra ogółu i świata DIY". Zarabia dzięki temu pieniądze, ja kibicowałem jego projektowi nie raz.

Muszę dodać że mam dac'a audiolaba, dałem zarobić tej firmie kupując ten sprzęt, ale jakoś nie piszę do nich maili co tydzień z podziękowaniami dla ich konstruktorów, bo zapewne dzięki ich ciężkiej pracy mogło ucierpieć ich zdrowie czy życie rodzinne.

 

Także można być pełnym podziwu umiejętności i samozaparcia, ale nie popadajmy w paranoję, każdy z nas (albo większość) ma jakąś pracę z której to mamy kasę po to żeby żyć, a rzadko się zdarza żeby ktoś wznosił nas pod niebiosa i niemalże codziennie dziękował za pracę (no chyba że ktoś jest np lekarzem ;) ).

 

Nie mylcie pojęć, wdzięczności, pracy dla pieniędzy i nazwyklejszych bzdur, bo ciężko się tego czyta jak neguje sam jaskiniowiec coś czego nigdy na zywo nie widział i pisze, że ktoś przekombinował.

Równie dobrze mogę powiedzieć, że przekombinował pisząc na sąsiednim forum, że sprzeda traktor i kawał pola żeby cnc kupić...śmiać się chce, ale jak do tej pory się powstrzymywałem.

 

Oczywiście wkurzają mnie Ci co zaglądają mu do kieszeni i wyliczają jego zarobek, czy niemalże straszą skarbówką (polaczki - dobroczyńcy) jak mogliśmy przeczytać wyżej. Bo jak się za to wziął jak profesjonalista, to ma też prawo zarabiać siano, ale niech się też najpierw zastanowi co pisze, bo sam takich ludzi na siebie ściąga co lubią zaglądać komuś do kieszeni. Nie ja pisałem, że kupuje płytki za 15zł a on sam się przechwala, zupełnie niepotrzebnie.

 

Zapewne tak samo trudno złożyć 7100 made by jaskiniowiec co china pcb, ale trzeba jakość zniechęcić tych co przeszła im myśl o alternatywie...tak się nie robi. Skup się chłopie na swoich wzmakach, dopieść je najlepiej jak potrafisz, przetestuj jak należy a klienci sami będą się zgłaszać po te cacka, nie staraj się oczernić czegoś co jest Ci nieznane i nie miałeś z tym do czynienia. A teorie które wypisujesz da się obalić jednym zdaniem, piszesz o kablach nie czytając dokładnie tego co napisałem.

Wracając do krytyki czegoś co jest inne niż Twoja produkcja: weszło Ci to w krew, bo jak zabrałeś się za trafa, to pierwsze co zrobiłeś, to skrytykowałeś toroidy i suchej nitki na nich nie zostawiłeś, a jak się później okazało sam zamówiłeś badziewne rdzenie z którymi się uporać nie mogłeś. Nie tędy droga kolego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest zakładka DIY.Niektórzy nie zdają sobie z tego sprawy i bardzo różnie ją traktują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daris666 - wiesz jak czytam "nie znam się na elektronice lecz nie boję się lutownicy" wole przestrzec ...

 

osobiście wyznaje prawo murphiego - jeżeli sprawy mogą pójść źle - to pójdą .... nigdy nie wiadomo jak mogą się zakończyć fajerwerki w mieszkaniu ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daris666 - wiesz jak czytam "nie znam się na elektronice lecz nie boję się lutownicy" wole przestrzec ...

 

osobiście wyznaje prawo murphiego - jeżeli sprawy mogą pójść źle - to pójdą .... nigdy nie wiadomo jak mogą się zakończyć fajerwerki w mieszkaniu ....

 

Na forum motocyklowym świeżakom też nie polecam litra na początek ( ja kupiłem litra jako pierwsze moto dawno temu i żyję ) . Każdy musi sam sobie odpowiedzieć czy da radę ze wzmacniaczem. Jak nie da jest masa osób, które odpaliło i pomoże. Podziwiam osoby, które nie mają żadnego pojęcia nawet o lutowaniu, a przy takich projektach uczą się i dają radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daris666 - wiesz jak czytam "nie znam się na elektronice lecz nie boję się lutownicy" wole przestrzec ...

 

osobiście wyznaje prawo murphiego - jeżeli sprawy mogą pójść źle - to pójdą .... nigdy nie wiadomo jak mogą się zakończyć fajerwerki w mieszkaniu ....

 

Jak nie wiesz to ją Ci powiem.

Smród spalonych elementów czuć przez tydzień w pokoju.

Cud że oczu nie straciłem,kilka kawałków tranzystorów wpadło mi do oczu.

Diody Zenera zaczęły świecić jak Ledy.

Jedno delikatne zwarcie i połowa ścieżek wyparowala.

Tak to wyglądało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud że oczu nie straciłem,kilka kawałków tranzystorów wpadło mi do oczu.

 

Trzeba zakładać okulary :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

Kolega kupił PCB od chinola, niby nic wielkiego a wy tu aferę kręcicie i już się prawie się mięsem obrzucacie... Dajcie se spokuj szkoda nerwów swoich i kolegów, posłuchajcie lepiej dobrej muzyki.

Tak zrobiłem (GM70) ;)

p.s. Jak to śpiewał wieszcz Kazik z diabłów "też jest cudownie, i tego mi nie powiesz..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, z okablowaniem zasilającym audiofilskim wzmacniacz gra a bez nie gra ? Czy po prostu wymiana okablowania to taki ekstra dodatek poprawiający dźwięk ?

Ekstra dodatek poprawiający dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra dodatek poprawiający dźwięk

 

OK. To mogę zaakceptować w ostateczności :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze dla wybuchających kondensatorów :D.

Jest to, a raczej to co pozostało z przetwornicy Boost z 400V na 800V. Coś poszło nie tak i na kondensatorze odłożyło się napięcie o wartości ponad 1kV (piszę ponad, bo na mierniku brakło skali). Efekt, z kilku metrów i z korytarza błysk był tak potężny, jakby lampą błyskową poświecić sobie po oczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.