Skocz do zawartości
IGNORED

"Od zawsze wiadomo, że bit-perfect to jeden z mitów głoszony przez głuchych"


globtroter1

Rekomendowane odpowiedzi

Nim np.przejdę na pliki "wysokiej jakości" puszczanej z kompa po prostu najpierw posłucham ile to warte w wykonaniu dla cywili !

Nie no, z tym to ja sie w pelni zgadzam. Natomiast twoj wczesniejszy post zabrzmial jakbys nie byl swiadomy jakie wady ma transmisja radiowa w stosunku do innych wymienionych nosnikow dzwieku.

Najpierw trzeba zadbac o dobra realizacje a dopiero pozniej mozna myslec o nowych formatach. Niestety to jest podejscie swiadomego konsumenta, a to co sie liczy obecnie to podejscie kapitalistycznego dystrybutora - przeciez wydanie pliku w wysokiej rozdzielczosci nie kosztuje wiecej niz cd, ale zawolac od ludzi mozna wiecej nawet jesli jakosc jest taka sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, z tym to ja sie w pelni zgadzam. Natomiast twoj wczesniejszy post zabrzmial jakbys nie byl swiadomy jakie wady ma transmisja radiowa w stosunku do innych wymienionych nosnikow dzwieku.

 

 

Widzisz ja z własnego doświadczenia wiem że transmisja radiowa jak na pozorne ograniczenia może zabrzmieć genialnie!!! Tylko dla czego święto lasu jest raz na 3 lata i trwa 1,5 godziny i robią tą realizacje koncertu ludzie z poza radia? Może nie wiedzą ze należy nadawać źle :))))

 

Transmisje radiową ograniczają ludzie nie czujący zupełnie tego sprzętu! Taki pierwszy lepszy banał ze Studia Agnieszki Osieckiej jeśli chodzi o ustawienie mikrofonów jeszcze nikt tego studia nie ogarnął!!! Ten k**ewski przydźwięk w studio AO na kablach to już 5 lat sobie nie usuwają bo k...a nie słyszą!!!. a nie słyszą bo k...a na małych monitorkach typu Genelec też nie słyszą że pasmo nadają od 60Hz w górę a nie od 30Hz. Sporo rzeczy też nie słyszą bo nie słuchają z eteru co sami tam wysyłają. Oczywiście nie podejrzewam ich o zły słuch no ale po męskim graniu wszystko jest możliwe.

 

Nie słucham ostatnio radia bo w eter leci syf!! Słuchanie muzyki przypomina świąteczne jedzenie podane na brudnym stole i takich tależach.

 

przeciez wydanie pliku w wysokiej rozdzielczosci nie kosztuje wiecej niz cd, ale zawolac od ludzi mozna wiecej nawet jesli jakosc jest taka sama.

Wydanie nie ale cały sprzęt do jego nagrania na wysokim poziomie niestety tak!

 

Musimy pamiętać że cały tor w studio musi być TOP a i ludzie przy nim to najwyższej klasy fachowcy. Ktoś za to musi zapłacić za każdą minutę lotu w kosmos bo o takich nagraniach przecież marzymy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisje radiową ograniczają ludzie nie czujący zupełnie tego sprzętu! Taki pierwszy lepszy banał ze Studia Agnieszki Osieckiej jeśli chodzi o ustawienie mikrofonów jeszcze nikt tego studia nie ogarnął!!! Ten k**ewski przydźwięk w studio AO na kablach to już 5 lat sobie nie usuwają bo k...a nie słyszą!!!. a nie słyszą bo k...a na małych monitorkach typu Genelec też nie słyszą że pasmo nadają od 60Hz w górę a nie od 30Hz. Sporo rzeczy też nie słyszą bo nie słuchają z eteru co sami tam wysyłają. Oczywiście nie podejrzewam ich o zły słuch no ale po męskim graniu wszystko jest możliwe.

To moze ty im to napisz a nie tutaj na forum. Wiecej w ten sposob zdaje mi sie zdzialasz.

 

Wydanie nie ale cały sprzęt do jego nagrania na wysokim poziomie niestety tak!

Musimy pamiętać że cały tor w studio musi być TOP a i ludzie przy nim to najwyższej klasy fachowcy. Ktoś za to musi zapłacić za każdą minutę lotu w kosmos bo o takich nagraniach przecież marzymy?

Nie zalapales ironii. Kto powiedzial ze to co sie sprzedaje jako pliki geste jest nagrywane sprzetem innym nic to co idzie na cd? A pieniazki ludzie placa jak za geste. I pewnie nawet beda slyszec roznice. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zalapales ironii. Kto powiedzial ze to co sie sprzedaje jako pliki geste jest nagrywane sprzetem innym nic to co idzie na cd? A pieniazki ludzie placa jak za geste. I pewnie nawet beda slyszec roznice. ;)

 

Różnice będą bo jak nawet kawałek rury założonej na sieciówkę robi fundamentalną różnicę to jak ten sprzęt jest skonstruowany?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko - jedno: to forum schodzi na psy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest prosta - w sprawnym sprzęcie kable nie mają wpływu na brzmienie.

 

 

Ja się tylko zastanawiam po co w takim razie tracisz czas na przebywanie w zakładce hi-end i toczenie tej bezsensownej krucjaty. To jest trochę jak udowadnianie komuś, że jego żona nie ma orgazmu pomimo, że nie dość że się z nią nie spało to nawet się nie stało koło niej. Ale skoro jesteś pewien, że wszyscy, którzy słyszą mają niesprawne sprzęty, fatalną akustykę, ulegają psycho-omamom lub hołdują swojemu nieograniczonemu snobizmowi to powinieneś się trzymać od tego miejsca z daleka. I na przykład delektować się muzyką ze sprawnego sprzętu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mu pisałem już wiele razy ale Bum tego nie rozumie i nachalnie bez taktu i ambicji wpycha się tam gdzie nikt go nie chce!

To rodzaj jakiegoś zaburzenia emocjonalnego, natręctwa czy nawet choroby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mu pisałem już wiele razy ale Bum tego nie rozumie i nachalnie bez taktu i ambicji wpycha się tam gdzie nikt go nie chce!

To rodzaj jakiegoś zaburzenia emocjonalnego, natręctwa czy nawet choroby.

 

taki paweł xyz

 

wie najlepiej - bo przeszedł chorobę :) i się wyleczył :)

 

ale na boga - co to kogo obchodzi !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawnym zawsze zmienia brzmienie. Może nie słyszałeś sprawnego, ale bum, na litość Boską, musisz to wreszcie przyjąć. :)

W sprawnym sprzęcie najwięcej zmienia ayran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał odwagę aby sprawdzić TRANSPORTY z olimpu hi-end pod kątem transmisji bit-perfect i wykazać różnice pomiędzy nimi ???

Od jakiegoś czasu nie korzystam z transportów CD/SACD, więc co jakiś czas, przy okazji, sprawdzam sobie pod kątem BP jedynie rożne konwertery USB.

Ostatnio np. sprawdzałem Stello U3 i Soulution (olimp?). Obydwa są BP. Osobiście, ta para to mój kandydat nr 1 (nawet :)) do ślepych testów. Choć Stello U3 zastąpiłbym chętnie Halide Design Bridge, jako jeszcze sporo, sporo skrajniej "brzmiącym", ale niestety podczas jego odsłuchów nie sprawdziłem, czy jest BP. Moze ktoś to zrobi/-ił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na

Sprawdziłeś? I są bit perfect? Jaką metodą?

Najprostszą proponowaną: plik DTS WAV 16/44.1 stereo do dekodera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Moim zdaniem z tym bitperfect jest jak z Yeti - każdy zna ale nikt nie widział.

Bo ile osób dokonało empirycznej weryfikacji ? Wszyscy karmimy się tym, co nam mówią producenci oprogramowania.

 

 

Powód jest prozaiczny - nikomu nie chce się podpiąć do transportu zwykłego dekodera DTS ( z dowolnego "kina domowego")

To najszybszy sposób, a wyniki mogłyby być zaskakujące .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taki test robilem, plik DTS WAV ze squeezeboxa po tuningu Lukasza Fikusa - do amplitunera i wyszedl dzwiek 5.1..bardzo mnie zdziwilo ze cos taki efekt da sie uzyskac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.