Skocz do zawartości
IGNORED

Oszust na giełdzie hi-fi


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, były już takie akcje...nie warto ryzykować większej kwoty za cenę niby-promocji....

 

Cena mniej więcej rykowa , gdyby mi zaoferował np za 3 tyś to bym odpuścił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81 powiedz, jak wysyłałeś te pieniądze przez Paypal? W ramach aukcji eBay, czy jako gift?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wątek jak widać jeden kamień poruszył lawinę .Po ilości osób które miały kontakt z tym "TYPEM" to widać że niezłe lody kręci.Pewnie to tylko znikomy procent tego co poszło w świat.

Warto na wzajem ostrzegać się przed takimi "super sprzedawcami"

Życze powodzenia w odzyskaniu kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cokolwiek dostanę , a jak dostanę to co mam otwierać? i jak udowodnić że w tym pudełku nie było kolumn.

 

Otworz, zrob zdjecie , zglos na policje i kase dostaniesz od paypala na 100%.

Odrazu dla bezpieczenstwa otworz sprawe. Odrazu zamroza pieniadze az do wyjasnienia. Jak dostaniesz kolumny to wycofasz sprawe w paypal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworz, zrob zdjecie , zglos na policje i kase dostaniesz od paypala na 100%.

Odrazu dla bezpieczenstwa otworz sprawe. Odrazu zamroza pieniadze az do wyjasnienia. Jak dostaniesz kolumny to wycofasz sprawe w paypal.

 

Wysłałem jako zapłata za konkretny przedmiot z opisem przedmiotu bez pośrednictwa ebay.

Czytałem trochę i są oszuści na ebay i co ciekawe mają same pozytywy.

 

Raczej nie dostanę kolumn (no chyba że koleś ma jakiś mega komis ze sprzętem audio :) co jest raczej mało prawdopodobne. Dostanę "gówno" zapakowane w karton albo nic za swoją naiwność i ufność do ludzi.

Ktoś mi kiedyś powiedział mądre słowa że "zaufać to możesz ale tylko swojemu psu".

Cieszy mnie fakt że te pieniądze zdobyłem w stosunkowo łatwy sposób z premii i dodatkowego hobby na którym zarabiam i nawet jak ich nie odzyskam to będzie dla mnie bardziej moralna kara.

A pieniądze ... z głodu nie umrę , raz one są a raz ich nie ma.

Szkoda że przez pieniądze(bo oszustowi o to chodzi) tracę coś cenniejszego czym jest zaufanie dla drugiego człowieka.

Pozdrawiam.

 

A o zwrot pieniędzy i tak będę się domagał z paypala. Biorą duże prowizje więc powinni mieć dobre zabezpieczenia i gwarancje zwrotu pieniędzy w razie wykrycia oszustwa a w moim przypadku raczej to ewidentna sprawa. Za dużo dowodów przypuszczam że nie będę pierwszym w paypal w tej sprawie z tym użytkownikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż spór i od razu przekształć go w roszczenie. Otwórz paczkę przy kurierze i spisz protokół. Ja bym też nagrał na wideo całą operację - to na wypadek gdyby paypal miał wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem jako zapłata za konkretny przedmiot z opisem przedmiotu bez pośrednictwa ebay.

Czytałem trochę i są oszuści na ebay i co ciekawe mają same pozytywy.

 

Raczej nie dostanę kolumn (no chyba że koleś ma jakiś mega komis ze sprzętem audio :) co jest raczej mało prawdopodobne. Dostanę "gówno" zapakowane w karton albo nic za swoją naiwność i ufność do ludzi.

Ktoś mi kiedyś powiedział mądre słowa że "zaufać to możesz ale tylko swojemu psu".

Cieszy mnie fakt że te pieniądze zdobyłem w stosunkowo łatwy sposób z premii i dodatkowego hobby na którym zarabiam i nawet jak ich nie odzyskam to będzie dla mnie bardziej moralna kara.

A pieniądze ... z głodu nie umrę , raz one są a raz ich nie ma.

Szkoda że przez pieniądze(bo oszustowi o to chodzi) tracę coś cenniejszego czym jest zaufanie dla drugiego człowieka.

Pozdrawiam.

 

A o zwrot pieniędzy i tak będę się domagał z paypala. Biorą duże prowizje więc powinni mieć dobre zabezpieczenia i gwarancje zwrotu pieniędzy w razie wykrycia oszustwa a w moim przypadku raczej to ewidentna sprawa. Za dużo dowodów przypuszczam że nie będę pierwszym w paypal w tej sprawie z tym użytkownikiem.

 

otwieraj natychmiastowo sprawe w pyapal zobaczysz dostaniesz kase z powrotem

 

Ja kiedys zakupilem kable za 200 euro od kolesia z Uk i czekalem 20 dni i nie dostalem ich, otworzylem sprawe w paypal i po 7 dniach dostalem kase. A sprzedajacy bronil sie ostro ze wyslal itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że uda Ci się odzyskać pieniądze. Musisz przynajmniej spróbować. Proponuję (jeśli nie było) założyć taki osobny wątek, w którym będzie można informować innych o takich oszustach (oby jak najmniej takich przypadków). Zgłaszać ich jak najwięcej, żeby na przyszłość w miarę możliwości unikać takich sytuacji. Pewnie zebrała by się niezła lista takich "sprzedawców".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że uda Ci się odzyskać pieniądze. Musisz przynajmniej spróbować. Proponuję (jeśli nie było) założyć taki osobny wątek, w którym będzie można informować innych o takich oszustach (oby jak najmniej takich przypadków). Zgłaszać ich jak najwięcej, żeby na przyszłość w miarę możliwości unikać takich sytuacji. Pewnie zebrała by się niezła lista takich "sprzedawców".

 

Koleś tym razem z paypala odpisał:

 

> Hello Marcin

>

> you sent me 1000 euros to my paypal account.

> I should take the money for Juan from Spain. He wanted to give me an item

>

> for this money. He said you must give him the 1000 euros?

>

> Please write back soon. It's very urgently!!!!

>

> Marcus

 

Czyli że niby to jakiś znajomy Tego Juana. Jeśli nie odda pieniędzy do jutra to mogę posądzić go o paserstwo.

 

Koleś tym razem z paypala odpisał:

 

> Hello Marcin

>

> you sent me 1000 euros to my paypal account.

> I should take the money for Juan from Spain. He wanted to give me an item

>

> for this money. He said you must give him the 1000 euros?

>

> Please write back soon. It's very urgently!!!!

>

> Marcus

 

Czyli że niby to jakiś znajomy Tego Juana. Jeśli nie odda pieniędzy do jutra to mogę posądzić go o paserstwo.

 

Znowu odpisał

I thought you must give Juan Adiego from Spain 1000 euros. I should

> transfer him the money via Western Union. What item you wanted from me?

> Sorry I think he told me a lie :(

> What did he say to why you should transfer the 1000 euros to me?

> Marcus

 

Można przetłumaczyć w google tłumaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś tym razem z paypala odpisał:

 

> Hello Marcin

>

> you sent me 1000 euros to my paypal account.

> I should take the money for Juan from Spain. He wanted to give me an item

>

> for this money. He said you must give him the 1000 euros?

>

> Please write back soon. It's very urgently!!!!

>

> Marcus

 

Czyli że niby to jakiś znajomy Tego Juana. Jeśli nie odda pieniędzy do jutra to mogę posądzić go o paserstwo.

 

 

 

Znowu odpisał

I thought you must give Juan Adiego from Spain 1000 euros. I should

> transfer him the money via Western Union. What item you wanted from me?

> Sorry I think he told me a lie :(

> What did he say to why you should transfer the 1000 euros to me?

> Marcus

 

Można przetłumaczyć w google tłumaczu.

 

Może po prostu odpisz, żeby oddał Ci pieniądze? Dziwna sprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja ostatnio też wtopiłem, na allegro, 2 miesiące temu kupiłem AQ sky od sprzedającego izabela2718 i nie przyszedł, allegro sprawę olało i powiedzieli mi że mam się z nim dogadać. ludzie wysłali (podobno) kabelki, umówieni byliśmy na kuriera z trackingiem, wysłali bez, na dowodzie wysyłki, który mi wysłali nie ma mojego adresu, ani wartości paczki. też nie wiem co zrobić, w sumie powiedzieli, że zwrócą kasę, ale to już trwa dwa miesiące, idę na policję. podobno wszystkie transakcje są ubezpieczone, ktoś wie jak się starać o odszkodowanie lub jak skutecznie ściągnąć kasę od sprzedawcy?

 

 

Żeby cokolwiek ugrać z allegro, musisz mieć nr sprawy z policji. Bez tego allegro nie kiwnie palcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym prędzej otwieraj spór w PayPalu.

 

Zgadza się byś nie przegapił terminu. Ja tak straciłem 30$ licząc na uczciwość sprzedawcy płyt z US ebay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste. Założyłeś sprawę w Paypalu. Gdy przesyłasz kasę Paypalem jako 'gift' (Ty ponosisz opłaty), to nie jesteś zasadniczo objęty żadną ochroną ze strony Paypala. Oszuści w ten sposób jeszcze chcą potwierdzić, że Ty im po prostu przelałeś tę kasę w ramach prezentu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO NAPISZE KRÓTKO I NA TEMAT ..... WPAKOWAŁEŚ SIĘ BO JA MIAŁEM PODOBNE MEILE Z HISZPANI NIE RAZ !!!!!!!!!

 

TO ŚCIAMNIACZ !!!!!!!!

 

PRÓBÓJ SZYBKO WYCOFAĆ PŁATNOŚĆ !!!!!!!!

 

celowo napisałem drukowanymi literami żeby zabrzmiało to dosłownie !!!!

 

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość romeksz

(Konto usunięte)

Koleś tym razem z paypala odpisał:

 

> Hello Marcin

>

> you sent me 1000 euros to my paypal account.

> I should take the money for Juan from Spain. He wanted to give me an item

>

> for this money. He said you must give him the 1000 euros?

>

> Please write back soon. It's very urgently!!!!

>

> Marcus

 

Czyli że niby to jakiś znajomy Tego Juana. Jeśli nie odda pieniędzy do jutra to mogę posądzić go o paserstwo.

 

 

 

Znowu odpisał

I thought you must give Juan Adiego from Spain 1000 euros. I should

> transfer him the money via Western Union. What item you wanted from me?

> Sorry I think he told me a lie :(

> What did he say to why you should transfer the 1000 euros to me?

> Marcus

 

Można przetłumaczyć w google tłumaczu.

wali cię w trombę grając na czas - chodzi mu o przeciągnięcie terminów poza zakres ochronny paypala - zakładaj sprawę w paypalu, bo stracisz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali cię w trombę grając na czas - chodzi mu o przeciągnięcie terminów poza zakres ochronny paypala - zakładaj sprawę w paypalu, bo stracisz kasę.

 

jeszcze nie zalozyles sprawy . NA co czekasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia : 1/ przyjezdza kurier robisz zdjecia paczki . Zadna tam komorka ale normalny aparat . Ode mnie zadali wiecej niz dwoch zdjec . Dla pewnosci wykonaj 5 . W moim przypadku tyle wystarczylo. 2/ w obecnosci kuriera rozpakowywujesz paczke robisz zdjecia zawartosci pamietaj im wiecej tym lepiej . 3/ spisujesz protokol zawsze w obecnosci kuriera . Dokladnie go przeczytaj podobno bywaja tam jakies niejasnosci( nie pamietam szczegolow ale tak przeczytalem na forach ) .4/ paypal- natychmiast zglaszaj roszczenie .

Ja na tym poziomie zakonczylem swoj spor i powiedzmy odzyskalem ponad £5000. Pomimo ze zostal wymieniony na 4 miejscu to jednak nie do przecenienia jest szybkosc poinformownia Paypala. Prawdopodobnie to nigeryjczycy a nie jakis Polak . Wbrew pozorom taki przekret wymaga nieco pomyslunku .Gwoli uzupelniania , jesli dysponujesz pewna iloscia wolnego czasu zglos to na Policje jako cybercrime . Sa wyspecjalizowane komorki w Komendach wojewodzkich .

 

Powodzenia i jak mowia anglicy "caveat emptor" M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mieciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zalozyles sprawy . NA co czekasz ?

 

 

Sprawa założona (roszczenie). Wszystkie maile idą przez paypala , paypal dostał też linki świadczące o oszustwie .

Wiem ze po pewnym okresie nie ma żadnej możliwości odzyskania pieniędzy.

 

Z wlasnego doswiadczenia : 1/ przyjezdza kurier robisz zdjecia paczki . Zadna tam komorka ale normalny aparat . Ode mnie zadali wiecej niz dwoch zdjec . Dla pewnosci wykonaj 5 . W moim przypadku tyle wystarczylo. 2/ w obecnosci kuriera rozpakowywujesz paczke robisz zdjecia zawartosci pamietaj im wiecej tym lepiej . 3/ spisujesz protokol zawsze w obecnosci kuriera . Dokladnie go przeczytaj podobno bywaja tam jakies niejasnosci( nie pamietam szczegolow ale tak przeczytalem na forach ) .4/ paypal- natychmiast zglaszaj roszczenie .

Ja na tym poziomie zakonczylem swoj spor i powiedzmy odzyskalem ponad £5000. Pomimo ze zostal wymieniony na 4 miejscu to jednak nie do przecenienia jest szybkosc poinformownia Paypala. Prawdopodobnie to nigeryjczycy a nie jakis Polak . Wbrew pozorom taki przekret wymaga nieco pomyslunku .Gwoli uzupelniania , jesli dysponujesz pewna iloscia wolnego czasu zglos to na Policje jako cybercrime . Sa wyspecjalizowane komorki w Komendach wojewodzkich .

 

Powodzenia i jak mowia anglicy "caveat emptor" M.

 

Dzięki, widzę że to dość częsty proceder. Możesz opisać co pisałeś w roszczeniu do paypal i jakie załączniki oprócz zdjęć im przekazałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kilkukrotnie dostawałem oferty sprzedaży sprzętu w super cenie od Juana Lozano z Hiszpanii.

Przynajmniej 3 razy proponował mi sprzęt, którego chęć zakupu zgłosiłem na giełdzie.

Za każdym razem odpisywałem mu po Polsku (bo coś mi mówi, że to Polak oszust): "szukaj jeleni gdzie indziej "Juan" " i na tym kontakt się kończył.

 

Ktoś już w jakimś wątku kiedyś pisał o takich bajerantach z Hiszpanii i z UK.

 

P.S. A maile od niego dostawałem identycznej treści, jak z Twojego linku.

 

 

Ja też miałem to samo jak dawałem ogłoszenie o Denonie PMA2000AE

Dokładnie ten sam gosciu z Hiszpani niby .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juan Adiego [email protected]

 

Jakby co to jest mail , z którego do mnie pisał , pewnie używa wielu skrzynek.

 

Przygnębiający jest fakt , że koleś jest całkowicie bezkarny. Oszukał pewnie więcej osób, nie tylko z Polski. ... i nic nie da się zrobić? To przecież robi się całkiem poważna sprawa. Powiedzmy, że oszukał kilka osób z Polski i kilkanaście spoza, przyjmując jednocześnie, że każdego wyrolował na 1000 euro... robi się duża sumka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoachim

 

Dokładnie jak piszesz.

Na dodatek gościu nie piszę,że ma coś lub jakieś kable za kikladziesiąt euro tylko wali na grubą kase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoachim

 

Dokładnie jak piszesz.

Na dodatek gościu nie piszę,że ma coś lub jakieś kable za kikladziesiąt euro tylko wali na grubą kase.

 

 

Ciekawe ilu odzyskało a ilu straciło kasę?

Znam osobiście osoby które choćby nawet ze wstydu albo własnej dumy nie kiwnęły by palcem w tej sprawie.

 

Ciekawe ilu odzyskało a ilu straciło kasę?

Znam osobiście osoby które choćby nawet ze wstydu albo własnej dumy nie kiwnęły by palcem w tej sprawie.

 

Ciekaw jestem jak Paypal na to zareaguje. W sumie jest to też w ich interesie aby nie dochodziło do oszustw. Mogą tracić przez to wiarygodność a co za tym idzie klientów. Jęśli nie odzyskam pieniędzy będę negował gdzie się da ich "system" i związane z tym ryzyko utraty pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądz dobrej myśli,odzyskasz pieniądze ;-)

Moim zdaniem te oszustwa to grubsza sprawa nie kilka osób tylko dużo,dużo wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko doradzić, abyś maksymalny nacisk połozył na paypal, bo na policję raczej nie ma co liczyć. Miałem podobną sytuację i mimo, iż teoretycznie policja dysponowała materiałem dowodowym (podrobione maile z ebaya), dysponowała danymi osobowymi (a przynajmniej danymi związanymi z kontem bankowym oszusta), nic nie zdziałała. Wszczęto na mój wniosek postępowanie, niestety polska policja nie dysponuje w tak błachych sprawach (kwota podobna do Twojej) możliwościami, aby oddelegować funkcjonariusza za granicę do przesłuchania, a współpraca międzypaństwowa (w tym wypadku z Wlk. Brytanią) zawiodła. Nie sądzę, aby z Hiszpanią było lepiej.

Także skup się na paypalu

pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie.

 

P.S. Pisałem w wątku o oszustwach na tym forum o tym Panu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki, widzę że to dość częsty proceder. Możesz opisać co pisałeś w roszczeniu do paypal i jakie załączniki oprócz zdjęć im przekazałeś.

To wszytko dzialo sie kilka lat temu . Sprawa potoczyla sie szybko . Odpowiadalem po prostu na maile z paypala . Wyslalem im przede wszytkim szczegoly transakcji , maile od sprzedajacego i foto . Odpisali ze chca wiecej foto. Doslalem foto . Zglosilem sprawe na policje ( UK ). Policja przyjela postawe bardzo" proactive ". Na koniec sprawy wyslali mi zreszta list co i jak zrobili i podziekowali za wspolprace . Poinforowalem paypala ze sprawa zajmuje sie policja podalem nr telefonu do funkcjonarisza . I tyle... Zwrot pieniedzy na moje konto trwal okolo 3 tygodni jak pamietam . Paypal jest solidny . Jezeli bedzie dosc dokumentacji to , jak sadze , jest b duze prawdopodobienstwo ze dostaniesz zwrot pieniedzy . Poinformuj ich tez ze opisales sprawe na duzym polskim wortalu . W ich firmie pracuja Polacy a sam Paypal dba o swoj obraz w mediach i to przeciez ich interes zeby klienci byli zadowoleni.

 

pozdrawiam M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ważna uwaga dot PayPala:

 

Bardzo ważne jest, aby kupując płacić 100% całości. Pod żadnym pozorem nie można wysyłać płatności w ratach, np. 10% zaliczki i następnego dnia reszta. W warunkach PP jest wyraźnie napisane, że płatności wysyłane na raty nie są objęte ochroną !

 

Polecam także nie korzystać z PayPala podczas sprzedaży.

 

Zdarzają się bowiem nieuczciwi kupujący (!) którzy odbierają paczkę, rozpakowują, wyjmują towar, zamiast niego wkładają cegłę, robią zdjęcia i zgłaszają się do PP po odszkodowanie. Ten oczywiście od razu siada nam na konto i zwraca kasę, a my zostajemy bez towaru i bez pieniędzy.

 

Kolejny, klasyczny 'nigeryjski' numer. Jak sprzedawać za granicę za większą kwotę, ty tylko przelew !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że taki przelew bankowy nie jest objęty ochroną, czyli sytuacja komfortowa dla sprzedającego, niekorzystna dla kupującego. A jak jest z płatnościami kartą?

 

OT: Masakra ten internet, naprawdę prowadzi do wtórnego analfabetyzmu, oczywiście w poprzewdnim wpisie powinienem był napisać "błaha".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Znacie jakieś linki do podobnych stron z ogłoszeniami w innych krajach.

Będę zamieszczał takie ogłoszenia co kilka dni na portalach w różnych krajach europy.

Trochę im się ukróci.

Myślę że napiszę temu kolesiowi że jeśli mi nie odda kasy systematycznie będę wysyłał takie ostrzeżenia co tydzień przez rok czasu na różne portale giełdowe w całej europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.