Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Sprzedam klona 7100 , na plytkach Jaskiniowca .Po modzie , w glosnikach oprócz muzyki cisza , brak brumów itp.

Obudowa z Modushop-u.

Cena: dobra

Zainteresowanych prosze o kontakt na PW lub [email protected]

Witam ponownie. Z uwagi na to ze sporo osób pyta o foty z srodka, oto one. Jak rowniez zdjecie kondensatora, w chwyli obecnej we wzmacniaczu znajduja sie dwa , lecz posiadam jeszcze 2wie dodatkowe sztuki ktore ida w kaplecie . Dodam jeszcze ze wzmacniacz operacyjny to:JRC4850 , posiadam rowniez Muses O2 , rowniez ida w kaplecie.

Pozdrawiam i dziekuje za uwage .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-23664-0-14768000-1460054042_thumb.jpg

post-23664-0-37511600-1460054082_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
odkąd kupiłem oryginała P500 straciłem serce do klonów - mój P7100 gra niemal tak samo jak P500 - różnica o 1/100000 grubości włosa w smaczkach wysokich tonów - z P500 jest o źdźbło więcej , ale do wychwycenia tylko przy natychmiastowym przełączaniu
Przyjrzałem się budowie P500 i zastanawiam się nad celowością stosowania techniki MCS+ i wzmacniacza instrumentacyjnego skoro nic nie wnoszą do brzmienia. Skoro wzmacniacz pozbawiony tych rozwiązań gra tak samo, to znaczy że nie ma potrzeby zbytniej komplikacji i można rozwijać układy w oparciu o modele 406, 407. Zastosowanie jedenastu par na wyjściu też może wydać się w tej sytuacji przesadą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie jedenastu par na wyjściu też może wydać się w tej sytuacji przesadą.

Tylko w tej przesadzie jest metoda. Gdyby tak było jak mówisz, to sztuka 7100 była by wystarczająca, nawet ze sporą nawiązką.

Jednak wszyscy, którzy słuchali mostka mówią o przepaści na korzyść dwóch sztuk. Gdzie w takim razie Twoja teoria w tej sytuacji? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Michal_56711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te starsze topologie są mierne, to już jest osłuchane itp .

 

Co do tych 7100 potencjał tych układów jest spory, na pewno znacznie większy od tego p-500, ale żeby to odpowiednio zagrało wchodzi cały szereg kluczyków technicznych . Są w Polsce egzemplarze które sieja postrach, właściwie tylko dwie szt . Te osoby mają wzmacniacze lampowe nie za 3 tyś za 30 tys z hakiem i twierdzą ze lampiaki nie maja co szukać przy tych w wzmacniaczach .. Tylko te układy są inaczej zrobione - ale długie historie .

 

Przykładowo żeby przerobić taki wzmacniacz od Bogdana żeby zjadł z nawiązka jego oryginalnego p-500 to koszt ok 2000 tys zł . Az tego co wiem to miała być konstrukcja zrobiona po kosztach . Tutaj zaczynają się schody .

Ale i tak w ogólnych rozrachunki te wzmacniacze bardzo dobrze wypadają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaskiniowiec klon P7100 to bardzo dobry wzmacniacz, ale na jakiej podstawie piszesz,że on może zjeść oryginalnego p500 - skoro jest odwrotnie ....

za dużo domysłów i przypuszczeń

u mnie p500 gra lepiej od klona p7100 , choć mój klon jest zrobiony rzetelnie , ze zmienionymi tranzystorami w stopniu napięciowym zgodnie z wyborem producenta , opamp to muses 02

 

udało się osiągnąć bardzo dobry efekt jak na amatorską konstrukcję, ale poziom wykonania oryginału jest taki ,

że nie mam złudzień

 

poza tym mam przeczucie,że do accu idą najlepsze selekcje elementów ( a nawet specjalne wersje ) , a do naszych dostawców , czyli do detalu najgorsze i sobie możemy pomarzyć o oryginalnej jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Jaskiniowca jest typu, wiem ale nie powiem. Jak Bogdan kupował od Ciebie klona, to reklamowałeś ten sprzęt jako klon Accuphase p-7100 a nie jako budżetową konstrukcję, dlatego moim zdaniem takie lanie wody w temacie tylko wyrabia Ci markę...

Jak wiesz coś co może poprawić granie tych klonów, to dlaczego się tym nie podzielisz?

Myślisz, że jak zrobisz w końcu finalną wersję swojego wzmaka, to znajdziesz klientów na niego, w tych osobach, którzy dali Ci zarobić wcześniej, na jak się okazuje mocno budżetowym klonie Accuphase? Nie sądzę.

 

Tylko nie pisz proszę o srebrnych kabelkach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to Bogdan. Podzespoły to klu. Żaden szanowany producent sprzętu nie kupuje w Mauser czy Kashinoki. Tylko kupują całe serie lub specjalne serie pod swoje produkty w fabryce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaskiniowiec stracił obiektywizm już dawno temu , a jego wypowiedzi wonią marketingiem na kilometr - rozumiem go ,ale jednocześnie proszę o umiar, a z racji, że wiele zawdzięczamy jego ciężkiej pracy nie chcę żeby wyszło , że go krytykuję,

ale głuchy nie jestem

klon gra o włos gorzej od oryginału P500 , a jak gra w porównaniu z oryginałem P7100 nie wiem ,

idę o flachę , że między P500 a P7100 jakiejś przepaści jakościowej nie ma - stawiam raczej na różnice w subiektywnej ocenie ( P500 jest bardziej żywiołowy, dynamiczny , szczegółowy i livefowy ,a P7100 bardziej hifi - wyrównany i grzeczniejszy, wierniejszy ).

chciałbym posłuchać porównania żeby to zweryfikować, ale nie będę już woził sprzętu i sie napinał - jest jak jest

 

klony są super , a u mnie oryginał jest lepszy , czego można było się spodziewać, więc ja jestem zadowolony

 

PS z jasnymi kolumnami klon może być odebrany lepiej , bo jest nieco oszczędniejszy na górze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> Tylko te układy są inaczej zrobione - ale długie historie <br />

 

wszyscy chętnie poczytają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan mogę ci dać adres i nr telefonu i jeżeli ci się chce przejechać km po Polsce to sam się przekonasz czy straciłem obiektywizm .

Z tego co pamiętam kiedyś wszystkie te układy składałem na jedno kopyto na najpospolitszych elementach i z tego co widzę w większości tak to wszystko zostało . Będą cie ograniczały elementy i to nie wnikam w jakieś woodu .

Da się to wszystko poprawić zaczynając od zasilacza, rezystory w kluczowych miejscach, kończąc na tych wzmacniaczach operacyjnych,

Jest projekt na lsk 489 ale dopiero gdzieś za 1,5 miecha będę miał zrobiona jakaś wersje poprototypowa i pcb do tych układów . Układ jest tani jak pcb z elementami to koszt ok 15 zł jedynie ten lsk - 8 dolców. Muses 02 to miernota .

 

Jak to wszystko ogarnę to zrobię jakiś opis co powymieniać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupił p7100, a teraz przeczytałbym co napisałeś, to miałbym prawo czuć sie niekomfortowo...

Bądź bardziej dyplomatyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jednak gorzej niż myślałem , faktycznie im częściej jaskiniowiec odnosi się do swoich wyrobów , tym brzydszy zapach się unosi, za rok dzisiejsze wyroby będą budżetowymi ,a np. mój okaże się ścierwem - daj spokój proszę, bo sam trwonisz swój autorytet

muses 02 to miernota - litości....

 

klony to bardzo dobre wzmacniacze , o włos gorsze od oryginału,a sporo tańsze - ja kupiłem p500 okazyjnie , bo bez drewnianych boczków, ale średnia cena to ok 15 000 zł , klona samemu mozna złożyć w dobrej wersji za 5000 zł, więc różnica jest duża , a jaka satysfakcja - brzmienie można w najprostszy sposób kształtować opampem pod swoje preferencje, sam wypróbowałem kilka i efekty za każdym razem trochę się różniły , więc warto się pobawić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie.

Dawno Dawno temu był tu Pan co stworzył P7100 klona odwzorowanego 1:1 ... ten oto klon zjadał teraźniejsze klony pod każdym względem, takie zdanie jak ja ma wielu ludzi co ze mną słuchało.

Tej wersji nie trzeba było ulepszac wymieniać OPA po prostu ona zjadała te klocki ....

 

Od klonów wolałem 300b SE które przerodziło się w GM70 ... i tu moja droga poszukiwań się zakończyła a też w życiu wiele klocków słuchałem.

 

Tak na koniec te "teraźniejsze" klocki nie powinny mieć miana "accuphase klon" ... to są zwykłe customy a'la wariacja na topologi accu ...

 

 

Pozdrawiam

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno Dawno temu był tu Pan co stworzył P7100 klona odwzorowanego 1:1 ... ten oto klon zjadał teraźniejsze klony pod każdym względem, takie zdanie jak ja ma wielu ludzi co ze mną słuchało.

Tej wersji nie trzeba było ulepszac wymieniać OPA po prostu ona zjadała te klocki ....

Ciekawe spostrzeżenie...ale ile par uszu-tyle teorii.

Ja mam zgoła odmienne zdanie i ciekawi mnie tylko ile klonów Jaskiniowca słyszałeś i co ważne w jakim wykonaniu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freedi myślę, że po prostu każdy ma inne preferencje słuchowe. Jeden może lubić lampę drugi tranzystor. A porównując accu do gm70 to już dwa rożne światy.

 

Testowałem 450ki i uważam je za bardzo dobre wzmacniacze. Warte wydanych pieniędzy na budowę. Ale czy kupiłbym oryginały ? Jak grałyby tak jak klony to na pewno nie. To nie do końca moje granie.

 

Pytanie inne. Czy naprawdę Bogdana p500 gra lepiej od p7100. Tu się trzeba zastanowić ? O co chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie reklamuje bo mi nie zależy, a poprawić układ chce zazwyczaj większość osób .

Przecież było oczywiste że od razy nie stworzy się super wzmacniacza, dopieszczenie tego trochę potrwa .

 

Ogólnie jest spory postęp w tym wszystkim, Powiem to tak - testy wykażą czy się mylę .

 

Bogdan jeżeli twierdzisz co sam pisałeś że twoja wersja 7100

 

'' odkąd kupiłem oryginała P500 straciłem serce do klonów - mój P7100 gra niemal tak samo jak P500 - różnica o 1/100000 grubości włosa w smaczkach wysokich tonów - z P500 jest o źdźbło więcej , ale do wychwycenia tylko przy natychmiastowym przełączaniu ''

 

To gwarantuje ci że twój org P-500 przy odpowiednio zrobionej wersji wzmaka na bazie 7100 dostanie niezły oklep .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno było lepsze "Rewelacja czy rewolucja - czyli Sure klasa D" czyli tak do końca nie wiadomo co komu pasuje- zależy jak wstanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co macie pretensje do Jaskiniowca, przecież napisał prawdę. Jeżeli chcecie mieć dobre elementy które wam wspaniale grają to zróbcie sobie sami klona.

Kiedyś zrobiłem eksperyment, zaprosiłem "audiofila" który z własnym wypasionym DAC-iem a ja pod wzmacniacz z selektorem podłączyłem swój DAC na pająka, koszmar w montażu i jego wspaniały.

I jak myślicie który wybrał :-)

Bezcenne jak się pocił :-)

 

A jaskiniowiec napisał tylko prawdę. Widziały gały co brały :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure był lepszy w wysokich i przestrzeni, ale przed modem - proszę o precyzyjne cytowanie , po modzie klon p7100 to inny wzmacniacz , sporo lepszy niż przed modem,. a mam nowe info ,że do wymiany są jeszcze diody 4148 na ma165

a z tym :widziały gały co brały to nieprawda - brały w ciemno ( jak się teraz okazuje ) bo ufały i czuję niesmak ,że dowiaduję się tego po latach i od bezinteresownie życzliwych osób trzecich , a jaskiniowiec nadal cedzi swoje tajemnice .... to jest zwyczajnie nie fair, a już uwagi jak to jego obecne klony rozwalają mojego oryginała p500 mnie już tylko irytują - brednie bez żadnych podstaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby te klony zagrały dobrze to nie potrzeba wkładać dodatkowych 2kzł, wystarczy 100-200zł na zwykły miernik.

Po co na schemacie accu są oznaczone napięcia i prądy w poszczególnych miejscach?

Egzotycznymi kondensatorami i rezystorami to można sobie samopoczucie poprawić, na upartego jakieś tam mikrodetale. I cóż po tych zmianach jak układ pracuje ale nie do końca jak zakłada producent?

450 jest w stanie zagrać deko lepiej niż oryginał, więc i 7100 też się musi dać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Z uwagi na to ze sporo osób pyta o foty z srodka, oto one. Jak rowniez zdjecie kondensatora, w chwyli obecnej we wzmacniaczu znajduja sie dwa , lecz posiadam jeszcze 2wie dodatkowe sztuki ktore ida w kaplecie . Dodam jeszcze ze wzmacniacz operacyjny to:JRC4850 , posiadam rowniez Muses O2 , rowniez ida w kaplecie.

Pozdrawiam i dziekuje za uwage .

Cena 5500 zl .Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak , szczegółów jest groma ale najważniejsze .

Po pierwsze należy zrobić porządny zasilacz, podstawa . diody do zasilacza głównego 60Epu02 do tego kondensatory Mundorf - rify - nie testowałem ale tez będą ok .

niestety nippony są lipne, to jest stwierdzenie każdego który wymienił .

Powymieniać diody prostownicze na pcb wzm instrumentalnego na SBYV 27-200 - żadne inne tylko te diody . oraz te mostki prostownicze od zasilania stopni napięciowych na mostki na tych diodach .

Kondensatory odsprzedające tez vishay te niebieskie .

Powymieniać rezystory w układzie tez na vishay - metalizowane, żadnych innych chińskich wynalazków . W kluczowe miejsca w tor sygnału Amtrans - najlepiej 2 waty , chociaż z mocą to nie ma nic wspólnego - koszt na dwa kanały 600 zł - ostatnio kupiłem troszkę także wiem .

 

Co do tych wzmacniaczy operacyjnych to rozkminiłem te bursony V-5, Ledwo co weszły na rynek :):) . Układ ma wady konstrukcyjne przez to były problemy , jest problem z j-fetem na wejściu - jest wielkości główki od szpilki do tego szczelnie zalany , przegrzewa się to i lubi się spalić w tej aplikacji, przy dużej mocy wzmacniacza na niskim obciążeniu .

Zastąpienie go porządnym lsk489 oraz zwiększenie wydajności prądowej układu. Na razie testowaliśmy org V-5, Układ skonstruowany tak żeby się nie przegrzewał

Wszystko gotowe ale muszę to przetestować poprawione wersje jak przyjdą mi płyteczki do tego

 

 

W tych swoich układach dodatkowa poprawiłem te stabilizatory i masy , zero szumu stabilne jak głaz , warto tez wpakować w napieciówce za mostkami dwa porządne elektrolity. Scalenie tego wzm operacyjnego razem z końcówka niweluje wpływ kabla łączącego, i dop impedancji oraz jest mniejsza ilość rezystorów w sygnale .

Poprawiony układ ma lustra prądowe klasyczne na tranzystorach . Sprzężenie zwrotne będzie prane z płytki wyjściowej .

 

Razem sumując nie ten wzmacniacz . Na razie pierwsze prototypy są jeszcze nie osłuchane, ale bazują na wszystkich poprawkach . Także za dużo jeszcze nie chciałem krakać - Ale powinien pojechać po org accu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-35540-0-87705600-1460392267_thumb.jpg

post-35540-0-61534800-1460392276_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.