Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

Klub HEGEL


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby dolać oliwy do ognia dodam że ostatnio robiłem testy kabli którymi okabluję kolumny w środku. Plecionka jantzena 6N, plecionka posrebrzana, AQ rocket 11, VDH the wind, punktem odniesienia był Nordost Heimdall. Czasami chciałbym być ignorantem, albo mieć drewniane uszy, ale różnice były mniej więcej jak kolega powyżej napisał. Bardzo dobrze wypadła w tym porównaniu posrebrzana plecionka (50pln za metr)... 

 

"Zły dzwięk zabija dobrą muzykę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj xajas spiąć te Twoje super dobrane i przemyślane klocki byle jaką sznurówką i zobaczymy jak to zagra... Nikt nie twierdzi, że to panaceum na wszelkie problemy, ale jak już masz klocki na poziomie to kable też muszą być trafione i niestety kosztowne. A to, że jest to pewna zmowa cenowa producentów, którzy doją nas niemiłosiernie za kawałek druta to też jest pewne.

Edytowane przez artdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zoromoto napisał:

Żeby dolać oliwy do ognia dodam że ostatnio robiłem testy kabli którymi okabluję kolumny w środku. Plecionka jantzena 6N, plecionka posrebrzana, AQ rocket 11, VDH the wind, punktem odniesienia był Nordost Heimdall. Czasami chciałbym być ignorantem, albo mieć drewniane uszy, ale różnice były mniej więcej jak kolega powyżej napisał. Bardzo dobrze wypadła w tym porównaniu posrebrzana plecionka (50pln za metr)... 

 

Ty nie dolewaj oliwy ?, tylko pisz.... , jak reszta kabli? Jak wypadł Jantzen i VDH? Jakie kolumny "kablowałeś"? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To spróbuj xajas spiąć te Twoje super dobrane i przemyślane klocki byle jaką sznurówką i zobaczymy jak to zagra... Nikt nie twierdzi, że to panaceum na wszelkie problemy, ale jak już masz klocki na poziomie to kable też muszą być trafione i niestety kosztowne.


Dokladnie to robie. Moje super dobrane i przemyslane klocki sa polaczone 140 metrami „byle jakich sznurowek“

IMG_6003.thumb.jpg.c96e4dbf4ae9352446f5e8d6aec54947.jpg

A wczoraj kupilem nastepne, bo mam nastepne klocki.
Nie, nie byly kosztowne, 10€ sztuka.

IMG_6005.thumb.jpg.4e817a2e89e68f2e065e30e984bbdef3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chce cos dociskac, wycofac albo poszerzyc, to uzywam do tego ustrojstwa, ktore sa do tego celu stworzone


IMG_6009.thumb.jpg.1cbb46aa0cdf33cf83d91b0e4cee9a7e.jpg


Kable to panaceum tylko na jeden problem: daja nam dobre samopoczucie, ze cos dobrego zrobilismy. Czasem to wystarcza. Ale najpierw trzeba miec odwage sie do tego przyznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, artdm napisał:

jak już masz klocki na poziomie to kable też muszą być trafione i niestety kosztowne

Gówno prawda. Przerabiałem temat kabli przez wiele lat. Od też wielu lat mam to już z głowy.
Oczywiście, że między kablami są różnice i one mają wpływ na brzmienie. Tyle że wcale nie muszą kosztować. Sam doszedłem do tego jak wyposażyć swój system w kable własnej roboty i nie wydawać pieniędzy w błoto, łudząc się, że tylko drogie muszą grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, soundchaser napisał:

Gówno prawda. Przerabiałem temat kabli przez wiele lat. Od też wielu lat mam to już z głowy.
Oczywiście, że między kablami są różnice i one mają wpływ na brzmienie. Tyle że wcale nie muszą kosztować. Sam doszedłem do tego jak wyposażyć swój system w kable własnej roboty i nie wydawać pieniędzy w błoto, łudząc się, że tylko drogie muszą grać.

Dokładnie tak jak piszesz. Sam jestem tego samego zdania.

Proponuję zrobić sobie wycieczkę do studia nagrań i zobaczyć przeprowadzić wywiad jakich kabli się tam używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję i życzę wam firmom kablarskim, że padnięcie w krótkim czasie. Bo już nigdy nie zapłacę za kabel który jest tylko kablem. Życzę wszystkim nie słuchajcie kabli tylko muzyki.

Ja już nie zmieniam kabli tylko sprzęt towarzyszący głównie głośniki które są wąskim gardłem jak dla mnie a nie kable.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xajas napisał:

A jak chce cos dociskac, wycofac albo poszerzyc, to uzywam do tego ustrojstwa, ktore sa do tego celu stworzone emoji3.png


IMG_6009.thumb.jpg.1cbb46aa0cdf33cf83d91b0e4cee9a7e.jpg


Kable to panaceum tylko na jeden problem: daja nam dobre samopoczucie, ze cos dobrego zrobilismy. Czasem to wystarcza. Ale najpierw trzeba miec odwage sie do tego przyznac.

 

8 godzin temu, xajas napisał:

 


Dokladnie to robie. Moje super dobrane i przemyslane klocki sa polaczone 140 metrami „byle jakich sznurowek“

IMG_6003.thumb.jpg.c96e4dbf4ae9352446f5e8d6aec54947.jpg

A wczoraj kupilem nastepne, bo mam nastepne klocki.
Nie, nie byly kosztowne, 10€ sztuka.

IMG_6005.thumb.jpg.4e817a2e89e68f2e065e30e984bbdef3.jpg

 

To jakie kable, poleca  Pan do mojego systemu...  ?? Kupię je, i sprawdzę, jeszcze w tym miesiącu...,  Pana porady "akustyczne" były do niczego... . Ale chętnie przetestuję "super kable" za "grosze". Potrzebuję 0,5m sygnałowego Rca, dwa razy dwa metry głośnikowego i 4 kable zasilające, jeden c19, 3 c15., i jeden USB... . Jeśli cena nie przekroczy 2000 zl. ,  mogę zamówić je dziś.

Jak tylko kable, polecane przez pana Xajas "wyprą" moje w moim systemie , wystawiam "swoje" (paragon) za połowę ceny sklepowej na akcję dla forumowiczów Audiostereo . Może ktoś  troszkę "chory" jeszcze się znajdzie? A jeśli ich już nie będę mógł odsprzedać... trudno...

Relację  z testów zamieszczę, tu oraz na grupie ludzi żyjących w nieświadomości "slyszących kable audio".

ps. ... już niedługo, nowa płyta "Variete"!!! 

Edytowane przez Adah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, shiver07 napisał:

Mam nadzieję i życzę wam firmom kablarskim, że padnięcie w krótkim czasie. Bo już nigdy nie zapłacę za kabel który jest tylko kablem. Życzę wszystkim nie słuchajcie kabli tylko muzyki.

Ja już nie zmieniam kabli tylko sprzęt towarzyszący głównie głośniki które są wąskim gardłem jak dla mnie a nie kable.

 

Ale jak? Kiedy zmieniasz? Za każdym razem, jak coś nie pasuje? Przecież to tylko głośniki, ale ważą sporo ... . No chyba że masz jakieś półkowce? Dopytuję z czystej ciekawości. Jakie teraz testujesz?

ps. "What song, Lamb" - mega przestrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, soundchaser napisał:

między kablami są różnice i one mają wpływ na brzmienie

jeżeli kable zmieniają brzmienie to ja takiego kabla nie chcę, bo to po prostu jakiś „filtr” jest - to jest kształtowanie brzmienia pod swój gust, ale to nie ma nic wspólnego z referencją, z odtworzeniem tego co zostało zapisane na nośniku. To jest jak doprawianie zupy...

Kabel ma być technicznie dobrze „złożony” i nic nie wnosić do nagrania, podobnie jak pomieszczenie ma być możliwie neutralne. 
 

5 godzin temu, shiver07 napisał:

Proponuję zrobić sobie wycieczkę do studia nagrań i zobaczyć przeprowadzić wywiad jakich kabli się tam używa.

kiedyś technik z Abbey Road zapytany jakich kabli używają do kolumn w studio, odpowiedział: nie wiem, ale muszą być podłączone, bo kolumny grają ? Btw, wtedy były VdH.

Gdyby w takim Abbey Road mieli się pitolić z kablami do całego sprzętu jaki tam mają, toby nigdy nie zaczęli nawet jednej sesji nagraniowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To jakie kable, poleca  Pan do mojego systemu...  ? Kupię je, i sprawdzę, jeszcze w tym miesiącu...,  Pana porady "akustyczne" były do niczego... . Ale chętnie przetestuję "super kable" za "grosze". Potrzebuję 0,5m sygnałowego Rca, dwa razy dwa metry głośnikowego i 4 kable zasilające, jeden c19, 3 c15., i jeden USB... . Jeśli cena nie przekroczy 2000 zl. ,  mogę zamówić je dziś.
Jak tylko kable, polecane przez pana Xajas "wyprą" moje w moim systemie , wystawiam "swoje" (paragon) za połowę ceny sklepowej na akcję dla forumowiczów Audiostereo .


Cena nie przekroczy 2000 zl.

1. Sygnalowy RCA
Aby przy „testowaniu“ przynajmniej optycznie byla roznica, proponuje taki pomaranczowy (a jesli za tani) to taki zolty. Wtedy z daleka bedzie mozna poznac, ktory gra

IMG_6016.thumb.png.b65376aae725b8ac20fa296c03554565.pngIMG_6017.thumb.png.18f67742656e7b060a4bf3d4cabeb9aa.png2. Zasilajace

Po co zmieniac zasilajace? Jesli ci przeszkadza fabryczna dlugosc, to kup w OBI wtyczki (1,69€) skroc je na wymiar i sprawa zalatwiona. Moje sa „customized“, bez balaganu, na wymiar, wszystko dziala



IMG_6012.thumb.jpg.5331c8c75f778c58053961c90b59352f.jpgIMG_6019.thumb.png.6056a5e5af6992107a40506ae26b70b8.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemalze bym zapomnial

4. glosnikowe

Takie wystarcza. Najwazniejsza jest dlugosc. Za krotkie nie dzialaja. Ale przy tej cenie mozesz sobie pozwolic na 3 zamiast 2 metrow, to wtedy masz troche luzu


IMG_6022.thumb.png.80fabf12c4b0d210111b1a416275ce82.pngIMG_6023.thumb.png.d75fa4f713bf4bbfbf3e378994795167.png
Mozesz dzis zamiawiac

Ale na pewno nie wypra twoich posiadanych. To nie jest nic, czym mozna wywrzec wrazenie, albo napisac „recenzje“ na forum. Nikt czegos takiego nie czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xajas napisał:

 


Cena nie przekroczy 2000 zl.

1. Sygnalowy RCA
Aby przy „testowaniu“ przynajmniej optycznie byla roznica, proponuje taki pomaranczowy (a jesli za tani) to taki zolty. Wtedy z daleka bedzie mozna poznac, ktory gra

IMG_6016.thumb.png.b65376aae725b8ac20fa296c03554565.pngIMG_6017.thumb.png.18f67742656e7b060a4bf3d4cabeb9aa.png2. Zasilajace

Po co zmieniac zasilajace? Jesli ci przeszkadza fabryczna dlugosc, to kup w OBI wtyczki (1,69€) skroc je na wymiar i sprawa zalatwiona. Moje sa „customized“, bez balaganu, na wymiar, wszystko dziala emoji106.png



IMG_6012.thumb.jpg.5331c8c75f778c58053961c90b59352f.jpgIMG_6019.thumb.png.6056a5e5af6992107a40506ae26b70b8.png

 

 

11 minut temu, xajas napisał:

 


Cena nie przekroczy 2000 zl.

1. Sygnalowy RCA
Aby przy „testowaniu“ przynajmniej optycznie byla roznica, proponuje taki pomaranczowy (a jesli za tani) to taki zolty. Wtedy z daleka bedzie mozna poznac, ktory gra

IMG_6016.thumb.png.b65376aae725b8ac20fa296c03554565.pngIMG_6017.thumb.png.18f67742656e7b060a4bf3d4cabeb9aa.png2. Zasilajace

Po co zmieniac zasilajace? Jesli ci przeszkadza fabryczna dlugosc, to kup w OBI wtyczki (1,69€) skroc je na wymiar i sprawa zalatwiona. Moje sa „customized“, bez balaganu, na wymiar, wszystko dziala emoji106.png



IMG_6012.thumb.jpg.5331c8c75f778c58053961c90b59352f.jpgIMG_6019.thumb.png.6056a5e5af6992107a40506ae26b70b8.png

 

Sygnałowe zamówione, obydwa ? . Ok zasilające zostawimy, pudełkowce, nie działały u mnie, cały zestaw był nie do słuchania. Długości były ok. Tylko dźwięki jakie się z takiego "zestawu" wydobywały były tragiczne, scena tragedia, zero "powietrza" i separacji, płasko i ból głowy po 20 minutach słuchania. Słuchane, w tamtym czasie z XLR HT pro Silway mkII.

W poście niżejPisze pan że kabel USB ne ma znaczenia i nie słychać różnic... ? ..... u mnie słychać spore różnice!? Porównywałem take: zwykły drukarkowy,  taki z kompletu od Aunes16, chyba produkcji Balden?,  Auchuan usb - azjata, Ansuz digitalz D2 i Ansuz digitalz diamond. Pomiędzy pierwszymi trzema, zauważalne różnice w "wypełnieniu", obrazowaniu sceny  i wiele innych drobnych, ale te dwa ostatnie, to inny rodzaj grania. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie sceny.

Mimo powyzej wspomnianej tandety moja scena jest FANTASTYCZNA. Cala muzyka gra za widocznym monitorem pod ta pomaranczowa ksiazka, lokalizacja jest ultraprecyzyjna i tak oderwana od glosnikow, ze trzeba do nich podejsc, by rozpoznac ktore graja


IMG_5863.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, xajas napisał:

Niemalze bym zapomnial

4. glosnikowe

Takie wystarcza. Najwazniejsza jest dlugosc. Ale przy tej cenie mozesz sobie pozwolic na 3 zamiast 2 metrow, to wtedy masz troche luzu emoji6.png




IMG_6022.thumb.png.80fabf12c4b0d210111b1a416275ce82.pngIMG_6023.thumb.png.d75fa4f713bf4bbfbf3e378994795167.png
Mozesz dzis zamiawiac emoji3.png

Ale na pewno nie wypra twoich posiadanych. To nie jest nic, czym mozna wywrzec wrazenie, albo napisac „recenzje“ na forum. Nikt czegos takiego nie czyta.

Drogi panie Xajas, wrażenie w tym temacie to wywiera na mnie tylko muzyka, tylko ona się liczy. Jak to nie wyprą? A rozumiem, myśli pan że ja tu piszę aby się chwalić troszeczkę? Hmmm.... Z głośnikowymi, poczekam w takim razie na efekt odłuchu kabli Rca, polecanych przez pana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Drogi panie Xajas, wrażenie w tym temacie to wywiera na mnie tylko muzyka, tylko ona się liczy. Jak to nie wyprą? A rozumiem, myśli pan że ja tu piszę aby się chwalić troszeczkę Hmmm....

Troche sie pochwalic to nie grzech, jesli jest czym.
Przeciez chodzi o to, by przez SENSOWNE zestawienie posunac sie do przodu i miec wiecej uciechy z muzyki.

A moje pojecie „SENSOWNE“ to tzw. „Most bang for the buck“, czyli inwestuj w te elementy, ktore maja najwiekszy wplyw na jakosc muzyki.
W moim swiecie kable nie naleza do tych elementow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracajac jeszcze do USB.

Moj przetwornik DAC/audio interface ma wszelkie mozliwe wejscia, od USB, poprzez DANTE (Cat5), ADAT (optyczne), FireWire az po ...
Wyprobowalem wszystkie poza MiDi.
Wszystkie dzialaja tak samo, nie slyszalem roznicy. Ale moze jestem za gluchy
Pozostalem przy USB bo najwygodniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w grudniu Umik1 za 450zl. Wycięcie trzech modów pomieszczenia gdzie wzbudzał mi się bas mniej więcej 50, 80 i 140Hz dało kolosalna różnice w poprawie jakości dźwięku której nie jesteśmy w stanie zmienić kabelkami nawet za kilkadziesiąt tysięcy. Zmniejszyło też trochę  pogłosy, dudnienia itp. Teraz dodatkowo bawię się korekta fazy głośników. Genialne oprogramowanie jest dostępne za darmo - REW i Rephase. Trochę chęci i naprawdę można poprawić bardzo dużo. Takiej zmiany nie dało mi nic innego, a to tylko miesiąc poznawania nowych możliwości. Polecam się zarazić tematem ?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

Jesli masz problemy ze scena to kable tego nie zmienia.
To kwestja koncepcji, pomieszczenia i ustawienia

Pomieszczenia ani systemu, nie zmieniałem. A teraz, scena rozciąga się daleko w przód, odpowiednio szeroko na boki a zamyka się, w zależności od realizacji, bliżej lub dalej za głową...  

 

Godzinę temu, xajas napisał:


Troche sie pochwalic to nie grzech, jesli jest czym.
Przeciez chodzi o to, by przez sensowne zestawienie posunac sie do przodu i miec wiecej uciechy z muzyki.

A moje pojecie „sensowne“ to tzw. „Most bang for the buck“, czyli inwestuj w te elementy, ktore maja najwiekszy wplyw na jakosc muzyki.
W moim swiecie kable nie naleza do tych elementow.

No i mamy chyba konsens! ? Pana świat i pana sytem! Świetnie grający i świetnie skonfigurowany, nie mam wątpliwości. Budowany pewnie latami,  potrzebuje ponad 100 metrów kabla.... I tylko z powodu tej ilości, zgodnie z regółą, "Most bang for the buck", nie może pan zostać  "zwolennikiem " "wpływu" kabli. ?

W moi systemie scena stereo, jest w całym pokoju, .... a gdy stanę pomiędzy głóśnikami, to jest wrażenie jakby dźwięki wydobywały się zza zasłony, tej bordowej. ?

rsz_2img_0999.jpg

Edytowane przez Adah
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pomieszczenia ani systemu, nie zmieniałem. A teraz, scena rozciąga się daleko w przód, odpowiednio szeroko na boki a zamyka się, w zależności od realizacji, bliżej lub dalej za głową...  
 
No i mamy chyba konsens!  Pana świat i pana sytem! Świetnie grający i świetnie skonfigurowany, nie mam wątpliwości. Budowany pewnie latami,  potrzebuje ponad 100 metrów kabla.... I tylko z powodu tej ilości, zgodnie z regółą, "Most bang for the buck", nie może pan zostać  "zwolennikiem " "wpływu" kabli. 
nie calkiem :-)
 
dawno dawno temu (25 lat temu?) mialem "zwykly" system i tez fascynowalem sie kabelkami. Klocki byly laczone  Kimber PBJ a glosniki plecionym Kimber 8TC.
 
https://www.hifi-regler.de/shop/kimber/kimber_pbj_3_rca-0495100-1_0m.php?channable=00d650696400303439353130302d312c304d97&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=745401500&utm_term=&gclid=EAIaIQobChMI3te4wK7S7gIV1IbVCh0K-gR3EAQYAiABEgJ2IvD_BwE
 
https://www.hifi-regler.de/shop/kimber/kimber_8tc_konfektioniert_mit_kimber_steckern-100003319-konf-mit_kabelschuh_bananenstecker-1_0_m.php?channable=00d6506964003130303030333331392d4b4f4e462d5342414e2d504f53542d312c304df3&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=745401500&utm_term=&gclid=EAIaIQobChMInPjXka3S7gIV5RoGAB3weAQCEAQYAiABEgIf9_D_BwE
 
Malo tego, nawet wewnetrzne okablowanie przedwzmacniacza i koncowki mocy wymienilem na rozebany Kimber PBJ.
I wtedy tez mi sie "wydawalo" ze to bylo wszystko super.
A dzisiaj?
Wyroslem z tego kablaarstwa, Sommer Cable wystarcza 
PS. Mam jeszczcze te Kimbery, leza w skrzyni i sie kurza :-) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, artdm napisał:

To opowiedz może szerzej, jak "wycinałeś" te mody. 

Na razie tak na szybko. Filtr wyliczył mi Rew. Jako plik tekstowy wgrałem go do Apo Equalizer pod Windows 10. To wycielo górki na basie. I wyrównało charakterystykę. Potem zmierzyłem kolejny raz fazę i w Rephase obliczyłem jej korekte, która wrzuciłem znowu do Apo jako plik konwolucyjny wav

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powrocmy jeszcze krotko do „wycinania“ modow.

Nie jest to takie proste.

Co mozna za pomoca DSP prosto wyciac, to tak zwane. Peaki widoczne ponizej na zielonym pomiarze (to te duze glosniki ktore pokazalem powyzej)

IMG_6031.png

Te peaki mozna zredukowac parametrycznymi EQ albo uzywajac stromy filtr Subsonic (ten najnizszy mod).

Najwiekszym problemem w modach sa tak zwane dipy, czyli dziury w basie prowadzace do BRAKU basu, takze widoczny na zalaczonym zielonym pomiarze. Widoczny spadek pozomu basu o 14dB !!!

IMG_6030.jpg

Czyli de facto w szerokim zakresie brakuje ci tego najwazniejszego basu!
Szerokosc i glebokosc tej „dziury“ zalezy od pomieszczenia (a nie od kabli, czy glosnikow albo wzmacniacza)


IMG_6028.jpg

Tych dziur nie mozna skorygowac zadnym DSP.

Jedyny sposob to uzycie odpowiednich systemow z aktywnymi pulapkami basowymi, eliminujacymi odbicia czyli mody!

I to jest wlasnie to co ja nazywam sensownym rozwiazaniem (wymagajacym 150m kabli, ale za to tanich).

A jak to dziala, widac na tym samym wykresie > patrz brazowy pomiar (DBA z dodatkowym Subsonikiem 4. rzedu przy 33Hz

IMG_6030.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.