Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, jakie używasz kable głośnikowe i zasilania do H200 ?

 

Odsłuchałem wiele kabli głośnikowych i wybór padł na Harmonix CS-120 a co do kabli zasilających to mam kondycjoner Gigawatt PC-3EVO i do niego kabel zasilający GigaWatt LC-2 MK2. Do klocków jeszcze nie dorobiłem się kabli zasilających z prawdziwego zdarzenia ale kilka testowałem i przymierzam się do zakupu Harmonix X-DC2-R AC gdyż ten kabel wypadł najlepiej.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

u mnie przy Sonus Faber Auditor M, poziom 20-25 to tylko plumkanie średnicy i tweetera,

wymieniłem Hegla właśnie na Krella tylko 400xi, teraz to dopiero jest granie,

gwarantuje, ze przy poziomie 5-10 jest pełne pasmo, niczego nie brakuje.

byłem z moim Heglem H200 u klienta, który się nie zdecydował, tylko za parę dni kupił kupił właśnie S300i.

Pozdrawiam.

Zaskakujące, właśnie słucham Obelisk Si ma 6x mniej mocy od Krella, a gra wspaniale przy małych poziomach. Ma oczywiście ograniczenia gdy przekroczymy 10 ale jeśli słuchamy głównie cicho to jest idealnie i .....ekonomicznie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące, właśnie słucham Obelisk Si ma 6x mniej mocy od Krella, a gra wspaniale przy małych poziomach. Ma oczywiście ograniczenia gdy przekroczymy 10 ale jeśli słuchamy głównie cicho to jest idealnie i .....ekonomicznie,

Witam

Co znaczy ekonomicznie?

Ja nie mówię, że Krell jest the Best a H200 do kitu.

Mówię tylko, że rozwiązanie w H200 dotyczące dawkowania mocy jest beznadziejne. Dźwiękowo H200 jest cudowny, ale jak to napisałeś ekonomiczny i ekologiczny. Znalazłbym kilka aspektów w których Krell 400 przewyższa Hegla i na odwrót, kwestia gustu. Te piece grają zupełnie inaczej. Doskonale wiesz, że jest cholernie irytujące, gdy na małych głośnościach nie słychać pełnego pasma. Piszesz o Obelisk Si, ja przez jakiś czas miałem w domu Pass Aleph Os, który ma 40 W na kanał, jeśli chodzi o wydajnosc to Hegel jest bardzo, bardzo daleko w tyle.

Pozdrawiam

 

 

 

Odsłuchałem wiele kabli głośnikowych i wybór padł na Harmonix CS-120 a co do kabli zasilających to mam kondycjoner Gigawatt PC-3EVO i do niego kabel zasilający GigaWatt LC-2 MK2. Do klocków jeszcze nie dorobiłem się kabli zasilających z prawdziwego zdarzenia ale kilka testowałem i przymierzam się do zakupu Harmonix X-DC2-R AC gdyż ten kabel wypadł najlepiej.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Witam

A jaki sprzęt masz wpiety w tego Gigawatt pc3 evo?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mysle nad kupnem wzmacniacza Hegel H80. Posiadam kolumny B&W PM1 84dB.

Zalezy mi na detalicznosci przy niskich poziomach odsluchow poniewaz odsluchuje muzyki w 70% wieczorami. Jak rowniez zeby wzmacniacz spokojnie napedzal PM1 w ciagu dnia.

Z tego co pisze katalogowo H80 nie jest wydajny pradowo lecz damping factor (wiecej niz 1000) jest zadowalajacy. Wiec jak jest z tym H80?

Czy ma moze ktos z was taki wzmacniacz, czy potencjometr glosnosci jest precyzyjny

a ustawienie glosnosci przy niskich poziomach nie sprawia problemow?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje kolumny mają 84dB to raczej nie podpinałbym ich do H80. Moje Dynki mają 85 i też było mało. Dlatego zmieniłem na H160. Jednak te waty są trochę "papierowe". Pisze tak gdyż właśnie słucham Heed Obelisk Si i przy niskich oraz średnich poziomach lepiej gra niż H160. Jednak jeśli chcesz też słuchać głośniej to tu Hegle sprawdzają się doskonale, im głośniej tym lepiej. Sterowanie głośnością jest bardzo precyzyjne, niektórzy twierdzą, że aż za bardzo. Trzeba się nakręcić aby go rozkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje kolumny mają 84dB to raczej nie podpinałbym ich do H80. Moje Dynki mają 85 i też było mało. Dlatego zmieniłem na H160. Jednak te waty są trochę "papierowe". Pisze tak gdyż właśnie słucham Heed Obelisk Si i przy niskich oraz średnich poziomach lepiej gra niż H160. Jednak jeśli chcesz też słuchać głośniej to tu Hegle sprawdzają się doskonale, im głośniej tym lepiej. Sterowanie głośnością jest bardzo precyzyjne, niektórzy twierdzą, że aż za bardzo. Trzeba się nakręcić aby go rozkręcić.

 

Dzieki za opis jak to wyglada w rzeczywistosci.

Teraz wykluczylem H80 i znowu jestem w kropce co kupic? Przerabialem juz wiele wzmacniaczy. Moze lampa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnosisz?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opis jak to wyglada w rzeczywistosci.

Teraz wykluczylem H80 i znowu jestem w kropce co kupic? Przerabialem juz wiele wzmacniaczy. Moze lampa?

Mocna lampa jak najbardziej. 70-90 W w lampie na pewno wystarczy. ostatnio słuchałem lampy 70 W i grało wspaniale. Tylko nie wiem czy w cenie H80 znajdzie sie dobra mocna lampa. Lampy kttórych słuchałem to jednak poziom powyżej 10 kzł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim magazynie Audio starcie pięciu wzmacniaczy:

 

Arcam A39

Exposure 3010S2

Hegel H80

Musical Fidelity M3S1

Rogue SPHINX

Soul Note SA300,

 

pod tytułem "mocna grupa pod wezwaniem stereo". Autor testu Radosław Łobanowski. Pełno pomiarów i wykresów. Konkluzja: Hegel H80 bezapelacyjnie wygrywa. Jest bezkonkurencyjny!

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim magazynie Audio starcie pięciu wzmacniaczy:

 

Arcam A39

Exposure 3010S2

Hegel H80

Musical Fidelity M3S1

Rogue SPHINX

Soul Note SA300,

 

pod tytułem "mocna grupa pod wezwaniem stereo". Autor testu Radosław Łobanowski. Pełno pomiarów i wykresów. Konkluzja: Hegel H80 bezapelacyjnie wygrywa. Jest bezkonkurencyjny!

 

W ostatnim magazynie Audio starcie pięciu wzmacniaczy:

 

Arcam A39

Exposure 3010S2

Hegel H80

Musical Fidelity M3S1

Rogue SPHINX

Soul Note SA300,

 

pod tytułem "mocna grupa pod wezwaniem stereo". Autor testu Radosław Łobanowski. Pełno pomiarów i wykresów. Konkluzja: Hegel H80 bezapelacyjnie wygrywa. Jest bezkonkurencyjny!

 

Dzieki za informacje. Zerkne na porownanie tych wzmacniaczy.

A co do H80 to jakie masz zdanie? Czy bedzie dobrym polaczeniem do PM1?

Z tego co sie orientowalem na forum to raczej nie za bardzo (wydajnosc pradowa).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór dokonany i H-100 gra mi teraz z PROAC STUDIO 118, teraz do tego kable bo na podstawowym NORDOST trochę sucho momentami. Szukam kabla do max 800 zł.

Podoba mi się to że słuchając, zwłaszcza wieczorem przy głośności 55 jest naprawdę dobrze. Dźwięk wypełnia pomieszczenie (15m2) i czuć że on żyje. Zastanawiam się natomiast czy jest sens inwestować w zewnętrzny DAC, który byłby lepszy od tego wbudowanego czy ew. inwestycja w kabel USB ( teraz mam AudioQuest Cinnamon).

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnośnie "wydajności prądowej" , jeśli ktoś chce słuchać Hegle z nasyconą sceną na niższych poziomach głośności pownien 1) przetestować platformy antywibracyjne (najlepiej zawieszone w powietrzu) albo wibrapody, lub inne gadżety antywibracyjne 2) Różne kable sieciowe, nawet jeśli mamy już jakiś lepszy,

 

Sieciówki dużo zmienią; ostatnio spróbowałem, z ciekawości, Audionova Starpower MK II , który to kabel dawno spisałem na straty (beznamiętny, jazgotliwy chłód z każdym klockiem.) Z H200 AS zagrał bardzo obiecująco; wypełniając gęsto górę i środek. Nie twierdzę, że każdy Heglowiec powinien się rzucic na ten kabel, ale trzeba koniecznie popróbować sieciówki.

Kolega rekomendował WW Aurora, ale nie testowałem.

 

Jakaś kombinacja ww modyfikacji pomoże, proponuję także poprawić walory akustyczne pokoju. Obecnie dobrze mi się słucha muzyki 30-37 na XLR, 40-45 gramofon.

Edytowane przez macson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś kombinacja ww modyfikacji pomoże, proponuję także poprawić walory akustyczne pokoju. Obecnie dobrze mi się słucha muzyki 30-37 na XLR, 40-45 gramofon.

Każdy element jest ważny, ja po remoncie, stwierdziłem, że jakoś inaczej gra. Zmieniłem kanapę na taką z niższym oparciem. Położyłem więc na tylną ścianę korek i jest super. U mnie H160 gra na xlr i przy 33 zaczyna być bardzo ładnie i przestrzennie. Choć nie ukrywam, że jak dokręcę do 50 to czuję się jak na kameralnym koncercie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przed sobą te wydanie Audio5/15 i na pewno nie ma tam czegos takiego że Hegel 80 wygrywa lub przegrywa w tym artykule .

Przedstawiono tam różnie grające wzmacniacze ( dla każdego cos miłego) ale nie ma tam żadnej opinii że jest najlepszy....i vice versa

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />W ostatnim magazynie Audio starcie pięciu wzmacniaczy: <br /><br />Arcam A39<br />Exposure 3010S2<br />Hegel H80<br />Musical Fidelity M3S1<br />Rogue SPHINX<br />Soul Note SA300,<br /><br />pod tytułem "mocna grupa pod wezwaniem stereo". Autor testu Radosław Łobanowski. Pełno pomiarów i wykresów. Konkluzja: Hegel H80 bezapelacyjnie wygrywa. Jest bezkonkurencyjny!<br /><br /> <br /> <br />

 

<br />Mam przed sobą te wydanie Audio5/15 i na pewno nie ma tam czegos takiego że Hegel 80 wygrywa lub przegrywa w tym artykule .<br />Przedstawiono tam różnie grające wzmacniacze ( dla każdego cos miłego) ale nie ma tam żadnej opinii że jest najlepszy....i vice versa<br /> <br /> <br />

 

Ot i całe audio, bardzo często widzi się to, co chce się widzieć :)

Edytowane przez Mario_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdanie z recenzji H80 z Audio cytat:

"Mistrz neutralności i dokładności tego testu"

To pewnie to :)

 

Inne wzmacniacze to:

"Z muzyki zawsze emanuje dużo energii i emocji"

"...to na pewno wzmacniacz z własnym charakterem, który będzie słychać w każdej sytuacji"

"Wyrafinowane dopieszczone brzmienie"

"...nie czaruje, ale po prostu gra"

.....

....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyczytałem, że brakuje "gęstości" i "temperatury" oraz przeciętnie jest ze "swobodą dynamiczną". Taki wzmacniacz, co gra dobrze tylko z najlepszymi realizacjami - tylko ile jest takich płyt i jakie reprezentują gatunki? Obiektywny do bólu, czyli bardziej narzędzie pracy a nie odpoczynku i przyjemności. Reprezentuje po prostu jeden skrajny biegun podejścia do dźwięku, ale czy ten pożądany? A pisanie o najlepszości w świetle owej recenzji... bez (dalszego) komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mistrz neutralności i dokładności tego testu"

Inne wzmacniacze to:

"Z muzyki zawsze emanuje dużo energii i emocji"

"...to na pewno wzmacniacz z własnym charakterem, który będzie słychać w każdej sytuacji"

"Wyrafinowane dopieszczone brzmienie"

"...nie czaruje, ale po prostu gra"

 

Powyżej widzimy przykład braku szacunku do Czytelnika... mieli 5 wzmacniaczy, zrecenzowali, a czytelnik musi główkować, analizować każde zdanie i przecinek by zbliżyć się do prawdy (której nie pozna do końca), który wzmacniacz jest najlepszy.

Skandaliczny tekst niewart funta kłaków... beznadziejna forma testowania sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w audio to normalka. I tak w miarę konkrety był ten test i bo można wyczytać, że bliżej H80 do zimnej niż to ciepłej strony.

 

Jak za opisy bierze się naczelny audio to dopiero grafologia. Tak pisze ten facet aby i czytelnika nie zniechęcić i dystrybutora udobruchać. Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to zależy op podejścia, no bo czy lepsze są punkty lub gwiazdeczki itp. czy to jest wyznacznik ?

Chyba lepiej opisać jak brzmi dany wzmacniacz co pozwoli się zorientować czytelnikowi czy to jest

to czego szuka, bo cyferki nie grają a do tego każdy ma inny gust, zawsze warto posłuchać samemu

a nie wierzyć w gwiazdki lub cyferki, życie niestety jest bardziej skomplikowane i trzeba samemu dokonywać

wyboru a nie słuchać innych zwłaszcza w audio.

Zgodzę się natomiast tym że sposób opisu mógłby być bardziej jednoznaczny, aby łatwiej odróżnić

opis, bo używanie za każdym razem innych słów do opisu tego samego może wprowadzać w błąd czytelnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.