Skocz do zawartości
IGNORED

Accuklon P-7100


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na eBay nie ma tego pcb to raz, dwa widziałeś na żywo to pcb, czy gdybasz? Zresztą co masz powiedzieć, jak chcesz siano zarabiać na podobnych konstrukcjach...

 

Nie twierdzę, że to pcb jest najlepsze na całym świecie, ale to dość fajna alternatywa do tego co w tej chwili jest na rynku diy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kizol666

(Konto usunięte)

dość fajna alternatywa

Jak poskładasz i odpalisz to będziesz wiedział czy fajna. Na razie daj sobie na wstrzymanie i poskładaj to cudo wtedy będziesz miał porównanie czy było warto kupić od chinola czy od jaskini. Ja w każdym razie widzę że z ogólnodostępnym schematem to się nie pokrywa do końca. Co z tego będzie? Tak jak już wcześniej napisałeś każdy ma prawo sprawdzić. Przecież to tylko zabawa w DIY za parę klocków nic strasznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka różnych klonów accu 7100 już powstało :), świetną opcją będzie porównanie ich w boju. :)

Niech kolega Michał składa i zda relacje, ja dopinguję. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o wzór mi chodzi który niby jest do 7100 , tylko o laminat na którym są zrobione, dosyć dużo zamawiam w chinach i mam tam stałe kontakty .

Nawet się nie chwal że wyszło cię to 500 zł w całości bo wyprodukowanie jednej takiej pcb wyszło chińczyka ok 15 zł na polskie - w tej firmie .

Te małe pcb to koszt ok 3- 4 zł - i to przy zamówieniach niewielkich partii po 100 szt .

 

Jak robiłem kiedyś w merkarze to miałem znacznie tańsze pcb do tych wzmaków i na porządnym laminacie .

 

Jak dla mnie nieźle przekombinowałeś , no ale co tam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o wzór mi chodzi który niby jest do 7100 , tylko o laminat na którym są zrobione, dosyć dużo zamawiam w chinach i mam tam stałe kontakty .

Nawet się nie chwal że wyszło cię to 500 zł w całości bo wyprodukowanie jednej takiej pcb wyszło chińczyka ok 15 zł na polskie - w tej firmie .

Te małe pcb to koszt ok 3- 4 zł - i to przy zamówieniach niewielkich partii po 100 szt .

 

Jak robiłem kiedyś w merkarze to miałem znacznie tańsze pcb do tych wzmaków i na porządnym laminacie .

 

Jak dla mnie nieźle przekombinowałeś , no ale co tam .

 

 

To powiedź ile kosztuje u Ciebie taki komplet płytek.

 

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedź ile kosztuje u Ciebie taki komplet płytek.

 

Bardzo dobrze postawione pytanie :D

Teraz łatwo każdy może obliczyć ile zarobiłeś na samych PCB, bo większość userów śledzących wątek wie po ile sprzedawałeś PCB...

Jakby się okazało, że te płytki od chińczyka są lepsze pod jakimś względem od Twoich, to "żyła złota" mogła by drastycznie zmaleć, całe szczęście że nie są takie dobre....

 

Nie wygłupiaj się takimi wpisami, bo nie masz do czynienia z idiotami, to że nie dałem Ci zarobić nie znaczy że przekombinowałem.

Całe szczęście, że każdy swój rozum ma i się nim kieruje.

 

Tak jak powiedział daris666, nie przejmuję się tymi którzy mają inne zdanie, robie swoje, ale bardzo mnie drażni taka obłuda i mylne przedstawianie faktów, ale rozjaśnia sprawę pytanie JarkaC, reszta powinna sobie sama wnioski wyciągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Michal_56711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze postawione pytanie :D

Teraz łatwo każdy może obliczyć ile zarobiłeś na samych PCB, bo większość userów śledzących wątek wie po ile sprzedawałeś PCB...

Jakby się okazało, że te płytki od chińczyka są lepsze pod jakimś względem od Twoich, to "żyła złota" mogła by drastycznie zmaleć, całe szczęście że nie są takie dobre....

 

Nie wygłupiaj się takimi wpisami, bo nie masz do czynienia z idiotami, to że nie dałem Ci zarobić nie znaczy że przekombinowałem.

Całe szczęście, że każdy swój rozum ma i się nim kieruje.

 

Tak jak powiedział daris666, nie przejmuję się tymi którzy mają inne zdanie, robie swoje, ale bardzo mnie drażni taka obłuda i mylne przedstawianie faktów, ale rozjaśnia sprawę pytanie JarkaC, reszta powinna sobie sama wnioski wyciągnąć.

 

A kto ci broni robić to samo co Jaskiniowiec?

To czy ktoś sprzedał taniej lub drożej to jego sprawa. To kupującego wybór kupić czy nie. Człowiek poświęcił kupę czasu i zainwestował pewne kwoty, dlaczego ma teraz rozdawać wszystko charytatywnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci broni robić to samo co Jaskiniowiec?

To czy ktoś sprzedał taniej lub drożej to jego sprawa. To kupującego wybór kupić czy nie. Człowiek poświęcił kupę czasu i zainwestował pewne kwoty, dlaczego ma teraz rozdawać wszystko charytatywnie?

 

Czytaj ze zrozumieniem, a jak nie potrafisz to zapytaj się kogoś o co chodzi.

Napisałem gdzieś, że ma sprzedawać po kosztach zakupu?

Mój wywód i dobrze zadane pytanie przez JarkaC sugerowało, że moje wydane 500zł (przypominam że to łączny koszt, przesyłka, vat, 6 płytek pcb, pośrednik i inne elementy dodane do pcb) jest praktycznie identyczną kwotą, co ta którą trzeba by wyłożyć na stół chcąc kupić płytki od jaskiniowca.

 

Skoro chińczyk zaprojektował swoje pcb to znaczy, że on też ma sprzedawać po kosztach produkcji? To znaczy też, że miałbym nie płacić za vat i transport? Jak odpowiesz sobie na to pytanie - oczywiście że NIE, to po co te słowa jaskiniowca:

Nawet się nie chwal że wyszło cię to 500 zł

 

Teraz już rozumiesz?

 

Jak już jesteśmy na etapie porównywania, to dodam jeszcze, że chińczyk za swoją pracę mniej zarobił na sztuce niż jaskiniowiec, bo płytki z tymi dodatkami kosztowały ok 320zł. To vat, pośrednik i koszt transportu znacząco podbiły kwotę do tych 500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Michal_56711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zl to wcale nie tak duzo. Zaprojektujcie sami pcb, tak zeby zagralo jak oryginal, wytrawcie, nawierccie otwory ciekawe czy ten interes by byl tanszy. Raczej nie i do tego mnostwo godzin pracy...

Dziwia mnie takie reakcje wobec kolegi,pcb jaskiniowca tez miały sporo negatywnych opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamess8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwia mnie takie reakcje wobec kolegi

 

Nie bądź zdziwiony tą krytyką, gdyby okazało się że te chińskie płytki są lepiej odwzrowane na oryginale, a co ważniejsze lepiej grają, to część potencjalnych klientów odejdzie od chęci zakupu pcb made by jaskiniowiec.

Dlatego trzeba to zganić i skreślić już na starcie, żeby zniechęcić innych do tego zakupu, nawet wtedy, kiedy nie miało się tego nawet w rękach.

 

Definitywnie będzie można coś powiedzieć o tych PCB, jak się je odpali i posłucha. Teraz to jest takie puste szczekanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskiniowiec broni swojego interesu, ot tyle :). Czy na forum DIY powinno mieć to miejsce? Chyba nie.

 

Z tym znajomościami w Chinach też bym nie przesadzał. Ilości, które zamawiasz nadal czynią z Ciebie płotkę. 100szt. to jest nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem 2szt P7100 jednego wykonawcy, jedna na super elementach druga na tym co było pod ręką.... Jak grało? znajdę lepszy sprzęt do 1k zl .... Nie jest to tylko moja opinia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yasioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem jakis czas to samo o P4100, wierze a nawet jestem pewny ze oryginalny Accu potrafi wbic w ziemie, ale z klonami cos nie poszlo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A kto ci broni robić to samo co Jaskiniowiec?

To czy ktoś sprzedał taniej lub drożej to jego sprawa. To kupującego wybór kupić czy nie. Człowiek poświęcił kupę czasu i zainwestował pewne kwoty, dlaczego ma teraz rozdawać wszystko charytatywnie?

 

zgłosił to wszystko do urzędu skarbowego i odprowadził podatki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem 2szt P7100 jednego wykonawcy, jedna na super elementach druga na tym co było pod ręką.... Jak grało? znajdę lepszy sprzęt do 1k zl .... Nie jest to tylko moja opinia :)

Muszę przyznać że chyba nie słyszałes dobrze zrobionego klona.

Dodam też że elementy nie zmieniają go bardzo,jest inną rzecz co zmienia go diametralnie,dodaje powietrza,zwiewnosci i wagę instrumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cezar504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zabawę z pcb zakończyłem i mi to lotto już dawno o tym pisałem , za dużo zachodu . Napisałem ci tylko o ile cie orzezbił chińczyk .

Nie zapominaj ze moje pcb powstały parę lat temu , wtedy na eBay hulał wiatr :) .Dopiero teraz pojawiły chińskie pcb .

 

 

Obecnie swoich nowych projektów już nie udostępniam, udało mi się je odpowiednio zmienić i dopracować, a pcb wo-ogóle nie będzie można kupić .

Po drugie ludzie strasznie partolą te układy , nie chodzi o to żeby nawalić niby super elementów gdzie popadnie , nawet nie wiedząc po co dany element jest . Z kolei dopasowanie całego systemu, niektórzy z budżetu chcą zrobić hi-end . Są tez pewne granice .

Ze względu na złożoność tych układów i to ze należy dobrać i skompletować sporo tranzystorów złożenie takiego układu dla przeciętnego zjadacza chleba jest niemożliwe, przynajmniej tak żeby poprawnie pracował . Jeżeli się uprze to go to nieźle szarpnie po kieszeni .

 

Pomijając fakt oryginalności elementów 2sa1145 i 2sc2705 ostatnio zagadałem kolesia z allegro już jako podmiot z zamiarem zakupu 1000 par to się wygadał że to jakaś produkcja na licencji - wiadomo skąd - no i tak wygląda oryginalność elementów do tych układów .

 

Co do mich eksperymentów wprawdzie nie wszystkie były trafne no ale obarczone w końcu sukcesem .

Za niedługo pokarze co miałem na myśli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest inną rzecz co zmienia go diametralnie,dodaje powietrza,zwiewnosci i wagę instrumentów.

 

Cezary zdradzisz coś więcej? Może jeszcze jest coś czego nie wiem i warto to wypróbować u siebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary zdradzisz coś więcej? Może jeszcze jest coś czego nie wiem i warto to wypróbować u siebie :)

 

I tu Cezar mógł by zacytować:

 

nie wyjdę przed szereg i nie będę robił prezentów ..... także przykro mi bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym opisał wszystko co i jak,ale za dużo kasy utopilem w experymenty.

Podpowiem tylko że to co idzie z gniazdka do PCB mocy.

I drugą podpowiedzi ,to samo tyczy się CD ,tylko od gniazdka do gniazda w CD-ku.

 

A pal sześć.

Do wzmacniacza Furutech FP-TCS21,tylko aż do PCB mocy.

Do CD FURUTECH FP-314Ag II 2

I do tego gniazda i wtyki tylko i wyłącznie rodowane.

Tyle w temacie.

I przewody tam gdzie się da to zaciskac ,nie lutowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.