Skocz do zawartości
IGNORED

Oszust na giełdzie hi-fi


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz chęć poświęcić się troszkę, to zgłoś sprawę na policję. Mimo wszystko jest szansa ukręcić ten biznesik, bo problem jest taki, że większość oszukanych zwleka lub nie zgłasza takich oszustw. Niestety to praktycznie jedyny "skuteczny" sposób, by zaoszczędzić innym kłopotów. Jak dysponujesz nadwyżką wolnego czasu, to podrukuj całą dokumentację z nagłówkami, pewnie przydałoby się kilka maili z nagłówkami, które otrzymali inni koledzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz chęć poświęcić się troszkę, to zgłoś sprawę na policję. Mimo wszystko jest szansa ukręcić ten biznesik, bo problem jest taki, że większość oszukanych zwleka lub nie zgłasza takich oszustw. Niestety to praktycznie jedyny "skuteczny" sposób, by zaoszczędzić innym kłopotów. Jak dysponujesz nadwyżką wolnego czasu, to podrukuj całą dokumentację z nagłówkami, pewnie przydałoby się kilka maili z nagłówkami, które otrzymali inni koledzy.

 

Gdyby ktoś miał maile z nagłówkami jak pisał wcześniej kolega to proszę o przesłanie na adres [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 1,5 roku temu zamieściłem na holenderskim forum www.hifi.nl ogłoszenie że szukam pewnego sprzętu. Nazajutrz odebrałem mail od "nigeryjczyka z Malagi" że ma oczywiście na sprzedaż. I co najważniejsze mail wyglądał tak samo jak wasze. Ja wiedziałem że to wał i żeby podpuścić tego oszusta napisałem mu maila że jestem mocno zainteresowany, i niech mi napisze jak przelać pieniądze co i jak i może też jakieś zdjęcia przesłać. Kwota do zapłaty 2.500€. Napisał i dane do przelewu Paypal i dodał że czeka na pieniądze ode mnie. Ja nie odpisałem na ten mail przez dwa dni, i po tym czasie będąc w pracy ktoś do mnie dzwonił z bardzo dziwnego długiego numeru telefonu. Nie odebrałem bo nie zdążyłem, po 2,3 sygnałach się rozłączył. Po powrocie do domu sprawdziłem w internecie numer kierunkowy z tegoż numeru, i co się okazało? NIGERIA ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dostawałem maile od tego gościa.

 

[email protected]

 

To ten sam typ!!!

Mail z tłumaczeniem od niego oryginalny.

 

"Hello.

I am contacting you regarding your wanted advert, How you still interested in buying this item.. I have it still in good working condition and in perfect order. Good price is accepted, if you are interested in buying from me. Let me know your price as well as the your shipping contact address for shipping to your home. And i will get back to you with details. Thanks and hope to hear from you soon.

 

Best regards

Jose Vicente Jordan

Archiduque Carlos 58

Valencia - 46018 - Spain

 

Witam.

Ja skontaktować się w sprawie Twojego chciał ogłoszenie, Jak nadal zainteresowany kupnem tego przedmiotu .. Mam go jeszcze w dobrym stanie w idealnym porządku. Dobra cena jest akceptowana, jeśli jesteś zainteresowany kupnem ode mnie. Daj mi znać cenę, jak również adresu do wysyłki kontakt wysyłki do domu. A ja będę się do ciebie ze szczegółami. Dzięki i mam nadzieję usłyszeć od ciebie szybko.

 

Z poważaniem

Jose Vicente Jordan

Archiduque Carlos 58

Valencia - 46018 - Hiszpania "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po pierwsze, radzę zgłosić sprawę również na Policję. W każdej komendzie powiatowej, mają już specjalny wydział do tych spraw. Warto. Miałem takiego gostka na Allegro. Szybka piłka, kasę odzyskałem i to całą z kosztami przesyłki a facio miał problem w sądzie. Szybko go namierzyli. Był ze Śląska i miał kilka adresów. Rok później przytrafiła mi się podobna sprawa na Ebayu. Wyczaiłem gościa na jednym z blogów i po tym doszedłem z kąd jest. Zadzwoniłem na lokalny posterunek w Anglii i w trzy dni sam przesłał kasę z przeprosinami. Wtedy odpuściłem. Chyba nie powinienem i sprawę trzeba było założyć.

Nie ma co tracić wiary w ludzi. Na całym świecie trafiają sie mędy, nie ma ideałó. To życie tylko. Nie należy się załamywać, wystarczy wyciągnąć wnioski i tyle. Powodzenia w odzyskiwaniu kasy.

Jan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maile nie sa wazne na tym etapie .

Jesli jednak chcesz kontynuowac korespondecje z gosciem napisz mu ; Hi . Thank you for your email .To confirm your address I need urgently your land line number . Kind regards .....

Jesli chcesz zakonczyc mailowanie do powyzszego dodaj ; BTW ,what is you native language Hausa, Igbo, Yoruba or Spanish ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa opowiem wam jak ja zrobiłem takiego w balona. dostałem raz meila od takiego typa w ktorym proponował mi arcama 8se. na początku uwierzyłem aczkolwiek wiedziałem ze nie kupie bo za daleko. pozniej ten sam typ wysłał mi ofertę na innego meila w sprawie spendorów. pozniej oglaszałem cos innego i znowu. w koncu mysle se zrobie Cie w hu....:) ktoregos razu wyslałem meila ze OK zgadzam sie i prosze dane do przelewu. wysłałem info ze przelałem kasę i czekam na towar. poprosił o potwierdzenie wykonania przelewu a ja w załączniku wysłałem mu taką fotkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dosłownie w zeszłym tygodniudostałem taką ofertę od gościa w sprawie kupna samochodu. On 8 miesięcy przebywa poza EU, ale firma eksportowa odbierze auto w jego imieniu. Połowa płatności przelewem przed, polowa po...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję.

Zapiszcie ten obrazek co wstawił IGNAC i posyłajcie temu gościowi jak napiszę do Was.

W końcu obudzi się,ze Polacy już w wała sie tak nie robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można być w sumie łatwowiernym i tak komuś wysłać kasę jak śmierdzi ściemą na kilometr i to poza portalami aukcyjnymi,

rozumiem koleś znany z forum można go sprawdzić ale tak w ciemno?? gratuluję autorowi wątku roztropności życiowej, i bezsensownej szarpaniny nerwów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dosłownie w zeszłym tygodniudostałem taką ofertę od gościa w sprawie kupna samochodu. On 8 miesięcy przebywa poza EU, ale firma eksportowa odbierze auto w jego imieniu. Połowa płatności przelewem przed, polowa po...

 

takie sytuacje zdarzały mi się kilka razy jak wystawiłem furkę żony na sprzedaż na autotrader uk. otrzymywałem dziwne maile gdzie autor pisał że bardzo mu się auto podoba ( ze zdjęć ) i że chce je kupić ale nie będzie w stanie go odebrać osobiście tylko wyśle agenta swojego. Prosił o pełne dane konta bankowego do przelewu kasy... jak odpisywałem że zakup tylko za gotówkę do ręki i po wcześniejszym obejrzeniu auta tak kontakt się urywał... Tak właśnie próbują robić ludzi w wała i albo wyłudzić kasę albo wyczyścić ci konto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie sytuacje zdarzały mi się kilka razy jak wystawiłem furkę żony na sprzedaż na autotrader uk. otrzymywałem dziwne maile gdzie autor pisał że bardzo mu się auto podoba ( ze zdjęć ) i że chce je kupić ale nie będzie w stanie go odebrać osobiście tylko wyśle agenta swojego. Prosił o pełne dane konta bankowego do przelewu kasy... jak odpisywałem że zakup tylko za gotówkę do ręki i po wcześniejszym obejrzeniu auta tak kontakt się urywał... Tak właśnie próbują robić ludzi w wała i albo wyłudzić kasę albo wyczyścić ci konto.

 

 

Dokładnie. To samo dzieje się na autoscout24.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G@bi

(Konto usunięte)

aaaa opowiem wam jak ja zrobiłem takiego w balona. dostałem raz meila od takiego typa w ktorym proponował mi arcama 8se. na początku uwierzyłem aczkolwiek wiedziałem ze nie kupie bo za daleko. pozniej ten sam typ wysłał mi ofertę na innego meila w sprawie spendorów. pozniej oglaszałem cos innego i znowu. w koncu mysle se zrobie Cie w hu....:) ktoregos razu wyslałem meila ze OK zgadzam sie i prosze dane do przelewu. wysłałem info ze przelałem kasę i czekam na towar. poprosił o potwierdzenie wykonania przelewu a ja w załączniku wysłałem mu taką fotkę :)

Ignac , brawo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z Miksonem całkowicie zgadzam.

 

A jeszcze jak "ofiara" napisała, że kasa mu łatwo przyszła i nauczka będzie bardziej moralna, to sorry, ale wcale nie jest mi go żal.

Śmiać tylko mi się chce z ludzkiej głupoty.

 

 

Niech ten przypadek będzie nauczką dla innych naiwnych, którzy mając kasę i chcąc "zaoszczędzić", darują w ciemno kasę cwaniakom i oszustom.

Sorry nautilus81, ale nie mogłem się powstrzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z Miksonem całkowicie zgadzam.

 

A jeszcze jak "ofiara" napisała, że kasa mu łatwo przyszła i nauczka będzie bardziej moralna, to sorry, ale wcale nie jest mi go żal.

Śmiać tylko mi się chce z ludzkiej głupoty.

 

 

Niech ten przypadek będzie nauczką dla innych naiwnych, którzy mając kasę i chcąc "zaoszczędzić", darują w ciemno kasę cwaniakom i oszustom.

Sorry nautilus81, ale nie mogłem się powstrzymać.

 

Cena była rynkowa , zdjęcia real , kontakt dobry , Paypal uważałem za bezpieczny (dla kupującego) , nie doszukałem się w sieci wcześniej oszust na kupującym ale jedynie na sprzedającym - paypal po wysyłce przedmiotu odbierał kasę prawowitemu właścicielowi czyli to co ja teraz chcę zrobić tyle że prawda i prawo jest po mojej stronie.

Ja dużo kupuję i sprzedaję i często nie da się odbierać przedmiotów osobiście i po jest stworzony choćby paypal aby umożliwiać i chronić takie transakcje.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie jak dużo sprzedajesz i kupujesz to powinieneś mieć większe wyczucie do tematu

a tak wykazałeś się naiwnością totalną i szukasz wielkiej porady na forum!

ile ty masz lat??i jeszcze chcesz od paypala zwrotu pieniędzy??

z jakiej przyczyny??? bo koleś cię w załadował w bambuko??? śmieszny wątek naprawdę się zrobił

 

osobiście mam zasadę której się trzymam albo przez portale aukcyjne sprawdzony sprzedawca to mogę zdalnie ale i tak ryzyko jest

sprawdzona osoba z forum mogę zdalnie kupić lub mam znajomego obejrzy i sam wyśle, jak nikogo nie znam tom sam jadę po odbiór jak mogę lub olewam sprawę i się nie szarpię na dile z kolesiem z pseudo hiszpańskiej koziej dupy dotarło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale zgodziłbym się z Tobą, gdyby zakupy dotyczyły np. terenu Polski (lub kraju, w którym mieszkasz), albo gdyby były od sprawdzonego, wielokrotnie polecanego przez innych zagranicznego sprzedawcy.

 

Ale przelać 1000 Euro komuś nieznanemu i niesprawdzonemu, odległemu o 3000 km, kto sam się do Ciebie zgłosił i kilka fotek pokazał ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa opowiem wam jak ja zrobiłem takiego w balona. dostałem raz meila od takiego typa w ktorym proponował mi arcama 8se. na początku uwierzyłem aczkolwiek wiedziałem ze nie kupie bo za daleko. pozniej ten sam typ wysłał mi ofertę na innego meila w sprawie spendorów. pozniej oglaszałem cos innego i znowu. w koncu mysle se zrobie Cie w hu....:) ktoregos razu wyslałem meila ze OK zgadzam sie i prosze dane do przelewu. wysłałem info ze przelałem kasę i czekam na towar. poprosił o potwierdzenie wykonania przelewu a ja w załączniku wysłałem mu taką fotkę :)

hahahhaa teraz doczytałem

 

zajebiste!! :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój, stało się i nie ma co się roztrząsać nad facetem...

 

A co myślicie o zakupach z płatnością przy odbiorze? Też chyba nie jest to za bezpieczne ponieważ najpierw trzeba kurierowi dać pieniądze, a później sprawdzamy co jest w środku (chociaż kiedyś udało mi się zrobić odwrotnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie jak dużo sprzedajesz i kupujesz to powinieneś mieć większe wyczucie do tematu

a tak wykazałeś się naiwnością totalną i szukasz wielkiej porady na forum!

ile ty masz lat??i jeszcze chcesz od paypala zwrotu pieniędzy??

z jakiej przyczyny??? bo koleś cię w załadował w bambuko??? śmieszny wątek naprawdę się zrobił

 

Czy Ty w ogóle myślisz jak piszesz? Wiesz po co jest PayPal? To ja się zapytam: ile Ty masz lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam poszkodowany napisał:

A o zwrot pieniędzy i tak będę się domagał z paypala. Biorą duże prowizje więc powinni mieć dobre zabezpieczenia i gwarancje zwrotu pieniędzy w razie wykrycia oszustwa a w moim przypadku raczej to ewidentna sprawa.

a ty co następny prawnik poszkodowanego? czy obrońca głupoty ludzkiej?

i jak udowodni oszustwo? jestem ciekaw pisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam poszkodowany napisał:

 

a ty co następny prawnik poszkodowanego? czy obrońca głupoty ludzkiej?

i jak udowodni oszustwo? jestem ciekaw pisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój, stało się i nie ma co się roztrząsać nad facetem...

 

A co myślicie o zakupach z płatnością przy odbiorze? Też chyba nie jest to za bezpieczne ponieważ najpierw trzeba kurierowi dać pieniądze, a później sprawdzamy co jest w środku (chociaż kiedyś udało mi się zrobić odwrotnie)

 

Kupiłem za pobraniem nóweczki Dynie za nie małą sumkę.

Przywiezli kurierem na palecie.

Kurier mówi,że mam podpisać,zapłacić i dopiero oglądamy.

Ja wytłumaczyłem,że znam procedury kurierskie,ale ja cegieł kupic nie mam zamiaru.

Zapytałem,że jak zapłacę,podpiszę to co jak będą cegły?

Odpowiedz była prosta-spiszemy protokół i kasy nie oddam.

Po chwili kurier zrozumiał mnie jako kupujacego i pozwolił odpakować i zobaczyć co jest w środku :-)

Pózniej zapłaciłem za kolumienki i już ;-)

Jednak da się dogadać z kurierem mimo tych całych procedur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem wzmacniacz za pobraniem i przyszedł rozwalony (pourywane gniazda popękana obudowa). Mimo zaznaczenia ostrożnie szkło nic nie odzyskałem. Nie winiłem sprzedającego bo niby czemu - ewidentna wina kuriera. Jedynym pewniakiem jest odbiór osobisty.

 

Nawet kupując w salonie samochód można dostać rozbity i podpicowany i znam osobiście taki przypadek.

Właściciel też nie był w stanie udowodnić tego.

 

Miałem kiedyś przypadek że źle wpłaciłem pieniądze w banku i poszły na jakieś inne konto i bank odzyskał mi te pieniądze.

 

Paypal niby gwarantuje ochronę pieniędzy przez 30 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Paypal niby gwarantuje ochronę pieniędzy przez 30 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poczytaj mi mamo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie jak dużo sprzedajesz i kupujesz to powinieneś mieć większe wyczucie do tematu

a tak wykazałeś się naiwnością totalną i szukasz wielkiej porady na forum!

ile ty masz lat??i jeszcze chcesz od paypala zwrotu pieniędzy??

z jakiej przyczyny??? bo koleś cię w załadował w bambuko??? śmieszny wątek naprawdę się zrobił

 

osobiście mam zasadę której się trzymam albo przez portale aukcyjne sprawdzony sprzedawca to mogę zdalnie ale i tak ryzyko jest

sprawdzona osoba z forum mogę zdalnie kupić lub mam znajomego obejrzy i sam wyśle, jak nikogo nie znam tom sam jadę po odbiór jak mogę lub olewam sprawę i się nie szarpię na dile z kolesiem z pseudo hiszpańskiej koziej dupy dotarło?

 

Zawodowo też zajmuję się handlem i czasami sytuacja wymaga zaufania obu stron.

Te 1000 euro udało mi się niedawno zarobić jednego dnia (legalnie) więc aż tak nie przeżywam tego jak Ty.

Choć czasami muszę na 1000 euro pracować miesiąc.

Pieniądze są po to aby je wydawać i nimi obracać.

Dzisiaj tracę jutro zyskuję.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.